Drupal core (5.21) - en to eo translation catalogue (2365 entries)

en: Home
eo: Hejmo

en: Title
eo: Titolo

en: Body
eo: Korpo

en: user
eo: uzanto

en: Filter HTML tags
eo: Filtri HTML-etikedojn

en: Show on every page except the listed pages.
eo: Montru en ĉiuj paĝoj krom la jenaj.

en: Show on only the listed pages.
eo: Montru nur sur la jenaj paĝoj.

en: Pages
eo: Paĝoj

en: Save configuration
eo: Konservu agordojn

en: Reset to defaults
eo: Restarigu la defaŭltojn

en: enable
eo: ŝaltu

en: delete
eo: forigu

en: Status
eo: Stato

en: Administer
eo: Administru

en: Create a new user account.
eo: Kreu novan uzantan konton.

en: Request new password via e-mail.
eo: Petu novan pasvorton retpoŝte.

en: E-mail
eo: Retpoŝto

en: Delete
eo: Forigu

en: Submit
eo: Mi aliĝas

en: Operations
eo: Operacioj

en: Content
eo: Enhavo

en: Value
eo: Valoro

en: Username
eo: Uzantnomo

en: content
eo: enhavo

en: Type
eo: Tipo

en: Author
eo: Aŭtoro

en: Replies
eo: Respondoj

en: Closed
eo: Fermita

en: Wrong username or password.
eo: Malĝusta uzantnomo aŭ pasvorto.

en: List
eo: Listo

en: Subject
eo: Temo

en: closed
eo: fermita

en: disabled
eo: malŝaltita

en: Confirm
eo: Konfirmu

en: Cancel
eo: Nuligu

en: deny
eo: malpermesi

en: Description
eo: Priskribo

en: Language
eo: Lingvo

en: Read more
eo: Legu pli

en: Log
eo: Loglibro

en: RSS feed
eo: RSS-fluo

en: more
eo: pli

en: The node access table has been rebuilt.
eo: La noda alira tabelo estas rekonstruita.

en: Access control
eo: Regu permesojn

en: Explanation or submission guidelines
eo: Klarigoj aŭ notoj pri submetado

en: Your %post has been created.
eo: Via %post estas kreita.

en: Disabled
eo: Malŝaltita

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: Administration
eo: Administrado

en: Comments
eo: Komentoj

en: More
eo: Pli

en: not verified
eo: ne validita

en: Last updated
eo: Laste ĝisdatigita

en: new
eo: nova

en: error
eo: eraro

en: Block title
eo: Titolo de la bloko

en: The title of the block as shown to the user.
eo: La titolo de la bloko, kiel montrata al la uzanto.

en: Taxonomy
eo: Taksonomio

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: Blue Lagoon (Default)
eo: Blua laguno (Defaŭlto)

en: Ash
eo: Cindro

en: Aquamarine
eo: Marakvo

en: Belgian Chocolate
eo: Belga Ĉokolado

en: Bluemarine
eo: Blua maro

en: Citrus Blast
eo: Citronblovego

en: Cold Day
eo: Malvarma Tago

en: Greenbeam
eo: Verda radio

en: Mediterrano
eo: Mediteraneo

en: Mercury
eo: Merkuro

en: Nocturnal
eo: Noktema

en: Pink Plastic
eo: Rozkolora Plastiko

en: Shiny Tomato
eo: Brilanta Tomato

en: Teal Top
eo: Bluverda topo

en: Content types
eo: Enhavaj tipoj

en: Homepage
eo: Hejmpaĝo

en: Categories
eo: Kategorioj

en: Version
eo: Versio

en: view
eo: rigardi

en: updated
eo: ĝisdatigita

en: Available variables are:
eo: Disponeblaj variabloj estas:

en: Advanced options
eo: Spertulaj opcioj

en: Edit
eo: Redaktu

en: Date
eo: Dato

en: Size
eo: Grandeco

en: Search
eo: Serĉu

en: Reset
eo: Restarigu

en: default
eo: defaŭlto

en: This action cannot be undone.
eo: Tiu ago ne eblas malfari.

en: Logs
eo: Loglibroj

en: Message
eo: Mesaĝo

en: No log messages available.
eo: Loglibroj mesaĝoj ne ekzistas.

en: Password
eo: Pasvorto

en: - None -
eo: - Neniu -

en: Weight
eo: Pezo

en: The configuration options have been saved.
eo: Agordaj opcioj estas konservitaj.

en: Variable
eo: Variablo

en: by %a on %b
eo: de %a je la %b

en: There are currently no posts in this category.
eo: Momente ne ekzistas afiŝoj en ĉi tiu kategorio.

en: Help text
eo: Helpa teksto

en: Types
eo: Tipoj

en: Hierarchy
eo: Hierarkio

en: Single
eo: Unuopa

en: Multiple
eo: Multopa

en: Related terms
eo: Rilataj terminoj

en: Synonyms
eo: Sinonimoj

en: Free tagging
eo: Libera etikedado

en: Content is categorized by typing terms instead of choosing from a list.
eo: Enhavo estas kategoriita tajptante terminojn anstataŭ elektante de listo.

en: Multiple select
eo: Multopa elekto

en: Required
eo: Bezonata

en: root
eo: radiko

en: Parent
eo: Patro

en: Parents
eo: Gepatroj

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
eo: Paĝoj de nivelo estas unue ordigitaj laŭ pezo kaj poste laŭ titolo.

en: none
eo: neniu

en: Category
eo: Kategorio

en: Add container
eo: Aldonu ujon

en: Settings
eo: Agordoj

en: Add category
eo: Aldonu kategorion

en: Name
eo: Nomo

en: edit container
eo: redakti ujon

en: edit
eo: redakti

en: No categories available.
eo: Neniuj kategorioj disponeblaj.

en: ‹
eo: <

en: Go to previous page
eo: Iru al antaŭa paĝo

en: up
eo: supren

en: Go to parent page
eo: Iru al la superpaĝo

en:  ›
eo:  >

en: Go to next page
eo: Iru al proksima paĝo

en: Import
eo: Importu

en: Book
eo: Libro

en: Export
eo: Eksportu

en: Taxonomy term
eo: Taksonomia termo

en: General settings
eo: Ĝeneralaj agordoj

en: category
eo: kategorio

en: Outline
eo: Skemo

en: %type: updated %title.
eo: %type: ĝisdatigita %title.

en: Preview
eo: Antaŭrigardo

en: Session opened for %name.
eo: Seanco malfermita por %name.

en: Help
eo: Helpo

en: username
eo: uzantnomo

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Update
eo: Ĝisdatigu

en: Sunday
eo: Dimanĉo

en: Monday
eo: Lundo

en: Tuesday
eo: Mardo

en: Wednesday
eo: Merkredo

en: Thursday
eo: Ĵaŭdo

en: Friday
eo: Vendredo

en: Saturday
eo: Sabato

en: Time
eo: Tempo

en: View
eo: Vidu

en: History
eo: Historio

en: The configuration options have been reset to their default values.
eo: Konfiguraj opcioj estis restarigitaj al iliaj defaŭltaj valoroj.

en: Path
eo: Vojo

en: Modules
eo: Moduloj

en: Clear index
eo: Malplenigu indekson

en: edit forum
eo: redakti forumon

en: Forum name
eo: Foruma nomo

en: The forum name is used to identify related discussions.
eo: La foruma nomo estas uzata por identifi rilatajn diskutojn.

en: The forum description can give users more information about the discussion topics it contains.
eo: La foruma priskribo povas doni al uzantoj pli da informoj pri la diskutaj temoj kiujn ĝi enhavas.

en: When listing forums, those with lighter (smaller) weights get listed before containers with heavier (larger) weights. Forums with equal weights are sorted alphabetically.
eo: Kiam forumoj listiĝas, tiuj kun altaj pezoj listiĝas sube de forumoj kiuj malpli pezas. Forumoj kun egalaj pezoj listiĝas en alfabeta ordo.

en: forum
eo: forumo

en: Are you sure you want to delete the forum %name?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi la forumon %name?

en: Deleting a forum or container will delete all sub-forums and associated posts as well. This action cannot be undone.
eo: Forigi forumon aŭ ujon forigas ĉiujn ĝiajn subforumojn kaj ankaŭ ties afiŝojn. Vi ne povas malfari ĉi tiun agon.

en: The forum %term and all sub-forums and associated posts have been deleted.
eo: La foruma %term kaj ĉiuj ĝiaj subforumoj kaj afiŝoj estas forigitaj.

en: forum: deleted %term and all its sub-forums and associated posts.
eo: forumo: forigis %term kaj ĉiujn ĝiajn subforumojn kaj afiŝojn.

en: Region
eo: Regiono

en: Menu
eo: Menuo

en: results
eo: rezultoj

en: search
eo: serĉu

en: Core - optional
eo: Kerno - nedeviga

en: never
eo: neniam

en: The username %name does not exist.
eo: La uzantnomo %name ne ekzistas.

en: mail
eo: poŝto

en: Add item
eo: Aldonu eron

en: aggregator
eo: kolektilo

en: read more
eo: legu pli

en: The name of the feed; typically the name of the web site you syndicate content from.
eo: La nomo de la fluo; kutime la nomo de la retejo de kiu vi abonrilatas enhavon.

en: Update interval
eo: Ĝisdatigu intervalon

en: The fully-qualified URL of the feed.
eo: La plena URLo de la RSS-fluo.

en: Add forum
eo: Aldonu forumon

en: Add term
eo: Aldonu terminon

en: Screenshot for %theme theme
eo: Ekrankopio por la haŭto %theme

en: no screenshot
eo: neniu ekrankopio

en: Timestamp
eo: Tempindiko

en: Access log settings
eo: Aliru protokolajn agordojn

en: Enable access log
eo: Ŝaltu aliran logon

en: Discard access logs older than
eo: Forigu alirajn protokolojn pli malnovajn ol

en: Preview comment
eo: Antaŭrigardu komenton

en: Please contact the site administrator.
eo: Bonvolu kontakti la retejestron.

en: The selected file %name can not be attached to this post, because it is only possible to attach files with the following extensions: %files-allowed.
eo: La elektita dosiero %name ne povas esti alkroĉita al ĉi tiu afiŝo, ĉar nur eblas alkroĉi dosierojn kun la jenaj sufiksoj: %files-allowed.

en: Statistics
eo: Statistiko

en: Advanced search
eo: Speciala serĉo

en: You are not authorized to access this page.
eo: Vi ne rajtas aliri ĉi tiun paĝon.

en: Attachment
eo: Kunsendaĵo

en: Settings for @role
eo: Agordoj por @role

en: Permitted file extensions
eo: Permesitaj dosieraj sufiksoj

en: Extensions that users in this role can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
eo: Sufiksojn kiujn uzantoj en ĉi tiu rolo povas alŝuti. Apartigu sufiksojn per spaceto kaj ne inkluzivu la antaŭiran punkton.

en: Upload
eo: Alŝutu

en: Picture
eo: Bildo

en: The uploaded file was not an image.
eo: Alŝutita dosiero ne estis bildo.

en: The uploaded image is too large; the maximum file size is %size kB.
eo: La alŝutita bildo estas tre granda; la maksimuma dosiergrandeco estas %size kB.

en: The uploaded image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
eo: Alŝutita bildo estas tre granda; la maksimumaj dimensioj estas %dimensions bitbilderoj.

en: type
eo: tipo

en: Database type
eo: Datumbaza tipo

en: User
eo: Uzanto

en: Continue
eo: Daŭrigu

en: Configure
eo: Agordu

en: file
eo: dosiero

en: status
eo: stato

en: Error
eo: Eraro

en: Contact
eo: Kontakto

en: New user: %name %email.
eo: Nova uzanto: %name %email.

en: Created
eo: Kreita

en: Node
eo: Nodo

en: Are you sure you want to delete %title?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi %title?

en: Save categories
eo: Konservu kategoriojn

en: Content management
eo: Enhava administrado

en: Menu item
eo: Menuero

en: Expanded
eo: Ekspansiigita

en: The name of the menu.
eo: La nomo de la menuo.

en: The path this menu item links to. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
eo: La vojprefikso al kiu ĉi tiu menuero ligas.  Tio povas esti interna Drupala vojprefiksoo kiel %add-node aŭ ekstera URL kiel %drupal. Entajpu %front por ligi al la ĉefpaĝo.

en: If selected and this menu item has children, the menu will always appear expanded.
eo: Se elektita kaj ĉi tiu menuero havas idojn, la menuo ĉiam aperos etendita.

en: Parent item
eo: Patra ero

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
eo: Nedeviga. En la menuo, pli pezaj punktoj subeniros kaj malpli pezaj supreniros.

en: Question
eo: Demando

en: Add child page
eo: Aldonu subpaĝon

en: Printer-friendly version
eo: Presebla versio

en: Orphan pages
eo: Orfaj paĝoj

en: Update options
eo: Ĝisdatigu opciojn

en: top-level
eo: plej alta nivelo

en: Unknown export format.
eo: Nekonata eksporta formato.

en: outline
eo: skemo

en: There are no orphan pages.
eo: Ne ekzistas orfaj paĝoj.

en: see printer-friendly version
eo: vidu preseblan versio

en: Active
eo: Aktiva

en: Post
eo: Afiŝo

en: Last post
eo: Lasta afiŝo

en: Access denied
eo: Aliro malpermesata.

en: Page title
eo: Paĝa titolo

en: Block
eo: Bloko

en: Add block
eo: Aldonu blokon

en: Page
eo: Paĝo

en: RSS
eo: RSS-fluo

en: 1 hour | @count hours
eo[0]: 1 horo
eo[1]: @count horoj

en: 1 day | @count days
eo[0]: 1 tago
eo[1]: @count tagoj

en: Configuration saved.
eo: Agordoj konservitaj.

en: Footer message
eo: Malsupra teksto

en: Logo
eo: Emblemo

en: Mission
eo: Celaro

en: Search box
eo: Serĉkampo

en: Site name
eo: Reteja nomo

en: Site slogan
eo: Slogano de retejo

en: php
eo: pha

en: User settings
eo: Uzantaj agordoj

en: Public registrations
eo: Publikaj registriĝoj

en: Only site administrators can create new user accounts.
eo: Nur retejestroj povas krei novajn kontojn de uzantoj.

en: Drupal
eo: Drupalo

en: Url
eo: URL

en: PHP
eo: PHA

en: Host
eo: Gastiganto

en: Never
eo: Neniam

en: Up to date
eo: Ĝisdata

en: Out of date
eo: Malĝisdata

en: Header
eo: Kaplinio

en: Left sidebar
eo: Maldekstra flankmenuo

en: Right sidebar
eo: Dekstra flankmenuo

en: Footer
eo: Piedlinio

en: The menu item can be customized and configured only once the menu module has been <a href="@modules-page">enabled</a>.
eo: Oni povas agordi la menueron nur post kiam oni <a href="@modules-page">ŝaltis</a> la menu-modulon.

