Drupal core (5.23) - en to nn translation catalogue (1272 entries)

en: Home
nn: Heim

en: Title
nn: Tittel

en: Body
nn: Brødtekst

en: user
nn: brukar

en: Filter HTML tags
nn: Ta bort HTML-kodar

en: Show on every page except the listed pages.
nn: Vis på alle sider utanom på desse sidene.

en: Show on only the listed pages.
nn: Vis bare på desse sidene.

en: Pages
nn: Sider

en: Save configuration
nn: Lagre oppsett

en: Reset to defaults
nn: Sette tilbake til standard

en: delete
nn: slett

en: Administer
nn: Administrer

en: Create a new user account.
nn: Lag ny brukarkonto

en: Request new password via e-mail.
nn: Be om nytt passord via e-post

en: E-mail
nn: E-post

en: Delete
nn: Slett

en: Submit
nn: Legg inn

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Content
nn: Innhald

en: Username
nn: Brukarnamn

en: left sidebar
nn: venstre sidestolpe

en: content
nn: innhald

en: Author
nn: Forfattar

en: Replies
nn: Svar

en: Closed
nn: Stengt

en: Wrong username or password.
nn: Feil brukarnamn eller passord

en: List
nn: Liste

en: Subject
nn: Emne

en: disabled
nn: gjer utilgjengeleg

en: Confirm
nn: Stadfest

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Description
nn: Beskriving

en: Language
nn: Språk

en: Read more
nn: Les meir

en: RSS feed
nn: RSS-kjelde

en: more
nn: meir

en: Explanation or submission guidelines
nn: Forklaring eller retningslinjer.

en: Disabled
nn: Ikkje aktivert

en: Enabled
nn: Aktivert

en: Administration
nn: Administrasjon

en: right sidebar
nn: høgre sidestolpe

en: footer
nn: Botntekst

en: Comments
nn: Kommentarar

en: More
nn: Meir

en: not verified
nn: ikke verifisert

en: Last updated
nn: Sist oppdatert

en: new
nn: ny

en: error
nn: feil

en: Block title
nn: Blokkoverskrift

en: The title of the block as shown to the user.
nn: Overskrift for blokken slik den visast for brukaren.

en: Taxonomy
nn: Taksonomi

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

en: Content types
nn: Innhaldstyper

en: Homepage
nn: Heimeside

en: Categories
nn: Kategoriar

en: Version
nn: Versjon

en: view
nn: vis

en: updated
nn: oppdatert

en: Advanced options
nn: Avanserte innstillingar

en: Edit
nn: Rediger

en: Date
nn: Dato

en: Search
nn: Søk

en: Reset
nn: Sett til standard

en: default
nn: standard

en: This action cannot be undone.
nn: Denne handlinga kan ikkje gjerast om.

en: Logs
nn: Logg

en: Message
nn: Melding

en: No log messages available.
nn: Ingen loggmeldingar er tilgjengelege.

en: Password
nn: Passord

en: - None -
nn: - Ingen -

en: Weight
nn: Vekt

en: The configuration options have been saved.
nn: Oppsettet er lagra.

en: Help text
nn: Hjelpetekst

en: Synonyms
nn: Synonym

en: Free tagging
nn: Fri tagging

en: Required
nn: Påkrevd

en: Parent
nn: Opp eit nivå

en: Parents
nn: Overordna

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
nn: Sider på eit gitt nivå er sortert først etter vekt og deretter etter tittel

en: none
nn: ingen

en: Category
nn: Kategori

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Add category
nn: Legg til kategori

en: Name
nn: Namn

en: edit container
nn: rediger behaldar

en: edit
nn: endre

en: No categories available.
nn: Ingen kategoriar tilgjengeleg.

en: ‹
nn: <

en: Go to previous page
nn: Gå til forrige side

en: up
nn: opp

en: Go to parent page
nn: Gå til den overordna sida

en:  ›
nn:  >

en: Go to next page
nn: Gå til neste side

en: Import
nn: Importer

en: Book
nn: Bok

en: Export
nn: Eksporter

en: Outline
nn: Innhaldsregister

en: %type: updated %title.
nn: %type: oppdatert %title.

en: header
nn: Topptekst

en: Preview
nn: Førehandsvis

en: Session opened for %name.
nn: Økt opna for %name.

en: Help
nn: Hjelp

en: Default
nn: Standard

en: Update
nn: Oppdater

en: Sunday
nn: Søndag

en: Monday
nn: Måndag

en: Tuesday
nn: Tysdag

en: Wednesday
nn: Onsdag

en: Thursday
nn: Torsdag

en: Friday
nn: Fredag

en: Saturday
nn: Laurdag

en: Time
nn: Tid

en: View
nn: Sjå på

en: History
nn: Historikk

en: Path
nn: Sti

en: Modules
nn: Modular

en: edit forum
nn: rediger forum

en: Forum name
nn: Forumnamn

en: Are you sure you want to delete the forum %name?
nn: Er du sikker på at du ønskjer å slette forumet %name?

en: forum: deleted %term and all its sub-forums and associated posts.
nn: forum: sletta %term og alle underforum og tilhøyrande innlegg.

en: results
nn: resultat

en: search
nn: søk

en: Core - optional
nn: Kjerne - valfritt

en: never
nn: aldri

en: mail
nn: e-post

en: aggregator
nn: nyheitsinnsamlar

en: read more
nn: les meir

en: Update interval
nn: Oppdateringsintervall

en: The fully-qualified URL of the feed.
nn: Heile URL-adressa til nyheitskjelda

en: Add forum
nn: Legg til forum

en: Timestamp
nn: Tidspunkt

en: Preview comment
nn: Førehandsvis kommentar

en: Advanced search
nn: Avansert søk

en: You are not authorized to access this page.
nn: Du har ikkje høve til å sjå denne sida.

en: Attachment
nn: Vedlegg

en: Settings for @role
nn: Innstillingar for @role

en: Permitted file extensions
nn: Tillatne filtyper

en: Extensions that users in this role can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
nn: Filtyper som brukarar som høyrer til denne rolla kan laste opp. Bruk mellomrom mellom filtypene - ikkje bruk punktim.

en: Upload
nn: Last opp

en: Picture
nn: Bilete

en: The uploaded file was not an image.
nn: Fila du lasta opp er ikkje eit bilete.

en: Database type
nn: Databasetype

en: User
nn: Brukar

en: Continue
nn: Hald fram

en: Configure
nn: Konfigurer

en: file
nn: fil

en: Error
nn: Feil

en: Contact
nn: Kontakt

en: Created
nn: Laga

en: Are you sure you want to delete %title?
nn: Er du sikker på at du vil slette %title?

en: Save categories
nn: Lagre kategoriar

en: Content management
nn: Handsaming av innhald

en: Menu item
nn: Menydel

en: Parent item
nn: Overordna element

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
nn: Valfritt. I menyen vil lettare element bli prioritera mot toppen, medan tunge element blir plassera lenger ned.

en: Add child page
nn: Legg til underside

en: Printer-friendly version
nn: Sjå utskriftsvenleg utgåve

en: Orphan pages
nn: Foreldrelause boksider

en: Update options
nn: Val for oppdatering

en: Unknown export format.
nn: Ukjent eksportformat.

en: outline
nn: bokstruktur

en: see printer-friendly version
nn: sjå ein skrivarvennleg utgåve

en: Active
nn: Aktiv

en: Last post
nn: Siste innlegg

en: Submit @name
nn: Send inn @name

en: Access denied
nn: Ingen tilgong

en: Block
nn: Blokk

en: Add block
nn: Lag blokk

en: Page
nn: Nettside

en: 1 hour | @count hours
nn[0]: 1 time
nn[1]: @count timar

en: 1 day | @count days
nn[0]: 1 dag
nn[1]: @count dagar

en: Configuration saved.
nn: Oppsettet er lagra.

en: Site name
nn: Namn på nettstaden

en: php
nn: PHP

en: User settings
nn: Brukarinnstillingar

en: Never
nn: Aldri

en: Up to date
nn: Oppdatert

en: Header
nn: Topptekst

en: Left sidebar
nn: Venstre sidestolpe

en: Right sidebar
nn: Høgre sitestolpe

en: Footer
nn: Botntekst

en: The menu item can be customized and configured only once the menu module has been <a href="@modules-page">enabled</a>.
nn: Menyelementet kan berre bli tilpassa og konfigurert når menymodulen har blitt <a href="@modules-page">aktivert</a>.

en: Recipients
nn: Mottakarar

en: Selected
nn: Valgt

en: Set this to <em>Yes</em> if you would like this category to be selected by default.
nn: Sett denne til <em>Ja</em> dersom du ønskjer at denne kategorien skal bli valgt som standard.

en: You must enter a category.
nn: Du må velje ein kategori.

en: You must enter one or more recipients.
nn: Du må oppgi ein eller fleire mottakarar.

en: Category %category has been added.
nn: Kategorien %category har blitt lagt til.

en: Category %category has been updated.
nn: Kategorien %category har blitt oppdatert.

en: Are you sure you want to delete %category?
nn: Er du sikker på at du vil slette %category?

en: Category %category has been deleted.
nn: Kategorien %category har blitt sletta.

en: Hourly threshold
nn: Terskel per time

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
nn: Du kan ikkje sende meir enn %number meldingar per time. Vennlegst prøv igjen seinare.

en: Your name
nn: Namnet ditt

en: Your e-mail address
nn: E-postadressa di

en: Send e-mail
nn: Send e-post

en: You must select a valid category.
nn: Du må velje ein gyldig kategori.

en: You must enter a valid e-mail address.
nn: Du må oppgje ei gyldig e-post adresse.

en: To
nn: Til

en: From
nn: Frå

en: Custom
nn: Tilpassa

en: Throttle
nn: Begrensing

en: Roles
nn: Roller

en: Comment
nn: Kommentar

en: Hostname
nn: Tenarnamn

en: Published
nn: Publisert

en: Input format
nn: Inndataformat

en: Signature
nn: Signatur

en: Filter
nn: Filtrer

en: Location
nn: Stad

en: Title field label
nn: Etikett for tittelfeltet

en: Body field label
nn: Etikett for brødtekstfeltet

en: Promoted to front page
nn: Flytta fram til framsida

en: Sticky at top of lists
nn: Satt til toppen av lista

en: Revisions
nn: Utgåver

en: Log message
nn: Loggmelding

en: Poll duration
nn: Varigheit på avstemminga

en: E-mail address
nn: E-postadresse

en: Theme configuration
nn: Oppsett for utsjånadsmal

en: Time zone
nn: Tidssone

en: Severity
nn: Alvorlighetsgrad

en: Vote
nn: Stem

en: RSS - blogs
nn: RSS - bloggar

en: Mode
nn: Modus

en: OPML feed
nn: OPML-nyheitskjelde

en: configure
nn: konfigurer

en: Number of news items in block
nn: Antal nyheitar i blokka

en: View this feed's recent news.
nn: Vis siste nyheitar frå denne nyheitskjelda.

en: View this category's recent news.
nn: Vis siste nyheitar i kategorien.

en: Feed overview
nn: Nyheitskjelde oversikt

en: Items
nn: Element

en: Last update
nn: Siste oppdatering

en: Next update
nn: Neste oppdatering

en: %time left
nn: %time igjen

en: remove items
nn: fjern element

en: update items
nn: oppdater element

en: Category overview
nn: Kategorioversikt

en: Categorize
nn: Kategoriser

en: You are not allowed to categorize this feed item.
nn: Du har ikkje tilgang til å kategorisere dette elementet frå nyheitskjelda.

en: The categories have been saved.
nn: Kategoriane er lagra.

en: in category
nn: i kategorien

en: Updated:
nn: Oppdatert:

en: blog it
nn: blogg denne nyheiten

en: Comment on this news item in your personal blog.
nn: Kommenter denne nyheiten i din eigen blogg.

en: %age old
nn: %age gamal

en: %ago ago
nn: %ago sidan

en: Authored by
nn: Skrive av

en: Items shown in sources and categories pages
nn: Element vist i kjelde oog kategorissider

en: A feed with this URL %url already exists. Please enter a unique URL.
nn: Ei nyheitskjelde med denne URL-en (%url) finst allereie. Skriv inn ein unik URL.

en: The feed %feed has been updated.
nn: Nyheitskjelda %feed vart oppdatera.

en: Feed %feed deleted.
nn: Nyheitskjelda %feed er sletta.

en: The feed %feed has been deleted.
nn: Nyheitskjelda %feed er sletta.

en: Feed %feed added.
nn: Nyheitskjelda %feed er lagt til.

en: The feed %feed has been added.
nn: Nyheitskjelda %feed er lagt til.

en: Delete all
nn: Slett alt

en: The news items from %site have been removed.
nn: Nyheitene frå %site vart fjerna.

en: administer news feeds
nn: administrer nyheitskjelder

en: access news feeds
nn: gå til nyheitskjelder

en: Performance
nn: Ytelse

en: Read full article to view attachments.
nn: Les meir for å kunne sjå vedlegg.

en: 1 attachment | @count attachments
nn[0]: 1 vedlegg
nn[1]: @count vedlegg

en: This field is required.
nn: Dette feltet er påkrevd.

en: Details
nn: Detaljar

en: Last reply
nn: Siste svar

en: Unlimited
nn: Uavgrensa

en: Code
nn: Kode

en: security
nn: sikring

en: Recent posts
nn: Nye innlegg

en: Table
nn: Tabell

en: Mon
nn: mån

en: Tue
nn: tys

en: Wed
nn: ons

en: Thu
nn: tor

en: Fri
nn: fre

en: Sat
nn: laur

en: Sun
nn: sun

en: January
nn: Januar

en: February
nn: Februar

en: March
nn: Mars

en: May
nn: Mai

en: June
nn: Juni

en: July
nn: Juli

en: October
nn: Oktober

en: December
nn: Desember

en: am
nn: formiddag

en: pm
nn: ettermiddag

en: !time ago
nn: !time sidan

en: Other
nn: Andre

en: Text color
nn: Tekstfarge

en: Navigation
nn: Navigering

en: Color
nn: Farge

en: Allow
nn: Tillat

en: Deny
nn: Avslå

en: User login
nn: Brukarinnlogging

en: Log in
nn: Logg inn

en: Updated URL for feed %title to %url.
nn: Oppdaterte URL-en for %title til %url.

en: Blog
nn: Blogg

en: Read the rest of this posting.
nn: Les resten av innlegget.

en: Jump to the first comment of this posting.
nn: Gå til fyrste kommentaren til dette innlegget.

en: Jump to the first new comment of this posting.
nn: Gå til den fyrste nye kommentaren til dette innlegget.

en: Add new comment
nn: Skriv ny kommentar

en: Add a new comment to this page.
nn: Legg til ny kommentar til denne sida.

