Google Maps Tools (6.x-2.1) - en to pl translation catalogue (530 entries)

en: Forms
pl: Formularze

en: Home
pl: Strona główna

en: Title
pl: Tytuł

en: Pages
pl: Strony

en: Reset to defaults
pl: Przywróć domyślne

en: delete
pl: usuń

en: Delete
pl: Usuń

en: Submit
pl: Zachowaj

en: Operations
pl: Operacje

en: Content
pl: Zawartość

en: Type
pl: Typ

en: List
pl: Lista

en: Actions
pl: Akcje

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Manager
pl: Zarządzający

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: Taxonomy
pl: Kategorie

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Size
pl: Rozmiar

en: Search
pl: Szukaj

en: Reset
pl: Resetuj

en: None
pl: Brak

en: Display settings
pl: Ustawienia wyświetlania

en: This action cannot be undone.
pl: Operacja jest nieodwracalna.

en: Country
pl: Państwo

en: Weight
pl: Waga

en: Northeast
pl: północno-wschodni

en: Southeast
pl: południowo-wschodni

en: Southwest
pl: południowo-zachodni

en: Northwest
pl: północno-zachodni

en: Link
pl: Odnośnik

en: Required
pl: Wymagane

en: Parent
pl: Nadrzędny

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: edit
pl: edytuj

en: Label
pl: Etykieta

en: Preview
pl: Podgląd

en: Save
pl: Zapisz

en: Help
pl: Pomoc

en: Default
pl: Domyślny

en: Blank
pl: Puste

en: Top
pl: Góra strony

en: Small
pl: Małe

en: Large
pl: Duże

en: Icon
pl: Ikona

en: Add
pl: Dodaj

en: Teaser
pl: Skrót

en: Event
pl: Termin

en: Icons
pl: Ikony

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Titles
pl: Tytuły

en: Before
pl: Przed

en: After
pl: Po

en: User
pl: Użytkownik

en: Options
pl: Opcje

en: Node
pl: Węzeł

en: Number of columns
pl: Liczba kolumn

en: Data type
pl: Typ danych

en: Horizontal
pl: Poziomo

en: Vertical
pl: Pionowo

en: Menu item
pl: Element menu

en: Expanded
pl: Rozwinięte

en: All
pl: Wszystko

en: Points
pl: Punkty

en: CSS ID
pl: ID CSS

en: CSS class
pl: Klasa CSS

en: Display links
pl: Wyświetlaj odnośniki

en: Bottom
pl: Dół strony

en: Node links
pl: Odnośniki węzła

en: Taxonomy terms
pl: Kategorie

en: User settings
pl: Ustawienia dotyczące użytkowników

en: Always
pl: Zawsze

en: Never
pl: Nigdy

en: Inline
pl: Przed polem

en: Custom
pl: Własne

en: Filter
pl: Filtr

en: Location
pl: Położenie

en: Fields
pl: Pola

en: Is less than or equal to
pl: Mniejszy lub równy

en: Is greater than
pl: Większy niż

en: Mode
pl: Tryb

en: Normal
pl: Zwykły

en: Delete all
pl: Usuń wszystko

en: Sort order
pl: Kolejność sortowania

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: This field is required.
pl: To pole jest wymagane.