en: Recipients
eo: Ricevontoj

en: Selected
eo: Elektita

en: Set this to <em>Yes</em> if you would like this category to be selected by default.
eo: Elektu  <em>Jes</em> se vi volus ke ĉi tiu kategorio estu elektita defaŭlte.

en: You must enter a category.
eo: Vi devas entajpi kategorion.

en: You must enter one or more recipients.
eo: Vi devas entajpi unu aŭ pli da ricevontoj.

en: Category %category has been added.
eo: Kategorio %category estis aldonita.

en: Category %category has been updated.
eo: Kategorio %category estas ĝisdatigita.

en: Are you sure you want to delete %category?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi %category?

en: Category not found.
eo: Kategorio ne trovita.

en: Category %category has been deleted.
eo: Kategorio %category estis forigita.

en: Hourly threshold
eo: Hora sojlo

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
eo: Vi ne povas sendi pli ol po %number mesaĝoj ĉiuhore. Bonvolu reprovi poste.

en: Your name
eo: Via nomo

en: Your e-mail address
eo: Via retpoŝtadreso

en: Send e-mail
eo: Sendu retpoŝton

en: You must select a valid category.
eo: Vi devas elekti validan kategorion.

en: You must enter a valid e-mail address.
eo: Vi devas entajpi validan retpoŝtadreson.

en: To
eo: Al

en: From
eo: De

en: Custom
eo: Propra

en: Throttle
eo: Trafik-limiga

en: Visibility
eo: Videbleco

en: Roles
eo: Roloj

en: Comment
eo: Komento

en: Hostname
eo: Gastiganta nomo

en: Published
eo: Publikigita

en: Input format
eo: Eniga datumformo

en: Signature
eo: Subskribo

en: Filter
eo: Filtrilo

en: Location
eo: Loko

en: Locale
eo: Lokaĵaro

en: Title field label
eo: Etikedo de titola kampo

en: Body field label
eo: Etikedo de korpa kampo

en: Promoted to front page
eo: Montrata en la ĉefpaĝo

en: Sticky at top of lists
eo: Algluita supre de listoj

en: Revisions
eo: Malfaroj

en: Log message
eo: Protokol-mesaĝo

en: Poll duration
eo: Opinisonda daŭro

en: Explanation
eo: Klarigo

en: Selection options
eo: Elektaj opcioj

en: Vocabulary name
eo: Vortproviza nomo

en: Term name
eo: Termina nomo

en: Role name
eo: Rola nomo

en: E-mail address
eo: Retpoŝtadreso

en: Theme configuration
eo: Haŭta agordo

en: Last access
eo: Lasta aliro

en: Time zone
eo: Tempozono

en: Severity
eo: Graveco

en: Global settings
eo: Globalaj agordoj

en: Vote
eo: Voĉdono

en: Count
eo: Kalkulo

en: The selected file %name can not be attached to this post, because it exceeded the maximum filesize of %maxsize.
eo: La elektita dosiero %name ne povas esti alkroĉitaj al ĉi tiu afiŝo, ĉar ĝi estas pli ol la maksimuma dosiergrandeco de %maxsize.

en: The selected file %name can not be attached to this post, because the disk quota of %quota has been reached.
eo: La elektita dosiero %name ne povas esti alkroĉita al ĉi tiu afiŝo, ĉar la diska kvoto de %quota estis atingita.

en: The selected file %name can not be attached to this post, because the filename is too long.
eo: La elektita dosiero %name ne povas esti alkroĉita al ĉi tiu afiŝo, ĉar la dosiernomo estas tro longa.

en: RSS - blogs
eo: RSS - blogoj

en: Watchdog
eo: Gardhundo

en: Search settings
eo: Serĉa agordoj

en: Mode
eo: Reĝimo

en: blocked
eo: forbarita

en: active
eo: aktiva

en: OPML feed
eo: SDML-fluo

en: configure
eo: agordu

en: Number of news items in block
eo: Nombro da novaĵeroj en bloko

en: View this feed's recent news.
eo: Rigardu ĉi-nutraĵajn lastajn novaĵojn.

en: View this category's recent news.
eo: Rigardu ĉi-kategoriajn lastajn novaĵojn.

en: Feed overview
eo: Flua superrigardo

en: Items
eo: Eroj

en: Last update
eo: Lasta ĝisdatiĝo

en: Next update
eo: Sekva ĝisdatiĝo

en: %time left
eo: %time restas

en: remove items
eo: forigu erojn

en: update items
eo: ĝisdatigu erojn

en: Category overview
eo: Kategoria superrigardo

en: Categorize
eo: Kategoriigu

en: You are not allowed to categorize this feed item.
eo: Vi ne havas permeson kategoriigi ĉi-nutraĵeron.

en: The categories have been saved.
eo: La kategorioj konserviĝis.

en: in category
eo: en kategorio

en: aggregated feeds
eo: kolektataj fluoj

en: Updated:
eo: Ĝisdatigita:

en: blog it
eo: blogu ĝin

en: Comment on this news item in your personal blog.
eo: Komentu pri ĉi-novaĵero en via persona blogo.

en: %age old
eo: %age malnova

en: %ago ago
eo: %ago antaŭe

en: Authored by
eo: Verkita de

en: The news aggregator is a powerful on-site RSS syndicator/news reader that can gather fresh content from news sites and weblogs around the web.
eo: La novaĵ-kolektilo estas forta sur-reta RSS prenilo/novaĵlegilo kiu povas kolekti enhavon de novaĵ-retejoj kaj blogoj tra la reto.

en: Items shown in sources and categories pages
eo: Eroj montrataj en fontaj kaj kategoriaj paĝoj

en: The number of items which will be shown with each feed or category in the feed and category summary pages.
eo: La nombro de eroj kiuj montriĝos kun ĉiu fluo aŭ kategorio en la nutraĵaj kaj kategoriaj resumaj paĝoj.

en: Discard news items older than
eo: Forigu novaĵeroj pli malnovajn ol

en: A feed with this URL %url already exists. Please enter a unique URL.
eo: Fluo kun ĉi-URL %url jam ekzistas. Bonvolu enmeti unikan URL-n.

en: The feed %feed has been updated.
eo: La fluo %feed estis ĝisdatigita.

en: Feed %feed deleted.
eo: fluo %feed forviŝiĝis.

en: The feed %feed has been deleted.
eo: La fluo %feed estis forviŝita.

en: Feed %feed added.
eo: fluo %feed aldonita.

en: The feed %feed has been added.
eo: La fluo %feed estis aldonita.

en: Delete all
eo: Forigu ĉiujn

en: The news items from %site have been removed.
eo: La novaĵero de %site estis forviŝita.

en: administer news feeds
eo: administru novaĵ-fluojn

en: access news feeds
eo: aliri novaĵ-fluojn

en: Performance
eo: Rendimento

en: Read full article to view attachments.
eo: Legu plenan artikolon por vidi alkroĉaĵojn.

en: 1 attachment | @count attachments
eo[0]: 1 alkroĉaĵo
eo[1]: @count alkroĉaĵoj

en: This field is required.
eo: Ĉi tiu kampo estas deviga.

en: Details
eo: Detaloj

en: Last reply
eo: Lasta respondo

en: System
eo: Sistemo

en: Unlimited
eo: Senlima

en: Code
eo: Kodo

en: No posts available.
eo: Neniuj afiŝoj disponeblaj.

en: Add a role to the selected users
eo: Aldonu rolon al la elektitaj uzantoj

en: Remove a role from the selected users
eo: Forigu rolon de la elektitaj uzantoj

en: security
eo: sekureco

en: node
eo: nodo

en: Recent posts
eo: Lastaj afiŝoj

en: Tonga
eo: Tongo

en: Navajo
eo: Navaho

en: Table
eo: Tabelo

en: Mon
eo: Lun

en: Tue
eo: Mar

en: Wed
eo: Mer

en: Thu
eo: ĵaŭ

en: Fri
eo: Ven

en: Sat
eo: Sab

en: Sun
eo: Dim

en: January
eo: januaro

en: February
eo: februaro

en: March
eo: marto

en: April
eo: aprilo

en: May
eo: majo

en: June
eo: junio

en: July
eo: julio

en: August
eo: aŭgusto

en: September
eo: septembro

en: October
eo: oktobro

en: November
eo: novembro

en: December
eo: decembro

en: am
eo: atm

en: pm
eo: ptm

en: Forum
eo: Forumo

en: !time ago
eo: !time antaŭe

en: Other
eo: Alia

en: Text color
eo: Teksta koloro

en: Navigation
eo: Navigado

en: Color
eo: Koloro

en: Theme-specific settings
eo: Specifaj agordoj de haŭto

en: These settings only exist for the %theme theme and all the styles based on it.
eo: Tiuj agordoj jam ekzistas por la haŭto %theme kaj ĉiuj stiloj bazitaj sur ĝi.

en: access content
eo: aliri enhavon

en: Allow
eo: Permesu

en: Deny
eo: Malpermesu

en: User login
eo: Uzanta ensaluto

en: Log in
eo: Ensalutu

en: Updated URL for feed %title to %url.
eo: Ĝisdatigis URL-n por fluo %title al %url.

en: Blog
eo: Blogo

en: Read the rest of this posting.
eo: Legu la ceteron de ĉi tiu afiŝo.

en: Jump to the first comment of this posting.
eo: Saltu al la unua komento de ĉi tiu afiŝo.

en: Jump to the first new comment of this posting.
eo: Saltu al la unua nova komento de ĉi tiu afiŝo.

en: Add new comment
eo: Aldonu novan komenton

en: Add a new comment to this page.
eo: Aldonu novan komenton al ĉi tiu paĝo.

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
eo: Dividu viajn pensojn kaj opiniojn pri ĉi tiu afiŝo.

en: No terms available.
eo: Neniuj terminoj disponeblaj.

en: reset
eo: restarigi

en: String
eo: Signovico

en: Users
eo: Uzantoj

en: Not installed
eo: Ne instalita

en: Choices
eo: Elektoj

en: Minimum cache lifetime
eo: Minimuma kaŝmemora vivodaŭro

en: Referrer
eo: Referantoj

en: 1 vote | @count votes
eo[0]: 1 voĉdono
eo[1]: @count voĉdonoj

en: Site maintenance
eo: Reteja prizorgado

en: Online
eo: Reta

en: Off-line
eo: Eksterreta

en: When set to "Online", all visitors will be able to browse your site normally. When set to "Off-line", only users with the "administer site configuration" permission will be able to access your site to perform maintenance; all other visitors will see the site off-line message configured below. Authorized users can log in during "Off-line" mode directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
eo: Kiam agordita al "Enreta", ĉiuj vizitantoj povos foliumi vian retejon normale. Kiam agordita al "Eksterreta", nur uzantoj kun la permeso de "administri retejan agordon" povas aliri vian retejon por prizorgi ĝin; ĉiuj aliaj vizitantoj vidos la eksterretan mesaĝon agordita sube. Rajtigitaj uzantoj povas ensaluti dum "Eksterreta" reĝimo rekte per la <a href="@user-login">ensaluta</a> paĝo.

en: Site off-line message
eo: Retejo eksterreta mesaĝo

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
eo: @site nun estas administrata.  Ni baldaŭ denove publikigos ĝin. Dankon pro via pacienco.

en: Message to show visitors when the site is in off-line mode.
eo: Mesaĝo por montri al vizitantoj kiam la retejo estas en eksterreta reĝimo.

en: Default front page
eo: Defaŭlta ĉefpaĝo

en: Top pages
eo: Popularaj paĝoj

en: Create content
eo: Kreu enhavon

en: access denied
eo: aliro malpermesata

en: Anonymous
eo: Sennoma

en: Uninstall
eo: Malinstalu

en: Filters
eo: Filtroj

en: Optional
eo: Nedeviga

en: Recent comments
eo: Lastaj komentoj

en: Recent hits
eo: Lastaj vizitoj

en: The comment no longer exists.
eo: La komento ne plu ekzistas.

en: The comment and all its replies have been deleted.
eo: La komento kaj ĉiuj siaj respondoj estis forviŝitaj.

en: Do not display
eo: Ne montru

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
eo: Montru se la jenaj PHA-kodo revenigas <code>VERA</code> (PHA-reĝimo, nur spertuloj)

en: Preformatted
eo: Antaŭformatita

en: Profile
eo: Profilo

en: module
eo: modulo

en: Votes
eo: Voĉdonoj

en: Save settings
eo: Konservu agordojn

en: reply
eo: respondu

en: Session closed for %name.
eo: Seanco fermita por %name.

en: Tracker
eo: Ŝanĝospurilo

en: You have to specify a valid date.
eo: Vi devas enmeti validan daton.

en: The name %name is a reserved username.
eo: La nomo %name estas rezervita uzantnomo.

en: The field %field is required.
eo: La kampo %kampo estas bezonata.

en: 1 new | @count new
eo[0]: 1 nova
eo[1]: @count novaj

en: Add rule
eo: Aldonu regulon

en: Delete rule
eo: Forigu regulon

en: Nauru
eo: Naura

en: Table prefix
eo: Tabela prefikso

en: Database username
eo: Datumbaza uzantnomo

en: Database password
eo: Datumbaza pasvorto

en: Database name
eo: Datumbaza nomo

en: Add user
eo: Aldonu uzanton

en: Formatting guidelines
eo: Formataj gvidlinioj

en: Authoring information
eo: Aŭtora informo

en: Authored on
eo: Verkita je

en: Format: %time. Leave blank to use the time of form submission.
eo: Formato: %time. Lasu malplena por uzi la tempon de formulara submeto.

en: Leave blank for %anonymous.
eo: Lasu malplena por %anonymous.

en: Attachments
eo: Alkroĉaĵoj

en: File attachments
eo: Dosieraj alkroĉaĵoj

en: Changes made to the attachments are not permanent until you save this post. The first "listed" file will be included in RSS feeds.
eo: Ŝanĝoj al la alkroĉaĵoj estas provizoraj ĝis kiam vi konservas ĉi tiun afiŝon. La unua "listigita" dosiero ne estos inkluzivita en RSS-fluoj.

en: File attachments are disabled. The file directories have not been properly configured.
eo: Dosieraj alkroĉaĵoj estas malŝaltataj. La dosieraj dosierujoj ne estas ĝuste agorditaj.

en: Please visit the <a href="@admin-file-system">file system configuration page</a>.
eo: Bonvolu viziti la <a href="@admin-file-system">paĝo por dosiera sistema agordo</a>.

en: Choose the appropriate item from the list:
eo: Elektu la taŭgan eron el la listo:

en: On high-traffic sites it can become necessary to enforce a minimum cache lifetime. The minimum cache lifetime is the minimum amount of time that will go by before the cache is emptied and recreated. A larger minimum cache lifetime offers better performance, but users will not see new content for a longer period of time.
eo: En mult-trafikaj retejoj povas esti necesa devigi minimuman kaŝmemoran vivdaŭron. La minimuna kaŝmemora vivdaŭro estas la minimuma kvanto de tempo ĝis kiam la kaŝmemoro malpleniĝas kaj rekreiĝas. Pli granda minimuma kaŝmemoro ofertas pli bonan rendimenton, sed uzantoj ne vidos novan enhavon dum pli longa periodo de tempo.

