Brainstorm profile (7.x-1.0-beta3) - en to eo translation catalogue (504 entries)

en: Home
eo: Hejmo

en: User interface
eo: Uzanta interfaco

en: Title
eo: Titolo

en: Body
eo: Korpo

en: Previous
eo: Antaŭa

en: Next
eo: Sekva

en: Pages
eo: Paĝoj

en: Save configuration
eo: Konservu agordojn

en: Reset to defaults
eo: Restarigu la defaŭltojn

en: delete
eo: forigu

en: Status
eo: Stato

en: Prefix
eo: Prefikso

en: Suffix
eo: Sufikso

en: E-mail
eo: Retpoŝto

en: Delete
eo: Forigu

en: Submit
eo: Mi aliĝas

en: Operations
eo: Operacioj

en: Content
eo: Enhavo

en: Value
eo: Valoro

en: Username
eo: Uzantnomo

en: Groups
eo: Grupoj

en: Type
eo: Tipo

en: Author
eo: Aŭtoro

en: Replies
eo: Respondoj

en: Closed
eo: Fermita

en: List
eo: Listo

en: Subject
eo: Temo

en: Actions
eo: Agoj

en: disabled
eo: malŝaltita

en: Cancel
eo: Nuligu

en: Remove
eo: Forigu

en: Description
eo: Priskribo

en: Language
eo: Lingvo

en: Read more
eo: Legu pli

en: more
eo: pli

en: Access control
eo: Regu permesojn

en: Disabled
eo: Malŝaltita

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: Administration
eo: Administrado

en: Comments
eo: Komentoj

en: More
eo: Pli

en: Action
eo: Ago

en: On
eo: Ŝaltita

en: Tags
eo: Etikedoj

en: Block title
eo: Titolo de la bloko

en: Taxonomy
eo: Taksonomio

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: Content types
eo: Enhavaj tipoj

en: Categories
eo: Kategorioj

en: Download
eo: Elŝutu

en: Version
eo: Versio

en: view
eo: rigardi

en: Overview
eo: Superrigardo

en: File
eo: Dosiero

en: Advanced options
eo: Spertulaj opcioj

en: Edit
eo: Redaktu

en: Date
eo: Dato

en: Size
eo: Grandeco

en: Links
eo: Ligiloj

en: Search
eo: Serĉu

en: Reset
eo: Restarigu

en: None
eo: Neniu

en: Block settings
eo: Agordo de blokoj

en: Comment form
eo: Por komentoj

en: User edit form
eo: Por redakta formularo de uzanto

en: User contact form
eo: Por kontakta formularo

en: - None -
eo: - Neniu -

en: Country
eo: Lando

en: Weight
eo: Pezo

en: The configuration options have been saved.
eo: Agordaj opcioj estas konservitaj.

en: Variable
eo: Variablo

en: Link
eo: Ligilo

en: Types
eo: Tipoj

en: Hierarchy
eo: Hierarkio

en: Multiple
eo: Multopa

en: Required
eo: Bezonata

en: Parent
eo: Patro

en: Parents
eo: Gepatroj

en: none
eo: neniu

en: Category
eo: Kategorio

en: Settings
eo: Agordoj

en: Name
eo: Nomo

en: edit
eo: redakti

en: ‹
eo: <

en: Go to previous page
eo: Iru al antaŭa paĝo

en: up
eo: supren

en: Go to parent page
eo: Iru al la superpaĝo

en:  ›
eo:  >

en: Go to next page
eo: Iru al proksima paĝo

en: Import
eo: Importu

en: Book
eo: Libro

en: Export
eo: Eksportu

en: Taxonomy term
eo: Taksonomia termo

en: General settings
eo: Ĝeneralaj agordoj

en: Field
eo: Kampo

en: Label
eo: Etikedo.