en: Range
pl: Zasięg

en: Bar
pl: Słupek

en: Line
pl: Linia

en: Scale
pl: Skala

en: Tiny
pl: Bardzo małe

en: Plain text
pl: Czysty tekst

en: Phone
pl: Telefon

en: Address
pl: Adres

en: Terms
pl: Terminy

en: Colors
pl: Kolory

en: Border
pl: Obramowanie

en: New Zealand
pl: Nowa Zelandia

en: Brazil
pl: Brazylia

en: Japan
pl: Japonia

en: Poland
pl: Polska

en: Portugal
pl: Portugalia

en: Quality
pl: Jakość

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Text color
pl: Kolor tekstu

en: Navigation
pl: Nawigacja

en: Color
pl: Kolor

en: Padding
pl: Dopełnienie

en: reset
pl: przywróć

en: Last
pl: Ostatni

en: Cache
pl: Pamięć podręczna

en: Clone
pl: Klonuj

en: Ascending
pl: Rosnąco

en: Descending
pl: Malejąco

en: Filters
pl: Filtry

en: Uncategorized
pl: Nieskategoryzowane

en: Position
pl: Pozycja

en: Cron settings
pl: Ustawienia demona cron

en: Static
pl: Statycznie

en: Expires
pl: Wygasa

en: Flag
pl: Flaga

en: Tracker
pl: Historia

en: Street
pl: Ulica

en: Latitude
pl: Szerokość geograficzna

en: Longitude
pl: Długość geograficzna

en: Collapsible
pl: Zwijalne

en: Collapsed
pl: Zwinięte

en: Coordinates
pl: Współrzędne

en: Germany
pl: Niemcy

en: Labels
pl: Etykiety

en: Belgium
pl: Belgia

en: Canada
pl: Kanada

en: Czech Republic
pl: Czechy

en: Denmark
pl: Dania

en: Finland
pl: Finlandia

en: France
pl: Francja

en: India
pl: Indie

en: Italy
pl: Włochy

en: Netherlands
pl: Holandia

en: Norway
pl: Norwegia

en: Russia
pl: Rosja

en: Spain
pl: Hiszpania

en: Sweden
pl: Szwecja

en: Switzerland
pl: Szwajcaria

en: Taiwan
pl: Tajwan

en: United Kingdom
pl: Wielka Brytania

en: Hidden
pl: Ukryty

en: North-Northeast
pl: północno-północno-wschodni

en: East-Northeast
pl: wschodnio-północno-wschodni

en: East-Southeast
pl: wschodnio-południowo-wschodni

en: South-Southeast
pl: południowo-południowo-wschodni

en: South-Southwest
pl: południowo-południowo-zachodni

en: West-Southwest
pl: zachodnio-południowo-zachodni

en: West-Northwest
pl: zachodnio-północno-zachodni

en: North-Northwest
pl: północno-północno-zachodni

en: seconds
pl: sekundy

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
pl: Adres każdej strony wprowadza się w osobnej linii, podając ścieżki w formacie Drupala. Znak "*" zastępuje dowolną ilość innych znaków. Przykłady ścieżek: <em>%blog</em> dla strony z blogami i <em>%blog-wildcard</em> dla wszystkich pojedynczych blogów użytkowników. %front oznacza stronę główną.

en: English
pl: Angielski

en: Countries
pl: Kraje

en: Zip code
pl: Kod pocztowy

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Result
pl: Wynik

en: Replace
pl: Zamień

en: First
pl: Pierwszy

en: Dynamic
pl: Dynamicznie

en: Default center
pl: Domyślny środek

en: Default zoom
pl: Domyślne powiększenie

en: Default map type
pl: Domyślny typ mapy

en: Map
pl: Mapa

en: Satellite
pl: Satelitarne

en: Hybrid
pl: Hybrydowe

en: Border padding
pl: Wypełnienie obramowania

en: Track markers
pl: Śledź wskaźniki

en: Clusterer settings
pl: Ustawienia grupowania

en: Lines
pl: Linie

en: Stroke color
pl: Kolor pędzla

en: Fill color
pl: Kolor wypełnienia

en: Map type
pl: Typ mapy

en: Controls
pl: Kontrolki

en: Alignment
pl: Wyrównanie

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: Info
pl: Informacja

en: Results
pl: Wyniki

en: Convert
pl: Konweruj

en: Style
pl: Styl

en: League
pl: Liga

en: Car
pl: Samochód

en: address
pl: adres

en: Shopping cart
pl: Koszyk na zakupy

en: Reversed
pl: Odwrotnie

en: South Korea
pl: Korea Południowa

en: Feet
pl: Stopa

en: %type settings
pl: ustawienia dla zawartości typu %type

en: Unformatted
pl: Niesformatowany

en: Base path
pl: Ścieżka bazowa

en: <Hidden>
pl: <Ukryte>

en: Accuracy
pl: Dokładność

en: Loading...
pl: Wczytuję...

