CKEditor - WYSIWYG HTML editor (7.x-1.1) - en to pl translation catalogue (178 entries)

en: User interface
pl: Interfejs użytkownika

en: delete
pl: usuń

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Language
pl: Język

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Advanced options
pl: Zaawansowane ustawienia

en: None
pl: Brak

en: edit
pl: edytuj

en: Save
pl: Zapisz

en: Advanced settings
pl: Ustawienia zaawansowane

en: Unknown
pl: Nieznany

en: User ID
pl: ID użytkownika

en: Expanded
pl: Rozwinięte

en: Input format
pl: Format wprowadzania

en: Global settings
pl: Ustawienia globalne

en: Width
pl: Szerokość

en: Introduction
pl: Wprowadzenie

en: Example
pl: Przykład

en: here
pl: tutaj

en: Configuration
pl: Konfiguracja

en: Security
pl: Bezpieczeństwo

en: Default state
pl: Domyślny stan

en: Basic setup
pl: Ustawienia podstawowe

en: Profile name
pl: Nazwa profilu

en: Show disable/enable rich text editor toggle
pl: Pokaż włącznik/wyłącznik zaawansowanego edytora (RTF)

en: Editor appearance
pl: Wygląd edytora

en: Cleanup and output
pl: Porządkowanie i wyjście

en: Editor CSS
pl: Edytor CSS

en: CSS path
pl: Ścieżka CSS

en: Profile
pl: Profil

en: You must give a profile name.
pl: Musisz podać nazwę profilu.

en: filters
pl: filtry

en: Start the toolbar expanded
pl: Zaczynaj z rozwniętym paskiem narzędziowym

en: The toolbar start expanded or collapsed.
pl: Pasek narzędziowy pojawia się jako rozwinięty lub zwinięty.

en: File browser settings
pl: Ustawienia przeglądarki plików

en: Collapsed
pl: Zwinięte

en: Show
pl: Pokaż

en: or
pl: lub

en: Path Filter
pl: Filtr ścieżki

en: Line break converter
pl: Konwerter znaków końca linii

en: API documentation
pl: Dokumentacja API

en: Input formats
pl: Formaty danych

en: Hide
pl: Ukryj

en: Profiles
pl: Profile

en: Skin
pl: Skórka

en: Create new profile
pl: Utwórz nowy profil

en: clone
pl: duplikuj

en: XSS Filter
pl: Filtr XSS

en: XSS Filter.
pl: Filtr XSS.

en: CSS path is not empty. Please set the "Editor CSS" option to "define css" mode.
pl: Ścieżka CSS nie jest pusta. Ustaw opcję "Edytor CSS" w tryb "zdefiniuj css".

en: Double quotes are not allowed in CSS path.
pl: Cudzysłowy nie są dozwolone w śćieżce CSS.

en: Enter valid path, do not surround it with quotes.
pl: Podaj poprawną ścieżkę. Nie umieszczaj jej w cudzysłowach.

en: Double quotes are not allowed in path.
pl: Cudzysłowy nie są dozwolone w ścieżce.

en: Enter valid, semicolon separated, list of HTML font formats (no semicolon at the end of list expected).
pl: Podaj poprawną listę oddzielonych średnikami formatów czcionek HTML (lista nie powinna kończyć się średnikiem).

en: Path to uploaded files is required.
pl: Wymagana ścieżka do wysyłanych plików.

en: Absolute path to uploaded files is required.
pl: Wymagana ścieżka bezwzględna do wysyłanych plików

en: Create global profile
pl: Utwórz profil globalny

en: Update global profile
pl: Uaktualnij profil globalny

en: create a new profile
pl: utwórz nowy profil

en: create the global profile
pl: utwórz profil globalny

en: Switch to plain text editor
pl: Przełącz na prosty edytor

en: Switch to rich text editor
pl: Przełącz na zaawansowany edytor

en: Toolbar
pl: Pasek administracyjny

en: Auto-detect language
pl: Automatyczne-wykrywanie języka

en: Use auto detect user language feature.
pl: Automatycznie wykrywaj język użytkownika.

en: Enter valid width. Example: 400 or 100%.
pl: Podaj poprawną szerokość. Np. 400 lub 100%.

en: Global profile already exist. Only one global profile is allowed.
pl: Profil globalny już istnieje. Może istnieć tylko jeden profil globalny.

en: System path to the private folder is: !system_path.
pl: Ścieżka systemowa do folderu prywatnego: !system_path.

en: Security filters
pl: Filtry bezpieczeństwa

en: Please choose carefully all filters that protect your content (probably not all filters listed below are security filters).
pl: Wybierz ostrożnie wszystkie filtry, które chronią Twoją zawartość (prawdopodobnie nie wszystkie filtry z poniższej listy są filtrami bezpieczeństwa).

