Local Baha'i Community Website Incubator (7.x-1.0-beta11) - en to nn translation catalogue (470 entries)

en: Forms
nn: Skjema

en: Home
nn: Heim

en: User interface
nn: Brukargrensesnitt

en: Title
nn: Tittel

en: Body
nn: Brødtekst

en: Image size
nn: Biletstørrelse

en: Previous
nn: Forrige

en: Next
nn: Neste

en: user
nn: brukar

en: Pages
nn: Sider

en: Save configuration
nn: Lagre oppsett

en: Reset to defaults
nn: Sette tilbake til standard

en: delete
nn: slett

en: Create a new user account.
nn: Lag ny brukarkonto

en: Request new password via e-mail.
nn: Be om nytt passord via e-post

en: E-mail
nn: E-post

en: Delete
nn: Slett

en: Submit
nn: Legg inn

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Content
nn: Innhald

en: Username
nn: Brukarnamn

en: Development
nn: Utvikling

en: Groups
nn: Grupper

en: Is
nn: Er

en: Group
nn: Gruppe

en: Author
nn: Forfattar

en: Replies
nn: Svar

en: Closed
nn: Stengt

en: yes
nn: ja

en: List
nn: Liste

en: Subject
nn: Emne

en: Actions
nn: Handlingar

en: Confirm
nn: Stadfest

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Remove
nn: Fjern

en: Age
nn: Alder

en: Description
nn: Beskriving

en: Language
nn: Språk

en: Read more
nn: Les meir

en: more
nn: meir

en: Disabled
nn: Ikkje aktivert

en: Enabled
nn: Aktivert

en: Administration
nn: Administrasjon

en: footer
nn: Botntekst

en: Comments
nn: Kommentarar

en: More
nn: Meir

en: Last updated
nn: Sist oppdatert

en: On
nn: På

en: Block title
nn: Blokkoverskrift

en: Taxonomy
nn: Taksonomi

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

en: Content types
nn: Innhaldstyper

en: Download
nn: Last ned

en: Version
nn: Versjon

en: view
nn: vis

en: Overview
nn: Oversikt

en: File
nn: Fil

en: Advanced options
nn: Avanserte innstillingar

en: Edit
nn: Rediger

en: Date
nn: Dato

en: Search
nn: Søk

en: Reset
nn: Sett til standard

en: None
nn: Ingen

en: Display settings
nn: Visningsinnstillingar

en: default
nn: standard

en: This action cannot be undone.
nn: Denne handlinga kan ikkje gjerast om.

en: Message
nn: Melding

en: Password
nn: Passord

en: - None -
nn: - Ingen -

en: Country
nn: Land

en: Weight
nn: Vekt

en: The configuration options have been saved.
nn: Oppsettet er lagra.