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
nn: Del dine tankar og meiningar om dette innlegget.

en: reset
nn: sett til standardverdi

en: String
nn: Streng

en: Users
nn: Brukarar

en: Not installed
nn: Ikkje installert

en: Choices
nn: Val

en: 1 vote | @count votes
nn[0]: 1 stemme
nn[1]: @count stemmer

en: Online
nn: Tilkopla

en: Off-line
nn: Fråkopla

en: When set to "Online", all visitors will be able to browse your site normally. When set to "Off-line", only users with the "administer site configuration" permission will be able to access your site to perform maintenance; all other visitors will see the site off-line message configured below. Authorized users can log in during "Off-line" mode directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
nn: Når «Tilkopla» er valt, kan alle brukarar sjå nettstaden som normalt. Når «Fråkopla» er valt, kan bare brukarar med tillatelsen «administrere innstillingar» logge på nettstaden for å utføre vedlikehald. Alle andre brukarar vil sjå meldinga du bestemmer nedanfor. Autorisera brukarar kan <a href="@user-login">logge seg på</a> sjølv om nettstaden ikkje er tilkopla.

en: Site off-line message
nn: Melding når nettstaden er fråkopla

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
nn: @site er under vedlikehald. Vi er snart tilbake. Takk for tålmodet.

en: Message to show visitors when the site is in off-line mode.
nn: Meldinga du vil vise brukarar når nettstaden er i fråkopla tilstand

en: Create content
nn: Lag innhald

en: access denied
nn: tilgang nekta

en: Anonymous
nn: Anonym

en: Uninstall
nn: Avinstaller

en: Filters
nn: Filter

en: Optional
nn: Valfri

en: Recent comments
nn: Nye kommentarar

en: The comment no longer exists.
nn: Kommentaren eksisterer ikkje lenger.

en: The comment and all its replies have been deleted.
nn: Kommentaren og alle svar har blitt sletta.

en: Do not display
nn: Ikkje vis

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
nn: Visast om fylgjande PHP-kode returnerar <code>TRUE</code> (PHP-mode, bare for ekspertar).

en: Preformatted
nn: Førehandsformatera

en: Save settings
nn: Lagre innstillingar

en: reply
nn: svar

en: You have to specify a valid date.
nn: Du må spesifisere ein gyldig dato.

en: 1 new | @count new
nn[0]: 1 ny
nn[1]: @count nye

en: Add rule
nn: Legg til regel

en: Delete rule
nn: Slett regel

en: Table prefix
nn: Tabellprefiks

en: Database username
nn: Databasebrukar

en: Database password
nn: Database-passord

en: Database name
nn: Databasenamn

en: Add user
nn: Legg til brukar

en: Formatting guidelines
nn: Retningslinjer for formatering

en: Authoring information
nn: Forfattarinformasjon

en: Authored on
nn: Skrive

en: Format: %time. Leave blank to use the time of form submission.
nn: Format: %time. Dersom du ikkje endrar tidspunkt og dato, blir tidspunktet det noverande.

en: Leave blank for %anonymous.
nn: La feltet vera tomt for å velge %anonymous.

en: Attachments
nn: Vedlegg

en: File attachments
nn: Vedlagte filer

en: Changes made to the attachments are not permanent until you save this post. The first "listed" file will be included in RSS feeds.
nn: Endringane i dei vedlagte filene er ikkje permanente før innlegget blir lagra. Den første fila på lista blir inkludert i RSS-kjelder.

en: File attachments are disabled. The file directories have not been properly configured.
nn: Det er ikkje støtte for filvedlegg. Mappene er ikkje rett konfigurert.

en: Choose the appropriate item from the list:
nn: Velje det som passar frå lista:

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
nn: Skriv inn eit sidenamn på kvar linje som Drualsti. Tegnet '*' tyder ein joker (kan vera kva som helst). Eit døme er %blog for bloggsidene og %blog-wildcard for kvar brukar sin blogg. %front er framsida.

en: Maximum resolution for uploaded images
nn: Størst tilletne oppløysing for opplasta bilete

en: Maximum file size per upload
nn: Maksimal filstørrelse pr. opplasting

en: Total file size per user
nn: Samla filstørrelse pr. brukar

en: The maximum size of all files a user can have on the site (in megabytes).
nn: Den maksimale størrelsen på alle filer ein brukar kan ha på nettstaden (i megabytes).

en: [<a href="@link">more help...</a>]
nn: [<a href="@link">meir hjelp...</a>]

en: Arabic
nn: Arabisk

en: English
nn: Engelsk

en: French
nn: Fransk

en: Italian
nn: Italiensk

en: Spanish
nn: Spansk

en: Japanese
nn: Japansk

en: Korean
nn: Koreansk

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
nn: Skriv inn ei gyldig e-postadresse. Alle e-postar frå nettstaden vert sendt til denne adressa. E-postadressa vert ikkje offentliggjort, og brukast berre dersom du ynskjer å få tilsendt eit nytt passord eller nyheiter og oppdateringar via e-post.

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
nn: Epostadressa %email er allereie registrert. <a href="@password">Har du gløymt passordet ditt?</a>

en: Remove items
nn: Fjern element

en: Allowed HTML tags
nn: HTML-kodar du kan bruke

en: News aggregator
nn: Nyheitsoppsamlar

en: Sources
nn: Kjelder

en: !title category latest items
nn: Siste nyheitar frå kategorien !title

en: !title feed latest items
nn: Siste nyheiter frå nyheitskjelda !title

en: A category named %category already exists. Please enter a unique title.
nn: Ein kategori med namnet %category finst frå før. Skriv inn ein unik tittel.

en: The category %category has been updated.
nn: Kategorien %category er oppdatera.

en: Category %category deleted.
nn: Kategori %category sletta.

en: The category %category has been deleted.
nn: Kategorien %category er sletta.

en: Category %category added.
nn: Kategori %category lagt til.

en: The category %category has been added.
nn: Kategorien %category er lagt til.

en: aggregator - @title
nn: nyheitsinnsamlar - @title

en: 1 item | @count items
nn[0]: 1 element
nn[1]: @count element

en: menu
nn: meny

en: ‹ previous
nn: < forrige

en: next ›
nn: neste >

en: The update has been performed.
nn: Oppdatering gjennomført

en: View user profile.
nn: Sjå brukarprofil.

en: Upload picture
nn: Last opp bilete

en: Message:
nn: Melding:

en: Language file
nn: Språkfil

en: published
nn: publisert

en: Show only users where
nn: Vis berre brukarar med

en: Member for
nn: Medlem i

en: @time ago
nn: @time sidan

en: Select all rows in this table
nn: Vel alle radene i denne tabellen

en: Deselect all rows in this table
nn: Ikkje vel nokon rader i denne tabellen

en: %engine.engine was instructed to override the %name theme function, but no valid template file was found.
nn: %engine.engine vart instruert om å overstyre funksjonen %name, men fann inga gyldig fil for malen.

en: Search results
nn: Søkeresultat

en: Your search yielded no results
nn: Søket ditt ga ingen treff.

en: Request new password
nn: Be om nytt passord

en: Deleted
nn: Sletta

en: Topics
nn: Emner

en: Topic
nn: Emne

en: The maximum size of a file a user can upload (in megabytes).
nn: Den maksimale størrelsen på filer ein brukar kan laste opp (i megabytes).

en: Edit menu
nn: Rediger meny

en: Publishing options
nn: Publiseringsval

en: Create new revision
nn: Lag ny utgåve

en: Locale settings
nn: Lokale innstillingar

en: Configure block
nn: Blokkinnstillingar

en: Jan
nn: jan

en: Feb
nn: feb

en: Mar
nn: mar

en: Apr
nn: apr

en: Jun
nn: jun

en: Jul
nn: jul

en: Aug
nn: aug

en: Sep
nn: sep

en: Oct
nn: okt

en: Nov
nn: nov

en: Dec
nn: des

en: Posts
nn: Innlegg

en: Mission statement
nn: Målsetting

en: Workflow
nn: Arbeidsflyt

en: Greater than
nn: Større enn

en: Less than
nn: Mindre enn

en: Submitted by !a on @b.
nn: Sendt inn av !a @b

en: Log out
nn: Logg ut

en: Autocomplete taxonomy
nn: Autofullfør taksonomi

en: Post comment
nn: Legg til kommentar

en: Send yourself a copy.
nn: Send ein kopi til deg sjølv.

en: !name (!name-url) has sent you a message via your contact form (!form-url) at !site.
nn: !name (!name-url) har sendt deg ei melding via kontaktskjemaet  (!form-url) på !site.

en: If you don't want to receive such e-mails, you can change your settings at !url.
nn: Dersom du ikkje ønskjer å motta slike e-postar, kan du endre innstillingane her !url.

en: %name-from sent %name-to an e-mail.
nn: %name-from sendte %name-to ein e-post.

en: The message has been sent.
nn: Meldinga er sent.

en: !name sent a message using the contact form at !form.
nn: !name sendte ei melding via kontaktskjemaet !form.

en: %name-from sent an e-mail regarding %category.
nn: %name-from sendte ein e-post vedrørande %category.

en: Your message has been sent.
nn: Meldinga di er sent.

en: Create new account
nn: Lag ny konto

en: role
nn: rolle

en: Are you sure you want to delete the block %name?
nn: Er du sikker på at du vil slette blokken %name?

en: The block %name has been removed.
nn: Blokken %name er fjerna.

en: add terms
nn: legg til stikkord

en: warning
nn: åtvaring

en: Last run !time ago
nn: Sist køyrd !time sidan

en: Site information
nn: Opplysningar om nettstaden

en: Blocked
nn: Blokkert

en: Default permitted file extensions
nn: Standard tilletne filtyper

en: View the list of polls on this site.
nn: Vis liste over avstemmingane på denne sida.

en: create polls
nn: lag avstemmingar

en: vote on polls
nn: stem i avstemmingar

en: Syndicate
nn: Abonner på denne sida

en: Syndicate content
nn: Syndiker innhald

en: Blogs
nn: Bloggar

en: Books
nn: Bøker

en: The feed from %site seems to be broken, due to an error "%error" on line %line.
nn: Nyheitskjelda frå %site ser ut til å vera øydelagd pga. «%error» på linje %line.