en: Security settings
pl: Ustawienia bezpieczeństwa

en: Choose a default skin.
pl: Wybierz domyślną skórę.

en: Enter mode
pl: Podaj tryb

en: Shift + Enter mode
pl: Tryb Shift + Enter

en: Font formats
pl: Formaty czcionki

en: Semicolon separated list of HTML font formats. Allowed values are: p;div;pre;address;h1;h2;h3;h4;h5;h6
pl: Lista oddzielonych średnikiem formatów czcionek HTML. Dozwolone wartości to: p;div;pre;address;h1;h2;h3;h4;h5;h6

en: Predefined styles
pl: Predefiniowane style

en: Predefined styles path
pl: Predefiniowana ścieżka do stylów

en: Path to uploaded files
pl: Ścieżka do wysyłanych plików

en: Absolute path to uploaded files
pl: Ścieżka bezwględna do wysyłanych plików

en: Link to paths only
pl: Odnośnik tylko do ścieżki

en: Link To Content
pl: Odnośnik do zawartości

en: Custom javascript configuration
pl: Własna konfiguracja javascript

en: Width in pixels or percent. Example: 400 or 100%.
pl: Szerokość w pikselach lub procentach. Przykład: 400 lub 100%.

en: Use theme css
pl: Użyj CSSa skórki

en: Define css
pl: Zdefiniuj CSS

en: This profile name is reserved. Please choose a different name.
pl: Ta nazwa profilu jest zarezerwowana. Wybierz inną nazwę.

en: The profile name must be unique. A profile with this name already exists.
pl: Nazwa profilu musi być unikatowa. Profil o tej nazwie już istnieje.

en: The Global Profile allows you to define settings that are common for all profiles. Values defined in other profiles will be appended to the global configuration. This way you can avoid repeating some of the settings that are usually the same in each profile.
pl: Profil Globalny pozwala zdefiniować ustawienia wspólne dla wszystkich profili. Wartości określone w innych profilach zostaną dodane do profilu globalnego. W ten sposób można uniknąć powtarzania ustawień, które są zwykle takie same we wszystkich profilach.

en: Enable the module as usual from Drupal's admin pages.
pl: Włączenia modułu, należy dokonać, jak zwykle, na stronie administracyjnej Drupala.

en: Troubleshooting
pl: Rozwiązywanie problemów

en: Uploading images and files
pl: Przesyłanie obrazków i plików

en: There are three ways for uploading files:
pl: Dostępne są trzy sposoby przesyłania plików:

en: By using the core upload module.
pl: Przy użyciu głównego modułu przesyłania.

en: Rich text editor settings
pl: Ustawienia edytora tekstu formatowanego

en: Configure the rich text editor.
pl: Konfiguracja edytora tekstu sformatowanego.

en: Available wildcard characters:
pl: Dostępne znaki specjalne:

en: Width in pixels or percent.
pl: Szerokość w pikselach lub procentach.

en: Path to uploaded files relative to the document root.
pl: Ścieżka do przesłanych plików, względnie do katalogu głównego dokumentu.

en: Enter valid width.
pl: Wprowadź poprawną szerokość.

en: What You See Is What You Get
pl: Masz to co widzisz

en: If you are looking for more information, have any trouble in configuration or if you found an issue, please visit the !officiallink.
pl: Jeśli szukasz więcej informacji, masz jakiekolwiek problemy z konfiguracją lub masz jakiekolwiek problemy, odwiedź !officiallink.

en: official project page
pl: oficjalna strona projektu

en: Add new CKEditor profile
pl: Dodaj nowy profil CKEditora

en: Clone CKEditor profile
pl: Klonuj profil CKEditora

en: Edit CKEditor profile
pl: Edytuj profil CKEditora

en: Delete CKEditor profile
pl: Usuń profil CKEditora

en: Add CKEditor Global profile
pl: Dodaj globalny profil CKEditora

en: Edit CKEditor Global profile
pl: Edytuj globalny profil CKEditora

en: CKEditor was not found at %sourcepath
pl: CKEditor nie znalazł %sourcepath

en: CKEditor version could not be determined
pl: Nie udało się ustalić wersji CKEditora

en: Some features are disabled because you're using an older version of CKEditor, please upgrade the editor to CKEditor 3.1 (or higher).
pl: Niektóre funkcje są wyłączone, ponieważ używasz starszej wersji CKEditora, uaktualnij edytor do wersji 3.1 (lub nowszej).