en: Preview
eo: Antaŭrigardo

en: Save
eo: Konservu

en: Help
eo: Helpo

en: Font
eo: Tiparo

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Update
eo: Ĝisdatigu

en: Open
eo: Malfermu

en: Small
eo: Malgranda

en: Large
eo: Granda

en: Sunday
eo: Dimanĉo

en: Monday
eo: Lundo

en: Tuesday
eo: Mardo

en: Wednesday
eo: Merkredo

en: Thursday
eo: Ĵaŭdo

en: Friday
eo: Vendredo

en: Saturday
eo: Sabato

en: Time
eo: Tempo

en: Views
eo: Vidoj

en: Access
eo: Atingo

en: Add
eo: Aldonu

en: View
eo: Vidu

en: Path
eo: Vojo

en: Vocabularies
eo: Vortprovizoj

en: Modules
eo: Moduloj

en: Refresh
eo: Renovigu

en: Menu
eo: Menuo

en: results
eo: rezultoj

en: search
eo: serĉu

en: Text
eo: Teksto

en: Timestamp
eo: Tempindiko

en: Keywords
eo: Ĉefvortoj

en: Component
eo: Komponanto

en: ID
eo: Identigilo

en: Statistics
eo: Statistiko

en: Advanced search
eo: Speciala serĉo

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Attachment
eo: Kunsendaĵo

en: Picture
eo: Bildo

en: Mail
eo: Retpoŝto

en: User
eo: Uzanto

en: Continue
eo: Daŭrigu

en: Configure
eo: Agordu

en: Email
eo: Retmesaĝo

en: Files
eo: Dosieroj

en: Error
eo: Eraro

en: Contact
eo: Kontakto

en: Created
eo: Kreita

en: Node
eo: Nodo

en: Are you sure you want to delete %title?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi %title?

en: Expanded
eo: Ekspansiigita

en: The name of the menu.
eo: La nomo de la menuo.

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
eo: Nedeviga. En la menuo, pli pezaj punktoj subeniros kaj malpli pezaj supreniros.

en: All
eo: Ĉiuj

en: Active
eo: Aktiva

en: Year
eo: Jaro

en: Date format
eo: Esprimo de dato

en: Page title
eo: Paĝa titolo

en: Block
eo: Bloko

en: Page
eo: Paĝo

en: Node links
eo: Noda ligilo

en: Site name
eo: Reteja nomo

en: Site slogan
eo: Slogano de retejo

en: User settings
eo: Uzantaj agordoj

en: Public registrations
eo: Publikaj registriĝoj

en: Only site administrators can create new user accounts.
eo: Nur retejestroj povas krei novajn kontojn de uzantoj.

en: Off
eo: Malŝaltita

en: Never
eo: Neniam

en: Header
eo: Kaplinio

en: Footer
eo: Piedlinio

en: Inline
eo: en linio

en: Selected
eo: Elektita

en: Menu link
eo: Ligilo al menuo

en: From
eo: De

en: Custom
eo: Propra

en: Roles
eo: Roloj

en: Comment
eo: Komento

en: Hostname
eo: Gastiganta nomo

en: Published
eo: Publikigita

en: Input format
eo: Eniga datumformo

en: Signature
eo: Subskribo

en: Filter
eo: Filtrilo

en: Location
eo: Loko

en: Promoted to front page
eo: Montrata en la ĉefpaĝo

en: Sticky at top of lists
eo: Algluita supre de listoj

en: Revisions
eo: Malfaroj

en: Log message
eo: Protokol-mesaĝo

en: Poll duration
eo: Opinisonda daŭro

en: Term name
eo: Termina nomo

en: E-mail address
eo: Retpoŝtadreso

en: Last access
eo: Lasta aliro

en: Time zone
eo: Tempozono

en: Field name
eo: Nomo de kampo

en: Global settings
eo: Globalaj agordoj

en: Fields
eo: Kampoj

en: Average
eo: Meznombro

en: Count
eo: Kalkulo

en: Conditions
eo: Kondiĉoj

en: Watchdog
eo: Gardhundo

en: Mode
eo: Reĝimo

en: Items
eo: Eroj

en: Last update
eo: Lasta ĝisdatiĝo

en: Updated:
eo: Ĝisdatigita:

en: Nodes
eo: Nodoj

en: Advanced
eo: Specialaj

en: Performance
eo: Rendimento

en: This field is required.
eo: Ĉi tiu kampo estas deviga.