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
eo: Enmetu unu paĝon por lineo kiel vojoj de Drupalo. La '*' signo estas ĵokero. Ekzemplaj vojoj estas %blog por la bloga paĝo kaj %blog-wildcard por ĉiu persona blogo. %front estas la ĉefa paĝo.

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction.
eo: La maksimuma permesita bilda grandeco kiel LARĜOxALTECO (ekz. 640x480). Elektu 0 por senlimigi.

en: Depending on your sever environment, these settings may be changed in the system-wide php.ini file, a php.ini file in your Drupal root directory, in your Drupal site's settings.php file, or in the .htaccess file in your Drupal root directory.
eo: Depende de via servilaj agordoj, ĉi tiuj agordoj povas esti ŝanĝitaj en la sistema php.ini-dosiero, la php.ini dosiero en la radika dosierujo de Drupalo, en la dosiero de via Drupala reteja settings.php, aŭ en la dosiero de .htaccess en la radika dosierujo de Drupalo.

en: The %role file size limit must be a number and greater than zero.
eo: La dosiera grandeca limo de %rolo devas esti numero kaj pli granda ol nulo.

en: The %role maximum file size per upload is greater than the total file size allowed per user
eo: La %role maksimuma dosiera grandeco por alŝuto estas pli granda ol la plena dosiera grandeco permesata por uzanto.

en: Maximum resolution for uploaded images
eo: Maksimuma distingivo por alŝutataj bildoj

en: WIDTHxHEIGHT
eo: LARĜOxALTECO

en: Maximum file size per upload
eo: Maksimuma dosiera grandeco de alŝuto

en: Total file size per user
eo: Suma grandeco de la dosieroj por la uzanto

en: The maximum size of all files a user can have on the site (in megabytes).
eo: La maksimuma grandeco de ĉiuj dosieroj, kiujn uzanto povas havi en la retejo (en megabajtoj).

en: The image was resized to fit within the maximum allowed resolution of %resolution pixels.
eo: La grandeco de via bildo estis ŝanĝita por esti ene de la maksimume permesata distingivo de %resolution bitbilderoj.

en: [<a href="@link">more help...</a>]
eo: [<a href="%link">pli da helpo...</a>]

en: Arabic
eo: Araba

en: English
eo: Angla

en: French
eo: Franca

en: Italian
eo: Itala

en: Spanish
eo: Hispana

en: Japanese
eo: Japana

en: Korean
eo: Korea

en: Edit term
eo: Redaktu terminon

en: Are you sure you want to delete these items?
eo: Ĉu vi certas ke vi volas forigi tiujn erojn?

en: The items have been deleted.
eo: La eroj estas forigitaj.

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
eo: Entajpu validan retpoŝtadreson. Ĉiuj retpoŝtoj de la sistemo sendiĝos al ĉi tiu adreso. La retpoŝtadreso ne publikiĝos kaj estos uzata nur se vi volas  ricevi novan pasvorton aŭ deziras ricevi novaĵojn aŭ anoncojn retpoŝte.

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
eo: La retpoŝtadreso %email estas jam registrita. <a href="@password">Ĉu vi forgesis vian pasvorton?</a>

en: The e-mail address %email has been denied access.
eo: La retpoŝtadreso %email ne rajtas aliri.

en: Remove items
eo: Forigu erojn

en: Allowed HTML tags
eo: Permesataj HTML-etikedoj

en: The list of tags which are allowed in feeds, i.e., which will not be removed by Drupal.
eo: La listo de enketoj kiuj permesiĝas en fluoj, alivorte, tiuj kiuj ne estos forviŝitaj de Drupalo.

en: News aggregator
eo: Novaĵ-kolektilo

en: Sources
eo: Fontoj

en: !title category latest items
eo: !title lastaj kategorieroj

en: !title feed latest items
eo: !title lastaj flueroj

en: A category named %category already exists. Please enter a unique title.
eo: Kategorio nomata %category jam ekzistas. Bonvolu enmeti unikan titolon.

en: The category %category has been updated.
eo: La kategorio %category ĝisdatiĝis.

en: Category %category deleted.
eo: Kategorio %category forviŝita.

en: The category %category has been deleted.
eo: La kategorio %category estis forviŝita.

en: Category %category added.
eo: Kategorio %category aldoniĝis.

en: The category %category has been added.
eo: La kategorio %category estis aldonita.

en: aggregator - @title
eo: kolektilo - @title

en: 1 item | @count items
eo[0]: @count ero
eo[1]: @count eroj

en: Add menu
eo: Aldonu menuon

en: Are you sure you want to delete the menu %item?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi la menueron %item?

en: Are you sure you want to delete the custom menu item %item?
eo: Ĉi vi certas, ke vi volas forigi propran menueron %item?

en: The menu %title has been deleted.
eo: La menuo %title estas forigita.

en: Deleted menu %title.
eo: Forigis menuon %title.

en: The menu item %title has been deleted.
eo: La menuero %title estas forigita.

en: Deleted menu item %title.
eo: Forigis menueron %title.

en: menu
eo: menuo

en: ‹ previous
eo: ‹ antaŭa

en: next ›
eo: sekva ›

en: No items selected.
eo: Neniu ero elektita.

en: The update has been performed.
eo: Ĝisdatigo sukcesa.

en: View user profile.
eo: Rigardu uzantan profilon.

en: locked
eo: ŝlosita

en: Titles only
eo: Nur titoloj

en: Full text
eo: Plena teksto

en: Upload picture
eo: Alŝutu bildon

en: Message:
eo: Mesaĝo:

en: Language file
eo: Lingva dosiero

en: published
eo: publikigita

en: Average page generation time
eo: Averaĝa tempo por paĝa generado

en: The changes have been saved.
eo: Ŝanĝoj konserviĝis.

en: Show only users where
eo: Montru nur uzantojn kiujn

en: Refine
eo: Rafinu

en: Undo
eo: Malfaru

en: Member for
eo: Membro dum

en: @time ago
eo: @time antaŭe

en: No users available.
eo: Neniuj uzantoj disponeblaj.

en: No users selected.
eo: Neniuj uzantoj elektitaj.

en: Detected malicious attempt to alter protected user fields.
eo: Detektis malican provon ŝanĝi protektitajn kampojn de uzantoj.

en: Select all rows in this table
eo: Elektu ĉiujn vicojn en ĉi tiu tabelo

en: Deselect all rows in this table
eo: Malelektu ĉiujn vicojn en ĉi tiu tabelo

en: Search results
eo: Serĉrezultoj

en: Your search yielded no results
eo: Via serĉo trovis nenion

en: Please enter some keywords.
eo: Bonvolu entajpi ŝlosilvortojn.

en: Request new password
eo: Petu novan pasvorton

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
eo: Vizitantoj povas krei kontojn kaj aprobo de administranto ne bezonatas.

en: Deleted
eo: Forigita

en: Topics
eo: Temoj

en: Topic
eo: Temo

en: The maximum size of a file a user can upload (in megabytes).
eo: La maksimuma grandeco de la dosiero, kiun uzanto povas alŝuti (en megabajtoj).

en: Edit menu
eo: Redaktu menuon

en: Delete menu
eo: Forigu menueron

en: Add menu item
eo: Aldonu menueron

en: Edit menu item
eo: Redaktu menueron

en: Reset menu item
eo: Restarigu menueron

en: Disable menu item
eo: Malŝaltu menueron

en: Delete menu item
eo: Forigu menueron

en: No menu items defined.
eo: Neniuj menueroj estas definitaj.

en: Publishing options
eo: Publikigaj opcioj

en: Create new revision
eo: Kreu novan revizion

en: Locale settings
eo: Lokalaj agordoj

en: Configure block
eo: Agordu blokon

en: How many content items to display in "day" list.
eo: Kiom da enhaveroj por montri en "taga" listo.

en: Jan
eo: jan

en: Feb
eo: feb

en: Mar
eo: mar

en: Apr
eo: apr

en: Jun
eo: jun

en: Jul
eo: jul

en: Aug
eo: aŭg

en: Sep
eo: sep

en: Oct
eo: okt

en: Nov
eo: nov

en: Dec
eo: dec

en: Posts
eo: Afiŝoj

en: Mission statement
eo: Celaro de la organizo

en: Configure permissions
eo: Agordu permesojn

en: Workflow
eo: Laborfluo

en: Revert
eo: Malfari

en: Existing system path
eo: Ekzistanta sistema vojo

en: Specify the existing path you wish to alias. For example: node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2.
eo: Elektu ekzistantan vojon kiun vi volas aliasi. Ekzemple: node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2.

en: Specify an alternative path by which this data can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
eo: Elektu alternativan vojon per kiu ĉi tiuj datumoj povus esti aliritaj. Ekzemple, tajpu "pri" kiam vi skribas pri-paĝon. Uzu relativan vojon kaj ne aldonu suprenstrekon post ĝi, aŭ la URL-aliaso ne funkcios.

en: Greater than
eo: Pli granda ol

en: Less than
eo: Malpli granda ol

en: Log out
eo: Elsaluti

en: Number of day's top views to display
eo: Nombro da tagaj supraj vizitoj por montri

en: Number of all time views to display
eo: Nombro da vizitoj por la tuta tempo por montri

en: Number of most recent views to display
eo: Nombro de la plej lastaj vidoj por montri

en: The settings have not been saved because of the errors.
eo: La agordoj ne estas konservitaj pro la eraroj.

en: Spam link deterrent
eo: Fortimigilo kontraŭ spamaj ligiloj

en: profile
eo: profilo

en: First day of week
eo: Unua tago de la semajno.

en: Autocomplete taxonomy
eo: Aŭtomate-kompletigi taksonomion

en: Post comment
eo: Afiŝu komenton

en: The menu item has been disabled.
eo: La menuero estas malŝaltita.

en: Send yourself a copy.
eo: Sendu al vi kopion.

en: !name (!name-url) has sent you a message via your contact form (!form-url) at !site.
eo: !name (!name-url) sendis al vi la mesaĝon per via kontaktformularo (!form-url) ĉe !site.

en: If you don't want to receive such e-mails, you can change your settings at !url.
eo: Se vi ne volas ricevi tiajn retpoŝtojn, vi povas ŝanĝi viajn agordojn ĉe !url.

en: %name-from sent %name-to an e-mail.
eo: %name-from sendis al %name-to retpoŝton.

en: The message has been sent.
eo: Via mesaĝo estas sendita.

en: !name sent a message using the contact form at !form.
eo: !name sendis mesaĝon uzante la kontaktformularon ĉe !form.

en: %name-from sent an e-mail regarding %category.
eo: %name-from sendis retpoŝton pri %category.

en: Your message has been sent.
eo: Via mesaĝo estas sendita.

en: Create new account
eo: Kreu novan konton

en: role
eo: rolo

en: Are you sure you want to delete the block %name?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi la blokon %name?

en: The block %name has been removed.
eo: La bloko %nomo estas forigita.

en: list terms
eo: listaj terminoj

en: add terms
eo: aldoni terminojn

en: Created new term %term.
eo: Kreis novan terminon %term.

en: Are you sure you want to delete the term %title?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi la terminon %title?

en: Deleted term %name.
eo: Forigis terminon %term.

en: warning
eo: averto

en: Last run !time ago
eo: Lasta funkcio !time antaŭe

en: Never run
eo: Neniam funkciita

en: Site information
eo: Retejaj informoj

en: Blocked
eo: Blokita

en: Default permitted file extensions
eo: Defaŭltaj permesataj dosieraj sufiksoj

en: Results
eo: Rezultoj

en: Older polls
eo: Pli malnovaj enketoj

en: View the list of polls on this site.
eo: Vidu liston de enketoj en ĉi tiu retejo.

en: Need more choices
eo: Necesas elekti pli

en: You must fill in at least two choices.
eo: Vi devas plenigi almenaŭ du elektojn.

en: open
eo: malfermita

en: Visitor
eo: Vizitanto

en: Cancel your vote
eo: Nuligu vian voĉdonon

en: View the current poll results.
eo: Vidu nunajn enketajn rezultojn.

en: Your vote was canceled.
eo: Via voĉdono estis nuligita.

en: create polls
eo: krei enketojn

en: vote on polls
eo: voĉdoni en enketoj

en: cancel own vote
eo: nuligi propran voĉdonon

en: inspect all votes
eo: vidi ĉiujn voĉdonojn

en: List terms
eo: Listaj terminoj

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
eo: Forigi terminon forigos ĉiujn ĝiajn subterminojn, se ili ekzistas.  Ĉi tiu ago ne povas esti malfarata.

en: Parent term
eo: Patra termino

en: Parent terms
eo: Patraj terminoj

en: Syndicate
eo: Abonrilatu

en: Syndicate content
eo: Abonrilatu enhavo

en: Blogs
eo: Blogoj

en: Books
eo: Libroj

en: The feed from %site seems to be broken, due to an error "%error" on line %line.
eo: La fluo de %site ŝajnas esti rompita, pro eraro "%error" sur linio %linio.