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error" on line %line.
nn: Nyheitskjelda frå %site ser ut til å vera øydelagd pga. «%error» på linje %line.

en: Forums
nn: Forum

en: administer filters
nn: Administrer filter

en: view revisions
nn: sjå på tidligare utgåver

en: Revisions for %title
nn: Utgåver av %title

en: revert
nn: tilbakestill

en: Revision
nn: Utgåve

en: current revision
nn: denne utgåva

en: The specified passwords do not match.
nn: Passorda er ikkje like.

en: Track
nn: Spor

en: Post new forum topic.
nn: Legg inn nytt emne

en: You are not allowed to post a new forum topic.
nn: Du har ikkje lov til å opprette eit nytt forumemne.

en: <a href="@login">Login</a> to post a new forum topic.
nn: <a href="@login">Logg inn</a> for å opprette eit nytt forumemne.

en: User management
nn: Brukaradministrering

en: permission
nn: rett

en: Your vote was recorded.
nn: Stemma di er no registrert.

en: Link color
nn: Lenkefarge

en: Your password and further instructions have been sent to your e-mail address.
nn: Passord og meir informasjon blei sendt til epost-adressa di.

en: 200 characters
nn: 200 teikn

en: 400 characters
nn: 400 teikn

en: 600 characters
nn: 600 teikn

en: 800 characters
nn: 800 teikn

en: 1000 characters
nn: 1000 teikn

en: 1200 characters
nn: 1200 teikn

en: 1400 characters
nn: 1400 teikn

en: 1600 characters
nn: 1600 teikn

en: 1800 characters
nn: 1800 teikn

en: 2000 characters
nn: 2000 teikn

en: Not published
nn: Ikkje publisert

en: File settings
nn: Filinnstillingar

en: Default extensions that users can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
nn: Standard filtyper som kan lastast opp. Bruk mellomrom mellom filtypene - ikkje bruk punktum.

en: Default maximum file size per upload
nn: Maksimal størrelse på fil som kan lastast opp

en: Default total file size per user
nn: Maksimal samla størrelse for filer pr. brukar

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
nn: PHP-innstillingane begrensar størrelsen på oveføring av file til %size.

en: Menu settings
nn: Menyval

en: The description displayed when hovering over a menu item.
nn: Beskrivinga som blir vist når du held pila over menyelementet

en: XML feed
nn: XML-straum

en: Color scheme
nn: Fargeskjema

en: Attach new file
nn: Legg ved ei ny fil

en: Attach
nn: Legg ved

en: %title has been deleted.
nn: %title har blitt sletta

en: details
nn: detaljar

en: Login attempt failed for %user.
nn: Innloggingsforsøk feila for %user.

en: Revision of %title from %date
nn: Utgåve av %title frå %date

en: Themes
nn: Utsjånadsmal

en: Story
nn: Artikkel

en: Stories are articles in their simplest form: they have a title, a teaser and a body, but can be extended by other modules. The teaser is part of the body too. Stories may be used as a personal blog or for news articles.
nn: Artiklar er enkle innhaldstyper. Dei har ein overskrift, ein ingress og ein hoveddel, og kan bli utvida med andre moduler. Ingressen er og med i hoveddelen. Artiklar kan brukast som blogginnlegg eller for nyhende.

en: JPEG quality
nn: JPEG-kvalitet

en: administer comments
nn: Administrere kommentarar

en: Delete comments
nn: Slett kommentarar

en: not published
nn: ikkje publisert

en: by
nn: av

en: The comments have been deleted.
nn: Kommentarane har blitt sletta.

en: Published comments
nn: Publiserte kommentarar

en: Your comment has been queued for moderation by site administrators and will be published after approval.
nn: Kommentaren din står i kø for godkjenning av ein administrator, og blir lagt inn når den er godkjent.

en: !name field is required.
nn: !name feltet er påkrevd.

en: Comment settings
nn: Kommentarinnstillingar

en: sticky
nn: fast plass på toppen

en: Read only
nn: Berre les

en: Contact settings
nn: Kontaktinnstillingar

en: Reset password
nn: Tilbakestill passord

en: disable
nn: deaktiver

en: Line break converter
nn: Linjeskiftkonverterar

en: File upload error. Could not move uploaded file.
nn: Filopplastingsfeil. Kunne ikkje flytte den opplasta fila.

en: Site configuration
nn: Nettstadens innstillingar

en: The specified date is invalid.
nn: Den oppgitte datoen er ugyldig.

en: Slogan
nn: Motto

en: Approval queue
nn: Godkjenningskø

en: Display on separate page
nn: Vis på eiga side

en: Location of comment submission form
nn: Lokalisering av kommentar innsendingskjemaet

en: Go to first page
nn: Gå til første side

en: Go to last page
nn: Gå til siste side

en: Go to page @number
nn: Gå til side @number

en: Go to previous forum topic
nn: Gå til forrige forumemne

en: Go to next forum topic
nn: Gå til neste forumemne

en: Enter the terms you wish to search for.
nn: Skriv inn søkeorda dine

en: Underlined
nn: Understreka

en: Site building
nn: Oppbygging av nettstaden

en: Delete role
nn: Slett rolle

en: all messages
nn: alle meldingar

en: !type messages
nn: !type meldingar

en: Role specific visibility settings
nn: Rollestyrte visningsinstillingar

en: Manage languages
nn: Handsaming av språk

en: English name
nn: Engelsk navn

en: Translated
nn: Omsett

en: Block description
nn: Beskriving av blokken

en: Blocks
nn: Blokkar

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
nn: Sett opp innhald som du vil skal visast i blokker på sidepaneler eller i andre regionar.

en: Delete block
nn: Slett blokk

en: !key settings
nn: Innstillingar for !key

en: Save blocks
nn: Lagre blokkar

en: The block settings have been updated.
nn: Blokkinstillingane er oppdatera.

en: Block specific settings
nn: Instillingar for denne blokken

en: Override the default title for the block. Use <em>&lt;none&gt;</em> to display no title, or leave blank to use the default block title.
nn: Overstyr standaroverskrift for denne blokken. Bruk <em>&lt;none&gt;</em> for ingen overskrift, eller la feltet stå tomt for standard overskrift.

en: '%name' block
nn: '%name' blokk

en: User specific visibility settings
nn: Brukarens eigne visingsinstillingar

en: Custom visibility settings
nn: Eigne instillingar for vising

en: Users cannot control whether or not they see this block.
nn: Brukaren kan ikkje kontrollere om denne blokken skal visast eller ikkje.

en: Show this block by default, but let individual users hide it.
nn: Vis blokken som standard, men la brukarane gøyme den.

en: Hide this block by default but let individual users show it.
nn: Gøym blokken som standard, men la brukarane vise den.

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
nn: La brukarane velge om denne blokken skal visast eller ikkje frå brukarens kontoinstillingar.

en: Show block for specific roles
nn: Vis blokken for enkelte roller

en: Show this block only for the selected role(s). If you select no roles, the block will be visible to all users.
nn: Vis blokken bare for valgte rolle(r). Om du ikkje vel roller, vil blokken vera synleg for alle brukarar.

en: Page specific visibility settings
nn: Vi blokken på enkelte sider

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
nn: Om PHP-modus er valt, skriv PHP-kode mellom %php. Merk at eksekvering av feil PHP-kode kan øydeleggja Drupal nettstaden.

en: Show block on specific pages
nn: Vis blokken kun på spesifikke sider

en: Save block
nn: Lagre blokk

en: Please ensure that each block description is unique.
nn: Sjekk at beskriving av kvar blokk er unik.

en: The block configuration has been saved.
nn: Konfigurasjon av blokken er lagra.

en: The block has been created.
nn: Blokken er oppretta.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">block overview page</a>.
nn: Ei kort beskriving av blokken. Den blir bruka i <a href="@overview">oversikt over blokkar</a>.

en: Block body
nn: Innhaldet i blokken

en: The content of the block as shown to the user.
nn: Innhaldet i blokken slik den vert vist for brukarane.

en: Block configuration
nn: Blokkinnstillingar

en: administer blocks
nn: administrer blokkar

en: use PHP for block visibility
nn: bruk PHP-kode for avgjera visning av blokken

en: Controls the boxes that are displayed around the main content.
nn: Kontroller boksane som blir vist rundt hovudinnhaldet.

en: Core - required
nn: Kjerne - påkrevd

en: Enter the title, path, position and the weight for your new menu item.
nn: Skriv inn tittel, sti, posisjon og vekt for din nye menydel.

en: Menus
nn: Menyar

en: administer menu
nn: administrer meny

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
nn: Gir administratorer tilgang til å redigere navigasjonsmenyen for hele siden

en: Add vocabulary
nn: Legg til ordforråd

en: Edit vocabulary
nn: Rediger ordforråd

en: Default time zone
nn: Standard tidssone

en: @module module
nn: @module modul

en: My blog
nn: Min blogg

en: Input formats
nn: Inndataformat

en: Anonymous commenting
nn: Anonym kommentering

en: Anonymous posters may not enter their contact information
nn: Anonyme brukarar treng ikkje å oppgje kontaktinformasjon

en: Anonymous posters may leave their contact information
nn: Anonyme brukarar kan oppgje kontaktinformasjon.

en: Anonymous posters must leave their contact information
nn: Anonyme brukarar må oppgje kontaktinformasjon

en: This option is enabled when anonymous users have permission to post comments on the <a href="@url">permissions page</a>.
nn: Denne funksjonen er aktivera når anonyme brukarar har tillatelse til å skrive kommentarar: Sjå <a href="@url">Tillatelser</a>-side.

en: Display below post or comments
nn: Vis under innlegg eller kommentarar

en: Default comment setting
nn: Standard kommentarinnstilling

en: Read/Write
nn: Les/skriv

en: Users with the <em>administer comments</em> permission will be able to override this setting.
nn: Brukarar med <em>administrer kommentarar</em> tillatelse vil vere i stand til å overstyre denne innstillinga.

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
nn: Innhaldet i dette feltet er privat og kan ikkje lesast av andre.

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
nn: Signaturen din vil visast for alle på slutten av kommentarane dine.

en: parent
nn: overordna

en: Flat list - collapsed
nn: Flat liste - slått saman

en: Flat list - expanded
nn: Flat liste - vis alle

en: Threaded list - collapsed
nn: Trådar - slått saman

en: Threaded list - expanded
nn: Trådar - vis alle

en: Date - newest first
nn: Dato - nyeste først

en: Date - oldest first
nn: Dato - eldste først

en: 1 comment | @count comments
nn[0]: 1 kommentar
nn[1]: @count kommentarar

en: 1 new comment | @count new comments
nn[0]: 1 ny kommentar
nn[1]: @count nye kommentarar

en: access comments
nn: Sjå på kommentarar

en: post comments
nn: Legge inn kommentarar

en: post comments without approval
nn: Skriv kommentarar utan godkjenning

en: Save content type
nn: Lagre innhaldstypen

en: Show descriptions
nn: Vis skildringar

en: Subtitle
nn: Undertittel

en: Language code
nn: Språkkode

en: file system
nn: filsystem

en: Strip disallowed tags
nn: Fjernar taggar som ikkje er tillete

en: input formats
nn: inndataformat

en: <a href="@login">Login</a> to post comments
nn: <a href="@login">Logg inn</a> for å skrive kommentar

en: Reply
nn: Svar

en: Topics per page
nn: Emner per side

en: Posts - most active first
nn: Innlegg - mest aktive først

en: Posts - least active first
nn: Innlegg - minst aktive først

en: URL path settings
nn: Innstillingar for nettadresse

en: New forum topics
nn: Nye forumemne

en: Page not found
nn: Sida finst ikkje

en: Preview trimmed version
nn: Førehandsvis forkorta utgåve

en: Preview full version
nn: Førehandsvis heile

en: List, add, and edit users.
nn: List opp, legg til, og rediger brukarar.

en: The name %name is already taken.
nn: Namnet %name er allereie i bruk.

en: « first
nn: « første

en: last »
nn: siste »

en: The directory %directory does not exist.
nn: Mappa %directory finst ikkje.

en: The directory %directory is not writable
nn: Mappa %directory kan ikkje skrivast til

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
nn: Kan ikkje skrive til mappa %directory, dette fordi den ikkje har korrekte innstillingar for tilgang.

en: No comments available.
nn: Ingen kommentarar er tilgjengelege

en: 1 user | @count users
nn[0]: 1 brukar
nn[1]: @count brukarar

en: - Please choose -
nn: - Vennlegst vel -

en: Aggregator
nn: Nyheitsinnsamlar

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error".
nn: Nyheitskjelda frå %site ser ut til å vera øydelagd pga. «%error».

en: There is no new syndicated content from %site.
nn: Det er ikkje noko nytt innhald ført over frå %site.

en: There is new syndicated content from %site.
nn: Det er ført over nytt innhald frå %site.

en: The feed from %site seems to be broken, due to "%error".
nn: Nyheitskjelda frå %site ser ut til å vera øydelagd pga. «%error».

en: Aggregates syndicated content (RSS, RDF, and Atom feeds).
nn: Samlar inn overført innhald (RSS-, RDF- og Atom-nyheitskjelder)

en: Account settings
nn: Kontoinnstillinger

en: Enter your keywords
nn: Skriv inn nøkkelorda dine

en: Clean URLs
nn: Ryddige adresser

en: My account
nn: Min brukarkonto

en: Active forum topics
nn: Aktive emne i forum

en: Read the latest forum topics.
nn: Les dei nyaste emna i forumet.