en: Link
nn: Lenke

en: Image
nn: Bilete

en: Help text
nn: Hjelpetekst

en: Required
nn: Påkrevd

en: Parent
nn: Opp eit nivå

en: Parents
nn: Overordna

en: none
nn: ingen

en: Category
nn: Kategori

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Name
nn: Namn

en: edit
nn: endre

en: Import
nn: Importer

en: Book
nn: Bok

en: Export
nn: Eksporter

en: Back
nn: Attende

en: Field
nn: Felt

en: header
nn: Topptekst

en: Label
nn: Etikett

en: Preview
nn: Førehandsvis

en: Save
nn: Lagre

en: Help
nn: Hjelp

en: Default
nn: Standard

en: Summary
nn: Samandrag

en: Update
nn: Oppdater

en: Sunday
nn: Søndag

en: Monday
nn: Måndag

en: Tuesday
nn: Tysdag

en: Wednesday
nn: Onsdag

en: Thursday
nn: Torsdag

en: Friday
nn: Fredag

en: Saturday
nn: Laurdag

en: High
nn: Høg

en: Time
nn: Tid

en: View
nn: Sjå på

en: Path
nn: Sti

en: Vocabularies
nn: Vokabular

en: Modules
nn: Modular

en: Advanced settings
nn: Avanserte innstillingar

en: results
nn: resultat

en: search
nn: søk

en: Updated
nn: Oppdatert

en: Timestamp
nn: Tidspunkt

en: Keywords
nn: Nøkkelord

en: Advanced search
nn: Avansert søk

en: Attachment
nn: Vedlegg

en: Upload
nn: Last opp

en: Picture
nn: Bilete

en: Database type
nn: Databasetype

en: User
nn: Brukar

en: action
nn: handling

en: Continue
nn: Hald fram

en: Configure
nn: Konfigurer

en: Error
nn: Feil

en: Contact
nn: Kontakt

en: no
nn: nei

en: Created
nn: Laga

en: Are you sure you want to delete %title?
nn: Er du sikker på at du vil slette %title?

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
nn: Valfritt. I menyen vil lettare element bli prioritera mot toppen, medan tunge element blir plassera lenger ned.

en: Update options
nn: Val for oppdatering

en: All
nn: Alle

en: days
nn: dagar

en: Active
nn: Aktiv

en: Submit @name
nn: Send inn @name

en: Year
nn: År

en: Date format
nn: Datoformat

en: Block
nn: Blokk

en: Page
nn: Nettside

en: Site name
nn: Namn på nettstaden

en: User settings
nn: Brukarinnstillingar

en: Off
nn: Av

en: Available updates
nn: Tilgjengelege oppdateringar

en: Never
nn: Aldri

en: Up to date
nn: Oppdatert

en: Header
nn: Topptekst

en: Footer
nn: Botntekst

en: Selected
nn: Valgt

en: To
nn: Til

en: From
nn: Frå

en: Custom
nn: Tilpassa

en: Roles
nn: Roller

en: Comment
nn: Kommentar

en: Hostname
nn: Tenarnamn

en: Published
nn: Publisert

en: Signature
nn: Signatur

en: Filter
nn: Filtrer

en: Location
nn: Stad

en: Promoted to front page
nn: Flytta fram til framsida

en: Sticky at top of lists
nn: Satt til toppen av lista

en: Revisions
nn: Utgåver

en: Log message
nn: Loggmelding

en: E-mail address
nn: E-postadresse

en: Time zone
nn: Tidssone

en: Field name
nn: Feltnamn

en: Fields
nn: Felt

en: Contains
nn: Inneheld

en: Does not contain
nn: Ikkje inneheld

en: Is less than or equal to
nn: Er mindre enn eller lik

en: Is equal to
nn: Er lik

en: Is greater than or equal to
nn: Er større enn eller lik

en: Is not equal to
nn: Er ulik

en: Add action
nn: Legg til handling

en: Mode
nn: Modus

en: Items
nn: Element

en: Last update
nn: Siste oppdatering

en: %time ago
nn: %time sidan

en: Display options
nn: Visningsalternativ

en: Plain text
nn: Rein tekst

en: Month
nn: Månad

en: Unlimited
nn: Uavgrensa

en: Phone
nn: Telefon

en: Address
nn: Adresse

en: Terms
nn: Termar

en: Recent posts
nn: Nye innlegg

en: Week
nn: Veke

en: Day
nn: Dag

en: Table
nn: Tabell

en: am
nn: formiddag

en: pm
nn: ettermiddag

en: Now
nn: No

en: All day
nn: Heile dagen

en: Configuration
nn: Oppsett

en: !time ago
nn: !time sidan

en: Other
nn: Andre

en: Navigation
nn: Navigering

en: Appearance
nn: Utsjånad

en: Repeat
nn: Repeter

en: Role
nn: Rolle

en: Allow
nn: Tillat

en: User login
nn: Brukarinnlogging

en: Add new comment
nn: Skriv ny kommentar

en: String
nn: Streng

en: Users
nn: Brukarar

en: Site off-line message
nn: Melding når nettstaden er fråkopla

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
nn: @site er under vedlikehald. Vi er snart tilbake. Takk for tålmodet.