en: Privacy
pl: Prywatność

en: !name field is required.
pl: Pole !name jest wymagane.

en: Unknown location
pl: Nieznana lokalizacja

en: Town
pl: Miasto

en: Unknown country
pl: Nieznany kraj

en: Roadmap
pl: Roadmapa

en: Sticky
pl: Przyklejony

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Non-empty
pl: Niepusty

en: Please wait...
pl: Proszę czekać...

en: Translatable
pl: Przetłumaczalne

en: Bold
pl: Pogrubienie

en: List items
pl: Wyświetl elementy

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
pl: Jeśli wybrano tryb PHP, kod należy umieścić wewnątrz znaków %php. Warto wiedzieć, że uruchamianie niepoprawnie napisanego kodu PHP może spowodować całkowitą awarię witryny.

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
pl: Usunięcie słownika spowoduje nieodwracalne usunięcie wszelkich jego terminów.

en: Full node
pl: Pełen węzeł

en: Group multiple values
pl: Grupuj powtarzające się wartości

en: Precision
pl: Dokładność

en: Grid
pl: Siatka

en: Hide
pl: Ukryj

en: File format
pl: Format pliku

en: Cache lifetime
pl: Czas życia pamięci podręcznej

en: <None>
pl: <Brak>

en: The name %name is already taken.
pl: Nazwa użytkownika %name jest już zajęta.

en: <Any>
pl: &lt;Dowolne&gt;

en: Address settings
pl: Ustawienia adresu

en: Addresses
pl: Adresy

en: Generate content
pl: Generuj zawartość

en: empty
pl: pusty

en: All types
pl: Wszystkie typy

en: taxonomy
pl: taksonomia

en: Miscellaneous
pl: Inne

en: Shift
pl: Zmiana

en: Argument type
pl: Typ argumentu

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Any
pl: Dowolny

en: Invalid API key.
pl: Nieprawidłowy klucz API.

en: Icon size
pl: Rozmiar ikony

en: Zoom
pl: Przybliżenie

en: Formatter
pl: Formater

en: clone
pl: duplikuj

en: Opacity
pl: Przeźroczystość

en: Ship
pl: Dostawa

en: Effect
pl: Efekt

en: Route
pl: Trasa

en: Show @count value(s)
pl: Pokaż @count wartości

en: starting from @count
pl: zaczynając od @count

en: Error message
pl: Komunikat o błędzie

en: Draggable
pl: Przeciągalne

en: Icon path
pl: Ścieżka ikony

en: Overlay settings
pl: Ustawienia nakładki

en: Yen
pl: Jen

en: Title field
pl: Pole tytułu

en: Current location
pl: Obecna lokalizacja

en: Maximum width
pl: Maksymalna szerokość

en: Control
pl: Kontrola

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
pl: Wykryto nieprawidłowe ustawienie. Proszę się skontaktować z administratorem.

en: Illegal choice %choice in !name element.
pl: Wybrana dla elementu !name opcja %choice jest niedozwolona.

en: full stop (.)
pl: kropka (.)

en: Permanent
pl: Stały

en: Temporary
pl: Tymczasowy

en: You need to set the country also.
pl: Musisz też ustawić kraj.

en: You need to set the city also.
pl: Musisz też ustawić miasto.

en: Premise
pl: Nieruchomość

en: Static map
pl: Mapa statyczna

en: Map settings
pl: Ustawienia mapy

en: All fields
pl: Wszystkie pola

en: Allowed countries
pl: Dozwolone kraje

en: Zoom level
pl: Poziom przybliżenia

en: Identification
pl: Opis

en: Methods
pl: Metody

en: Primary color
pl: Główny kolor

en: Delete icon files
pl: Usuń pliki ikony

en: Click
pl: Kliknięcie

en: Is empty (NULL)
pl: Jest pusty (NULL)

en: Is not empty (NULL)
pl: Nie jest pusty (NULL)

en: not empty
pl: nie pusty

en: Music
pl: Muzyka

en: Per role
pl: Osobny dla każdej roli

en: Per user
pl: Na użytkownika

en: Show values
pl: Wyświetl wartości

en: Meters
pl: Metry

en: Not set
pl: Nie ustawiono

en: Letters
pl: Litery

en: form
pl: formularz

en: Basic options
pl: Podstawowe ustawienia

en: Point
pl: Punkt

en: Javascript Choice Form
pl: Formularz wyboru wzbogacony JavaScript

en: Allow multiple arguments to work together.
pl: Pozwól na pracę wielu argumentów razem.