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error" on line %line.
eo: La fluo de %site ŝajnas esti rompita, pro eraro "%error" sur linio %linio.

en: Forums
eo: Forumoj

en: administer taxonomy
eo: administru taksonomion

en: access administration pages
eo: aliri administrajn paĝojn

en: administer filters
eo: administru filtrojn

en: view revisions
eo: vidi reviziojn

en: Revisions for %title
eo: Revizioj por %title

en: !date by !username
eo: !date de !username

en: revert
eo: malfari

en: Revision
eo: Revizio

en: current revision
eo: aktuala revizio

en: The specified passwords do not match.
eo: La indikitaj pasvortoj ne kongruas.

en: Track
eo: Atentadu

en: Database schema
eo: Datumbaza skemo

en: Post new forum topic.
eo: Afiŝu novan foruman temon.

en: You are not allowed to post a new forum topic.
eo: Vi ne rajtas aldoni novan temon al la forumo.

en: <a href="@login">Login</a> to post a new forum topic.
eo: <a href="@login">Ensalutu</a> por afiŝi novan foruman temon.

en: No forums defined
eo: Ne estas difinitaj forumoj

en: This topic has been moved
eo: Tiu ĉi temo translokiĝis.

en: User management
eo: Administrado de uzantoj

en: e-mail
eo: retpoŝto

en: Cron has not run. It appears cron jobs have not been setup on your system. Please check the help pages for <a href="@url">configuring cron jobs</a>.
eo: Cron ne estis funkciita. Neniu agordis cron-taskojn en via sistemo. Bonvolu kontroli la helpajn paĝojn por <a href="@url">agordi cron-taskojn</a>.

en: permission
eo: permeso

en: Number of items per feed
eo: Nombro da eroj de ĉiu fluo

en: Display of XML feed items
eo: Montro de XML-flueroj

en: This table lists all the recorded votes for this poll.  If anonymous users are allowed to vote, they will be identified by the IP address of the computer they used when they voted.
eo: Ĉi tiu tabelo listigas ĉiujn voĉdonojn por ĉi tiu enketo. Se anonimaj uzantoj estas permesataj voĉdoni, ili estos identifikitaj de la IP-adreso de la komputilo per kiu ili voĉdonis.

en: Your vote was recorded.
eo: Via voĉdono estis konservita

en: You are not allowed to cancel an invalid poll choice.
eo: Vi ne rajtas nuligi nevalidan enketan elekton.

en: Total votes: %votes
eo: Sumaj voĉdonoj: %votes

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
eo: Permesas ke via retejo kaptu voĉdonojn pri diversaj temoj en la formo de multopaj elektaj demandoj.

en: Link color
eo: Ligila koloro

en: Your password and further instructions have been sent to your e-mail address.
eo: Via pasvorto kaj pluaj instrukcioj sendiĝis al via retpoŝtadreso.

en: Fiji
eo: Fiĝia

en: Length of trimmed posts
eo: Longeco de mallongigitaj afiŝoj

en: 200 characters
eo: 200 signoj

en: 400 characters
eo: 400 signoj

en: 600 characters
eo: 600 signoj

en: 800 characters
eo: 800 signoj

en: 1000 characters
eo: 1000 signoj

en: 1200 characters
eo: 1200 signoj

en: 1400 characters
eo: 1400 signoj

en: 1600 characters
eo: 1600 signoj

en: 1800 characters
eo: 1800 signoj

en: 2000 characters
eo: 2000 signoj

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of a post. Drupal will use this setting to determine at which offset long posts should be trimmed. The trimmed version of a post is typically used as a teaser when displaying the post on the main page, in XML feeds, etc. To disable teasers, set to 'Unlimited'. Note that this setting will only affect new or updated content and will not affect existing teasers.
eo: La maksimuma nombro da signoj uzataj en la mallongigita versio de afiŝo. Drupalo uzos ĉi tiun agordon por determini de kie komenci mallongigi afiŝojn. Mallongigita versio de la afiŝo kutime estas uzata kiam la afiŝo estas montrata en la ĉefpaĝo, en XML-fluoj ktp. Rimarku ke ĉi tiu agordo nur influas novan aŭ ĝisdatigitan enhavon kaj ne influos ekzistantajn mallongigitajn tekstojn.

en: System default
eo: Sistema defaŭlto

en: Not published
eo: Ne publikigita

en: File settings
eo: Dosieraj agordoj

en: Default extensions that users can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
eo: Defaŭltaj sufiksojn kiujn uzantoj povas alŝuti. Apartigu sufiksojn per spaco, kaj ne inkluzivu la antaŭiran punkton.

en: Default maximum file size per upload
eo: Defaŭlta maksimuma dosiera grandeco de alŝuto

en: Default total file size per user
eo: Defaŭlta suma dosiera grandeco de uzanto

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
eo: Viaj agordoj de PHP limigas la maksimuman dosieran grandecon de alŝuto al %size.

en: Menu settings
eo: Menuaj agordoj

en: The name to display for this menu link.
eo: La nomo por montri por ĉi tiu menua ligilo.

en: The description displayed when hovering over a menu item.
eo: La priskribo montrata kiam oni glisas sur menuero.

en: Check to delete this menu item.
eo: Ŝaltu por forigi ĉi tiun menueron.

en: You may also <a href="@edit">edit the advanced settings</a> for this menu item.
eo: Vi ankaŭ rajtas <a href="@edit">redakti la agordojn por spertuloj</a> por ĉi tiu menuero.

en: XML feed
eo: XML-fluo

en: Color scheme
eo: Kolorskemo

en: Attach new file
eo: Alkroĉu novan dosieron

en: Attach
eo: Alkroĉu

en: List files by default
eo: Listigu dosierojn defaŭlte

en: File system path
eo: Vojprefikso de sistemaj dosieroj

en: %title has been deleted.
eo: %title estas forigita.

en: @type: deleted %title.
eo: @type: forigis %title.

en: details
eo: detaloj

en: The username %name has not been activated or is blocked.
eo: La uzantnomo %name ne estis aktivita aŭ estas blokita.

en: Login attempt failed for %user.
eo: Ensaluta provo malsukcesis por %user.

en: Revision of %title from %date
eo: Revizio pri %title de %date

en: Themes
eo: Haŭtoj

en: If you want to add a static page, like a contact page or an about page, use a page.
eo: Se vi volas aldoni statikan paĝon kiel kontaktan paĝon aŭ pri-paĝon, tiam uzu paĝon.

en: Story
eo: Rakonto

en: Stories are articles in their simplest form: they have a title, a teaser and a body, but can be extended by other modules. The teaser is part of the body too. Stories may be used as a personal blog or for news articles.
eo: Rakontoj estas artikoloj en sia plej simpla formo: ili havas titolon, mallongan formon kaj korpon, sed povas esti etenditaj per aliaj moduloj. La mallonga formo estas ankaŭ parto de la korpo. Rakontoj povas esti uzataj kiel persona blogo aŭ por novaĵaj artikoloj.

en: JPEG quality
eo: JPEG-kvalito

en: administer nodes
eo: administru nodojn

en: administer comments
eo: administru komentojn

en: Delete comments
eo: Forigu komentojn

en: not published
eo: ne publikigita

en: by
eo: de

en: The comments have been deleted.
eo: La komentoj estas forviŝitaj.

en: Published comments
eo: Publikigitaj komentoj

en: SQL
eo: SML

en: Your comment has been queued for moderation by site administrators and will be published after approval.
eo: Via komento enviciĝis por moderado de la retejaj administrantntoj kaj publikiĝos post aprobo.

en: !name field is required.
eo: La kampo !name estas nepra.

en: Protected
eo: Protektita

en: Comment settings
eo: Komentaj agordoj

en: Hits
eo: Vizitoj

en: not sticky
eo: ne listita supre

en: sticky
eo: listita supre

en: not promoted
eo: ne pligravigita

en: promoted
eo: pligravigita

en: Default options
eo: Defaŭltaj agordoj

en: Read only
eo: Nur legebla

en: Contact settings
eo: Kontaktaj agordoj

en: Reset password
eo: Restarigi pasvorton

en: disable
eo: malŝalti

en: Line break converter
eo: Linerompa konvertilo

en: Temporary directory
eo: Provizora dosierujo

en: date
eo: dato

en: File upload error. Could not move uploaded file.
eo: Dosiera alŝuta eraro. Ne povis movi alŝutitan dosieron.

en: upload files
eo: alŝuti dosierojn

en: Site configuration
eo: Retejaj agordoj

en: The specified date is invalid.
eo: La elektita dato ne validas.

en: Choice @n
eo: Elekto @n

en: If the amount of boxes above isn't enough, check this box and click the Preview button below to add some more.
eo: Se la kvanto de kampoj supre ne sufiĉas, alklaku ĉi tiun fenestron kaj alklaku la butonon de Antaŭrigardo sube por aldoni pli.

en: The name of this web site.
eo: Nomo de ĉi tiu retejo.

en: Slogan
eo: Slogano

en: The slogan of this website. Some themes display a slogan when available.
eo: La slogano de ĉi tiu retejo. Kelkaj haŭtoj montras la sloganon, kiam ekzistas.

en: Your site's mission statement or focus.
eo: Misio aŭ celo de via retejo.

en: This text will be displayed at the bottom of each page. Useful for adding a copyright notice to your pages.
eo: Tiu teksto estos montrata en la malsupra parto de via retejo. Utila por meti kopirajtajn informojn.

en: Anonymous user
eo: Anonima uzanto

en: The name used to indicate anonymous users.
eo: Nomo uzata por indiki la anonimajn uzantojn.

en: The home page displays content from this relative URL. If unsure, specify "node".
eo: La hejmpaĝo montras enhavon de ĉi tiu relativa TTT-adreso. Se vi ne certas, elektu "node".

en: Get help
eo: Ricevu helpon

en: rebuild permissions
eo: rekonstrui permesojn

en: is
eo: estas

en: Approval queue
eo: Aproba vico

en: Display on separate page
eo: Montru en aparta paĝo

en: Location of comment submission form
eo: Loko de komenta formularo

en: Go to first page
eo: Iru al unua paĝo

en: Go to last page
eo: Iru al fina paĝo

en: Go to page @number
eo: Iru al paĝo @number

en: Go to previous forum topic
eo: Iru al la antaŭa foruma temo

en: Go to next forum topic
eo: Iru al la sekva foruma temo

en: Enter the terms you wish to search for.
eo: Entajpu la terminojn, kiujn vi volas serĉi.

en: Underlined
eo: Substrekita

en: Site building
eo: Reteja konstruado

en: No primary links
eo: Neniuj ĉefaj ligiloj

en: No secondary links
eo: Neniuj duarangaj ligiloj

en: No content types available.
eo: Neniuj enhavtipoj disponeblaj.

en: Delete role
eo: Forigu rolon

en: all messages
eo: ĉiuj mesaĝoj

en: !type messages
eo: !type mesaĝoj

en: Filter by message type
eo: Filtru laŭ speco de mesaĝo

en: Role specific visibility settings
eo: Rolspecifaj agordoj pri videblo

en: Enter the name for your new menu. Remember to enable the newly created block in the <a href="@blocks">blocks administration page</a>.
eo: Enigu nomon por via nova menuo. Memoru enŝalti la nove kreitan blokon en la <a href="@block">administra paĝo de blokoj</a>.

en: Manage languages
eo: Administru lingvojn

en: English name
eo: Angla nomo

en: Translated
eo: Tradukita

en: Block description
eo: Priskribo de la bloko.

en: No fields defined.
eo: Neniu kampo difinita.

en: Form name
eo: Formulara nomo

en: The title of the new field. The title will be shown to the user. An example title is "Favorite color".
eo: La titolo de la nova kampo. La titolo montriĝos al la uzanto. Ekzempla titolo estas "Plej ŝatata koloro".

en: An optional explanation to go with the new field. The explanation will be shown to the user.
eo: Nedeviga klarigo por priskribi la novan kampon. La klarigo estos montrata al la uzanto.

en: To enable browsing this field by value, enter a title for the resulting page. The word <code>%value</code> will be substituted with the corresponding value. An example page title is "People whose favorite color is %value". This is only applicable for a public field.
eo: Por ŝalti foliumadon en tiu ĉi kampo laŭ valoro, entajpu titolon por la rezultanta paĝo. La vorto <code>%value</code> estos anstataŭigita kun la taŭga valoro. Ekzempla paĝa titolo estas "Homoj kies plej ŝatata koloro estas %value". Tio nur aplikeblas por publika kampo.

en: To enable browsing this field by value, enter a title for the resulting page. An example page title is "People who are employed". This is only applicable for a public field.
eo: Por ŝalti foliumadon en tiu ĉi kampo laŭ valoro, entajpu titolon por la rezultanta paĝo. Ekzempla paĝa titolo estas "Homoj kiuj havas laboron". Tio estas nur aplikebla por publika kampo.

en: Save field
eo: Konservu kampon

en: Blocks are boxes of content that may be rendered into certain regions of your web pages, for example, into sidebars. Blocks are usually generated automatically by modules (e.g., Recent Forum Topics), but administrators can also define custom blocks.
eo: Blokoj estas enhavujoj kiuj troviĝas en specifaj regionoj de viaj retpaĝoj, ekzemple, en flankmenuoj. Moduloj kutime aŭtomate generas blokojn (ekz. Lastaj Forumaj Temoj), sed administrantoj ankaŭ povas difini specialajn blokojn.

en: The region each block appears in depends on both which theme you are using (some themes allow greater control over block placement than others), and on the settings in the block administration section.
eo: La regiono en kiu ĉiu bloko aperas, dependas de kiu haŭto vi uzas (kelkaj haŭtoj permesas pli grandan regon ol aliaj), kaj de aliaj agordoj en la sekcio de bloka administrado.

en: The block administration screen lets you specify the vertical placement of the blocks within a region. You do this by assigning a weight to each block. Lighter blocks (those having a smaller weight) "float up" towards the top of the region; heavier ones "sink".
eo: La paĝo por bloka administrado ebligas al vi indiki vertikalan lokon de la blokoj ene de regiono. Vi povas fari tion indikante pezon de ĉiu bloko. Pezaj blokoj (tiuj kun pli da pezo) subiĝas, dum malpezaj malsubiĝas.

en: <p>A block's visibility depends on:</p>
    <ul>
    <li>Its region placement. Blocks with no region assigned to them are never shown.</li>
    <li>Its throttle checkbox when throttle module is enabled. Throttled blocks are hidden during high server loads.</li>
    <li>Its page visibility settings. Blocks can be configured to be visible/hidden on certain pages.</li>
    <li>Its custom visibility settings. Blocks can be configured to be visible only when specific conditions are true.</li>
    <li>Its user visibility settings. Administrators can choose to let users decide whether to show/hide certain blocks.</li>
    <li>Its user-role visibility settings. Administrators can choose to let blocks be visible only for certain user roles.</li>
    <li>Its function. Some dynamic blocks, such as those generated by modules, will be displayed only on certain pages.</li>
    </ul>
eo: <p>Videbleco de bloko dependas de:</p>
    <ul>
    <li>Ĝia regiona lokigo. Blokoj sen indikita regiono neniam montriĝas.</li>
    <li>Ĝia throttle checkbox kiam la throttle-modulo estas aktiva. Throttled-blokoj estas kaŝitaj dum la servilo havas multe da trafiko.</li>
    <li>Ĝiaj paĝvideblaj agordoj.  Oni povas agordi blokojn por ke ili estu montrataj aŭ kaŝitaj en specifaj paĝoj.</li>
    <li>Ĝiaj agordeblaj videblaj agordoj. Oni povas agordi blokojn por ke ili estu aŭ kaŝitaj kiam specifaj kondiĉoj veras.</li>
    <li>Ĝiaj uzant-videblaj agordoj.  Administrantoj povas elekti ĉu uzantoj rajtas vidi/kaŝi specifajn blokojn.</li>
    <li>Ĝia funkciado. Kelkaj dinamikaj blokoj, kiel tiuj generitaj de moduloj, estos afiŝitaj nur sur kelkaj paĝoj.</li>

en: Module blocks
eo: Modulaj blokoj

en: Some modules generate blocks that become available when the modules are enabled. These blocks can be administered via the <a href="@admin-block">blocks administration page</a>.</p>
eo: Kelkaj moduloj generas blokojn kiu alirebliĝas kiam moduloj estas ŝaltitaj. Oni povas administri ĉi tiujn blokojn per la <a href="@admin-block">paĝo por bloka administrado</a>.</p>

en: Administrator defined blocks
eo: Blokoj difinitaj de administranto

en: Administrators can also define custom blocks. These blocks consist of a title, a description, and a body which can be as long as you wish. Block content can be in any of the input formats supported for other content.
eo: Administrantoj ankaŭ povas difini specialajn blokojn. Ĉi tiuj blokoj konsistas el titolo, priskribo, kaj korpo kiu povas esti tiel longe kiel oni volas. Bloka enhavo povas esti en enmeta formato subtenata por alia enhavo.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@block">Block page</a>.
eo: Por pliaj informoj, bonvolu legi la agordan manlibron <a href="@block">Block-paĝo</a>.