en: Maximum
eo: Maksimuma

en: Medium
eo: Medio

en: Caching
eo: Kaŝmemorigado

en: Month
eo: Monato

en: System
eo: Sistemo

en: Unlimited
eo: Senlima

en: Send
eo: Sendu

en: Desc
eo: malkreske

en: node
eo: nodo

en: Recent posts
eo: Lastaj afiŝoj

en: Day
eo: Tago

en: Table
eo: Tabelo

en: am
eo: atm

en: pm
eo: ptm

en: Configuration
eo: Agordoj

en: !time ago
eo: !time antaŭe

en: Other
eo: Alia

en: Navigation
eo: Navigado

en: Color
eo: Koloro

en: User login
eo: Uzanta ensaluto

en: Blog
eo: Blogo

en: Add new comment
eo: Aldonu novan komenton

en: String
eo: Signovico

en: Users
eo: Uzantoj

en: Minimum cache lifetime
eo: Minimuma kaŝmemora vivodaŭro

en: Referrer
eo: Referantoj

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
eo: @site nun estas administrata.  Ni baldaŭ denove publikigos ĝin. Dankon pro via pacienco.

en: Default front page
eo: Defaŭlta ĉefpaĝo

en: Button
eo: Butono

en: Maximum length
eo: Maximuma longo

en: Anonymous
eo: Sennoma

en: Provider
eo: Provizanto

en: Filters
eo: Filtroj

en: Optional
eo: Nedeviga

en: Order
eo: Ordo

en: Recent comments
eo: Lastaj komentoj

en: Position
eo: Loko

en: Integer
eo: Entjero

en: left
eo: maldekstre

en: right
eo: dekstre

en: Profile
eo: Profilo

en: Save settings
eo: Konservu agordojn

en: Operation
eo: Operacio

en: reply
eo: respondu

en: Tracker
eo: Ŝanĝospurilo

en: with comments
eo: kun komentoj

en: without comments
eo: sen komentoj

en: Sort by
eo: Ordigu laŭ

en: Full
eo: Kompleta

en: Rules
eo: Reguloj

en: Size of textfield
eo: Grandeco de tekstokampo

en: Authoring information
eo: Aŭtora informo

en: Hidden
eo: Kaŝita

en: Undefined
eo: Nedifinita

en: Show
eo: Montru

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
eo: Enmetu unu paĝon por lineo kiel vojoj de Drupalo. La '*' signo estas ĵokero. Ekzemplaj vojoj estas %blog por la bloga paĝo kaj %blog-wildcard por ĉiu persona blogo. %front estas la ĉefa paĝo.

en: Edit term
eo: Redaktu terminon

en: Countries
eo: Landoj

en: Google
eo: Guglo

en: ‹ previous
eo: ‹ antaŭa

en: next ›
eo: sekva ›

en: Titles only
eo: Nur titoloj

en: Full text
eo: Plena teksto

en: Date/Time
eo: Dato/Tempo

en: Refine
eo: Rafinu

en: Undo
eo: Malfaru

en: Search results
eo: Serĉrezultoj

en: Your search yielded no results
eo: Via serĉo trovis nenion

en: Front page
eo: Ĉefpaĝo

en: Request new password
eo: Petu novan pasvorton

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
eo: Vizitantoj povas krei kontojn kaj aprobo de administranto ne bezonatas.

en: Display name
eo: vidigata nomo

en: Languages
eo: Lingvoj

en: Features
eo: Ecoj

en: Publishing options
eo: Publikigaj opcioj

en: Create new revision
eo: Kreu novan revizion

en: Configure block
eo: Agordu blokon

en: Hour
eo: Horo

en: Minute
eo: Minuto

en: Second
eo: Sekundo

en: Select list
eo: Selekta listo

en: Text field
eo: Teksta kampo

en: None.
eo: Neniu.

en: Revert
eo: Malfari

en: Greater than
eo: Pli granda ol

en: Less than
eo: Malpli granda ol

en: any
eo: iu ajn

en: Log out
eo: Elsaluti

en: The settings have not been saved because of the errors.
eo: La agordoj ne estas konservitaj pro la eraroj.

en: First day of week
eo: Unua tago de la semajno.

en: Create new account
eo: Kreu novan konton

en: What links here
eo: Kio ligilas ĉi tie?