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
nn: GD-biblioteket er for gamalt eller finst ikkje. Les <a href="@url">PHP bildedokumentasjonen</a> for å lære korleis du kan rette på det.

en: GD library
nn: GD-bibliotek

en: There is currently %members and %visitors online.
nn: %members og %visitors er pålogga.

en: There are currently %members and %visitors online.
nn: %members og %visitors er pålogga.

en: 1 guest | @count guests
nn[0]: 1 gjest
nn[1]: @count gjestar

en: Book navigation
nn: Boknavigering

en: !a comments per page
nn: !a kommentarar per side

en: 1 year | @count years
nn[0]: 1 år
nn[1]: @count år

en: 1 week | @count weeks
nn[0]: 1 veke
nn[1]: @count veker

en: 1 sec | @count sec
nn[0]: 1 sek
nn[1]: @count sek

en: Bulgarian
nn: Bulgarsk

en: Croatian
nn: Kroatisk

en: Czech
nn: Tjekkisk

en: Danish
nn: Dansk

en: Dutch
nn: Nederlansk

en: Finnish
nn: Finsk

en: German
nn: Tysk

en: Greek
nn: Gresk

en: Hebrew
nn: Hebraisk

en: Hungarian
nn: Ungarsk

en: Indonesian
nn: Indonesisk

en: Polish
nn: Polsk

en: Romanian
nn: Rumensk

en: Russian
nn: Russisk

en: Slovak
nn: Slovakisk

en: Swedish
nn: Svensk

en: Turkish
nn: Tyrkisk

en: Edit comment
nn: Rediger kommentar

en: Edit rule
nn: Rediger regel

en: The file could not be created.
nn: Fila kunne ikkje opprettast.

en: Account information
nn: Kontoinformasjon

en: authenticated user
nn: autentisert brukar

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
nn: Godkjenning feila, ver vennleg å prøve igjen. Om feilen varer ved må vi be deg ta kontakt med administrator for nettstaden.

en: Edit forum
nn: Rediger forum

en: Default order
nn: Standard rekkjefølgje

en: forum topic
nn: forumemne

en: Container name
nn: Behaldarnamn

en: forum container
nn: forumbehaldar

en: Created new @type %term.
nn: Oppretta ny @type %term.

en: The @type %term has been updated.
nn: @type %term har blitt oppdatert.

en: @time ago<br />by !author
nn: @time sidan<br />av !author

en: Create a new topic for discussion in the forums.
nn: Lag eit nytt emne for diskusjon i foruma.

en: create forum topics
nn: Lag eit nytt forumemne

en: edit own forum topics
nn: rediger eigne forumemne

en: Add new field
nn: Legg til eit nytt felt

en: Search content
nn: Søk i innhald

en: Containing any of the words
nn: Som inneheld kva som helst av dei følgjande orda

en: Containing the phrase
nn: Som inneheld frasen

en: Containing none of the words
nn: Som inneheld ingen av orda

en: Only in the category(s)
nn: Berre i kategori(ane)

en: Only of the type(s)
nn: Berre av typen/typane

en: Hide descriptions
nn: Skjul skildringane

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory is not properly configured.
nn: Den valte fila %file kunne ikkje lastast opp, dette fordi målmappa %directory ikkje er korrekt konfigurert.

en: The selected file %file could not be copied, because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
nn: Den valte fila %file kunne ikkje kopierast, dette fordi det ikkje eksisterar ei slik fil. Du bør sjekke om filnamnet er korrekt.

en: The selected file %file could not be copied, because a file by that name already exists in the destination.
nn: Den valte fila %file kunne ikkje kopierast, dette fordi det allereie eksisterar ei slik fil i målmappa.

en: The selected file %file could not be copied.
nn: Den valte fila %file kunne ikkje kopierast.

en: The removal of the original file %file has failed.
nn: Fjerninga av den originale fila %file mislukkast.

en: Color set
nn: Fargepalett

en: Database host
nn: Database-tenar

en: Maximum link text length
nn: Maksimal lengde på tekst i lenka

en: Only JPEG, PNG and GIF images are allowed to be used as logos.
nn: Berre JPEG, PNG og GIF-bilete kan brukast som logoar.

en: Configuration file
nn: Fil for oppsett

en: Web server
nn: Vevtenar

en: Error reporting
nn: Rapportering av feil

en: There is 1 item left to index. | There are @count items left to index.
nn[0]: Det er 1 element att som skal registrerast.
nn[1]: Det er @count element att som skal registrerast

en: sort by @s
nn: sorter etter @s

en: URL filter
nn: URL-filter

en: Please select one or more comments to perform the update on.
nn: Vennlegst vel ein eller fleire kommentarar å oppdatere.

en: 1 read | @count reads
nn[0]: lest 1 gong
nn[1]: lest @count gonger

en: All necessary changes to %file have been made, so you should now remove write permissions to this file. Failure to remove write permissions to this file is a security risk.
nn: Alle naudsynte endringar til %file er gjort. Du bør nå fjerne skrivetilgjenge til denne fila. Om du ikkje fjernar skrivetilgjenge, utgjer dette ein sikringsrisiko.

en: Delete contact
nn: Slette kontakt

en: Auto-reply
nn: Automatisk svar

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
nn: Valfritt automatisk svar. La stå tomt om du ikkje ønskjer å sende brukaren eit automatisk svar.

en: %recipient is an invalid e-mail address.
nn: %recipient er ei ugyldig e-post adresse.

en: Additional information
nn: Tilleggsinformasjon

en: You can leave a message using the contact form below.
nn: Du kan leggje igjen ei melding ved å bruke kontaktskjemaet nedanfor.

en: The maximum number of contact form submissions a user can perform per hour.
nn: Maksimalt antal kontaktskjema innsendingar ein brukar kan gjere per time.

en: Contact form: category %category added.
nn: Kontaktskjema: La til kategorien %category.

en: Contact form: category %category updated.
nn: Kontaktskjema: Oppdaterte kategorien %category.

en: Lithuanian
nn: Litauisk

en: You must enable the %dependencies module to install %module. | You must enable the %dependencies modules to install %module.
nn[0]: Du må aktivere modulen %dependencies for å installere %module.
nn[1]: Du må aktivere modulane %dependencies for å installere %module.

en: administer site configuration
nn: administrer nettstaden sine innstillingar

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
nn: Importeringa av omsetjinga feila, av di fila %filename ikkje kunne lesast.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
nn: Omsetjingsfila %filename inneheld feil: «msgstr» var venta, men vart ikkje funne på linje %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
nn: Omsetjingsfila %filename inneheld feil: «msgid_plural» var venta, men ikkje funne på linje %line.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
nn: Omsetjingsfila %filename inneheld ein syntaksfeil på linje %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
nn: Omsetjingsfila %filename inneheld feil: «msgid» er uventa på linje %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
nn: Omsetjingsfila  %filename inneheld feil: «msgstr[]» var ikkje venta på linje %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
nn: Omsetjingsfila %filename inneheld feil: «msgstr» var uventa på linje %line.

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
nn: Omsetjingsfila %filename inneheld feil: Det er ein uventa tekststreng på linje %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
nn: Omsetjingsfila %filename slutta uventa på linje %line.

en: Save translations
nn: Lagre omsetjingar

en: Export template
nn: Eksporter mal

en: anonymous user
nn: anonym brukar

en: Original text
nn: Opphavleg tekst

en: notice
nn: varsel

en: by !name
nn: av !name

en: User account
nn: Brukarkonto

en: File download
nn: Filnedlasting

en: Acronym
nn: Akronym

en: Post new comment
nn: Skriv ny kommentar

en: Returns information about an author in the system.
nn: Hentar informasjon om ein forfattar i systemet.

en: Creates a new post, and optionally publishes it.
nn: Lag eit nytt innlegg, og publiser det om ynskjeleg.

en: Updates the information about an existing post.
nn: Oppdaterer informasjon om eit innlegg som allereie finst.

en: Returns information about a specific post.
nn: Hentar informasjon om eitt innlegg.

en: Deletes a post.
nn: Slettar eit innlegg

en: Returns a list of the most recent posts in the system.
nn: Returnerar ei liste med dei siste innlegga i systemet.

en: Updates information about an existing post.
nn: Oppdaterar informasjon om eit inlegg som allereie finst.

en: Uploads a file to your webserver.
nn: Lastar opp ei fil til vevtenaren.

en: Returns a list of all categories to which the post is assigned.
nn: Hentar ei liste med alle kategoriar som innlegget høyrer til.

en: Returns a bandwidth-friendly list of the most recent posts in the system.
nn: Hentar ei båndbreiddevenleg liste over dei nyaste innlegga i systemet.

en: Sets the categories for a post.
nn: Vel kategoriane innlegget høyrer til.

en: Retrieve information about the XML-RPC methods supported by the server.
nn: Hent informasjon om XML-RPC-metodane tenaren støttar.

en: Retrieve information about the text formatting plugins supported by the server.
nn: Hent informasjon om programtillegga for tekstformatering som tenaren støttar.

en: Error storing post.
nn: Feil ved lagring av innlegg.

en: You do not have permission to update this post.
nn: Du har ikkje tilgang til å endre dette innlegget.

en: It is not possible to upload the file, because it exceeded the maximum filesize of @maxsize.
nn: Det er ikkje mogleg å laste opp fila fordi den er større enn maksimal filstørrelse på @maxsize.

en: The file can not be attached to this post, because the disk quota of @quota has been reached.
nn: Fila kan ikkje leggjast ved innlegget fordi tilgjengeleg diskkvote (@quota) er nådd.

en: It is not possible to upload the file, because it is only possible to upload files with the following extensions: @extensions
nn: Fila kan ikkje lastast opp. Det er bare mogleg å laste opp filer med desse filetternamna: @extensions

en: No file sent.
nn: Ingen fil sendt.

en: Error storing file.
nn: Feil ved lagring av fil.

en: Invalid post.
nn: Ugyldig innlegg.

en: The default maximum file size a user can upload.
nn: Maksimal størrelse på fil som brukaren kan laste opp

en: The default maximum size of all files a user can have on the site.
nn: Den maksimale størrelsen på alle filer ein brukar kan ha på nettstaden.

en: administer content with blog api
nn: administrere innhald via blogg-api

en: List, edit, or add user roles.
nn: List, rediger eller legg til brukarroller.

en: All recent posts
nn: Alle nye innlegg

en: My recent posts
nn: Mine nye innlegg

en: Password field is required.
nn: Passordfeltet er påkrevd.

en: Confirm password
nn: Bekreft passord

en: Default display order
nn: Standard rekkefølgje for visning

en: The default sorting for new users and anonymous users while viewing comments. These users may change their view using the comment control panel. For registered users, this change is remembered as a persistent user preference.
nn: Standardvising av kommentarar for nye brukarar og anonyme brukarar. Desse brukerane kan sjølv endre sine innstillingar i kommentarkontrollpanelet. For registrera brukerar, er denne endringa lagra som brukarpreferanse.

en: Administration theme
nn: Utsjånadsmal for administreringssider

en: Enable personal contact form by default
nn: Aktiver personleg kontaktskjema som standard val

en: Default status of the personal contact form for new users.
nn: Standard  status for personleg kontaktskjema for nye brukarar.

en: Somali
nn: Somalisk

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
nn: Sikringsvarsel: Kunne ikkje skrive fila .htaccess. Du bør opprette fila .htaccess i %directory mappa di med desse linjene i: <code>!htaccess</code>

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
nn: Fila %file kunne ikkje lagrast, av di opplastinga ikkje vart fullført.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
nn: Fila %file kunne ikkje lagrast. Ein ukjend feil oppstod.

en: Add to book outline
nn: Legg til i bokstrukturen

en: Database port
nn: Database-port

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
nn: Desse innstillingane er kun naudsynte for enkelte nettstader. Om du ikkje er sikker på kva du skal taste inn her, kan du lat dei stå uendra eller høyre med tenesteleverandøren din.

en: If your database is located on a different server, change this.
nn: Om databasen din ligg på ein annan tenar, må du endre dette.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
nn: Om databasen din ikkje nyttar standard port, må du taste inn portnummeret her.

en: Database port must be a number.
nn: Database-port må vera eit nummer.

en: create url aliases
nn: lag URL-alias

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
nn: Eit ulovleg alternativ er oppdaga. Kontakt nettstadsadministratoren.

en: Illegal choice %choice in !name element.
nn: Ulovlig alternativ %choice i elementet !name

en: Status report
nn: Statusrapport

en: Identification
nn: Identifisering

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory could not be found, or because its permissions do not allow the file to be written.
nn: Den valte fila %file kunne ikkje lastast opp, dette fordi målmappa %directory ikkje vart funna eller fordi tilgangsinnstillingane til mappa ikkje tillet skriving av fila.

en: Below is a list of the comments posted to your site that need approval. To approve a comment, click on 'edit' and then change its 'moderation status' to Approved. Click on a subject to see the comment, the author's name to edit the author's user information, 'edit' to modify the text, and 'delete' to remove their submission.
nn: Nedanfor er ei liste av kommentarar som krev godkjenning. Godkjenn ein kommentar ved å klikke på «rediger» og endre dens status til «Godkjent». Klikk på en overskrifta til kommentaren for å lesa kommentaren, forfattarens namn for å endre brukaropplysningar, «rediger» for å endre teksten eller «slett» for å sletta kommentaren.

en: Delete comment
nn: Slett kommentar

en: Reply to comment
nn: Svar til kommentaren

en: Default display mode
nn: Standard visningsmodus

en: The default view for comments. Expanded views display the body of the comment. Threaded views keep replies together.
nn: Standardvising for kommentarar. Utvida vising viser innhaldet av kommentarane. Emnevising held svar samla.

en: Default comments per page
nn: Standard kommentarar per side

en: Default number of comments for each page: more comments are distributed in several pages.
nn: Standard antal kommentarar som visast pr. side: fleire kommentarar visast eventuellt fordela på fleire sider.

en: Comment controls
nn: Kommentarkontrollar

en: Display above the comments
nn: Vis over kommentarane

en: Display below the comments
nn: Vis under kommentarane

en: Display above and below the comments
nn: Vis over og under kommentarane

en: Position of the comment controls box. The comment controls let the user change the default display mode and display order of comments.
nn: Plassering av kommentarkontrollpanelet. Med dette panelet kan brukerane velgje vising og sortering av kommentarar.

en: Comment subject field
nn: Tittelfelt for kommentar

en: Can users provide a unique subject for their comments?
nn: Kan brukarane legge inn ein eigen tittel for kommentarane?

en: You are not authorized to post comments.
nn: Du har ikkje tilgang til å leggje inn kommentarar.

en: The comment you are replying to does not exist.
nn: Kommentaren du svarar på eksisterer ikkje.