en: Message to show visitors when the site is in off-line mode.
nn: Meldinga du vil vise brukarar når nettstaden er i fråkopla tilstand

en: Maximum length
nn: Maks lengde

en: Create content
nn: Lag innhald

en: Anonymous
nn: Anonym

en: Install
nn: Installer

en: Ascending
nn: Stigande

en: Descending
nn: Synkande

en: Arguments
nn: Argument

en: Filters
nn: Filter

en: Optional
nn: Valfri

en: Order
nn: Sorteringsval

en: Recent comments
nn: Nye kommentarar

en: Random
nn: Vilkårleg

en: Integer
nn: Heiltal

en: Basic settings
nn: Grunnleggjande innstillingar

en: Preformatted
nn: Førehandsformatera

en: Close
nn: Lukk

en: Save settings
nn: Lagre innstillingar

en: reply
nn: svar

en: Location name
nn: Stadnamn

en: City
nn: By

en: Sort by
nn: Sorter etter

en: Default language
nn: Standard språk

en: Delete rule
nn: Slett regel

en: Database name
nn: Databasenamn

en: Authoring information
nn: Forfattarinformasjon

en: Hidden
nn: Skjult

en: minute
nn: minutt

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
nn: Skriv inn eit sidenamn på kvar linje som Drualsti. Tegnet '*' tyder ein joker (kan vera kva som helst). Eit døme er %blog for bloggsidene og %blog-wildcard for kvar brukar sin blogg. %front er framsida.

en: English
nn: Engelsk

en: Sources
nn: Kjelder

en: menu
nn: meny

en: ‹ previous
nn: < forrige

en: next ›
nn: neste >

en: The update has been performed.
nn: Oppdatering gjennomført

en: Date/Time
nn: Dato/Klokkelsett

en: published
nn: publisert

en: Search results
nn: Søkeresultat

en: Your search yielded no results
nn: Søket ditt ga ingen treff.

en: Front page
nn: Framside

en: Request new password
nn: Be om nytt passord

en: Deleted
nn: Sletta

en: Languages
nn: Språk

en: Publishing options
nn: Publiseringsval

en: Create new revision
nn: Lag ny utgåve

en: Configure block
nn: Blokkinnstillingar

en: Site's time zone
nn: Websida's tidssone

en: Date's time zone
nn: Datoen's tidssone

en: No time zone conversion
nn: Ingen tidssonekonvertering

en: hour
nn: time

en: Hour
nn: Time

en: Minute
nn: Minutt

en: Second
nn: Sekund

en: Select list
nn: Listevalg

en: Text field
nn: Tekstfelt

en: Empty
nn: Tom

en: Greater than
nn: Større enn

en: Less than
nn: Mindre enn

en: Your rating
nn: Din karakter

en: Log out
nn: Logg ut

en: Autocomplete taxonomy
nn: Autofullfør taksonomi

en: Create new account
nn: Lag ny konto

en: warning
nn: åtvaring

en: Site information
nn: Opplysningar om nettstaden

en: Blocked
nn: Blokkert

en: Forums
nn: Forum

en: Revisions for %title
nn: Utgåver av %title

en: revert
nn: tilbakestill

en: Revision
nn: Utgåve

en: current revision
nn: denne utgåva

en: Session
nn: Økt

en: Match
nn: Samsvar

en: Permissions
nn: Rettar

en: Your settings have been saved.
nn: Innstillingane dine har vorte lagra

en: 200 characters
nn: 200 teikn

en: 400 characters
nn: 400 teikn

en: 600 characters
nn: 600 teikn

en: 800 characters
nn: 800 teikn

en: 1000 characters
nn: 1000 teikn

en: 1200 characters
nn: 1200 teikn

en: 1400 characters
nn: 1400 teikn

en: 1600 characters
nn: 1600 teikn

en: 1800 characters
nn: 1800 teikn

en: 2000 characters
nn: 2000 teikn

en: Not published
nn: Ikkje publisert

en: Menu settings
nn: Menyval

en: Color scheme
nn: Fargeskjema

en: Unformatted
nn: Ikkje formatert

en: image
nn: bilete

en: <Hidden>
nn: <Skjult>

en: Themes
nn: Utsjånadsmal

en: Multilingual
nn: Fleirspråkleg

en: Unpublished
nn: Upublisert

en: not published
nn: ikkje publisert

en: !name field is required.
nn: !name feltet er påkrevd.