en: Site information
eo: Retejaj informoj

en: Blocked
eo: Blokita

en: Results
eo: Rezultoj

en: open
eo: malfermita

en: Parent term
eo: Patra termino

en: Parent terms
eo: Patraj terminoj

en: Forums
eo: Forumoj

en: revert
eo: malfari

en: Permissions
eo: Permesoj

en: Length of trimmed posts
eo: Longeco de mallongigitaj afiŝoj

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of a post. Drupal will use this setting to determine at which offset long posts should be trimmed. The trimmed version of a post is typically used as a teaser when displaying the post on the main page, in XML feeds, etc. To disable teasers, set to 'Unlimited'. Note that this setting will only affect new or updated content and will not affect existing teasers.
eo: La maksimuma nombro da signoj uzataj en la mallongigita versio de afiŝo. Drupalo uzos ĉi tiun agordon por determini de kie komenci mallongigi afiŝojn. Mallongigita versio de la afiŝo kutime estas uzata kiam la afiŝo estas montrata en la ĉefpaĝo, en XML-fluoj ktp. Rimarku ke ĉi tiu agordo nur influas novan aŭ ĝisdatigitan enhavon kaj ne influos ekzistantajn mallongigitajn tekstojn.

en: Not published
eo: Ne publikigita

en: Menu settings
eo: Menuaj agordoj

en: Color scheme
eo: Kolorskemo

en: New comments
eo: Novaj komentoj

en: Themes
eo: Haŭtoj

en: Translations
eo: Tradukoj

en: !name field is required.
eo: La kampo !name estas nepra.

en: You are here
eo: Vi estas ĉi tie

en: Default options
eo: Defaŭltaj agordoj

en: Output format
eo: Strukturo de eligo

en: Line break converter
eo: Linerompa konvertilo

en: Go back to the form
eo: Revenu al formularo

en: Default value
eo: Defaŭlta valoro

en: Slogan
eo: Slogano

en: Anonymous user
eo: Anonima uzanto

en: The name used to indicate anonymous users.
eo: Nomo uzata por indiki la anonimajn uzantojn.

en: The home page displays content from this relative URL. If unsure, specify "node".
eo: La hejmpaĝo montras enhavon de ĉi tiu relativa TTT-adreso. Se vi ne certas, elektu "node".

en: Apply
eo: Apliku

en: is
eo: estas

en: Examples
eo: Ekzemploj

en: Enter the terms you wish to search for.
eo: Entajpu la terminojn, kiujn vi volas serĉi.

en: Variables
eo: Variabloj

en: Blocks
eo: Blokoj

en: Menus
eo: Menuoj

en: Above
eo: Supere

en: Default time zone
eo: Defaŭlta tempzono

en: Float
eo: Glitpunktnombro

en: Minimum
eo: Minimumo

en: Precision
eo: Precizo

en: Permission
eo: Permeso

en: Date - newest first
eo: Dato - plej novaj unue

en: Date - oldest first
eo: Dato - plej malnovaj unue

en: file system
eo: dosiera sistemo

en: Menu name
eo: Nomo de menuo

en: Profiles
eo: Profiloj

en: Hot topic threshold
eo: Populara tema sojlo

en: Topics per page
eo: Temoj por paĝo

en: Posts - most active first
eo: Afiŝoj - plej aktivaj unue

en: Posts - least active first
eo: Afiŝoj - malplej aktivaj unue

en: URL path settings
eo: Agordoj de URL-vojoj

en: Language neutral
eo: Lingve neŭtrala

en: « first
eo: « unua

en: last »
eo: fina »

en: Rearrange
eo: Rearanĝu

en: Aggregator
eo: Kolektilo

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
eo: La URL %url ne estas valida. Bonvolu enmeti plenan URL-n, kiel http://www.example.com/feed.xml.

en: Book navigation
eo: Libro-navigado

en: !a comments per page
eo: po !a komentoj ĉiupaĝe

en: Pager
eo: Tabulpaĝilo

en: Page settings
eo: Paĝaj agordoj

en: Use pager
eo: Uzu tabulpaĝilon

en: More link
eo: Ligilo "pli"

en: More link text
eo: Teksto de ligilo "pli"

en: Greek
eo: Greka

en: Locked
eo: Ŝlosita

en: Default order
eo: Defaŭlta sinsekvo

en: Containing any of the words
eo: Enhavante iu el la vortoj

en: Containing the phrase
eo: Enhavante la frazon

en: Containing none of the words
eo: Enhavante neniujn el la vortoj

en: Number of views
eo: Nombro da vidoj

en: Case sensitive
eo: Usklecodistinga

en: Default picture
eo: Defaŭlta bildo

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
eo: TTT-adreso de bildo por montri al uzantoj kiuj ne elektis bildon. Lasu malplena por elekti nenion.