en: Enables the usage of CKEditor (WYSIWYG) instead of plain text fields.
pl: Umożliwia korzystanie z CKEditor (WYSIWYG), zamiast zwykłego pola tekstowego.

en: Checking for %filename or %file.
pl: Sprawdzanie %filename lub %file.

en: No CKEditor profiles found. At this moment, nobody is able to use CKEditor. Create new profile below.
pl: Nie odnaleziono żadnego profilu CKEditora. W tej chwili nikt nie może używać CKEditora. Utwórz nowy profil poniżej.

en: CKEditor Global Profile
pl: Globalny profil CKEditora

en: Your CKEditor profile has been created.
pl: Twój profil CKEditor został utworzony.

en: Enter a name for this profile. This name is only visible within the ckeditor administration page.
pl: Wpisz nazwę dla tego profilu. Nazwa ta jest widoczna jedynie na stronie administracji ckeditor.

en: Always run security filters for CKEditor.
pl: Zawsze uruchamiaj filtry bezpieczeństwa dla CKEditora.

en: Run security filters only when CKEditor is set to start automatically.
pl: Uruchamiaj filtry bezpieczeństwa tylko wtedy, gdy CKEditor jest uruchamiany automatycznie.

en: CKEditor default
pl: Domyślne ustawienia CKEditora

en: Select manually
pl: Wybierz ręcznie

en: Color module: base
pl: Kolor: podstawowy

en: Color module: top
pl: Kolor: góra

en: Color module: bottom
pl: Kolor: dół

en: User Interface color
pl: Kolor interfejsu użytkownika

en: Works only with "!skin" skin.
pl: Pracuj tylko ze skórką "!skin".

en: The language for the CKEditor interface.
pl: Język interfejsu CKEditora.

en: Set which tag CKEditor should use when [Enter] key is pressed.
pl: Ustaw znacznik CKEditora, który powinien zostać użyty po naciśnięciu klawisza [Enter].

en: Set which tag CKEditor should use when [Shift] + [Enter] is pressed.
pl: Ustaw znacznik CKEditora, który powinien zostać użyty po naciśnięciu klawiszy [Shift] + [Enter].

en: Use theme ckeditor.styles.js
pl: Użyj ckeditor.styles.js skórki

en: Define path to ckeditor.styles.js
pl: Zdefiniuj ściezkę do ckeditor.styles.js

en: Define the location of "ckeditor.styles.js" file. It is used by the "Style" dropdown list available in the default toolbar. Copy "!ckeditor.styles.js" inside your theme directory ("!theme") and adjust it to your needs.
pl: Zdefiniuj lokalizację pliku "ckeditor.styles.js". Jest on używany przez rozwijalne menu "Style" w domyślnym pasku narzędzi. Skopiuj "!ckeditor.styles.js" do katalogu swojej skórki ("!theme") i dostosuj do swoich potrzeb.

en: Same as in Link dialog
pl: Tak samo jak w oknie dialogowym linków

en: File browser type (Link dialog)
pl: Typ przeglądarki plików (okno dialogowe linków)

en: Select the file browser that you would like to use to upload files.
pl: Wybierz przeglądarkę plików, której chcesz używać do przesyłania plików.

en: File browser type (Image dialog)
pl: Typ przegladarki plików (okno dialogowe obrazków)

en: Select the file browser that you would like to use to upload images.
pl: Wybierz przeglądarkę plików, której chcesz używać do przesyłania obrazków.

en: File browser type (Flash dialog)
pl: Typ przegladarki plików (okno dialogowe Flash)

en: Select the file browser that you would like to use to upload flash movies.
pl: Wybierz przeglądarkę plików, której chcesz używać do przesyłania filmów flash.

en: Load method
pl: Metoda ładowania

en: Load ckeditor.config.js from theme path
pl: Ładowanie ckeditor.config.js ze ścieżki skórki.

en: Set valid load method.
pl: Ustaw poprawną metodę obciążenia.

en: Your CKEditor profile has been updated.
pl: Profil CKEditora został zaktualizowany.

en: Path to CKEditor
pl: Ścieżka do plików edytora CKEditor

en: Local path to CKEditor
pl: Ścieżka lokalna do plików CKEditora

en: The path to the local directory (on the server) which points to the path defined above. Enter either an absolute server path or path relative to "index.php". If empty, CKEditor module will try to find the right path.<br />Current path: !path
pl: Ścieżka do lokalnego katalogu (na serwerze), który wskazuje na ścieżkę określoną powyżej. Określ albo ścieżkę absolutną serwera albo relatywną względem pliku "index.php". Pozostaw puste, by moduł spróbował określić scieżkę samodzielnie.<br />Aktualna ścieżka: !path

en: Location of files uploaded with CKEditor in the private folder
pl: Lokalizacja plików przesłanych z CKEditorem w prywatnym folderze

en: The path relative to the location of the private directory where CKEditor should store uploaded files.
pl: Ścieżka w stosunku do lokalizacji prywatnego katalogu, w którym CKEditor przechowuje przesłane pliki.