en: If selected, multiple instances of this argument can work together, as though multiple terms were supplied to the same argument. This setting is not compatible with the "Reduce duplicates" setting.
pl: Zezwala na jednoczesne działanie wielu egzemplarzy tego argumentu, tak jakby dla jednego argumentu wprowadzono wiele wartości. Niekompatybilne z ustawieniem "Redukuj duplikaty".

en: Do not display items with no value in summary
pl: Nie wyświetlaj pozycji bez wartości w podsumowaniu

en: Invalid input
pl: Nieprawidłowe dane wejściowe

en: - Any -
pl: -Wszystkie-

en: exposed
pl: udostępniony

en: Is between
pl: W przedziale

en: Is not between
pl: Poza przedziałem

en: Reduce duplicates
pl: Redukuj duplikaty

en: Node link
pl: Łącze do wpisu.

en: Build mode
pl: Tryb wyświetlania/budowania

en: Display node comments
pl: Wyświetlaj komentarze do węzła

en: Query results
pl: Rezultaty zapytania

en: Rendered output
pl: Wygenerowane dane

en: Inline fields
pl: Pola w jednej linii

en: Inline fields will be displayed next to each other rather than one after another.
pl: Wybrane pola wyświetlane będą jedno obok drugiego, a nie jedno za drugim.

en: The separator may be placed between inline fields to keep them from squishing up next to each other. You can use HTML in this field.
pl: Separator rozdzielający pola w jednej linii w celu uniknięcia ich zbytniego zbicia. Można korzystać z HTML.

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
pl: Wyrównanie poziome spowoduje wyświetlanie elementów od lewej do prawej, a wyrównanie pionowe - od lewego górnego rogu i w dół.

en: <em>@type</em> @base view: <strong>@view</strong>
pl: <em>@type</em> @base widok: <strong>@view</strong>

en: Fieldset
pl: Grupa pól

en: Illegal choice %choice in %name element.
pl: Wybrana dla %name opcja %choice jest niedozwolona.

en: Negative values are not allowed.
pl: Nie można wprowadzać ujemnych wartości.

en: Throbber
pl: Sygnalizator pracy

en: Path settings
pl: Ustawienia ścieżki

en: Maps
pl: Mapy

en: Styles
pl: Style

en: If unchecked, each item in the field will create a new row, which may appear to cause duplicates. This setting is not compatible with click-sorting in table displays.
pl: Jeśli niezaznaczone, każdy element w tym polu doda oddzielny wiersz, co może tworzyć duplikaty. To ustawienie nie jest kompatybilne z sortowaniem przez klikanie w tabelach.

en: Computer
pl: Komputer

en: <No value>
pl: <Brak wartości>

en: Custom label
pl: Własna etykieta

en: (first item is 0)
pl: (pierwszy element to 0)

en: (start from last values)
pl: (zacznij od ostatnich wartości)

en: Progress bar
pl: Pasek postępu

en: Maximum file size
pl: Maksymalny rozmiar pliku

en: Double click
pl: Podwójne kliknięcie

en: This filter can cause items that have more than one of the selected options to appear as duplicate results. If this filter causes duplicate results to occur, this checkbox can reduce those duplicates; however, the more terms it has to search for, the less performant the query will be, so use this with caution. Shouldn't be set on single-value fields, as it may cause values to disappear from display, if used on an incompatible field.
pl: Wybrany filtr może powodować wielokrotne pojawianie się elementów, które spełniają więcej niż jeden z określonych warunków. Jeżeli tak się dzieje, opcja "Redukuj duplikaty" może temu zapobiec, jednak im częściej się ją stosuje, tym mniej wydajne jest zapytanie. Nie powinno się jej także włączać w przypadku pól akceptujących tylko jedną wartość, ponieważ może to powodować zniknięcie tych wartości.