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
nn: Denne diskusjonen er stengt. Du kan ikkje skrive nye kommentarar.

en: You are not authorized to view comments.
nn: Du er ikkje autorisert til å sjå kommentarar.

en: Comment: updated %subject.
nn: Kommentar: oppdaterte %subject.

en: Comment: added %subject.
nn: Kommentar: La til %subject.

en: Are you sure you want to delete the comment %title?
nn: Er du sikker på at du vil slette kommentaren %title?

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
nn: Alle svar til denne kommentaren vil bli fjerna. Denne handlinga kan ikkje angrast.

en: Publish the selected comments
nn: Publiser dei valde kommentarane

en: Unpublish the selected comments
nn: Avpubliser dei valde kommentarane

en: There do not appear to be any comments to delete or your selected comment was deleted by another administrator.
nn: Det ser ikkje ut til å vere nokon kommentarar å slette eller dei kommentarane du merka av har blitt sletta av ein annan administrator.

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
nn: Er du sikker på at du vil slette desse kommentarane og alle svar?

en: You have to specify a valid author.
nn: Du må oppgi ein gyldig forfattar.

en: The name you used belongs to a registered user.
nn: Namnet du brukte høyrer til ein registrert brukar.

en: You have to leave your name.
nn: Du må oppgi namnet ditt.

en: The e-mail address you specified is not valid.
nn: E-post adressa du oppga er ikkje gyldig.

en: You have to leave an e-mail address.
nn: Du må oppgje ei e-post adresse.

en: The URL of your homepage is not valid. Remember that it must be fully qualified, i.e. of the form <code>http://example.com/directory</code>.
nn: URL'en til heimesida di er ikkje gyldig. Hugs at den må vere fullstendig, t.d <code>http://example.com/directory</code>.

en: (No subject)
nn: (Ingen tittel)

en: Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.
nn: Velje korleis du vil at kommentarar skal visast, og klikk «Lagre innstillingar» for å aktivere endringane.

en: Comment viewing options
nn: Visningsval for kommentarar

en: <a href="@login">Login</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
nn: <a href="@login">Logg inn</a> eller <a href="@register">registrer</a> for å skrive kommentarar.

en: Comment: deleted %subject.
nn: Kommentar: Fjerna %subject.

en: Add feed
nn: Legg til nyheitskjelde

en: File system
nn: Filsystem

en: @name's blog
nn: @name sin blogg

en: You need to provide a valid e-mail address to contact other users. Please update your <a href="@url">user information</a> and try again.
nn: Du må oppgje ei gyldig e-post adresse for å kontakte andre brukarar. Vennlegst oppdater din <a href="@url">brukarinformasjon</a> og prøv igjen.

en: You cannot contact more than %number users per hour. Please try again later.
nn: Du kan ikkje kontakte meir enn %number brukarar per time. Vennlegst prøv igjen seinare.

en: Your virtual face or picture. Maximum dimensions are %dimensions and the maximum size is %size kB.
nn: Ditt virtuelle andlet eller bilete. Største tilletne dimensjonar er %dimensions, og filstorleiken må vere mindre enn %size kB.

en: All languages
nn: Alle språk

en: %message in %file on line %line.
nn: %message i %file på linje %line

en: No help is available for module %module.
nn: Ingen hjelp finst for %module modulen.

en: Localization
nn: Lokalisering

en: Manage strings
nn: Handsaming av strengar

en: Add language
nn: Legg til språk

en: Edit string
nn: Rediger streng

en: The English locale cannot be deleted.
nn: Engelsk språkversjon kan ikkje slettast.

en: Are you sure you want to delete the language %name?
nn: Er du sikker på at du vil slette språket %name?

en: The language %locale has been removed.
nn: Språket %locale er sletta.

en: Are you sure you want to delete the string "%source"?
nn: Er du sikker på at du vil slette strengen «%source»?

en: Deleting the string will remove all translations of this string in all languages. This action cannot be undone.
nn: Om du slettar strengen slettar du óg alle omsetjingar av strengen i alle språk. Denne handlinga kan ikkje gjerast om.

en: locale
nn: lokaltilpassing

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
nn: Bilethandsamingsverktyet %toolkit kan ikkje gjere %function korrekt.

en: @username's blog
nn: @username sin blogg

en: Currently using !item !version
nn: Brukar no !item !version

en: Hindi
nn: Hindu

en: Failed to modify %settings, please verify the file permissions.
nn: Kunne ikkje endre %settings, sjekk tilgangsinnstillingane til fila.

en: Failed to open %settings, please verify the file permissions.
nn: Kunne ikkje opne %settings, sjekk tilgangsinnstillingane til fila.

en: Username or e-mail address
nn: Brukarnamn eller e-postadresse

en: You do not have permission to publish this type of post. Please save it as a draft instead.
nn: Du har ikkje tilgang til å publisere innlegg av denne type. Lagre innlegget som ein kladd istadenfor.

en: You do not have permission to save this post as a draft. Please publish it instead.
nn: Du har ikkje tilgang til å lagre innlegget som kladd. Publiser innlegget istadenfor.

en: Invalid categories submitted.
nn: Ugyldig kategori er valt.

en: A category from the @vocabulary_name vocabulary is required.
nn: Du må oppgje ein kategori frå ordforrådet @vocabulary_name.

en: You may only choose one category from the @vocabulary_name vocabulary.
nn: Du kan bare velge ein kategori frå ordforrådet @vocabulary_name.

en: Error saving categories. This feature is not available.
nn: Feil ved lagring av kategoriar. Denne funksjonen er ikkje tilgjengeleg.

en: @type: added %title using blog API.
nn: @type: lagt til %title med blogg-API.

en: Blog API
nn: Blogg-API

en: Allows users to post content using applications that support XML-RPC blog APIs.
nn: La brukarar lage innlegg med program som støttar XML-RPC blogg-API.

en: User autocomplete
nn: Fullfør automatisk

en: 0 sec
nn: 0 sek

en: form
nn: skjema

en: Basic options
nn: Grunninnstillingar

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
nn: Skriv inn det nye passordet i begge felta for å endre passordet du har nå.

en: The translation import of %filename failed.
nn: Omsetjingsimporteringa av %filename feila.

en: Abbreviation
nn: Forkorting

en: For more information, please refer to the <a href="@help">help section</a>, or the <a href="@handbook">online Drupal handbooks</a>. You may also post at the <a href="@forum">Drupal forum</a>, or view the wide range of <a href="@support">other support options</a> available.
nn: For meir informasjon, gå til <a href="@help">hjelpesidene</a>, eller <a href="@handbook">dei engelske Drupalhandbøkene</a>. Du kan òg stille spørsmål på <a href="@forum">Drupal forum</a>, eller sjå på alle dei andre <a href="@support">sidene for hjelp</a>. Du kan få hjelp på norsk på den offisielle norske supportsida for Drupal: <a href="http:/%2Fdrupalnorge.no">Drupal Norge</a>.

en: !username,
    
    Thank you for registering at !site. You may now log in to !login_uri using the following username and password:
    
    username: !username
    password: !password
    
    You may also log in by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
    
    
    --  !site team
nn: !username,
    
    Takk for at du registrera deg på !site. Du kan logge inn på !login_uri ved å bruke brukarnamn og passord som vist under: line break
    line break
    brukarnamn: !username line break
    passord: !password line break
    line break
    Du kan òg logge inn ved å klikke på linken under eller kopiere den inn i adresselinja i nettlesaren: line break
    line break
    !login_url line break
    line break
    Linken kan bare brukast ei gong. line break
    line break
    Etter at du har logga inn, vil du bli omdirigera til !edit_uri slik at du kan endre passordet ditt. line break
    line break
    -- !site

en: Poll
nn: Avstemming

en: Preview post
nn: Førehandsvis innlegg

en: More information about formatting options
nn: Meir informasjon om formatering

en: Cron has been running for more than an hour and is most likely stuck.
nn: Cron har vore køyrd i meir enn ein time, og står mest sannsynleg fast.

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
nn: Forsøk på å køyre cron medan den allereie køyrer.

en: Cron run completed.
nn: Cron er ferdig.

en: An explanation of the additions or updates being made to help other authors understand your motivations.
nn: Ei forklaring på tillegga og oppdateringa som blir gjort, slik at andre forfattarar skjønar føremåla dine betre

en: Already added languages
nn: Språk som allereie er lagt til

en: Recent blog posts
nn: Nye bloggpostar

en: Who's new
nn: Nye brukarar

en: Are you sure you want to delete these users?
nn: Er du sikker på at du vil slette desse brukarane?

en: The users have been deleted.
nn: Brukarane har vorte sletta.

en: Language name
nn: Språknamn

en: Edit category
nn: Rediger kategori

en: Catalan
nn: Catalansk

en: Contact form
nn: Kontaktskjema

en: Database configuration
nn: Databaseinnstillingar

en: Your web server does not appear to support any common database types. Check with your hosting provider to see if they offer any databases that <a href="@drupal-databases">Drupal supports</a>.
nn: Vevtenaren din støttar kanskje ikkje nokre av dei vanlegaste databasetypane. Spør tenesteleverandøren din om dei tilbyr ei av databasene som <a href="@drupal-databases">Drupal støttar</a>.

en: To set up your @drupal database, enter the following information.
nn: Tast inn følgjande informasjon for å setje opp @drupal databasen din.

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
nn: Databasetypen som skal nyttast for @drupal-installasjonen din.

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
nn: Namnet på databasen som skal nyttast for @drupal. Databasen må vere laga på databasetenaren før @drupal kan installerast.

en: The name of the %db_type database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
nn: Namnet til %db_type databasen som skal nyttast for lagring av @drupal. Den må vere laga før @drupal kan installerast.

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %db_type server, however your PHP installation currently does not support this database type.
nn: I fila %settings_file er @drupal satt opp til å bruke %db_type tjenar, men PHP installasjonen din støttar ikkje denne databasetypen.

en: Select an installation profile
nn: Vel ein installasjonsprofil

en: (built-in)
nn: (innebygd)

en: No profiles available
nn: Ingen profilar tilgjengelege

en: We were unable to find any installer profiles. Installer profiles tell us what modules to enable and what schema to install in the database. A profile is necessary to continue with the installation process.
nn: Ingen installasjonsprofilar vart funne. Installasjonsprofilar inneheld informasjon om kva modular som skal aktiverast og korleis databasen skal installerast. Det er nødvendig med ein profil for å fortsette installasjonsprosessen.

en: Drupal already installed
nn: Drupal er allereie installert

en: @drupal installation complete
nn: @drupal installasjonen er ferdig

en: Congratulations, @drupal has been successfully installed.
nn: Gratulerer, installasjonen av @drupal var vellukka.

en: Please review the messages above before continuing on to <a href="@url">your new site</a>.
nn: Før du går vidare til den <a href="@url">nye nettstaden din</a>, bør du sjå gjennom meldingane over.

en: You may now visit <a href="@url">your new site</a>.
nn: Du kan no gå vidare til den <a href="@url">nye nettstaden din</a>.

en: Site off-line
nn: Nettstaden  er fråkopla

en: Cron run exceeded the time limit and was aborted.
nn: Cron vart avbroten av di den tok for lang tid.

en: 1 byte | @count bytes
nn[0]: 1 byte
nn[1]: @count byte

en: MySQL database
nn: MySQL-database

en: Your MySQL Server is too old. Drupal requires at least MySQL %version.
nn: MySQL-serveren din er utdatert. Drupal krev minst MySQL %version.

en: PostgreSQL database
nn: PostgreSQL-database

en: Your PostgreSQL Server is too old. Drupal requires at least PostgreSQL %version.
nn: PostgreSQL-serveren din er utdatert. Drupal krev minst PostgreSQL %version.

en: Your PostgreSQL database is set up with the wrong character encoding (%encoding). It is possible it will not work as expected. It is advised to recreate it with UTF-8/Unicode encoding. More information can be found in the <a href="@url">PostgreSQL documentation</a>.
nn: Din PostgreSQL-database er set opp med feil teiknkoding (%encoding). Det er mogeleg at det ikkje vil fungere som venta. Det er tilrådd å bygge den om att med UTF-8/Unicode koding. Meir informasjon er tilgjengeleg i <a href="@url">PostgreSQL dokumentasjonen</a>.

en: The directory %directory has been created.
nn: Mappa %directory har vorte oppretta.

en: The permissions of directory %directory have been changed to make it writable.
nn: Rettane for mappa %directory har vorte endra så den kan skrivast til.

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
nn: !name kan maksimalt vere på %max teikn, men er no på %length teikn.

en: Illegal choice %choice in %name element.
nn: Ulovlig alternativ %choice i elementet %name

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
nn: Definer biletkvaliteten for JPEG-manipulering. Gyldig område er 0 til 100. Høgare verdi gir betre bilete, men større filer.

en: The %module module is required but was not found. Please move it into the <em>modules</em> subdirectory.
nn: Modulen %module er påkravd, men vart ikkje funnen. Plasser den i <em>modules</em> undermappa.

en: PHP MySQL support not enabled.
nn: Støtte for PHP MySQL er ikkje aktivert.

en: PHP MySQLi support not enabled.
nn: Støtte for PHP MySQLi er ikkje aktivert.

en: PHP PostgreSQL support not enabled.
nn: Støtte for PHP PostgreSQL er ikkje aktivert.

en: Custom language
nn: Sjølvvalde språk

en: Add custom language
nn: Legg til eigendefinert språk

en: Language name in English
nn: Språknamn på engelsk

en: The language %language (%code) already exists.
nn: Språket %language (%code) eksisterar allereie.

en: Invalid language code.
nn: Ugyldig språkkode.