en: Comment settings
nn: Kommentarinnstillingar

en: sticky
nn: fast plass på toppen

en: cancel
nn: avbryt

en: Apply
nn: Bruk

en: Enter the terms you wish to search for.
nn: Skriv inn søkeorda dine

en: Translated
nn: Omsett

en: Blocks
nn: Blokkar

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
nn: Om PHP-modus er valt, skriv PHP-kode mellom %php. Merk at eksekvering av feil PHP-kode kan øydeleggja Drupal nettstaden.

en: Menus
nn: Menyar

en: A valid date is required for %title.
nn: Ein gyldig dato er påkrevd for %title.

en: Relative
nn: Relativ

en: Above
nn: Over

en: Within
nn: Innan

en: Every
nn: Kvar

en: Default time zone
nn: Standard tidssone

en: Add another item
nn: Legg til ei ny rad

en: Date - newest first
nn: Dato - nyeste først

en: Date - oldest first
nn: Dato - eldste først

en: file system
nn: filsystem

en: Topics per page
nn: Emner per side

en: Posts - most active first
nn: Innlegg - mest aktive først

en: Posts - least active first
nn: Innlegg - minst aktive først

en: URL path settings
nn: Innstillingar for nettadresse

en: Language neutral
nn: Språknøytral

en: <Any>
nn: <Alle>

en: « first
nn: « første

en: last »
nn: siste »

en: The directory %directory is not writable
nn: Mappa %directory kan ikkje skrivast til

en: 1 user | @count users
nn[0]: 1 brukar
nn[1]: @count brukarar

en: Aggregator
nn: Nyheitsinnsamlar

en: Book navigation
nn: Boknavigering

en: Add comment
nn: Legg til kommentar

en: !a comments per page
nn: !a kommentarar per side

en: contains
nn: inneheld

en: Machine name
nn: Datamaskinnamn

en: Edit rule
nn: Rediger regel

en: Print
nn: Skriv ut

en: No update data available
nn: Ikkje noko oppdateringsinformasjon tilgjengelig.

en: Default order
nn: Standard rekkjefølgje

en: Or
nn: Eller

en: sort by @s
nn: sorter etter @s

en: Auto-reply
nn: Automatisk svar

en: Translate
nn: Omset

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
nn: Importeringa av omsetjinga feila, av di fila %filename ikkje kunne lesast.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
nn: Omsetjingsfila %filename inneheld feil: «msgstr» var venta, men vart ikkje funne på linje %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
nn: Omsetjingsfila %filename inneheld feil: «msgid_plural» var venta, men ikkje funne på linje %line.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
nn: Omsetjingsfila %filename inneheld ein syntaksfeil på linje %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
nn: Omsetjingsfila %filename inneheld feil: «msgid» er uventa på linje %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
nn: Omsetjingsfila  %filename inneheld feil: «msgstr[]» var ikkje venta på linje %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
nn: Omsetjingsfila %filename inneheld feil: «msgstr» var uventa på linje %line.

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
nn: Omsetjingsfila %filename inneheld feil: Det er ein uventa tekststreng på linje %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
nn: Omsetjingsfila %filename slutta uventa på linje %line.

en: Save translations
nn: Lagre omsetjingar

en: Create @name
nn: Lag @name

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
nn: @module (<span class="admin-disabled">deaktivert</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
nn: @module (<span class="admin-enabled">aktivert</span>)

en: Show @count value(s)
nn: Vis @count verdi(ar)

en: starting from @count
nn: start frå @count

en: Original text
nn: Opphavleg tekst

en: User account
nn: Brukarkonto

en: Acronym
nn: Akronym

en: Word verification
nn: Skjemakontroll

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
nn: Fila %file kunne ikkje lagrast. Ein ukjend feil oppstod.