en: Here you can create a new block. Once you have created this block you must make it active and give it a place on the page using <a href="@overview">blocks</a>. The description is used in the "block" column on the <a href="@overview">blocks</a> page.
eo: Ĉi tie vi povas krei novan blokon. Post kiam vi kreis tiun blokon vi devas aktivigi ĝin kaj doni al ĝi lokon sur la paĝo uzante <a href="@overview">blokoj</a>. La priskribo estas uzata en la kolumno de "bloko" sur la <a paĝo de <a href="@overview">blokoj</a>.

en: Blocks
eo: Blokoj

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
eo: Agordu kie blokoj aperas en la flankmenuoj kaj aliaj regionoj.

en: Delete block
eo: Forigu blokon

en: Save blocks
eo: Konservu blokojn

en: The block settings have been updated.
eo: Blokaj agordoj ĝisdatiĝis.

en: Block specific settings
eo: Specifaj agordoj de bloko

en: Override the default title for the block. Use <em>&lt;none&gt;</em> to display no title, or leave blank to use the default block title.
eo: Transpasu la defaŭltan titolon por la bloko. Uzu <em>&lt;neniu&gt;</em> por montri neniun titolon, aŭ lasu malplena por uzi la defaŭltan blokan titolon.

en: '%name' block
eo: '%name' bloko

en: User specific visibility settings
eo: Uzantspecifaj agordoj pri videblo

en: Custom visibility settings
eo: Personigitaj agordoj pri videblo

en: Users cannot control whether or not they see this block.
eo: Uzantoj ne povas decidi ĉu jes aŭ ne vidi ĉi tiun blokon.

en: Show this block by default, but let individual users hide it.
eo: Montru ĉi tiun blokon defaŭlte, sed permesu al individuaj uzantoj kaŝi ĝin.

en: Hide this block by default but let individual users show it.
eo: Kaŝu ĉi tiun blokon defaŭlte, sed permesu al individuaj uzantoj montri ĝin.

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
eo: Permesu al individuaj uzantoj decidi ĉu ĉi tiu bloko estas videbla aŭ ne.

en: Show block for specific roles
eo: Montru blokon por specifaj roloj

en: Show this block only for the selected role(s). If you select no roles, the block will be visible to all users.
eo: Montru ĉi tiun blokon nur por la elektitaj rolo(j). Se vi elektas neniujn rolojn, la bloko videblus al ĉiuj uzantoj.

en: Page specific visibility settings
eo: Paĝspecifaj agordoj pri videblo

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
eo: Se la PHA-reĝimo estas elektita, enmetu PHA-kodon inter %php. Rimarku ke funkciante neĝustan PHA-kodon povas rompi vian retejon de Drupalo.

en: Show block on specific pages
eo: Montru blokon sur la jenaj paĝoj

en: Save block
eo: Konservu blokon

en: Please ensure that each block description is unique.
eo: Bonvolu certigi ke ĉiu bloka priskribo estas unika.

en: The block configuration has been saved.
eo: Blokagordoj konserviĝis.

en: The block has been created.
eo: La bloko estas kreita.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">block overview page</a>.
eo: Priskribeto de via bloko. Uzata en la <a href="@overview">paĝo de bloka superrigardo</a>.

en: Block body
eo: Korpo de la bloko

en: The content of the block as shown to the user.
eo: La enhavo de la bloko, kiu estas montrata por la uzanto.

en: Block configuration
eo: Blokagordoj

en: administer blocks
eo: administru blokojn

en: use PHP for block visibility
eo: uzu PHA-n por bloka videbleco

en: Controls the boxes that are displayed around the main content.
eo: Regas kampojn kiuj montriĝas ĉirkaŭ la ĉefa enhavo.

en: Core - required
eo: Kerno - deviga

en: <p>Menus are a collection of links (menu items) used to navigate a website. The menu module provides an interface to control and customize the powerful menu system that comes with Drupal. Menus are primarily displayed as a hierarchical list of links using Drupal's highly flexible <a href="@admin-block">blocks</a> feature. Each menu automatically creates a block of the same name. By default, new menu items are placed inside a built-in menu labelled %navigation, but administrators can also create custom menus.</p>
    <p>Drupal themes generally provide out-of-the-box support for two menus commonly labelled %primary-links and %secondary-links. These are sets of links which are usually displayed in the header or footer of each page (depending on the currently active theme). Any menu can be designated as the primary or secondary links menu via the <a href="@menu-settings">menu settings page</a>.</p>
    Menu administration tabs:
    <ul>
      <li>On the administer menu page, administrators can "edit" to change the title, description, parent or weight of a menu item. Under the "operations" column, click on "enable/disable" to toggle a menu item on or off. Only menu items which are enabled are displayed in the corresponding menu block. Note that the default menu items generated by the menu module cannot be deleted, only disabled.</li>
      <li>Use the "add menu" tab to submit a title for a new custom menu. Once submitted, the menu will appear in a list toward the bottom of the administer menu page underneath the main navigation menu. Under the menu name there will be links to edit or delete the menu, and a link to add new items to the menu.</li>
      <li>Use the "add menu item" tab to create new links in either the navigation or a custom menu (such as a primary/secondary links menu). Select the parent item to place the new link within an existing menu structure. For top level menu items, choose the name of the menu in which the link is to be added.</li>
    </ul>
eo: <p>Menuoj estas kolektoj de ligiloj (menueroj) uzataj por navigi retejon.  La menu-modulo provizas interfacon por regi kaj agordi la potencan menusistemon kiu venas kun Drupalo. Menuoj estas ĉefe montrataj kiel hierarkiaj listoj de ligiloj uzante la flekseblega funkcio de <a href="@admin-block">blokoj</a>. Ĉiu menuo aŭtomate kreas blokon de la sama nomo. Defaŭlte novaj menueroj lokiĝas en enkonstruita menuo de %navigation, sed administrantoj povas ankaŭ krei agorditajn menuojn.</p>
    <p>Drupalaj haŭtoj ĝenerale provizas tujan subtenon por du menuoj kutime nomataj %primary-links kaj %secondary-links. Ili estas ligilaroj kiuj kutime montriĝas supre aŭ sube de ĉiu paĝo (dependante de la momente elektita aktiva haŭto). Ajna menuo povas esti agordita kiel la ĉefa aŭ dua ligila menuo per la <a href="@menu-settings">paĝo de menu-agordoj</a>.</p>
    Menuaj administraj langetoj:
    <ul>
      <li>Ĉe la administra menua paĝo, administrantoj povas "redakti" por ŝanĝi la titolon, priskribon, patron, aŭ pezon de menuero. Sub la kolumno de  "operacioj", klaku sur "ŝalti/malŝalti" por inversigi menueron.  Nur menueroj kiuj estas ŝaltitaj estas montrataj en la taŭga menu-bloko.  Rimarku ke oni ne rajtas forigi la defaŭltajn menuerojn kiujn la menu-modulo generas, sed tamen eblas malŝalti ilin.</li>
      <li>Uzu la langeton de "aldoni menuon" por krei titolon por nova agorda menuo. Post kiam vi konservas ĝin, la menuo aperos en listo sube de la administra menupaĝo sub la ĉefa naviga menuo. Sub la menua nomo estos ligiloj por redakti aŭ forigi menuon, kaj ligilo por aldoni novajn menuerojn al la menuo.</li>
      <li>Uzu la langeton de "aldoni menueron" por krei novajn ligilojn en aŭ la naviga aŭ la agorda menuo (kiel la menuo de ĉefaj/duaj ligiloj).  Elektu la patran eron por lokigi la novan ligilon ene de ekzistanta menua strukturo. Por plej supraj menueroj, elektu la nomon de la menuo en kiu la ligilo lokiĝos.</li>
    </ul>

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@menu">Menu page</a>.
eo: Por pliaj informoj bonvolu legi la agordan manlibron <a href="@menu">paĝo de Menuo</a>.

en: Menus are a collection of links (menu items) used to navigate a website. The list(s) below display the currently available menus along with their menu items. Select an operation from the list to manage each menu or menu item.
eo: Menuoj estas kolektoj de ligiloj (menueroj) uzataj por navigi retejon. La listo(j) sube montras la momente alireblaj menuoj kune kun iliaj menueroj. Elektu operacion de la listo por administri ĉiun menuon aŭ menueron.

en: Enter the title, path, position and the weight for your new menu item.
eo: Entajpu la titolon, vojprefikson, pozicion kaj pezon por via nova menuero.</p>

en: Menus
eo: Menuoj

en: Control your site's navigation menu, primary links and secondary links. as well as rename and reorganize menu items.
eo: Regu la navigan menuon, ĉefaj ligiloj kaj duarangaj ligiloj de via retejo, kaj ankaŭ renomu kaj reorganizu menuerojn.

en: Primary and secondary links settings
eo: Agordoj de ĉefaj kaj duarangaj ligiloj

en: Primary and secondary links provide a navigational menu system which usually (depending on your theme) appears at the top-right of the browser window. The links displayed can be generated either from a custom list created via the <a href="@menu">menu administration</a> page or from a built-in list of menu items such as the navigation menu links.
eo: Ĉefaj kaj duarangaj ligiloj provizas navigan menuon kiu kutime (depende de via haŭto) aperas supre de la retumila fenestro. La ligiloj montrataj povas esti generataj aŭ de agorda listo kreita per la <a href="@menu">menu-administra</a> paĝo aŭ de enkonstruita listo de menueroj kiel la navigaj menuaj ligiloj.

en: Menu containing primary links
eo: Menuo enhavante ĉefajn ligilojn

en: Menu containing secondary links
eo: Menuo enhavante duarangajn ligilojn

en: If you select the same menu as primary links then secondary links will display the appropriate second level of your navigation hierarchy.
eo: Se vi elektas la saman menuon kiel ĉefaj ligiloj, tiam duarangaj ligiloj montros la taŭgan duan nivelon de via naviga hierarkio.

en: The menu module allows on-the-fly creation of menu links in the content authoring forms. The following option limits the menus in which a new link may be added. E.g., this can be used to force new menu items to be created in the primary links menu or to hide admin menu items.
eo: La menua modulo permesas dinamikan kreadon de menuaj ligiloj en la aŭtoraj formularoj por enhavo.  La jena opcio limigas la menuojn en kiu nova ligilo eble aldoniĝas. Ekz, tio povas esti uzata por devigi ke novaj menueroj estu kreitaj en la menuo de ĉefaj ligiloj aŭ por kaŝi administrajn menuerojn.

en: Show all menus
eo: Montru ĉiujn menuojn

en: Restrict parent items to
eo: Limigu patrajn erojn al

en: Choose the menu to be made available in the content authoring form. Only this menu item and its children will be shown.
eo: Elektu la menuon kiu alireblas en la aŭtora formularo por enhavo. Nur ĉi tiu menuero kaj ĝiaj submenueroj montriĝos.

en: The name of the menu item.
eo: La nomo de la menuero.

en: Are you sure you want to reset the item %item to its default values?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas restarigi eron %item al ĝiaj defaŭltaj valoroj?

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
eo: Ĉiuj agordoj estos perditaj. Tiu ĉi ago ne povas esti malfarata.

en: The menu item was reset to its default settings.
eo: La menuero estis restarigita al ĝiaj defaŭltaj agordoj.

en: The menu item %title has been updated.
eo: La menuero %title estas ĝisdatigita.

en: The menu item %title has been added.
eo: La menuero %title estas aldonita.

en: Added menu item %title.
eo: Aldonis menueron %title.

en: administer menu
eo: administru menuon

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
eo: Permesas al administrantoj redakti navigan menuon de la retejo.

en: Create vocabularies and terms to categorize your content.
eo: Kreu vortprovizojn kaj terminojn por kategoriigi vian enhavon.

en: Add vocabulary
eo: Aldonu vortprovizon

en: Edit vocabulary
eo: Redaktu vortprovizon

en: edit vocabulary
eo: redakti vortprovizon

en: Description of the vocabulary; can be used by modules.
eo: Priskribo de la vortprovizo; povas esti uzata de moduloj.

en: Instructions to present to the user when choosing a term.
eo: Instrukcioj por prezenti al la uzanto, kiam tiu elektas terminon.

en: A list of node types you want to associate with this vocabulary.
eo: Listo de nodaj tipoj kiujn vi volas asociigi kun ĉi tiu vortprovizo.

en: Allows <a href="@help-url">a tree-like hierarchy</a> between terms of this vocabulary.
eo: Permesas <a href="@help-url">arban hierarkion</a> inter terminoj de ĉi tiu vortprovizo.

en: Allows <a href="@help-url">related terms</a> in this vocabulary.
eo: Permesas <a href="@help-url">rilatajn terminojn</a> en tiu ĉi vortprovizo.

en: If enabled, every node <strong>must</strong> have at least one term in this vocabulary.
eo: Se ŝaltita, ĉiu nodo <strong>devas</strong> havi almenaŭ unu terminon en ĉi tiu vortprovizo.

en: In listings, the heavier vocabularies will sink and the lighter vocabularies will be positioned nearer the top.
eo: En listoj, pli pezaj vortprovizoj subiros kaj pli malpezaj vortprovizoj lokiĝos pli supre.

en: Created new vocabulary %name.
eo: Kreis novan vortprovizon %name.

en: Updated vocabulary %name.
eo: Ĝisdatigis vortprovizon %name.

en: Are you sure you want to delete the vocabulary %title?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi la vortprovizon %title?