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
nn: La feltet stå tomt for å vise alle strengar. Søket skil mellom små og store bokstavar.

en: English (provided by Drupal)
nn: Engelsk (kjem med Drupal)

en: Search in
nn: Søk i

en: Only translated strings
nn: Berre omsette strengar

en: Only untranslated strings
nn: Berre ikkje-omsatte strengar

en: Languages not yet added
nn: Språk som ikkje er lagt til

en: Import translation
nn: Importer omsetjing

en: Import into
nn: Importer til

en: Strings in the uploaded file replace existing ones, new ones are added
nn: Strengar i den opplasta fila erstattar dei som finst frå før, nye vert lagt til.

en: Existing strings are kept, only new strings are added
nn: Strengar som finst frå før vert ikkje erstatta, berre nye strengar vert lagt til.

en: Export translation
nn: Eksporter omsetjing

en: String not found.
nn: Strengen vart ikkje funnen.

en: The string has been saved.
nn: Strengen er lagra

en: The string has been removed.
nn: Strengen har vorte fjerna.

en: The language selected for import is not supported.
nn: Språket som er valt for import, er ikkje støtta.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
nn: Omsetjingsfila %filename manglar eller har feil teksthovud.

en: The translation file %filename contains an error: the plural formula could not be parsed.
nn: Omsetjingsfila %filename inneheldt ein feil: pluralformelen kunne ikkje tolkast.

en: Exported %locale translation file: %filename.
nn: Eksportert %locale omsetjingsfil: %filename.

en: Exported translation file: %filename.
nn: Eksportert omsetjingsfil: %filename.

en: Abkhazian
nn: Abkhaziansk

en: Avestan
nn: Avestansk

en: Amharic
nn: Amharisk

en: Assamese
nn: Assamesisk

en: Avar
nn: Avarisk

en: Azerbaijani
nn: Azerbaijansk

en: Belarusian
nn: Kviterussisk

en: Bengali
nn: Bengalsk

en: Tibetan
nn: Tibetansk

en: Breton
nn: Bretonsk

en: Bosnian
nn: Bosnisk

en: Chechen
nn: Tjetjensk

en: Corsican
nn: Korsikansk

en: Old Slavonic
nn: Slavisk

en: Welsh
nn: Walisisk

en: Maldivian
nn: Maldivisk

en: Estonian
nn: Estisk

en: Basque
nn: Baskisk

en: Persian
nn: Persisk

en: Faeroese
nn: Færøysk

en: Frisian
nn: Frisisk

en: Irish
nn: Irsk

en: Scots Gaelic
nn: Gælisk, Skotsk

en: Galician
nn: Galicisk

en: Armenian
nn: Armensk

en: Icelandic
nn: Islandsk

en: Javanese
nn: Javanesisk

en: Georgian
nn: Georgisk

en: Kongo
nn: Kongolesisk

en: Kazakh
nn: Kasakstansk

en: Greenlandic
nn: Grønlandsk

en: Cambodian
nn: Cambodiansk

en: Kashmiri
nn: Kashmirsk

en: Kurdish
nn: Kurdisk

en: Cornish
nn: Cornisk

en: Kirghiz
nn: Kirghisisk

en: Luxembourgish
nn: Luxemburgsk

en: Lingala
nn: Luganda

en: Laothian
nn: Laothisk

en: Latvian
nn: Lettisk

en: Malagasy
nn: Malagassisk

en: Marshallese
nn: Marshallesisk

en: Macedonian
nn: Makedonsk

en: Mongolian
nn: Mongolsk

en: Moldavian
nn: Moldavisk

en: Malay
nn: Malaysisk

en: Maltese
nn: Maltesisk

en: Burmese
nn: Burmesisk

en: North Ndebele
nn: Ndebele (nord)

en: Nepali
nn: Nepalesisk

en: Norwegian Bokmål
nn: Norsk bokmål

en: Norwegian Nynorsk
nn: Norsk nynorsk

en: South Ndebele
nn: Ndele (syd)

en: Ossetian
nn: Ossetisk

en: Portuguese, Portugal
nn: Portugisisk, Portugal

en: Portuguese, Brazil
nn: Portugisisk, BrazilPortugisisk, Brazil

en: Rhaeto-Romance
nn: Rhaeto-Romansk

en: Sardinian
nn: Sardinsk

en: Northern Sami
nn: Nordsamisk

en: Serbo-Croatian
nn: Serbo-kroatisk

en: Slovenian
nn: Slovensk

en: Samoan
nn: Samoansk

en: Albanian
nn: Albansk

en: Serbian
nn: Serbisk

en: Sudanese
nn: Sudanesisk

en: Tamil
nn: Tamilsk

en: Turkmen
nn: Turkmenisk

en: Tatar
nn: Tsonga

en: Tahitian
nn: Tahitiansk

en: Ukrainian
nn: Ukrainsk

en: Uzbek
nn: Uzbekisk

en: Vietnamese
nn: Vietnamesisk

en: Chinese, Simplified
nn: Kinesisk, simplifisert

en: Chinese, Traditional
nn: Kinesisk, tradisjonelt

en: Operating in off-line mode.
nn: Nettsida er i fråkobla tilstand.

en: sort icon
nn: sorteringsikon

en: sort ascending
nn: sorter aukande

en: sort descending
nn: sorter minkande

en: The following errors must be resolved before you can continue the installation process
nn: Desse problema må løysast før installasjonsprosessen kan fortsette

en: The following error must be resolved before you can continue the installation process
nn: Dette problemet må løysast før installasjonsprosessen kan fortsette

en: The following installation warnings should be carefully reviewed, but in most cases may be safely ignored
nn: Desse installasjonsadvarslane bør studerast grundig, men i dei fleste tilfelle kan dei ignorerast

en: The following installation warning should be carefully reviewed, but in most cases may be safely ignored
nn: Denne installasjonsadvarslen bør studerast grundig, men i dei fleste tilfelle kan den ignorerast

en: The PCRE library in your PHP installation is outdated. This will cause problems when handling Unicode text. If you are running PHP 4.3.3 or higher, make sure you are using the PCRE library supplied by PHP. Please refer to the <a href="@url">PHP PCRE documentation</a> for more information.
nn: PCRE-biblioteket i PHP-installasjonen er utdatert. Dette vil gi problem med handteringa av tekst i Unicode. Om du brukar PHP 4.3.3 eller høgare, sjekk at du brukar PCRE-biblioteket som kjem med PHP. Sjå <a href="@url">PHP PCRE dokumentasjonen</a> for meir informasjon.

en: Operations on Unicode strings are emulated on a best-effort basis. Install the <a href="@url">PHP mbstring extension</a> for improved Unicode support.
nn: Operasjonar på Unicode-strengar vert etterligna så godt som mogeleg. Installer <a href="@url">PHP mbstring utviding</a> for å bedre Unicode støtta.

en: Multibyte string function overloading in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.func_overload</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
nn: «Multibyte string function overloading» i PHP er aktiv og må deaktiverast. Sjekk instillinga for <em>mbstring.func_overload</em> i php.ini. Sjå <a href="@url">PHP mbstring dokumentasjon</a> for meir informasjon.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
nn: Konvertering av multibyte streng i PHP er aktivera og må deaktiverast. Sjekk innstillinga av <em>mbstring.encoding_translation</em> i php.ini. Sjå informasjon om <a href="@url">PHP mbstring</a> for meir informasjon.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_input</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
nn: Konvertering av multibyte streng i PHP er aktivera og må deaktiverast. Sjekk innstillinga av <em>mbstring.http_input</em> i php.ini. Sjå informasjon om <a href="@url">PHP mbstring</a> for meir informasjon.

en: Multibyte string output conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_output</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
nn: Konvertering av multibyte streng i PHP er aktivera og må deaktiverast. Sjekk innstillinga av <em>mbstring.http_output</em> i php.ini. Sjå informasjon om <a href="@url">PHP mbstring</a> for meir informasjon.

en: Unicode library
nn: Unicode-bibliotek

en: Could not convert XML encoding %s to UTF-8.
nn: Greidde ikkje konvertere XML-teiknkodinga %s til UTF-8.

en: Unsupported encoding %s. Please install iconv, GNU recode or mbstring for PHP.
nn: Kodinga %s støttas ikkje. Installer iconv, GNU recode eller mbstring for PHP.

en: Parse error. Not well formed
nn: Tolkningsfeil. Ikke velforma

en: Parse error. Request not well formed.
nn: Tolkningsfeil. Førespurnad er ikke velforma.

en: Server error. Invalid XML-RPC. Request must be a methodCall.
nn: Serverfeil. Ugyldig XML-RPC. Førespurnad må vera methodCall.

en: Server error. Requested method @methodname not specified.
nn: Serverfeil. Førespurt metode @methodname er ikkje spesifisera.

en: Server error. Wrong number of method parameters.
nn: Serverfeil. Feil mengd metodeparameter.

en: Server error. Invalid method parameters.
nn: Serverfeil. Ugyldige metodeparameter.

en: Server error. Requested function @method does not exist.
nn: Serverfeil. Førespurd funksjon @method finst ikkje.

en: Invalid syntax for system.multicall.
nn: Feil syntaks for system.multicall

en: Recursive calls to system.multicall are forbidden.
nn: Rekursivt kall til system.multicall er ikkje lov.

en: Server error. Requested method @methodname signature not specified.
nn: Serverfeil. Førespurt metode @methodname er ikkje spesifisera.

en: Categorize news items
nn: Kategoriser nyheitar

en: A feed named %feed already exists. Please enter a unique title.
nn: Nyheitskjelda %feed finst allereie. Skriv inn ein unik tittel.

en: Are you sure you want to remove all items from the feed %feed?
nn: Ynskjer du å slette alle element frå nyheitskjelda %feed?

en: Category selection type
nn: Valgtype for kategoriar

en: checkboxes
nn: avkryssingsboks

en: multiple selector
nn: listeboks

en: Configure which content your site aggregates from other sites, how often it polls them, and how they're categorized.
nn: Set opp kva for innhald nettstaden din samlar inn frå andre nettstader, kor ofte det skal hentast og korleis det skal kategoriserast.

en: Update items
nn: Oppdater nyheiter

en: Edit feed
nn: Rediger nyheitskjelde

en: Post new blog entry.
nn: Lag nytt blogginnlegg

en: You are not allowed to post a new blog entry.
nn: Du har ikkje lov til å legge inn eit nytt blogginnlegg.

en: Blog entry
nn: Blogginnlegg

en: View recent blog entries
nn: Sjå nyleg skrivne blogginnlegg.

en: Read the latest blog entries.
nn: Les dei nyaste blogginnlegga.

en: Enables keeping easily and regularly updated user web pages or blogs.
nn: Opprettar ein blogg eller sider for innhald som endrar seg ofte.

en: Save book pages
nn: Lagre boksider

en: Updated book %title.
nn: Oppdaterte boka %title.

en: Update book outline
nn: Oppdatera strukturen i boka

en: Remove from book outline
nn: Fjern frå bokstrukturen

en: The book outline has been updated.
nn: Boka sitt innhaldsregister blei oppdatert

en: The post has been removed from the book.
nn: Innlegget er fjerna frå boka.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
nn: Vis ei utskriftsvennleg utgåve av denne boksida med undersider.

en: Users can select the <em>printer-friendly version</em> link visible at the bottom of a book page to generate a printer-friendly display of the page and all of its subsections.
nn: Brukerar kan trykke på lenka for <em>utskriftsvenleg utgåve</em> nederst på boksida for å lage ei utskriftsvenleg vising av sida og alle undersidene.

en: create new books
nn: Lag nye bøker

en: Book page
nn: Bokside

en: The color picker only works if the <a href="@url">download method</a> is set to public.
nn: Fargeplukkaren virkar berre om <a href="@url">netlastingsmetoden</a> er sett til offentleg.

en: Base color
nn: Grunnfarge

en: Header top
nn: Topptekst topp

en: Header bottom
nn: Topptekst botn

en: There is not enough memory available to PHP to change this theme's color scheme. You need at least %size more. Check the <a href="@url">PHP documentation</a> for more information.
nn: Der er ikkje nok minne tilgjengeleg for PHP til å endre fargeskjemaet for utsjånadmalen. Du treng minst %size meir. Sjekk <a href="@url">PHP documentation</a> for meir informasjon.

en: The GD library for PHP is enabled, but was compiled without PNG support. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
nn: GD-biblioteket for PHP er aktivera, men vart kompilera utan PNG-støtte. Les <a href="@url">PHP-dokumentasjonen om bilete</a> for å løyse dette problemet.

en: Allows the user to change the color scheme of certain themes.
nn: Tillet brukaren å endre fargeskjema til enkelte utsjånadsmalar

en: Delete the selected comments
nn: Slett dei valde kommentarane

en: Allows users to comment on and discuss published content.
nn: Tillat brukarar å kommentere og diskutere publisert innhald.