en: The specified file %name could not be uploaded.
nn: Fila %name kunne ikkje lastast opp.

en: Starts with
nn: Startar med

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
nn: Eit ulovleg alternativ er oppdaga. Kontakt nettstadsadministratoren.

en: Illegal choice %choice in !name element.
nn: Ulovlig alternativ %choice i elementet !name

en: First sidebar
nn: Fyrste sidestolpe

en: Book outline
nn: Bokstruktur

en: Revision information
nn: Versjonsinformasjon

en: Ends with
nn: Sluttar med

en: All languages
nn: Alle språk

en: Delete link
nn: Slett lenke

en: Save string
nn: Lagre streng

en: Translate strings
nn: Omset strengar

en: Localization
nn: Lokalisering

en: Edit string
nn: Rediger streng

en: locale
nn: lokaltilpassing

en: Multilingual support
nn: Fleirspråksstøtte

en: Main menu
nn: Hovudmeny

en: date ical
nn: dato ical

en: The dates are invalid.
nn: Dato er ugyldig.

en: Repeats
nn: Gjentek seg

en: No description
nn: Ingen beskriving

en: form
nn: skjema

en: Disable rich-text
nn: Skru av tekstformatering.

en: Enable rich-text
nn: Skru på tekstformatering.

en: Abbreviation
nn: Forkorting

en: Contains any word
nn: Inneheld eit av orda

en: Contains all words
nn: Inneheld alle orda

en: asc
nn: Stigande

en: desc
nn: Synkande

en: Poll
nn: Avstemming

en: Display "@display" uses a path but the path is undefined.
nn: Visninga "@display" treng ei adresse, men ingen adresse er definert.

en: Administration menu
nn: Administrasjonsmeny

en: Language settings
nn: Språkinnstillingar

en: - All -
nn: - Alle -

en: Machine-readable name
nn: Datamaskinlesbart namn

en: Already added languages
nn: Språk som allereie er lagt til

en: Contact form
nn: Kontaktskjema

en: Rating (i.e. 4.2/5)
nn: Karakter (t.d 4.2/5)

en: Give it @star/@count
nn: Avgi stemme @star/@count

en: Your rating: <span>!stars</span>
nn: Din karakter: <span>!stars</span>

en: No votes yet
nn: Ingen stemmer registrert

en: Select rating
nn: Vel karakter

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
nn: <em>Frå</em> adressa i automatisk utsendte e-postar, e-post for gjennoppretting av passord og andre påminningar. (Bruk ei adresse som endar likt med domenet til nettstaden for at ikkje e-posten skal verte tolka som spam.)

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
nn: !name kan maksimalt vere på %max teikn, men er no på %length teikn.

en: Illegal choice %choice in %name element.
nn: Ulovlig alternativ %choice i elementet %name

en: Languages not yet added
nn: Språk som ikkje er lagt til

en: String not found.
nn: Strengen vart ikkje funnen.

en: The string has been saved.
nn: Strengen er lagra

en: The language selected for import is not supported.
nn: Språket som er valt for import, er ikkje støtta.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
nn: Omsetjingsfila %filename manglar eller har feil teksthovud.

en: Error importing interface translations
nn: Feil under importering av grensesnittomsetjingar

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
nn: Importerte %file til %locale: %number nye strengar lagt til, %update oppdaterte og %delete fjerna.

en: Allowed HTML tags: @tags
nn: Tillatne HTML-kodar: @tags

en: Ampersand
nn: og-tegnet

en: Default number of forum topics displayed per page.
nn: Standard antal forumemner som blir vist per side.