en: Hide empty fields
pl: Ukrywaj puste pola

en: Do not display fields, labels or markup for fields that are empty.
pl: Powoduje, że puste pola, oraz ich etykiety i związany z nimi kod, nie są w ogóle wyświetlane.

en: API settings
pl: Ustawienia API

en: Render
pl: Renderowanie

en: Edit icon
pl: Edytuj ikonę

en: Clone icon
pl: Sklonuj ikonę

en: Delete icon
pl: Usuń ikonę

en: Default API domain
pl: Domyślna domena API

en: Use site language
pl: Użyj języka strony

en: IE6 only
pl: Tylko IE6

en: All browsers
pl: Wszystkie przeglądarki

en: Library path
pl: Ścieżka biblioteki

en: Minimum icon size
pl: Minimalny rozmiar ikony

en: Maximum icon size
pl: Maksymalny rozmiar ikony

en: Maximum preview size
pl: Maksymalny rozmiar podglądu

en: Length settings
pl: Ustawienia długości

en: Country display
pl: Wyświetlanie kraju

en: Name only
pl: Tylko imię

en: Show code only
pl: Wyświetl tylko kod

en: Show name only
pl: Wyświetl tylko nazwę

en: comma (,) and space
pl: przecinek (,) i spacja

en: The specified number is invalid.
pl: Podana liczba jest nieprawidłowa.

en: Shadow size
pl: Rozmiar cienia

en: Print image
pl: Wydrukuj obraz

en: Transparent icon
pl: Przeźroczysta ikona

en: Shape
pl: Kształt

en: Airport
pl: Lotnisko

en: Bicycle
pl: Rower

en: Bus
pl: Autobus

en: Cafe
pl: Kawiarnia

en: Dollar
pl: Dolar

en: Fire
pl: Ogień

en: Helicopter
pl: Helikopter

en: Locomotive
pl: Lokomotywa

en: Pound
pl: Funt

en: Repair
pl: Naprawa

en: Restaurant
pl: Restauracja

en: School
pl: Szkoła

en: Scissors
pl: Nożyczki

en: Swim
pl: Pływanie

en: Taxi
pl: Taksówka

en: Train
pl: Pociąg

en: No icons available.
pl: Brak dostępnych ikon.

en: All icons
pl: Wszystkie ikony

en: All dynamic
pl: Wszystkie dynamiczne

en: Edit icon %icon
pl: Edytuj ikonę %icon

en: Clone icon %icon
pl: Klonuj ikonę %icon

en: Sticky icon
pl: Przyklejona ikona

en: !title icon settings
pl: !title - ustawienia ikony

en: The icon has been created.
pl: Ikona została utworzona.

en: The icon has been updated.
pl: Ikona została zaktualizowana.

en: The icon has been cloned.
pl: Ikona została sklonowana.

en: Are you sure you want to delete the icon %icon?
pl: Na pewno chcesz usunąć ikonę %icon?

en: Delete existing file.
pl: Usuń istniejący plik.

en: Grid settings
pl: Ustawienia siatki

en: Button html
pl: Kod HTML przycisku

en: Use new style
pl: Użyj nowego stylu

en: Channel ID
pl: ID kanału

en: Grid size
pl: Rozmiar siatki

en: No maps available.
pl: Brak dostępnych map.

en: Map size
pl: Rozmiar mapy

en: Map types
pl: Typy mapy

en: Optional settings
pl: Dodatkowe ustawienia

en: Icon display
pl: Wyświetlanie ikony

en: Before title
pl: Przed tytułem

en: After title
pl: Po tytule

en: Replace title
pl: Zastąp tytuł

en: AHAH settings
pl: Ustawienia AHAH

en: Progress style
pl: Styl postępu

en: Progress message
pl: Wiadomość postępu

en: North (0&deg;)
pl: Północ (0&deg;)

en: East (90&deg;)
pl: Wschód (90&deg;)

en: South (180&deg;)
pl: Południe (180&deg;)

en: West (270&deg;)
pl: Zachód (270&deg;)

en: Allowed methods
pl: Dozwolone metody

en: !title settings
pl: Ustawienia !title

en: Info windows
pl: Okno informacyjne

en: !title control
pl: Kontrola !title

en: Anchored to corner
pl: Zakotwiczone do rogu

en: The map has been created.
pl: Mapa została stworzona.