en: CKEditor global profile has been saved.
pl: Profil globalny CKEditora został zachowany.

en: Are you sure that you want to delete the CKEditor profile %profile?
pl: Na pewno chcesz usunąć profil CKEditora %profile?

en: Deleted CKEditor profile.
pl: Usunięto profil CKEditora.

en: for developers only
pl: tylko dla deweloperów

en: Enables the usage of CKEditor (WYSIWYG editor) instead of plain text fields.
pl: Umożliwia korzystanie z CKEditora (edytora WYSIWYG), zamiast zwykłego pola tekstowego.

en: CKEditor homepage
pl: strona domowa CKEditora

en: More information about how to tune up CKEditor for your theme can be found !herelink.
pl: Więcej informacji jak dostosowac CKEditor'a do swoejej skórki znajdziesz na !herelink.

en: By using !ckfinder (commercial).
pl: Przy użyciu !ckfinder (komercyjna).

en: Choose a CKEditor skin.
pl: Wybierz skórkę CKEditora.

en: Insert Teaser Break
pl: Wstaw podział na skrót

en: Insert Page Break
pl: Wstaw podział strony

en: The document already contains a teaser break. Do you want to proceed by removing it first?
pl: Dokument zawiera już podział na skrót. Czy chcesz kontynuować usuwając go jako pierwszego?

en: Error !msg
pl: Błąd !msg

en: Error on retrieving data from module.
pl: Błąd w trakcie pobierania danych z modułu.

en: If you're going to use CKEditor with Filtered HTML input format, please read also "Setting up filters" section in !readme
pl: Jesli zamierzasz korzystać z CKEditora z formatem wejściowym Filtered HTML, przeczytaj również "Konfigurowanie filtrów" w sekcji !readme

en: Modify the %ckconfig file to your custom needs (optional). Available configuration settings are available in the !apidocs.
pl: Modyfikacja pliku %ckconfig dla indywidualnych potrzeb (opcjonalne). Dostępne ustawienia konfiguracyjne dostępne w !apidocs.

en: the list of common problems
pl: lista typowych problemów

en: Paste embed code here
pl: Wklej kod tutaj

en: Available placeholders:!h - host name (!host).!t - path to theme (!theme).
pl: Dostępne wzorce:!h - nazwa hosta (!host).!t - ścieżka do skórki (!theme).

en: Available placeholders:!h - host name (!host).!t - path to theme (!theme).!m - path to CKEditor module (!module).
pl: Dostępne wzorce:!h - nazwa hosta (!host).!t - ścieżka do skórki (!theme).!m - ścieżka modułu CKEditor (!module).

en: Available placeholders:!b - base URL path of the Drupal installation (!base).!f - Drupal file system path where the files are stored (!files).!u - User ID.!n - Username.<br />Current path: !path
pl: Dostępne wzorce:!b - główna ścieżka instalacji Drupala (!base).!f - ścieżka plików systemowych Drupala, gdzie przechowywane są pliki (!files).!u - ID użytkownika.!n - nazwa użytkownika.<br />Bieżąca ścieżka: !path

en: Available placeholders:!d - server path to document root (!root).!b - base URL path of the Drupal installation (!base).!f - Drupal file system path where the files are stored (!files).!u - User ID.!n - Username.<br />Current path: !path
pl: Dostępne wzorce: !d - ścieżka katalogu głównego serwera (!root).!b - główna ścieżka instalacji Drupala (!base).!f - ścieżka plików systemowych Drupala, gdzie przechowywane są pliki (!files).!u - ID użytkownika.!n - nazwa użytkownika.<br />Bieżąca ścieżka: !path

en: The CKEditor module allows Drupal to replace textarea fields with CKEditor. CKEditor is a text editor to be used inside web pages. It's a !wysiwyg editor, which means that the text being edited on it looks as similar as possible to the results users have when publishing it. It brings to the web common editing features found on desktop editing applications like Microsoft Word and OpenOffice.
pl: Moduł CKEditor umożliwia Drupalowi zastąpienie pól tekstowych edytorem CKEditor. CKEditor to edytor tekstu używany na stronach internetowych. Jest to edytor typu !wysiwyg co oznacza, że tekst dodawany za jego pomocą powinien wyglądać tak samo po publikacji. Edytor dostarcza sieci web wiele potężnych możliwości znanych z takich edytorów jak Microsoft Word i OpenOffice.