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
eo: Forigi vortprovizon forigos ĉiujn terminojn en ĝi. Vi ne povas malfari ĉi tiun agon.

en: Deleted vocabulary %name.
eo: Forigis vortprovizon %name.

en: The name of this term.
eo: La nomo de ĉi tiu termino.

en: A description of the term.
eo: Priskribo de la termino.

en: A comma-separated list of terms describing this content. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".
eo: Komo-disigita listo de terminoj priskribante ĉi tiun enhavon. Ekzemple:amuza, saltado, "Firmao, Ink.".

en: The %name vocabulary can not be modified in this way.
eo: La %nomo vortprovizo ne povas esti modifita iel ajn.

en: A controlled vocabulary is a set of terms to use for describing content (known as descriptors in indexing lingo). Drupal allows you to describe each piece of content (blog, story, etc.) using one or many of these terms. For simple implementations, you might create a set of categories without subcategories, similar to Slashdot's sections. For more complex implementations, you might create a hierarchical list of categories.
eo: Regata vortprovizo estas terminaro por uzi por priskribi enhavon (konata kiel "descriptors) en indeksa slango).  Drupalo permesas al vi priskribi ĉiun enhaveron (blogo, rakonto ktp) uzante unu aŭ multaj el ĉi tiuj terminoj. Por simplaj realigoj, vi eble kreus kategoriojn sen subkategorioj, simile al la sekcioj de Slashdot. Por pli kompleksaj realigoj, vi eble kreus hierarkian liston de kategorioj.

en: Default time zone
eo: Defaŭlta tempzono

en: Add field
eo: Aldonu kampon

en: These settings only exist for all the templates and styles based on the %engine theme engine.
eo: Tiuj agordoj nur ekzistas por ĉiuj ŝablonoj kaj stiloj bazitaj sur la %engine haŭta programo.

en: New external user: %user using module %module.
eo: Nova ekstera uzanto: %user uzante la modulon %module.

en: Publish
eo: Publikigu

en: Unpublish
eo: Malpublikigu

en: Permission
eo: Permeso

en: @module module
eo: @module modulo

en: My blog
eo: Mia blogo

en: Input formats
eo: Enmetaj formatoj

en: The comment module creates a discussion board for each post. Users can post comments to discuss a forum topic, weblog post, story, collaborative book page, etc. The ability to comment is an important part of involving members in a community dialogue.
eo: La komenta modulo kreas diskuttabulon por ĉiu afiŝo. Uzantoj povas afiŝi komentojn por diskuti forumtemon, blogafiŝon, rakonton, kunlaboran libran paĝon ktp. La povo komenti estas grava parto de envolviĝo por membroj en komunuma dialogo.

en: An administrator can give comment permissions to user groups, and users can (optionally) edit their last comment, assuming no others have been posted since. Attached to each comment board is a control panel for customizing the way that comments are displayed. Users can control the chronological ordering of posts (newest or oldest first) and the number of posts to display on each page. Comments behave like other user submissions. Filters, smileys and HTML that work in nodes will also work with comments. The comment module provides specific features to inform site members when new comments have been posted.
eo: Administranto povas doni komentajn permesojn al uzantgrupoj, kaj uzantoj povas (nedevige) redakti sian lastan komenton, se neniuj aliaj jam afiŝis post tiam. Alkroĉite ĉe ĉiu komenttabulo estas rega panelo por agordi la manieron en kiu komentoj montriĝas. Uzantoj povas regi la tempan sinsekvon de afiŝoj (novaj aŭ malnovaj unue) kaj la nombro da afiŝoj por montri sur ĉiu paĝo. Komentoj agas kiel aliaj uzantaj afiŝoj. Filtriloj, ridetoj kaj HTML kiuj funkcias en nodoj ankaŭ funkcios kun komentoj. La komenta modulo provizas specifajn funkciojn por informi retejanojn kiam novaj komentoj afiŝiĝas.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@comment">Comment page</a>.
eo: Por pliaj informoj, bonvolu legi la agordan manlibron <a href="@comment">Komenta paĝo</a>.

en: Posting settings
eo: Afiŝaj agordoj

en: Anonymous commenting
eo: Anonima komentado

en: Anonymous posters may not enter their contact information
eo: Anonimaj afiŝantoj ne rajtas entajpi siajn kontaktinformojn.

en: Anonymous posters may leave their contact information
eo: Anonimaj afiŝantoj rajtas lasi siajn kontaktinformojn

en: Anonymous posters must leave their contact information
eo: Anonimaj afiŝantoj devas lasi siajn kontaktinformojn

en: This option is enabled when anonymous users have permission to post comments on the <a href="@url">permissions page</a>.
eo: Ĉi tiu opcio estas ebligita kiam anonimaj uzantoj havas permeson afiŝi komentojn sur la <a href="@url">paĝo kun permesoj</a>.

en: Display below post or comments
eo: Montru sub afiŝo aŭ komentoj

en: Default comment setting
eo: Defaŭltaj komentaj agordoj

en: Read/Write
eo: Legu/Skribu

en: Users with the <em>administer comments</em> permission will be able to override this setting.
eo: Uzantoj kun la permeso <em>administri komentojn</em> povas superŝanĝi ĉi tiun agordon.

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
eo: La enhavo de ĉi tiu kampo restos privata kaj ne montriĝos publike.

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
eo: Via subskribo montriĝos publike ĉe la fino de viaj komentoj.

en: parent
eo: patra

en: Can not delete non-existent comment.
eo: Ne povas forviŝi neekzistantan komenton.

en: Flat list - collapsed
eo: Simpla listo - maletendita

en: Flat list - expanded
eo: Simpla listo - etendita

en: Threaded list - collapsed
eo: Fadena listo - maletendita

en: Threaded list - expanded
eo: Fadena listo - etendita

en: Date - newest first
eo: Dato - plej novaj unue

en: Date - oldest first
eo: Dato - plej malnovaj unue

en: 1 comment | @count comments
eo[0]: 1 komento
eo[1]: @count komentoj

en: 1 new comment | @count new comments
eo[0]: 1 nova komento
eo[1]: @count novaj komentoj

en: access comments
eo: aliri komentojn

en: post comments
eo: afiŝi komentojn

en: post comments without approval
eo: afiŝi komentojn sen aprobo

en: Save content type
eo: Konservu enhavspecon

en: Show descriptions
eo: Vidigu priskribojn

en: Subtitle
eo: Subtitolo

en: Language code
eo: Lingva kodo

en: Save role
eo: Konservu rolon

en: file system
eo: dosiera sistemo

en: Escape all tags
eo: Eskapigu ĉiujn etikedojn

en: Strip disallowed tags
eo: Forigu malpermesatajn etikedojn

en: input formats
eo: enmetaj formatoj

en: Number of users to display
eo: Nombro da uzantoj por montri

en: Profiles
eo: Profiloj

en: Edit container
eo: Redaktu ujon

en: Last visit
eo: Lasta vizito

en: <a href="@login">Login</a> to post comments
eo: <a href="@login">Ensalutu</a> por afiŝi komentojn

en: Reply
eo: Respondu

en: Hot topic threshold
eo: Populara tema sojlo

en: The number of posts a topic must have to be considered hot.
eo: La nombro de afiŝoj kiun temo devas havi por esti konsiderata populara.

en: Topics per page
eo: Temoj por paĝo

en: The default number of topics displayed per page; links to browse older messages are automatically being displayed.
eo: La defaŭlta nombro da temoj montrataj ĉiupaĝe; ligiloj por vidi malnovajn mesaĝojn aŭtomate aperos.

en: Posts - most active first
eo: Afiŝoj - plej aktivaj unue

en: Posts - least active first
eo: Afiŝoj - malplej aktivaj unue

en: URL path settings
eo: Agordoj de URL-vojoj

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
eo: Vi devas inkluzivi almenaŭ unu pozitiva ŝlosilvorto kun @count signoj aŭ pli.

en: @user's picture
eo: bildo de @user

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas malfari al la revizio je %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi la revizion je %revision-date?

en: revert revisions
eo: malfari reviziojn

en: Search users
eo: Serĉu uzantojn

en: New forum topics
eo: Novaj forumaj temoj

en: @type: deleted %title revision %revision.
eo: @type: malfarita %title revizio %revision.

en: Page not found
eo: Paĝo ne trovita

en: Your filename has been renamed to conform to site policy.
eo: Via dosiernomo estis renomita por konformi al la reteja politiko.

en: (site default theme)
eo: (reteja defaŭlta haŭto)

en: Screenshot
eo: Ekrankapto

en: Preview trimmed version
eo: Antaŭrigardu mallongigitan version

en: Preview full version
eo: Antaŭrigardu la plenan version

en: The body of your @type is too short. You need at least %words words.
eo: La korpo de via @type estas tro mallonga. Vi bezonas almenaŭ %words vortojn.

en: This content has been modified by another user, changes cannot be saved.
eo: Ĉi tiu enhavo estas modifita de alia uzanto, ŝanĝoj ne povas esti konservitaj.

en: List, add, and edit users.
eo: Listigu, aldonu kaj redaktu uzantojn.

en: The name %name is already taken.
eo: La nomo %name jam estas okupita.

en: « first
eo: « unua

en: last »
eo: fina »

en: The directory %directory does not exist.
eo: La dosierujo %directory ne ekzistas.

en: The directory %directory is not writable
eo: Vi ne rajtas konservi en la dosierujo %directory.

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
eo: La dosierujo %directory ne skribeblas, ĉar ĝi ne havas la ĝustajn permesojn.

en: Rearrange
eo: Rearanĝu

en: If enabled, Drupal will add rel="nofollow" to all links, as a measure to reduce the effectiveness of spam links. Note: this will also prevent valid links from being followed by search engines, therefore it is likely most effective when enabled for anonymous users.
eo: Se ŝaltita, Drupalo aldonos rel="nofollow" al ĉiuj ligiloj, kiel mezuro por redukti la efikecon de spamaj ligiloj. Rimarko: tio ankaŭ evitas ke serĉiloj povu sekvi validajn ligilojn, tiel ĝi plej efikas kiam ŝaltita por anonimaj uzantoj.

en: Show only items where
eo: Montru nur erojn kie

en: No comments available.
eo: Neniuj komentoj estas haveblaj.

en: 1 user | @count users
eo[0]: 1 uzanto
eo[1]: @count uzantoj

en: Rebuild permissions
eo: Rekonstruu permesojn

en: @type: updated %title.
eo: @type: ĝisdatigita %title.

en: @type: added %title.
eo: @type: aldonita %title.

en: Add role
eo: Aldonu rolon

en: You must specify a valid role name.
eo: Vi devas elekti validan rolan nomon.

en: The role has been added.
eo: La rolo estas aldonita.

en: Path to custom logo
eo: Vojo al propra emblemo

en: taxonomy
eo: taksonomio

en: Updated term %term.
eo: Ĝisdatigis terminon %term.

en: - Please choose -
eo: - Bonvolu elekti -

en: - None selected -
eo: - Neniu elektita -

en: Aggregator
eo: Kolektilo

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error".
eo: La fluo de %site ŝajnas esti rompita, pro eraro "%error".

en: There is no new syndicated content from %site.
eo: Ne ekzistas nove abonrilata enhavo de %site.

en: There is new syndicated content from %site.
eo: Estas nove abonrilata enhavo de %site.

en: The feed from %site seems to be broken, due to "%error".
eo: La fluo de %site ŝajnas esti rompita pro "%error".

en: Aggregates syndicated content (RSS, RDF, and Atom feeds).
eo: Kolektas abonrilatan enhavon (RSS, RDF, kaj Atomaj fluoj).

en: Alias
eo: Kromnomo

en: Account settings
eo: Kontaj agordoj

en: The content type %name has been deleted.
eo: La enhavspeco %name estas forigita.

en: Deleted content type %name.
eo: Forigis enhavspecon %name.

en: Enter your keywords
eo: Enigu viajn ŝlosilvortojn

en: Clean URLs
eo: Puraj URL-oj

en: My account
eo: Mia konto

en: Pictures
eo: Bildoj

en: Number of topics
eo: Nombro da temoj

en: Active forum topics
eo: Aktivaj forumaj temoj

en: Read the latest forum topics.
eo: Legu la plej lastajn temojn de forumo.

en: User activity
eo: Uzanta aktiveco

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
eo: La GD-biblioteko por PHP mankas aŭ estas eksdata.  Bonvolu kontroli la <a href="@url">PHP bild-dokumentaron</a> por informoj kiel korekti tion.

en: GD library
eo: GD-biblioteko

en: The category the new field should be part of. Categories are used to group fields logically. An example category is "Personal information".
eo: La kategorio al kiu la nova kampo devas aparteni. Kategorioj uzataj por grupi kampojn logike. Ekzempla kategorio estas "Personaj informoj".

en: The user must enter a value.
eo: La uzanto devas enigi valoron.

en: Visible in user registration form.
eo: Videbla en registriĝa formularo de uzanto.

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
eo: Uzanto estas konsiderata ensalutinta ĉi tiom longe post kiam tiu laste vidis paĝon.

en: Maximum number of currently online users to display.
eo: Maksimuma nombro da aktualaj uzantoj por montri.

en: There is currently %members and %visitors online.
eo: Nun estas %members kaj %visitors ensalutintaj.

en: There are currently %members and %visitors online.
eo: Nun %members kaj %visitors estas ensalutintaj.

en: 1 guest | @count guests
eo[0]: 1 gasto
eo[1]: @count gastoj

en: Book navigation
eo: Libro-navigado

en: !a comments per page
eo: po !a komentoj ĉiupaĝe

en: 1 year | @count years
eo[0]: 1 jaro
eo[1]: @count jaroj

en: 1 week | @count weeks
eo[0]: 1 semajno
eo[1]: @count semajnoj

en: 1 sec | @count sec
eo[0]: 1 sek
eo[1]: @count sek

en: Bulgarian
eo: Bulgara

en: Croatian
eo: Kroata

en: Czech
eo: Ĉeĥa

en: Danish
eo: Dana

en: Dutch
eo: Nederlanda

en: Finnish
eo: Finna

en: German
eo: Germana

en: Greek
eo: Greka

en: Hebrew
eo: Hebrea

en: Hungarian
eo: Hungara

en: Indonesian
eo: Indonezia

en: Polish
eo: Pola

en: Romanian
eo: Rumana

en: Russian
eo: Rusa

en: Slovak
eo: Slovaka

en: Swedish
eo: Sveda

en: Turkish
eo: Turka

en: Edit comment
eo: Redaktu komenton

en: Promote to front page
eo: Montru en la ĉefpaĝo

en: Edit rule
eo: Redaktu regulon

en: The file could not be created.
eo: La dosiero ne povis esti kreita.