en: Example: 'website feedback' or 'product information'.
nn: Eksempel: 'nettstad tilbakemelding' eller 'produktinformasjon'.

en: Contact form: category %category deleted.
nn: Kontaktskjema: Sletta kategorien %category.

en: access site-wide contact form
nn: Tilgang til det globale kontaktskjemaet

en: Create a system contact form and set up categories for the form to use.
nn: Lage eit globalt kontaktskjema og sette opp kategoriar som kan brukast for meldingane.

en: Edit contact category
nn: Redigere kontaktkategori

en: Enables the use of both personal and site-wide contact forms.
nn: Aktivere både personlege og globale kontaktskjemaer.

en: Recent log entries
nn: Dei nyaste loggelementa

en: View events that have recently been logged.
nn: Vis hendingar som nyleg har vorte logga.

en: Top 'page not found' errors
nn: Liste over «Side ikkje funne»-feil (404)

en: View 'page not found' errors (404s).
nn: Sjå 'side ikkje funnet' feilmeldingar (404).

en: Top 'access denied' errors
nn: Liste over «Ingen tilgang»-feil

en: View 'access denied' errors (403s).
nn: Sjå 'tilgang nekta' feilmeldingar (403).

en: All roles may use default format
nn: Alle roller kan bruke standardformatet

en: No roles may use this format
nn: Ingen roller kan bruke dette formatet

en: Set default format
nn: Sett standard format

en: Default format updated.
nn: Standard format oppdatert.

en: Add input format
nn: Legg til inndata format

en: All roles for the default format must be enabled and cannot be changed.
nn: Alle roller for standardformatet må bli aktivert og kan ikkje bli endra.

en: Specify a unique name for this filter format.
nn: Oppgje eit unikt namn for dette filterformatet.

en: Choose which roles may use this filter format. Note that roles with the "administer filters" permission can always use all the filter formats.
nn: Vel kva roller som kan bruke dette filterformatet. Merk at roller med "administrer filter" tilgang kan alltid bruke alle filterformat.

en: Choose the filters that will be used in this filter format.
nn: Vel filtera som kjem til å bli brukt i dette filterformatet.

en: No guidelines available.
nn: Ingen retningslinjer tilgjengelege.

en: These are the guidelines that users will see for posting in this input format. They are automatically generated from the filter settings.
nn: Dette er retningslinjene som brukarane vil sjå når dei skriv eit innlegg med dette inndataformatet. Dei er automatisk laga frå filterinnstillingane.

en: Filter format names need to be unique. A format named %name already exists.
nn: Filterformatnamn må vere unike. Der er alt eit format med namnet %name.

en: Added input format %format.
nn: La til inndataformatet %format.

en: The input format settings have been updated.
nn: Formatinnstillingane for inndata har blitt oppdatert.

en: Are you sure you want to delete the input format %format?
nn: Er du sikker på at du vil slette inndataformatet %format?

en: If you have any content left in this input format, it will be switched to the default input format. This action cannot be undone.
nn: Dersom du har innhald som brukar dette inndataformatet, vil dei bli endra til standard inndataformat. Denne handlinga kan ikkje bli gjort om.

en: The default format cannot be deleted.
nn: Standardformatet kan ikkje bli sletta.

en: Deleted input format %format.
nn: Sletta inndataformatet %format.

en: No settings are available.
nn: Ingen innstillingar er tilgjengelege.

en: The filter ordering has been saved.
nn: Rekkefølgja på filtera har blitt lagra.

en: Allowed HTML tags: @tags
nn: Tillatne HTML-kodar: @tags

en: Anchors are used to make links to other pages.
nn: Anker brukast til å lage lenker til andre sider.

en: Text with <br />line break
nn: Tekst med <br />linjeskift

en: Paragraph one.
nn: Fyrste avsnitt.

en: Paragraph two.
nn: Andre avsnitt.

en: Strong
nn: Sterk

en: Emphasized
nn: Utheva

en: Cited
nn: Sitera

en: Coded text used to show programming source code
nn: Kodetekst bruka for å vise kjeldekode for eit program og liknande

en: Coded
nn: Kode

en: Bolded
nn: Feit

en: Italicized
nn: Kursiv

en: Superscripted
nn: Heva skrift

en: <sup>Super</sup>scripted
nn: <sup>Heva</sup>skrift

en: Subscripted
nn: Senka skrift

en: <sub>Sub</sub>scripted
nn: <sub>Senka</sub>skrift

en: <abbr title="Abbreviation">Abbrev.</abbr>
nn: <abbr title="Forkorting">Fork.</abbr>

en: <acronym title="Three-Letter Acronym">TLA</acronym>
nn: <acronym title="Tri-Bokstavs Forkorting">TBF</acronym>

en: Block quoted
nn: Blokksitat

en: Quoted inline
nn: Linesitat

en: Table header
nn: Tabelltittel

en: Table cell
nn: Tabellcelle

en: First item
nn: Fyrste punkt

en: Second item
nn: Andre punkt

en: First term
nn: Fyrste ordet

en: First definition
nn: Fyrste definisjon

en: Second term
nn: Andre ordet

en: Second definition
nn: Andre definisjon

en: Subtitle three
nn: Undertittel tri

en: Subtitle four
nn: Undertittel fire

en: Subtitle five
nn: Undertittel fem

en: Subtitle six
nn: Undertittel seks

en: Tag Description
nn: Beskriving av merke

en: You Type
nn: Du skriv

en: You Get
nn: Du får

en: No help provided for tag %tag.
nn: Ingen hjelp tilgjengeleg for tagg %tag.

en: Ampersand
nn: og-tegnet

en: Quotation mark
nn: Spørsmålstegn

en: Character Description
nn: Beskriving av tegn

en: No HTML tags allowed
nn: Ingen HTML-kodar tillatt

en: Lines and paragraphs break automatically.
nn: Linjer og avsnitt blir automatisk behaldt.

en: Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
nn: Internettadresser og e-postadresser konverterast til lenker automatisk.

en: HTML filter
nn: HTML-filter

en: Turns web and e-mail addresses into clickable links.
nn: Gjer om vev- og e-postadressar til klikkbare lenker.

en: Delete input format
nn: Slett inndataformat

en: Compose tips
nn: Rettleiing for skriving av innlegg

en: Forum topic
nn: Forumemne

en: This content type does not have a title field.
nn: Denne innholdstypen har ikkje eit tittelfelt.

en: Copy of the revision from %date.
nn: Sidehistorikk frå %date

en: Below is a list of all the content types on your site. All posts that exist on your site are instances of one of these content types.
nn: Under er ei liste over alle innhaldstyper på nettstaden. Alle innlegg høyrer til ei av desse innhaldstypene.

en: <h1 class="title">Welcome to your new Drupal website!</h1><p>Please follow these steps to set up and start using your website:</p>
nn: <h1 class="title">Velkomen til den nye Drupal-nettstaden din!</h1><p>Følg desse stega for å koma igang:</p>

en: <strong>Configure your website</strong> Once logged in, visit the <a href="@admin">administration section</a>, where you can <a href="@config">customize and configure</a> all aspects of your website.
nn: <strong>Konfigurer nettstaden</strong> Når du er logga inn, gå til <a href="@admin">administrasjonssidene</a>, der du kan <a href="@config">tilpasse og konfigurere</a> nettstaden.

en: <strong>Enable additional functionality</strong> Next, visit the <a href="@modules">module list</a> and enable features which suit your specific needs. You can find additional modules in the <a href="@download_modules">Drupal modules download section</a>.
nn: <strong>Aktivere fleire funksjonar</strong> Gå til <a href="@modules">modullista</a> og aktiver funksjonar dei funksjonane du har bruk for. Du kan finne fleire modular på <a href="@download_modules">Drupal.org</a>.

en: <strong>Customize your website design</strong> To change the "look and feel" of your website, visit the <a href="@themes">themes section</a>. You may choose from one of the included themes or download additional themes from the <a href="@download_themes">Drupal themes download section</a>.
nn: <strong>Tilpass utsjånaden til nettstaden</strong> Du kan endre ustjånaden ved å gå til <a href="@themes">sida for utsjånadsmalane</a>. Du kan velge blant dei utsjånadsmalane som er inkludera eller hente fleire på <a href="@download_themes">Drupal sine malsider</a>.

en: <strong>Start posting content</strong> Finally, you can <a href="@content">create content</a> for your website. This message will disappear once you have promoted a post to the front page.
nn: <strong>Legg til innhald</strong> Til slutt kan du <a href="@content">lage innhald</a>. Denne meldinga blir borte når du har laga innhald og valt å vise det på framsida.

en: administer content types
nn: administrere innhaldstyper

en: Add content type
nn: Legg til innhaldstype

en: Create new alias
nn: Lag nytt alias

en: Most recent poll
nn: Nyaste avstemming

en: Poll status
nn: Avstemmingsstatus

en: When a poll is closed, visitors can no longer vote for it.
nn: Når ei avstemming er stengt kan vitjarar ikkje lenger stemme.

en: After this period, the poll will be closed automatically.
nn: Etter denne perioden vil avstemminga bli stengt automatisk.

en: Votes for choice @n
nn: Stemmer for @n

en: Polls
nn: Avstemmingar

en: The field has been created.
nn: Feltet har vorte oppretta.

en: User list
nn: Brukarliste

en: Author information
nn: Forfattarinformasjon

en: About %name
nn: Om %name

en: search content
nn: søk i innhald

en: Top search phrases
nn: Vanlegaste søkeord

en: Track page visits
nn: Spor sidevisningar

en: Selecting a different theme will change the look and feel of the site.
nn: Vel du ein annen utsjånad, endrar du utsjånaden og inntrykket til nettsida.

en: Select your current local time. Dates and times throughout this site will be displayed using this time zone.
nn: Vel di lokale tid. Datoar og tidspunkt på heile nettstaden visast med den valde tidssona.

en: Tell Drupal where to store uploaded files and how they are accessed.
nn: Velg kvar Drupal skal lagre opplasta filer og korleis tilgangen til dei skal vere.

en: Image toolkit
nn: Biletverktøy

en: Date and time
nn: Dato og tid

en: Take the site off-line for maintenance or bring it back online.
nn: Set nettstaden til «fråkopla» tilstand for vedlikehald eller tilbake til «tilkopla» tilstand.

en: Enable or disable clean URLs for your site.
nn: Aktiver eller deaktiver ryddige nettadresser for nettstaden din.

en: You can <a href="@cron">run cron manually</a>.
nn: Du kan <a href="@cron">køyre cron manuelt</a>.

en: 1 user accessing site; throttle enabled. | @count users accessing site; throttle enabled.
nn[0]: 1 brukar vitjer nettstaden, struping er aktivert.
nn[1]: @count brukarar vitjer nettstaden, struping er aktivert.

en: 1 guest accessing site; throttle enabled. | @count guests accessing site; throttle enabled.
nn[0]: 1 gjest vitjer nettstaden, struping er aktivert.
nn[1]: @count gjester vitjer nettstaden, struping er aktivert.

en: 1 guest accessing site; throttle disabled | @count guests accessing site; throttle disabled
nn[0]: 1 gjest vitjer nettstaden, struping er ikkje aktivert.
nn[1]: @count gjester vitjer nettstaden, struping er ikkje aktivert.

en: E-mail new password
nn: Send nytt passord på e-post

en: The username cannot end with a space.
nn: Brukernamnet kan ikkje ende med eit mellomrom.

en: The username contains an illegal character.
nn: Brukarnamnet inneheld eit ulovleg teikn.

en: Who's online
nn: Pålogga no

en: Online users
nn: Pålogga brukarar

en: Enter the password that accompanies your username.
nn: Skriv passordet som høyrer til brukarnamnet ditt.

en: Delete picture
nn: Slett bilete

en: Check this box to delete your current picture.
nn: Kryss av denne boksen for å slette dette biletet

en: !username,
    
    A site administrator at !site has created an account for you. You may now log in to !login_uri using the following username and password:
    
    username: !username
    password: !password
    
    You may also log in by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
    
    
    --  !site team
nn: !username,
    
    Ein administrator på "site har oppretta ein brukarkonto for deg. Du kan logge inn på !login_uri ved å bruke brukarnamn og passord som vist under:
    
    brukarnamn: !username
    passord: !password
    
    Du kan òg logge inn ved å klikke på linken under eller kopiere den inn i adresselinja i nettlesaren:
    
    !login_url
    
    Linken kan bare brukast ei gong.
    
    Etter at du har logga inn, vil du bli omdirigera til !edit_uri slik at du kan endre passordet ditt.
    