en: Default display order for topics.
nn: Standard visningsrekkjefølgje for emner.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
nn: Slå på fleirspråksstøtte for denne innhaldstypen. Eit felt for språkval vil bli lagt til redigeringsskjemaet om dette valet er aktivert. Dette feltet lar deg velje frå ein av <a href="!languages">dei aktiverte språka</a>. Dersom støtta ikkje aktivert, så vil nye innlegg bli lagra i standardspråket. Eksisterande innhald blir ikkje endra av dette valet.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
nn: Datamaskinlesbart namn kan bare innehalde små bokstavar, tal og understrek.

en: Date and time
nn: Dato og tid

en: Text format
nn: Tekstformatering

en: %title is invalid.
nn: %title er ugyldig.

en: There are errors in @field_name value #@delta:
nn: Det er ein feil i @field_name sin verdi #@delta

en: Page top
nn: Sidetopp

en: Page bottom
nn: Sideslutt

en: Library
nn: Bibliotek

en: Hello <strong>@username</strong>
nn: Hei <strong>@username</strong>

en: Show End Date
nn: Vis sluttdato

en: Report to Mollom
nn: Rapporter til Mollom

en: Submitted by !username on !datetime
nn: Skrive av !username,  !datetime.

en: For more backup options, try the <a href="!advancedurl">advanced backup page</a>.
nn: For fleire instillingar for backup, prøv <a href="!advancedurl">side for avansert backup</a>

en: Default country
nn: Standard land

en: Add new @node_type
nn: Legg til nytt @node_type

en: Preview before submitting
nn: Førehandsvising før innsending

en: Display author and date information.
nn: Vis forfattar- og datoinformasjon.

en: Author username and publish date will be displayed.
nn: Brukarnamn og publiseringsdato vil bli vist.

en: <em>Edit @type</em> @title
nn: <em>Rediger @type</em> @title

en: Revision log message
nn: Loggmelding for revisjonen

en: Full content
nn: Heile innhaldet

en: - Choose -
nn: - Val -

en: Type the characters you see in the picture above; if you can't read them, submit the form and a new image will be generated. Not case sensitive.
nn: Skriv inn bokstavane som du ser dei på biletet ovafor. Om du ikkje kan sjå dei trykker du "Lagre", så vil eit nytt bilete bli generert. Det vert ikkje gjort skilnad på store og små bokstavar.

en: To complete this form, please complete the word verification below.
nn: For å sende inn skjemaet må du fylle ut skjemakontrollen nedafor

en: Wysiwyg profiles
nn: Wysiwyg profilar

en: Upload a new file
nn: Last opp ei ny fil

en: Translation update status
nn: Status for oppdatering av omsetjingar

en: There are available updates
nn: Oppdateringar er tilgjengeleg

en: URL or embed code
nn: URL eller kode for innbygging

en: Import files into your media library.
nn: Importer filer til biblioteket

en: Highlighted
nn: Utheva

en: The word verification was not completed correctly. Please complete this new word verification and try again.
nn: Skjemakontrollen var ikkje korrekt fylt ut. Prøv ein gong til med eit nytt ord.

en: verify using audio
nn: Høyr på kontrollskjema

en: Updating translation.
nn: Oppdaterer omsetjing

en: Error opening socket @socket
nn: Feil ved opning av @socket

en: Recent log messages
nn: Nyaste loggmeldingar

[ctx: datetime]
en: All day
nn: Heile dagen

en: All Day
nn: Heile dagen

en: @current of @total
nn: @current av @total

en: Empty 'End date' values will use the 'Start date' values.
nn: Om du ikkje skriv ein 'sluttdato' vert 'startdato' nytta.

en: @field_name Start date value #@delta
nn: @field_name Startdato @delta. verdi

en: !start-date to !end-date
nn: !start-date til !end-date

en: E.g., @date
nn: T.d @date

[ctx: Date repeat]
en: Every @interval weeks
nn: Kvar @interval veke

[ctx: Date repeat]
en: Repeats every
nn: Kvar

[ctx: Date repeat]
en: After @count occurrences
nn: Etter @count gonger

[ctx: Date repeat]
en: On
nn: Til og med

[ctx: Date repeat]
en: Stop repeating
nn: Siste repetisjon