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
eo: Pasvortaj restarigaj instrukcioj senditaj al %name ĉe %email.

en: Error mailing password reset instructions to %name at %email.
eo: Eraro sendante pasvortan restarigajn instrukciojn al %name ĉe %email.

en: Unable to send mail. Please contact the site admin.
eo: Ne eblas sendi retpoŝton. Bonvolu kontakti la retejestron.

en: Account information
eo: Kontaj informoj

en: The e-mail address %mail is not valid.
eo: La retpoŝtadreso %mail ne estas valida.

en: The user receives the combined permissions of the %au role, and all roles selected here.
eo: La uzanto ricevas kombinitajn permesojn de la %au rolo, kaj ĉiuj roloj elektitaj ĉi tie.

en: authenticated user
eo: aŭtentigita uzanto

en: Default authentication server
eo: Defaŭlta aŭtentiga servilo

en: Only allow authentication from default server
eo: Nur permesu aŭtentigon de defaŭlta servilo

en: Logging into a Drupal site
eo: Ensalutante en Drupal-retejon

en: Allow your site to accept logins from other Drupal sites such as drupal.org.
eo: Permesu ke via retejo akceptu ensalutojn de aliaj Drupal-retejoj kiel drupal.org.

en: Field settings
eo: Agordoj de kampo

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
eo: Validiga eraro, bonvolu reprovi. Se tiu ĉi eraro daŭros, bonvolu kontakti la retejestron.

en: The forum module lets you create threaded discussion forums for a particular topic on your site. This is similar to a message board system such as phpBB. Forums are very useful because they allow community members to discuss topics with one another, and they are archived for future reference.
eo: La forum-modulo permesas al vi krei fadenajn diskutajn forumojn por specifa temo en via retejo. Tio similas al mesaĝtabula sistemo kiel phpBB. Forumoj estas tre utilaj, ĉar ili invitas al komunumaj membroj diskuti temojn kun unu la alia, kaj ili estos arkivitaj por la estonto.

en: Forums can be organized under what are called <em>containers</em>. Containers hold forums and, in turn, forums hold threaded discussions. Both containers and forums can be placed inside other containers and forums. By planning the structure of your containers and forums well, you make it easier for users to find a topic area of interest to them. Forum topics can be moved by selecting a different forum and can be left in the existing forum by selecting <em>leave a shadow copy</em>. Forum topics can also have their own URL.
eo: Forumoj povas esti organizitaj sub tiel nomataj <em>ujoj</em>. Ujoj tenas forumojn kaj, sekve, forumoj tenas fadenajn diskutojn. Kaj ujoj kaj forumoj povas lokiĝi ene de aliaj ujoj kaj forumoj. Se vi bone planas viajn ujojn kaj forumojn, tio faciligos ke uzantoj povu trovi temon kiu interesas ilin. Oni povas movi foruman temon elektante alian forumon kaj povas ankaŭ resti en la ekzistanta forumo elektante <em>lasi ombran kopion</em>. Forumaj temoj ankaŭ povas havi sian propran URL-on.

en: Forums module <strong>requires Taxonomy and Comments module</strong> be enabled.
eo: Por povi uzi la forum-modulon, la <strong>modulo de Taksonomio kaj Komentoj</strong> devas esti ŝaltita.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@forum">Forum page</a>.
eo: Por pliaj informoj, bonvolu legi la agordan manlibron <a href="@forum">Forum-paĝo</a>.

en: This is a list of existing containers and forums that you can edit. Containers hold forums and, in turn, forums hold threaded discussions. Both containers and forums can be placed inside other containers and forums. By planning the structure of your containers and forums well, you make it easier for users to find a topic area of interest to them.
eo: Jen listo de ekzistantaj ujoj kaj forumoj, kiujn vi povas redakti. Ujoj tenas forumojn kaj, sekve, forumoj tenas fadenajn diskutojn. Kaj ujoj kaj forumoj povas esti ene de aliaj ujoj kaj forumoj.  Se vi planas la strukturon kaj ujojn bone, vi plifaciligas al uzantoj trovi temojn kiuj interesas ilin.

en: Containers help you organize your forums. The job of a container is to hold, or contain, other forums that are related. For example, a container named "Food" might hold two forums named "Fruit" and "Vegetables".
eo: Ujoj helpas al vi organizi vian forumon. La tasko de la ujo estas teni aliajn forumojn kiuj interrilatas. Ekzemple, ujo nomata "Manĝoj" eble tenus du forumojn kiuj nomiĝas "Fruktoj" kaj "Legomoj".

en: A forum holds discussion topics that are related. For example, a forum named "Fruit" might contain topics titled "Apples" and "Bananas".
eo: Forumo tenas diskutajn temojn kiuj interrilatas. Ekzemple, forumo nomata "Fruktoj" eble tenas temojn kiel "Pomoj" kaj "Bananoj".

en: These settings provide the ability to fine tune the display of your forum topics.
eo: Ĉi tiuj agordoj provizas povon fajnigi la montron de viaj forumaj temoj.

en: Control forums and their hierarchy and change forum settings.
eo: Administru forumojn kaj ilian hierarkion kaj ŝanĝi forumajn agordojn.

en: Edit forum
eo: Redaktu forumon

en: Default order
eo: Defaŭlta sinsekvo

en: The default display order for topics.
eo: La defaŭlta montra sinsekvo por temoj.

en: This is the designated forum vocabulary. Some of the normal vocabulary options have been removed.
eo: Tio estas elektita foruma terminaro. Kelkaj el la normalaj terminaj opcioj estas forigitaj.

en: forum topic
eo: foruma temo

en: forum topic is affixed to the forum vocabulary.
eo: foruma temo estas afiksita en la foruma terminaro.

en: The item %forum is only a container for forums. Please select one of the forums below it.
eo: La punkto %forum estas nur la ujo por la forumoj. Bonvolu elekti unu el la forumoj sub ĝi.

en: Leave shadow copy
eo: Lasu ombran kopion

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
eo: Se vi movas ĉi tiun temon, vi povas lasi ligilon en la malnova forumo al la nova forumo.

en: Container name
eo: Uja nomo

en: The container name is used to identify related forums.
eo: La uja nomo estas uzata por identifi rilatajn forumojn.

en: The container description can give users more information about the forums it contains.
eo: La uja priskribo povas doni uzantojn pli da informoj pri la forumoj kiujn ĝi enhavas.

en: When listing containers, those with with light (small) weights get listed before containers with heavier (larger) weights. Containers with equal weights are sorted alphabetically.
eo: Kiam ujoj listiĝas, tiuj kun altaj pezoj listiĝas sube de ujoj kiuj malpli pezas. Ujoj kun egalaj pezoj listiĝas en alfabeta ordo.

en: forum container
eo: foruma ujo

en: Created new @type %term.
eo: Kreis novan @type %term.

en: The @type %term has been updated.
eo: La @type %term estas ĝisdatigita.

en: There are no existing containers or forums. You may add some on the <a href="@container">add container</a> or <a href="@forum">add forum</a> pages.
eo: Ne ekzistas ujoj aŭ forumoj. Vi povas aldoni kelkajn ĉe la paĝoj de <a href="@container">aldoni ujon</a> aŭ <a href="%forum">aldoni forumon</a>.

en: Containers are usually placed at the top (root) level of your forum but you can also place a container inside a parent container or forum.
eo: Ujoj kutime lokiĝas ĉe la plej supra (radika) nivelo de via forumo, sed vi ankaŭ povas lokigi ujon ene de supra ujo aŭ forumo.

en: You may place your forum inside a parent container or forum, or at the top (root) level of your forum.
eo: Vi povas lokigi vian forumon ene de supra ujo aŭ forumo, aŭ ĉe la plej alta (radika) nivelo de via forumo.

en: @time ago<br />by !author
eo: @time antaŭ<br />de !author

en: Create a new topic for discussion in the forums.
eo: Krei novan temon por diskuti en la forumoj.

en: create forum topics
eo: krei forumajn temojn

en: edit own forum topics
eo: redakti proprajn forumajn temojn

en: administer forums
eo: administru forumojn

en: Add new field
eo: Aldonu novan kampon

en: Search content
eo: Serĉi enhavon

en: Search content by keyword.
eo: Serĉi enhavon ŝlosilvorte.

en: Containing any of the words
eo: Enhavante iu el la vortoj

en: Containing the phrase
eo: Enhavante la frazon

en: Containing none of the words
eo: Enhavante neniujn el la vortoj

en: Only in the category(s)
eo: Nur en la kategorio(j)

en: Only of the type(s)
eo: Nur el la tipo(j)

en: Content ranking
eo: Enhava rango

en: The following numbers control which properties the content search should favor when ordering the results. Higher numbers mean more influence, zero means the property is ignored. Changing these numbers does not require the search index to be rebuilt. Changes take effect immediately.
eo: La jenaj numeroj regas kiujn erojn la enhavserĉo devus favori kiam ĝi ordigas la rezultojn. Pli altaj numeroj signifas pli da influo, nulo signifas ke la ero estas ignorata. Oni ne devas rekonstrui la serĉan indekson post kiam oni ŝanĝas la numerojn. Ŝanĝoj efektiviĝas tuj.

en: Keyword relevance
eo: Ŝlosilvorta graveco

en: Recently posted
eo: Laste afiŝite

en: Number of comments
eo: Nombro da komentoj

en: Number of views
eo: Nombro da vidoj

en: Factor
eo: Faktoro

en: Hide descriptions
eo: Kaŝu priskribon

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory is not properly configured.
eo: La elektita dosiero %file ne povis esti alŝutita, ĉar la destino %directory ne estis ĝuste agordita.

en: The selected file %file could not be copied, because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
eo: La elektita dosiero %file ne povis esti kopiita, ĉar neniu dosiero de tiu nomo ekzistas. Bonvolu kontroli ke vi donis la ĝustan dosiernomon.

en: The selected file %file could not be copied, because a file by that name already exists in the destination.
eo: La elektita dosiero %file ne povis esti kopiita, ĉar dosiero kun tiu nomo jam ekzistas en la destino.

en: The selected file %file could not be copied.
eo: La elektita dosiero %file ne povis esti kopiita.

en: The removal of the original file %file has failed.
eo: Forviŝo de la originala dosiero %file malsukcesis.

en: Color set
eo: Koloraro

en: <ul>
    <li>Check if your spelling is correct.</li>
    <li>Remove quotes around phrases to match each word individually: <em>"blue smurf"</em> will match less than <em>blue smurf</em>.</li>
    <li>Consider loosening your query with <em>OR</em>: <em>blue smurf</em> will match less than <em>blue OR smurf</em>.</li>
    </ul>
eo: <ul>
    <li>Kontrolu ĉu la literumado ĝustas.</li>
    <li>Forigu citilojn ĉirkaŭ frazojn kiuj kongruas kun ĉiu vorto individue: <em>"blua ulo"</em> kongruos kun malpli ol <em>blua ulo</em>.</li>
    <li>Konsideru malprecizigi vian peton per <em>OR</em>: <em>blua ulo</em> kongruos kun malpli ol <em>blua OR ulo</em>.</li>
    </ul>

en: Database host
eo: Datumbaza gastiganto

en: Maximum link text length
eo: Maksimuma longeco de ligila teksta.

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
eo: URL-oj pli longaj ol ĉi tiu nombro da signoj estos mallongigitaj por eviti longajn tekstojn kiuj rompas formatadon. La ligilo mem reteniĝos; nur la teksta parto de la ligilo mallongiĝos.

en: Check e-mail
eo: Kontrolu retpoŝton

en: Default picture
eo: Defaŭlta bildo

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
eo: TTT-adreso de bildo por montri al uzantoj kiuj ne elektis bildon. Lasu malplena por elekti nenion.

en: Select the default site time zone.
eo: Elektu la defaŭltan tempozonon.

en: Site status
eo: Reteja stato

en: Toggle display
eo: Baskula montro

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
eo: Se vi ne havas rektan aliron al la servilo, uzu ĉi tiun kampon por alŝuti vian emblemon.

en: Only JPEG, PNG and GIF images are allowed to be used as logos.
eo: Nur bildojn en la formatoj de JPEG, PNG kaj GIF estas permesitaj por uzi kiel emblemon.

en: Configuration file
eo: Agorda dosiero

en: %percentage of the site has been indexed.
eo: %percentage de la retejo indeksita.

en: Download method
eo: Elŝuta metodo

en: Web server
eo: Retservilo

en: Error reporting
eo: Raportoj pri eraroj

en: There is 1 item left to index. | There are @count items left to index.
eo[0]: Unu ero restis por indeksi.
eo[1]: @count eroj restis por indeksi.

en: sort by @s
eo: ordigu laŭ @s

en: Sorry, unrecognized username or password. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
eo: Pardonu, nerekonita uzantnomo aŭ pasvorto. <a href="@password">Ĉu vi forgesis vian pasvorton?</a>

en: and
eo: kaj

en: where
eo: kie

en: URL filter
eo: URL-filtro

en: Please select one or more comments to perform the update on.
eo: Bonvolu elekti unu aŭ pli da komentoj por ĝisdatigi.

en: 1 read | @count reads
eo[0]: 1 lego
eo[1]: @count legoj

en: access statistics
eo: alira statistiko

en: view post access counter
eo: vidi afiŝan aliran nombrilon

en: Enables the categorization of content.
eo: Ŝaltas la kategoriadon de enhavo.

en: Save rule
eo: Konservu regulon

en: Delete contact
eo: Forigu la kontrakton

en: Example: 'webmaster@example.com' or 'sales@example.com,support@example.com'. To specify multiple recipients, separate each e-mail address with a comma.
eo: Ekzemple: 'retestro@ekzemplo.com' aŭ 'vendoj@ekzemplo.com, subteno@ekzemplo.com'. Por indiki multajn ricevantojn, apartigu ĉiun retpoŝtadreson per komo.

en: Auto-reply
eo: Aŭto-respondo

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
eo: Nedeviga aŭto-respondo. Lasu malplena se vi ne volas aŭtomate sendi mesaĝon al la uzanto.

en: %recipient is an invalid e-mail address.
eo: %recipient estas nevalida retpoŝtadreso.

en: Additional information
eo: Aldonaj informoj

en: You can leave a message using the contact form below.
eo: Vi povas lasi mesaĝon uzante la jenan kontaktformularon.

en: The maximum number of contact form submissions a user can perform per hour.
eo: La maksimuma nombro da kontaktformularaj submetoj kiujn uzanto povas fari dum horo.

en: Contact form: category %category added.
eo: Kontaktformularo: kategorio %category aldonita.

en: Contact form: category %category updated.
eo: Kontaktformularo: kategorio %category ĝisdatigita.

en: Lithuanian
eo: Litova

en:  (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
eo:  (<span class="admin-disabled">malŝaltita</span>)

en:  (<span class="admin-missing">missing</span>)
eo:  (<span class="admin-missing">mankanta</span>)

en:  (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
eo:  (<span class="admin-enabled">ŝaltita</span>)

en: Depends on: !dependencies
eo: Dependas de: !dependencies

en: Required by: !required
eo: Bezonata de: !required

en: Some required modules must be enabled
eo: Kelkaj bezonataj moduloj devas esti ŝaltitaj

en: Would you like to continue with enabling the above?
eo: Ĉu vi ŝatus daŭrigi ŝaltante la supran?

en: administer site configuration
eo: administra reteja agordo

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
eo: La traduka importo malsukcesis, ĉar la dosiero %filename ne povis esti legita.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
eo: La traduka dosiero %filename enhavas eraron: "msgstr" estis atendita sed ne estis trovita sur linio %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
eo: La traduka dosiero %filename enhavas eraron: "msgid_plural" estis atendita, sed ne trovita sur linio %line.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
eo: La traduka dosiero %filename enhavas sintaksan eraron sur linio %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
eo: La traduka dosiero %filename enhavas eraron: "msgid" estis neatendita sur linio %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
eo: La traduka dosiero %filename enhavas eraron: "msgstr[]" estas neatendita sur linio %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
eo: La traduka dosiero %filename enhavas eraron: "msgstr" estas neatendita sur linio %line.