    --  !site

en: Unblock the selected users
nn: Fjern blokkering for dei valde brukarane

en: Block the selected users
nn: Blokker dei valde brukarane

en: Delete the selected users
nn: Slett dei valde brukarane

en: Deleted user: %name %email.
nn: Sletta brukar: %name %email.

en: administer users
nn: administrer brukarar

en: access user profiles
nn: tilgang til brukarprofil

en: change own username
nn: endre eige brukarnamn

en: Edit role
nn: Rediger rolle.

en: Access rules
nn: Tilgangsreglar

en: List and create rules to disallow usernames, e-mail addresses, and IP addresses.
nn: Vis og opprett reglar for stenge tilgang for brukarnamn, e-postadresser og IP-adresser.

en: Check rules
nn: Sjekk reglar

en: Manages the user registration and login system.
nn: Handter brukarregistrering og pålogging.

en: By !author at @date
nn: Av !author @date

en: Skip navigation
nn: Hopp over navigering

en: All necessary changes to %file have been made. It has been set to read-only for security.
nn: Alle naudsynte endringar til %file er gjort. Av sikringsomsyn er det sett kun lesetilgjenge for denne fila.

en: The @drupal installer requires write permissions to %file during the installation process.
nn: @drupal installeringsprogrammet krev skrivetilgjenge til %file under installeringsprosessen.

en: Drupal database setup
nn: Drupal databaseoppsett

en: If more than one @drupal web site will be sharing this database, enter a table prefix for your @drupal site here.
nn: Skriv inn tabellprefiks om fleire @drupal nettstadar skal bruke same databasen.

en: You have configured @drupal to use the default username and password. This is not allowed for security reasons.
nn: Du har sett opp @drupal til å bruke standard brukarnamn og passord. Dette er ikkje lov av sikringsgrunnar.

en: The database table prefix you have entered, %db_prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters or underscores.
nn: Tabellprefiks %db_prefix er ikkje gyldig. Tabellprefiks kan bare innehalde tal, bokstavar (fra a til z) og understrek.

en: In order for Drupal to work and to proceed with the installation process you must resolve all permission issues reported above. We were able to verify that we have permission for the following commands: %commands. For more help with configuring your database server, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what any of this means you should probably contact your hosting provider.
nn: Du må løyse alle problem med tilgjengerettar vist over før du kan halde fram med installasjonen. Det er tilgjenge til fyljande kommandoar: %commands. Les avsnitt i  handbokas om <a href="http://drupal.org/node/258">installering og oppgradering</a> for meir informasjon. Om du er usikker på kva problema over tyder, bør du kontakte din webhost.

en: Choose your preferred language
nn: Vel det språket du ønskjer

en: Modules missing
nn: Modular som manglar

en: page not found
nn: fant ikkje sida

en: Built-in GD2 toolkit
nn: Innebygd GD2 verktøysett

en: The built-in GD2 toolkit is installed and working properly.
nn: Det innebygde GD2 verktøysettet er installera og iorden.

en: Failure to connect to your MySQL database server. MySQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure you have the correct username and password?</li><li>Are you sure that you have typed the correct database hostname?</li><li>Are you sure that the database server is running?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
nn: Kunne ikkje kople til MySQL-databasetenaren. MySQL gir denne meldinga: %error. <ul><li>Er du sikker på at brukarnamn og passord er korrekt?</li><li>Er du sikker på at adressa til databasetenaren er korrekt?</li><li>Er du sikker på at databasetenaren er i drift?</li><li>Sjå <a href="http://drupal.org/node/258">Handboka om installasjon og oppgradering</a> for meir informasjon.</li></ul> Om du er usikker på kva dette betyr bør du kontakte tenesteleverandøren din.

en: We were able to connect to the MySQL database server (which means your username and password are valid) but not able to select your database. MySQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure you have the correct database name?</li><li>Are you sure the database exists?</li><li>Are you sure the username has permission to access the database?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
nn: Kunne ikkje opne databasen på MySQL-databasetenaren. Brukarnamn og passord er difor gyldige, men det er eit problem med databasen. MySQL gir denne meldinga: %error. <ul><li>Er du sikker på at databasenamnet er korrekt?</li><li>Er du sikker på at databasen eksisterar?</li><li>Er du sikker på at brukaren har korrekt tilgjenge til databasen?</li><li>Sjå <a href="http://drupal.org/node/258">Handboka om installasjon og oppgradering</a> for meir informasjon.</li></ul> Om du er usikker på kva dette betyr bør du kontakte tenesteleverandøren din.

en: We were unable to create a test table on your MySQL database server with the command %query. MySQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure the configured username has the necessary MySQL permissions to create tables in the database?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
nn: Kunne ikkje opprette ein testtabell på MySQL-databasetenaren med kommandoen %query. MySQL gir denne meldinga: %error. <ul><li>Er du sikker på at brukarnamnet har tilgjenge til å lage tabellar i databasen?</li><li>Sjå <a href="http://drupal.org/node/258">Handboka om installasjon og oppgradering</a> for meir informasjon.</li></ul> Om du er usikker på kva dette betyr bør du kontakte tenesteleverandøren din.

en: We were unable to insert a value into a test table on your MySQL database server. We tried inserting a value with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
nn: Kunne ikkje legge til ein verdi i testtabellen på MySQL-databasetenaren. Det vart forsøkt å legge til ein verdi med kommandoen %query. MySQL gir denne meldinga: %error.

en: We were unable to update a value in a test table on your MySQL database server. We tried updating a value with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
nn: Kunne ikkje oppdatere ein verdi i testtabellen på MySQL-databasetenaren. Det vart forsøkt å legge til ein verdi med kommandoen %query. MySQL gir denne meldinga: %error.

en: We were unable to lock a test table on your MySQL database server. We tried locking a table with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
nn: Kunne ikkje låse ein testtabell på MySQL-databasetenaren. Det vart forsøkt å låse tabellen med kommandoen %query. MySQL gir denne meldinga: %error

en: We were unable to unlock a test table on your MySQL database server. We tried unlocking a table with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
nn: Kunne ikkje låse opp ein testtabell på MySQL-databasetenaren. Det vart forsøkt å låse opp tabellen med kommandoen %query. MySQL gir denne meldinga: %error

en: We were unable to delete a value from a test table on your MySQL database server. We tried deleting a value with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
nn: Kunne ikkje slette ein verdi i testtabellen på MySQL-databasetenaren. Det vart forsøkt å legge til ein verdi med kommandoen %query. MySQL gir denne meldinga: %error.

en: We were unable to drop a test table from your MySQL database server. We tried dropping a table with the command %query and MySQL reported the following error %error.
nn: Kunne ikkje slette testtabellen frå MySQL-databasetenaren. Tabellen vart forsøkt sletta med kommandoen %query. MySQL gir denne meldinga: %error.

en: Failure to connect to your PostgreSQL database server. PostgreSQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure you have the correct username and password?</li><li>Are you sure that you have typed the correct database hostname?</li><li>Are you sure that the database server is running?</li><li>Are you sure you typed the correct database name?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
nn: Kunne ikkje kople til PostgreSQL-databasetenaren. PostgreSQL gir denne meldinga: %error. <ul><li>Er du sikker på at brukarnamn og passord er korrekt?</li><li>Er du sikker på at adressa til databasetenaren er korrekt?</li><li>Er du sikker på at databasetenaren er i drift?</li><li>Er du sikker på at databasenamnet er korrekt?</li></ul> Sjå <a href="http://drupal.org/node/258">Handboka om installasjon og oppgradering</a> for meir informasjon. Om du er usikker på kva dette betyr bør du kontakte tenesteleverandøren din.

en: We were unable to create a test table on your PostgreSQL database server with the command %query. PostgreSQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure the configured username has the necessary PostgreSQL permissions to create tables in the database?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
nn: Kunne ikkje opprette ein testtabell på PostgreSQL-databasetenaren med kommandoen %query. PostgreSQL gir denne meldinga: %error. <ul><li>Er du sikker på at brukarnamnet har tilgjenge til å lage tabellar i databasen?</li></ul> Sjå <a href="http://drupal.org/node/258">Handboka om installasjon og oppgradering</a> for meir informasjon. Om du er usikker på kva dette betyr bør du kontakte tenesteleverandøren din.

en: We were unable to insert a value into a test table on your PostgreSQL database server. We tried inserting a value with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
nn: Kunne ikkje legge til ein verdi i testtabellen på PostgreSQL-databasetenaren. Det vart forsøkt å legge til ein verdi med kommandoen %query. PostgreSQL gir denne meldinga: %error.

en: We were unable to update a value in a test table on your PostgreSQL database server. We tried updating a value with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
nn: Kunne ikkje oppdatere ein verdi i testtabellen på PostgreSQL-databasetenaren. Det vart forsøkt å legge til ein verdi med kommandoen %query. PostgreSQL gir denne meldinga: %error.

en: We were unable to lock a test table on your PostgreSQL database server. We tried locking a table with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
nn: Kunne ikkje låse ein testtabell på PostgreSQL-databasetenaren. Det vart forsøkt å låse tabellen med kommandoen %query. PostgreSQL gir denne meldinga: %error.

en: We were unable to unlock a test table on your PostgreSQL database server. We tried unlocking a table with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
nn: Kunne ikkje låse opp ein testtabell på PostgreSQL-databasetenaren. Det vart forsøkt å låse opp tabellen med kommandoen %query. PostgreSQL gir denne meldinga: %error.

en: We were unable to delete a value from a test table on your PostgreSQL database server. We tried deleting a value with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
nn: Kunne ikkje slette ein verdi i testtabellen på PostgreSQL-databasetenaren. Det vart forsøkt å legge til ein verdi med kommandoen %query. PostgreSQL gir denne meldinga: %error.

en: We were unable to drop a test table from your PostgreSQL database server. We tried dropping a table with the command %query and PostgreSQL reported the following error %error.
nn: Kunne ikkje slette testtabellen frå PostgreSQL-databasetenaren. Tabellen vart forsøkt sletta med kommandoen %query. PostgreSQL gir denne meldinga: %error.

en: The language %locale has been created.
nn: Språket %locale er oppretta.

en: Language list
nn: Språkliste

en: Select your language here, or add it below, if you are unable to find it.
nn: Velg språket ditt her, eller legg det til under dersom du ikkje finn det.

en: Strings to search for
nn: Streng å søke etter

en: All strings in that language
nn: Alle strengar i det språket

en: !title by !name
nn: !title av !name

en: Read @username's latest blog entries.
nn: Les @username sine siste blogginnlegg.

en: Manage site's books and orphaned book pages.
nn: Administrer nettstadens bøker og foreldrelause boksider.

en: The parent section in which to place this page. Note that each page whose parent is &lt;top-level&gt; is an independent, top-level book.
nn: Den overordna seksjonen som denne sida skal plasserast i. Merk at sidene som har &lt;toppnivå&gt; som overordna side er ei uavhengig bok.

en: The parent that this page belongs in.
nn: Den overordna sida som denne sida høyrer til.

en: Updated orphan book pages.
nn: Oppdaterte foreldrelause boksider.

en: Allows you to restrict if users can post HTML and which tags to filter out.
nn: Let deg avgjere om brukarane kan nytte HTML-kodar, og hvilke kodar som kan nyttast.

en: Legacy filter
nn: Utgåtte funksjoner - filter

en: Replaces URLs from Drupal 4.1 (and lower) with updated equivalents.
nn: Erstatter URLer fra Drupal 4.1 (og lavere) med oppdaterte.

en: Provides legacy handlers for upgrades from older Drupal installations.
nn: Gir tilgang til tidligere brukte funksjoner, tilgjengelig fra tidligere Drupal installasjoner.

en: <strong>Warning:</strong> there is currently @count %type post on your site. It may not be able to be displayed or edited correctly, once you have removed this content type. | <strong>Warning:</strong> there are currently @count %type posts on your site. They may not be able to be displayed or edited correctly, once you have removed this content type.
nn[0]: <strong>Åtvaring:</strong> Det er @count innlegg av typen %type på nettstaden din. Det vil kanskje ikkje bli vist rett viss du tar bort denne innhaldstypen.
nn[1]: <strong>Åtvaring:</strong> Det er @count innlegg av typen %type på nettstaden din. Dei vil kanskje ikkje bli vist rett viss du tar bort denne innhaldstypen.

en: Deleted %title revision %revision.
nn: %title utgåve %revision sletta.

en: The trimmed version of your post shows what your post looks like when promoted to the main page or when exported for syndication. You can insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) to fine-tune where your post gets split.
nn: Den avkorta utgåva for artikkelen din viser korleis den ser ut på forsida, eller i ei syndikering (XML). Du kan også bruke kommandoen "&lt;!--break--&gt;" (utan anførselsteikn) for å avgjere sjølv nøyaktig kor artikkelen blir avskore.

en: A poll is a multiple-choice question which visitors can vote on.
nn: Ei avstemming er eit fleirvalsspørsmål brukarane kan stemme på.

en: The MySQL query cache can improve performance of your site by storing the result of queries.  Then, if an identical query is received later, the MySQL server retrieves the result from the query cache rather than parsing and executing the statement again.
nn: Hurtiglageret for MySQL-spørringar kan lagre resultatet av spørringar og slik auke ytelsen på nettstaden. Om den same spørringa så kjem igjen vert resultatet henta frå hurtiglageret framom å gjennomføre ei full spørring igjen.

en: The number of times that MySQL found previous results in the cache.
nn: Antalet gongar MySQL har funne resultatet i hurtiglageret.

en: The number of times that MySQL added a query to the cache (misses).
nn: Antalet gongar MySQL har lagt til ei spørring i hurtiglageret.

en: The number of times that MySQL had to remove queries from the cache because it ran out of memory.  Ideally should be zero.
nn: Antalet gongar MySQL har fjerna spørringar frå hurtiglageret fordi det gjekk tom for minne. Er ideelt sett null.

en: legacy
nn: utdatert

en: The characters &lt;, &gt;, " and ' are not allowed in the language code field.
nn: Teikna &lt;, &gt;, " og ' er ikkje tillete i språkkodefeltet.