en: sort by @s
eo: ordigu laŭ @s

en: and
eo: kaj

en: Create @name
eo: Verku @name

en: Sort direction
eo: Direkto de ordigo

en: edit order and titles
eo: redakti sinsekvon kaj titolojn

en: Entity type
eo: Speco de ento

en: User account
eo: Uzanta konto

en: Custom format
eo: Propra formato

en: Direction
eo: Direkto

en: Run cron
eo: Funkciigu cron

en: Autocomplete matching
eo: Kongruado de aŭtomataj kompletigitiloj

en: Boolean
eo: Bulea valoro

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
eo: Malvalida elekto detektiĝis.  Bonvolu kontakti la retejan administranton.

en: Illegal choice %choice in !name element.
eo: Nevalida elekto %choice en elemento !name.

en: Book outline
eo: Libra skemo

en: Revision information
eo: Reviziaj informoj

en: The comment you are replying to does not exist.
eo: La komentoj al kiuj vi respondas ne ekzistas.

en: MIME type
eo: MIME-tipo

en: All languages
eo: Ĉiuj lingvoj

en: Localization
eo: Asimilado

en: Multilingual support
eo: Multelingva subteno

en: Enabled, with translation
eo: Ŝaltita, kun tradukado.

en: Main menu
eo: Ĉefa menuo

en: sorted by
eo: ordigita laŭ

en: No fields available.
eo: Neniuj kampoj disponeblaj.

en: <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
eo: <strong>%property</strong> estas <strong>%value</strong>

en: form
eo: formularo

en: Thank you, your submission has been received.
eo: Dankon, via transsendo estis ricevita.

en: Displays
eo: Vidigiloj

en: View name
eo: Nomo de vido

en: Will be available to all users.
eo: Estos atingebla por ĉiuj uzantoj.

en: Poll
eo: Enketo

en: Browser session ID of user that visited page.
eo: Retumila sesia ID de uzanto kiu vizitis paĝon.

en: Title of page visited.
eo: Titolo de paĝo vizitita.

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
eo: Interna vojo al paĝo vizitita (relative al la radiko de Drupalo.)

en: Referrer URI.
eo: Referanta URI.

en: Hostname of user that visited the page.
eo: Gastiganto de uzanto kiu vizitis la paĝon.

en: Time in milliseconds that the page took to load.
eo: Tempo (ms) kiam la paĝo ŝaltiĝis.

en: Timestamp of when the page was visited.
eo: Tempindiko de kiam la paĝo estis vizitita.

en: contact
eo: kontakto

en: Add a more link to the bottom of the display.
eo: Aldonu ligilon "pli" al subo de vidigilo

en: Create more link
eo: Verku ligilon "pli"

en: Placeholder
eo: Lokokupilo

en: Must users preview posts before submitting?
eo: Ĉu uzantoj devas antaŭrigardi afiŝojn antaŭ submetado?

en: - All -
eo: - Ĉio -

en: The value of the variable.
eo: La valoro de la variablo.

en: Contact form
eo: Kontakta formularo

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
eo: La <em>De</em>-adreso en aŭtomataj retpoŝtoj sendataj dum registriĝo, kaj petojpor nova pasvorto, kaj aliaj atentigoj. (Uzu adreson kiu finiĝas per via domajno poreviti ke tiaj retpoŝtoj estu markitaj kiel spamo.)

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
eo: !name ne povas esti pli longa ol %max signoj, sed nun enhavas %length signojn.

en: Illegal choice %choice in %name element.
eo: Malvalida elekto %choice en elemento %name.

en: Latin
eo: Latina

en: Vietnamese
eo: Vjetnama

en: Ampersand
eo: Kaj simbolo

en: Default number of forum topics displayed per page.
eo: La defaŭlta nombro da forumaj temoj montrataj en paĝo.

en: Default display order for topics.
eo: Defaŭlta montra sinsekvo por temoj.