en: The map has been updated.
pl: Mapa została zaktualizowana.

en: The map has been cloned.
pl: Mapa została sklonowana.

en: Are you sure you want to delete the map %map?
pl: Na pewno chcesz usunąć mapę %map?

en: The map has been deleted.
pl: Mapa została usunięta.

en: Find on Google Maps
pl: Znajdź na Google Maps

en: Find on Yahoo! Maps
pl: Znajdź na Yahoo! Maps

en: Find on Mapquest
pl: Znajdź na Mapquest

en: Invalid map ID.
pl: Nieprawidłowy ID mapy.

en: Protected icon
pl: Chroniona ikona

en: Bounds
pl: Granice

en: All formats
pl: Wszystkie formaty

en: Filter by map type
pl: Filtruj po typie mapy

en: Filter by format
pl: Filtruj po formacie

en: The static map has been created.
pl: Mapa statyczna została utworzona.

en: The static map has been updated.
pl: Mapa statyczna została zaktualizowana.

en: The static map has been cloned.
pl: Mapa statyczna została sklonowana.

en: The static map has been deleted.
pl: Mapa statyczna została usunięta.

en: Invalid country.
pl: Nieprawidłowy kraj.

en: Nearest
pl: Najbliższe

en: Farthest
pl: Najdalsze

en: Formatter settings
pl: Ustawienia formatera

en: Show part
pl: Wyświetl część

en: Address display
pl: Wyświetlanie adresu

en: Fast address
pl: Szybki adres

en: !locality and !deplocality
pl: !locality i !deplocality

en: !locality and !postalcode
pl: !locality i !postalcode

en: !locality and !thoroughfare
pl: !locality i !thoroughfare

en: !deplocality and !postalcode
pl: !deplocality i !postalcode

en: !deplocality and !thoroughfare
pl: !deplocality i !thoroughfare

en: !postalcode and !thoroughfare
pl: !postalcode i !thoroughfare

en: !locality, !deplocality and !postalcode
pl: !locality, !deplocality i !postalcode

en: !locality, !deplocality and !thoroughfare
pl: !locality, !deplocality i !thoroughfare

en: !locality, !postalcode and !thoroughfare
pl: !locality, !postalcode i !thoroughfare

en: !deplocality, !postalcode and !thoroughfare
pl: !deplocality, !postalcode i !thoroughfare

en: !locality, !deplocality, !postalcode and !thoroughfare
pl: !locality, !deplocality, !postalcode i !thoroughfare

en: !locality or !deplocality
pl: !locality lub !deplocality

en: !locality or !postalcode
pl: !locality lub !postalcode

en: !locality or !thoroughfare
pl: !locality lub !thoroughfare

en: !deplocality or !postalcode
pl: !deplocality lub !postalcode

en: !deplocality or !thoroughfare
pl: !deplocality lub !thoroughfare

en: !postalcode or !thoroughfare
pl: !postalcode lub !thoroughfare

en: !locality, !deplocality or !postalcode
pl: !locality, !deplocality lub !postalcode

en: !locality, !deplocality or !thoroughfare
pl: !locality, !deplocality lub !thoroughfare

en: !locality, !postalcode or !thoroughfare
pl: !locality, !postalcode lub !thoroughfare

en: !deplocality, !postalcode or !thoroughfare
pl: !deplocality, !postalcode lub !thoroughfare

en: !locality, !deplocality, !postalcode or !thoroughfare
pl: !locality, !deplocality, !postalcode lub !thoroughfare

en: Exclude addresses
pl: Wyklucz adresy

en: Filter fields
pl: Filtruj pola

en: Check values
pl: Sprawdź wartości

en: Filter value
pl: Wartość filtra

en: Link this field to
pl: Podłącz to pole do

en: User/site settings
pl: Ustawienia użytkownika/strony

en: bounds
pl: granice

en: Radius <= !length
pl: Promień <= !length

en: Radius > !length
pl: Promień > !length

en: Continents
pl: Kontynenty

en: Tab !n
pl: Zakładka !n

en: Geocoder
pl: Geokoder

en: Auto height
pl: Automatyczna wysokość

en: Clear style
pl: Wyczyść styl

en: Fill space
pl: Wypełnij miejsce

en: Enable 3D
pl: Włącz 3D

en: Simple description.
pl: Prosty opis.

en: Value example: %value.
pl: Przykład wartości: %value.

en: Tab 1
pl: Zakładka 1

en: This is a description example, too.
pl: To też przykład opisu.

en: Tab 2
pl: Zakładka 2

en: Sample text
pl: Przykładowy tekst

en: Tab 3
pl: Zakładka 3

en: AHAH tab
pl: Zakładka AHAH

en: AJAX tab
pl: Zakładka AJAX

en: Some error happened.
pl: Wystąpił błąd.

en: DD query
pl: Zapytanie DD

en: Path !n
pl: Ścieżka !n

en: Selected tab
pl: Wybrana zakładka

en: Disabled tabs
pl: Wyłączone zakładki

en: Tab 1 example
pl: Przykład zakładki 1

en: Tab 2 example
pl: Przykład zakładki 2

en: Tab 3 example
pl: Przykład zakładki 3

en: Show result counter in titles
pl: Wyświetl licznik wyników w tytułach

en: Per continent
pl: Na kontynent

en: Per country
pl: Na kraj

en: Skip user
pl: Pomiń użytkownika

en: Menu re-build delay
pl: Przerwa w przebudowywaniu menu

en: Continent summary
pl: Podsumowanie kontynentu

en: Unknown continent
pl: Nieznany kontynent

en: GMaps Tabs
pl: Zakładki GMaps

en: Displays rows on a static map.
pl: Wyświetl wiersze na mapie statycznej .

en: Fields - GMaps Accordion
pl: Pola - Accordion GMaps

en: Fields - GMaps Tabs
pl: Pola - zakładki GMaps

en: Tab @count
pl: Zakładka @count

en: Row @count
pl: Wiersz @count

en: Decimeter
pl: Decymetr

en: Centimeter
pl: Centymetr

en: Millimeter
pl: Milimetr

en: Foot
pl: Stopa

en: Chain
pl: Łańcuch

en: Cable
pl: Kabel

en: Cables
pl: Kable

en: Mile
pl: Mila

en: Astronomical unit
pl: Jednostka astronomiczna

en: Light-year
pl: Rok świetlny

en: Show YouTube videos
pl: Wyświetl klipy YouTube

en: CSS rule.
pl: Reguła CSS.

en: Delete GMaps data
pl: Usuń dane GMaps

en: Data options
pl: Opcje danych

en: Static icon
pl: Ikona statyczna

en: Parts to delete
pl: Części do usunięcia

en: Protected static icon
pl: Chroniona statyczna ikona

en: Icon options
pl: Opcje ikony

en: Set protected icon
pl: Ustaw chronioną ikonę

en: Normal icon
pl: Normalna ikona

en: Maps and static maps have been successfully updated.
pl: Mapy i mapy statyczne zostały pomyślnie zaktualizowane.

en: This country is not allowed.
pl: Ten kraj nie jest dozwolony.

en: Photo repositories
pl: Repozytoria zdjęć

en: GMaps User
pl: Użytkownik GMaps

en: GMaps data
pl: Dane GMaps

en: With profile links
pl: Z odnośnikami do profilu

en: User Address
pl: Adres użytkownika

en: Address display.
pl: Wyświetlanie adresu.

en: GMaps options
pl: Opcje GMaps

en: Map option
pl: Opcje mapy

en: Interactive and static map option.
pl: Opcje mapy interaktywnej i statycznej.