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
eo: La defaŭlta lingvo por retpoŝtoj, kaj preferata lingvo por prezentado de retejo.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
eo: Ŝalti multlingvan subtenon por ĉi tiu enhavspeco. Se ŝaltita, lingva elekta kampo aldoniĝos al la redakta formularo, permesante al vi elekti unu el la <a href="!languages">ŝaltitaj lingvoj</a>. Se malŝaltita, novaj afiŝoj konserviĝas en la defaŭlta lingvo. Ekzistanta enhavo ne ŝanĝiĝas per ĉi tiu elekto.

en: Users with the <em>administer nodes</em> permission will be able to override these options.
eo: Uzantoj kun la permeso por <em>administri nodojn</em> povos ŝanĝi ĉi tiujn opciojn.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
eo: La maŝinlegebla nomo devas konsisti nur el minusklaj literoj, numeroj, kaj substrekoj.

en: Number of posts on main page
eo: Kvanto de eroj en la ĉefa paĝo

en: Search form
eo: Serĉformularo

en: Popular content
eo: Populara enhavo

en: The name of this website.
eo: La nomo de ĉi tiu retejo.

en: Your site's motto, tag line, or catchphrase (often displayed alongside the title of the site).
eo: La slogano de via retejo (ofte montrata apud la titolo de la retejo).

en: Default 403 (access denied) page
eo: Defaŭlta 403 (aliro malpermesita) paĝo

en: Default 404 (not found) page
eo: Defaŭlta 404 (ne trovita) paĝo

en: Number of items in each feed
eo: Nombro da eroj en ĉiu fluo

en: Default number of items to include in each feed.
eo: Defaŭlta nombro da eroj por inkluzivi en ĉiu fluo.

en: Feed content
eo: Enhavo de fluo

en: Titles plus teaser
eo: Titoloj plus mallongigita teksto

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
eo: Globala agordo por la defaŭlta montrado de enhavaj eroj en ĉiu fluo.

en: Date and time
eo: Dato kaj tempo

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. You can also turn on translation for this content type, which lets you have content translated to any of the enabled languages. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
eo: Ŝaltu multlingvan subtenon por ĉi tiu enhavspeco. Se ŝaltita, lingva elektakampo aldoniĝos al la redakta formularo, permesante al vi elekti unu el la<a href="!languages">ŝaltitaj lingvoj</a>. Vi ankaŭ povas enŝalti tradukadonpor ĉi tiu enhavspeco, kiu permesas al vi havi enhavon tradukitan al la ŝaltitajlingvoj. Ekzistanta enhavo ne ŝanĝiĝas pro ĉi tiu opcio.

en: Content translation
eo: Traduko de enhavo

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
eo: Vizitantoj povas krei kontojn, sed aprobo de administranto bezonatas.

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
eo: Postuli retpoŝtan validigon kiam vizitanto kreas konton

en: If this box is checked, new users will be required to validate their e-mail address prior to logging into the site, and will be assigned a system-generated password. With it unchecked, users will be logged in immediately upon registering, and may select their own passwords during registration.
eo: Se tiu ĉi markobutono estas ŝaltita, novaj uzantoj devas nepre validigi siajn retpoŝtadresojn antaŭ ol ensaluti en la retejon, kaj la sistemo donos al ili pasvorton generitan de ls sistemo. Kiam malŝaltita, uzantoj ensalutos tuj post registriĝo, kaj rajtas elekti siajn proprajn pasvortojn dum registriĝo.

en: User registration guidelines
eo: Gvidlinioj por registriĝoj de uzantoj

en: This text is displayed at the top of the user registration form and is useful for helping or instructing your users.
eo: Tiu ĉi teksto estas montrata supre de la uzanta registriĝa formularo kajutilas por helpi aŭ instrui viajn uzantojn.

en: Welcome, new user created by administrator
eo: Bonvenon, nova uzanto kreita de administranto

en: Customize welcome e-mail messages sent to new member accounts created by an administrator.
eo: Agordu bonvenigajn retpoŝtojn, sendotajn al novaj membraj kontoj kreitaj deadministranto.

en: Welcome, no approval required
eo: Bonvenon, neniu aprobo bezonata

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
eo: Agordu bonvenigajn retpoŝtojn sendotajn al novaj membraj post registriĝo,kiam neniu administra aprobo estas bezonata.

en: Welcome, awaiting administrator approval
eo: Bonvenon, atendanta administran aprobon

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
eo: Agordu bonvenigajn retpoŝtojn sendotajn al novaj membroj post registriĝo,kiam administra aprobo estas bezonata.

en: Password recovery email
eo: Retpoŝto por pasvorta memorigo

en: Customize e-mail messages sent to users who request a new password.
eo: Agordu retpoŝtajn mesaĝojn sendotajn al uzantoj kiuj petas novan pasvorton.

en: Account activation email
eo: Retpoŝto por aktivigi retpoŝton

en: Enable and customize e-mail messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
eo: Ŝalti kaj agordi retpoŝtajn mesaĝojn sendotajn al uzantoj post kontaaktivigo (kiam administranto aktivigas konton de uzanto kiu jam registriĝis, enretejo kie administra aprobo bezonatas).

en: Notify user when account is activated.
eo: Atentigi uzanton kiam nova konto aktiviĝas.

en: Account blocked email
eo: Retpoŝto pri blokita konto

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are blocked.
eo: Ŝaltu kaj agordu retpoŝtajn mesaĝojn senditajn al uzantoj kiam iliaj kontoj estasblokitaj.

en: Notify user when account is blocked.
eo: Atentigi uzanton kiam konto estas blokita.

en: Account deleted email
eo: Retpoŝto pri forigita konto

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are deleted.
eo: Ŝaltu kaj agordu retpoŝtajn mesaĝojn sendotajn al uzantoj kiam iliaj kontojestas forigitaj.

en: Notify user when account is deleted.
eo: Atentigi uzanton kiam konto estas forigita.

en: Signature support
eo: Subskriba subteno

en: Picture support
eo: Bilda subteno

en: Picture maximum dimensions
eo: Maksimumaj dimensioj por bildo

en: Maximum dimensions for pictures, in pixels.
eo: Maksimumaj dimensioj por bildoj, en bitbilderoj.

en: Picture maximum file size
eo: Maksimuma grandeco de bilda dosiero.

en: Maximum file size for pictures, in kB.
eo: Maksimuma dosiergrandeco por bildoj, en kB.

en: Picture guidelines
eo: Bildaj gvidlinioj

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
eo: Tiu ĉi teksto aperos ĉe la formularo por alŝuti bildon aldone al la defaŭltaj gvidlinioj. Ĝi utilas por helpi aŭ instrui viajn uzantojn.

en: Text format
eo: Tekstformato

en: Optional features
eo: Laŭvolaj funkcioj

en: manage fields
eo: agordu kampojn

en: Regional settings
eo: Regionaj agordoj

en: Hello <strong>@username</strong>
eo: Saluton <strong>@username</strong>

en: Structure
eo: Strukturo

en: Default values
eo: Defaŭltaj valoroj

en: User menu
eo: Uzanta menuo

en: Dependencies
eo: Dependecoj

en: Default country
eo: Apriora lando

en: system
eo: sistemo

en: Image styles
eo: Bildaj stiloj

en: manage display
eo: agordu vidigilon

en: Display author and date information.
eo: Vidigu aŭtoro kaj dato de informo.

en: Image style
eo: Bilda stilo

en: Add a new @plugin
eo: Aldonu novan @plugin

en: Edit @plugin %title
eo: Redaktu @plugin %title

en: %title has been created.
eo: %title estis kreita.

en: UUID
eo: Unika uzantonomero

en: View mode
eo: Vidoreĝimo

en: Asc
eo: kreske

en: Add new view
eo: Aldonu novan vidigon

en: Show "Page not found"
eo: Montru "Paĝo ne trovita"

en: Modify the display(s) of your view below or add new displays.
eo: Modifu la vidigilo(j)n de vido aŭ aldonu novajn vidigilojn.

en: Add !display
eo: Aldonu !display-on

en: @display_title details
eo: Detaloj de "@display_title"

en: Create a page
eo: Verku paĝon

en: of type
eo: de tipo

en: Management
eo: Administrado

en: Custom output for TRUE
eo: Tajlorita eligo por "VERA"

en: Custom output for FALSE
eo: Tajlorita eligo por "MALVERA"