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
eo: La traduka dosiero %filename enhavas eraron: estas neatendita teksto sur linio %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
eo: La traduka dosiero %filename finiĝis neatendite sur linio %line.

en: Save translations
eo: Konservu tradukojn

en: Export template
eo: Eksportu ŝablonon

en: anonymous user
eo: anonima uzanto

en: Password and further instructions have been e-mailed to the new user %user.
eo: Pasvorto kaj pluaj instrukcioj sendiĝis al la nova uzanto %user.

en: Save permissions
eo: Konservi permesojn

en: The name %name has been denied access.
eo: La nomo %name ne rajtas aliri.

en: directory ping
eo: pingo de dosierujo

en: Original text
eo: Originala teksto

en: Delete content type
eo: Forigi enhavspecon

en: edit permissions
eo: redakti permesojn

en: notice
eo: rimarko

en: by !name
eo: de !name

en: User account
eo: Uzanta konto

en: File download
eo: Dosiera elŝuto

en: Acronym
eo: Akronimo

en: Failed to upload the picture image; the %directory directory doesn't exist or is not writable.
eo: Malsukcesis alŝuti la bildon; la dosierujo %directory ne ekzistas aŭ nemodifeblas.

en: Post new comment
eo: Afiŝu novan komenton

en: The field has been updated.
eo: La kampo estas ĝisdatigita.

en: The machine-readable name can only consist of lowercase letters, underscores, and numbers.
eo: La maŝinlegebla nomo povas konsisti nur el minusklaj literoj, substrekoj, kaj ciferoj.

en: The blog API module enables a post to be posted to a site via external GUI applications. Many users prefer to use external tools to improve their ability to read and post responses in a customized way. The blog api provides users the freedom to use the blogging tools they want but still have the blogging server of choice.
eo: La blog-API modulo ebligas ke oni povu afiŝi al retejo per eksteraj GUI-programoj. Multaj uzantoj preferas uzi eksterajn ilojn por plibonigi sian povon legi kaj afiŝi respondojn en agordita maniero. La blog-API provizas al uzantoj la liberecon uzi la blogilojn kiujn ili volas, sed daŭre uzi la blogservilon de sia elekto.

en: When this module is enabled and configured you can use programs like <a href="@external-http-ecto-kung-foo-tv">Ecto</a> to create and publish posts from your desktop. Blog API module supports several XML-RPC based blogging APIs such as the <a href="@-">Blogger API</a>, <a href="@external-http-www-xmlrpc-com-metaWeblogApi">MetaWeblog API</a>, and most of the <a href="@external-http-www-movabletype-org-docs-mtmanual_programmatic-html">Movable Type API</a>. Any desktop blogging tools or other services (e.g. <a href="@external-http-www-flickr-com">Flickr's</a> "post to blog") that support these APIs should work with this site.
eo: Kiam ĉi tiu modulo estas ebligita kaj agordita, vi povas uzi programojn kiel <a href="@external-http-ecto-kung-foo-tv">Ecto</a> por krei kaj eldoni afiŝojn de via labortablo. La Blog-API-modulo subtenas kelkajn XML-RPC-bazitajn blog-API-oj kiel la <a href="@-">Blogger-API</a>, <a href="@external-http=www-xmlrpc-com-metaWeblogApi">MetaWeblog API</a>, kaj la plejmulto de la <a href="@external-http-www-movabletype-org-docs-mtmanual_programmatic-html">Movable Type API</a>. Labortablaj blogiloj aŭ aliaj servoj (ekz. <a href="@external-http-www-flickr-com">de Flickr</a> "afiŝu al blogo") kiuj subtenas tiujn API-oj, devas funkcii kun ĉi tiu retejo.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@blogapi">BlogApi page</a>.
eo: Por pliaj informoj, bonvolu legi la agordan manlibron <a href="@blogapi">Blog API paĝo</a>.

en: Returns a list of weblogs to which an author has posting privileges.
eo: Revenigas liston de blogoj al kiuj aŭtoro havas afiŝajn privilegiojn.

en: Returns information about an author in the system.
eo: Revenigas informojn pri aŭtoro en la sistemo.

en: Creates a new post, and optionally publishes it.
eo: Verkas novan afiŝon, kaj laŭdezire eldonas ĝin.

en: Updates the information about an existing post.
eo: Ĝisdatigas la informojn pri ekzistanta afiŝo.

en: Returns information about a specific post.
eo: Revenigas informojn pri specifa afiŝo.

en: Deletes a post.
eo: Forigi afiŝon.

en: Returns a list of the most recent posts in the system.
eo: Revenigas liston de la plej lastaj afiŝoj en la sistemo.

en: Updates information about an existing post.
eo: Ĝisdatigas informojn pri ekzistanta afiŝo.

en: Uploads a file to your webserver.
eo: Alŝutas dosieron al via retservilo.

en: Returns a list of all categories to which the post is assigned.
eo: Revenigas liston de ĉiuj kategorioj al kiuj la afiŝo estas atribuita.

en: Returns a bandwidth-friendly list of the most recent posts in the system.
eo: Revenigas bendlarĝ-amikan liston de la plej lastaj afiŝoj en la sistemo.

en: Returns a list of all categories defined in the weblog.
eo: Revenigas liston de ĉiuj kategorioj definitaj en la blogo.

en: Sets the categories for a post.
eo: Elektas la kategoriojn por afiŝo.

en: Retrieve information about the XML-RPC methods supported by the server.
eo: Ricevi informojn pri la XML-RPC-metodoj subtenataj de la servilo.

en: Retrieve information about the text formatting plugins supported by the server.
eo: Ricevi informojn pri la tekstformataj kromaĵoj subtenataj de la servilo.

en: Publish (rebuild) all of the static files related to an entry from your weblog. Equivalent to saving an entry in the system (but without the ping).
eo: Eldoni (rekonstrui) ĉiujn el la statikaj dosieroj rilataj al enskribo de via blogo. Same kiel konservi enskribon en la sistemo (sed sen pingo).

en: You do not have permission to create the type of post you wanted to create.
eo: Vi ne havas permeson krei specon de afiŝo kiun vi volis krei.

en: Error storing post.
eo: Eraro konservante afiŝon.

en: You do not have permission to update this post.
eo: Vi ne havas permeson ĝisdatigi ĉi tiun afiŝon.

en: No file sent.
eo: Neniu dosiero sendita.

en: Error storing file.
eo: Eraro konservante dosieron.

en: Invalid post.
eo: Nevalida afiŝo.

en: You either tried to edit somebody else's blog or you don't have permission to edit your own blog.
eo: Vi aŭ provis redakti blogon de iu alia aŭ vi ne rajtas redakti vian propran blogon.

en: Blog types
eo: Blogspecoj

en: Select the content types for which you wish to enable posting via blogapi. Each type will appear as a different "blog" in the client application (if supported).
eo: Elektu la enhavspecojn por kiuj vi volas ebligi afiŝadon per blogapi. Ĉiu speco aperos kiel aparta "blogo" en la klienta programo (se subtenata).

en: The default maximum file size a user can upload.
eo: La defaŭlta maksimuma dosiera grandeco de alŝuto.

en: The default maximum size of all files a user can have on the site.
eo: La defaŭlta maksimuma grandeco de ĉiuj dosieroj, kiujn uzanto povas havi en la retejo.

en: administer content with blog api
eo: administru enhavon per blog-api

en: List, edit, or add user roles.
eo: Listigu, redaktu, aŭ aldonu rolojn de uzantoj.

en: edit role
eo: redakti rolon

en: All recent posts
eo: Ĉiuj lastaj afiŝoj

en: My recent posts
eo: Miaj lastaj afiŝoj

en: Track posts
eo: Ŝanĝospuri afiŝojn

en: Enables tracking of recent posts for users.
eo: Ŝaltas ŝanĝospuradon de lastaj afiŝoj por uzantoj.

en: Minimum number of words
eo: Minimuma kvanto de vortoj

en: Password field is required.
eo: La pasvorta kampo estas bezonata.

en: Confirm password
eo: Konfirmu pasvorton

en: Default display order
eo: Defaŭlta montra sinsekvo

en: The default sorting for new users and anonymous users while viewing comments. These users may change their view using the comment control panel. For registered users, this change is remembered as a persistent user preference.
eo: La defaŭlta sinsekvo por novaj uzantoj kaj anonimaj uzantoj kiuj rigardas komentojn. Ĉi tiuj uzantoj rajtas ŝanĝi sian vidon uzante la komentan regan panelon. Por registritaj uzantoj, ĉi tiu ŝanĝo estas memorita kiel daŭra uzanta prefero.

en: Administration theme
eo: Administra haŭto

en: Check username
eo: Kontrolu uzantnomon

en: Enable personal contact form by default
eo: Ŝaltu personajn kontaktformularojn defaŭlte

en: Default status of the personal contact form for new users.
eo: Defaŭlte stato de la persona kontaktformularo por novaj uzantoj.

en: Information to show on the <a href="@form">contact page</a>. Can be anything from submission guidelines to your postal address or telephone number.
eo: Informoj por montri en la <a href="@form">kontakta paĝo</a>. Povas esti io ajn de la submetaj gvidlinioj al via poŝtadreso aŭ telefonnumero.

en: Afar
eo: Afara

en: Somali
eo: Somala

en: Komi
eo: Komia

en: Run cron
eo: Funkciigu cron

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
eo: Sekureca averto: Ne povis skribi .htaccess dosieron. Bonvolu krei .htaccess dosieron en via %directory dosierujo kiu konsistas el la jenaj eroj: <code>!htaccess</code>

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
eo: La dosiero %file ne povis esti konservita, ĉar la alŝuto ne finiĝis.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
eo: La dosiero %file ne povis esti konservita. Nekonata eraro okazis.

en: Add to book outline
eo: Aldonu al libra skemo

en: Discard log entries older than
eo: Forigi protokol-enskribojn pli malnovajn ol

en: The time log entries should be kept. Older entries will be automatically discarded. Requires crontab.
eo: Tempo kiam protokol-enskriboj restas.  Enskriboj pli malnovaj ol tio aŭtomate forigiĝos.  Bezonatas crontab.

en: Database port
eo: Datumbaza pordo

en: Re-index site
eo: Reindeksigu retejon

en: Items to index per cron run
eo: Eroj por indeksi dum ĉiu funkcio de cron

en: Are you sure you want to re-index the site?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas reindeksi la retejon?

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
eo: Ĉi tiuj opcioj nur necesas por kelkaj retejoj. Se vi ne certas kion vi enmetu ĉi tie, lasu la defaŭltajn agordojn aŭ kontrolu kun via retgastiganto.

en: If your database is located on a different server, change this.
eo: Se via datumbazo lokiĝas sur alia servilo, ŝanĝu ĉi tion.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
eo: Se via datumbaza servo aŭskultas nenorman pordon, enmetu ĝian numeron.

en: Database port must be a number.
eo: Datumbaza pordo devas esti numero.

en: view uploaded files
eo: vidi alŝutitajn dosierojn

en: Enable or disable the display of certain page elements.
eo: Ŝaltu aŭ malŝaltu montron de specifaj paĝaj elementoj.

en: create url aliases
eo: krei URL- aliasojn

en: administer url aliases
eo: administru simbolajn ligilojn de URL-oj

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
eo: Malvalida elekto detektiĝis.  Bonvolu kontakti la retejan administranton.

en: Illegal choice %choice in !name element.
eo: Nevalida elekto %choice en elemento !name.

en: Status report
eo: Stata raporto

en: Not writable
eo: Ne modifebla

en: Identification
eo: Identigilo

en: host
eo: gastiganto

en: Set whether files attached to nodes are listed or not in the node view by default.
eo: Agordu ĉu dosieroj alkroĉitaj al nodoj estas listigitaj aŭ ne en la noda vido defaŭlte.

en: Notify user of new account
eo: Atentigu uzanton de nova konto

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory could not be found, or because its permissions do not allow the file to be written.
eo: La elektita dosiero %file ne povis esti alŝutita, ĉar la destino %directory ne povis esti trovita, aŭ ĉar ĝiaj permesoj ne permesas ke la dosiero estus skribita.

en: Path to custom icon
eo: Vojprefikso al agordita bildeto

en: Below is a list of the comments posted to your site that need approval. To approve a comment, click on 'edit' and then change its 'moderation status' to Approved. Click on a subject to see the comment, the author's name to edit the author's user information, 'edit' to modify the text, and 'delete' to remove their submission.
eo: Jen listo de komentoj sur via retejo kiuj bezonas aprobon. Por aprobi komenton, klaku sur 'redakti' kaj tiam ŝanĝu ĝian 'moderan staton' al Aprobita. Klaku sur temo por vidi la komenton, sur la aŭtora nomo por redakti la aŭtorajn uzantinformojn, sur  'redakti' por modifi la tekston, kaj sur 'forigi' por forigi ilian submeton.

en: Comments can be attached to any node, and their settings are below. The display comes in two types: a 'flat list' where everything is flush to the left side, and comments come in chronological order, and a 'threaded list' where replies to other comments are placed immediately below and slightly indented, forming an outline. They also come in two styles: 'expanded', where you see both the title and the contents, and 'collapsed' where you only see the title. Preview comment forces a user to look at their comment by clicking on a 'Preview' button before they can actually add the comment.
eo: Oni povas alkroĉi komentojn al ajna nodo, kaj ties agordoj sekvas. La

en: List and edit site comments and the comment moderation queue.
eo: Listigu kaj redaktu retejajn komentojn kaj la komentan moderan vicon.

en: Delete comment
eo: Forigu komenton

en: Reply to comment
eo: Respondi al komento

en: Viewing options
eo: Vidaj opcioj

en: Default display mode
eo: Defaŭlta montra moduso

en: The default view for comments. Expanded views display the body of the comment. Threaded views keep replies together.
eo: La defaŭlta vido por komentoj. Etenditaj vidoj montras la korpon de la komento. Fadenaj vidoj tenas respondojn kune.

en: Default comments per page
eo: Defaŭltaj komentoj popaĝe

en: Default number of comments for each page: more comments are distributed in several pages.
eo: Defaŭlta nombro da komentoj por ĉiu paĝo: pli da komentoj estos montrataj en diversaj paĝoj.

en: Comment controls
eo: Komentaj regiloj

en: Display above the comments
eo: Montri super la komentoj

en: Display below the comments
eo: Montri sub la komentoj

en: Display above and below the comments
eo: Montri super kaj sub la komentoj

en: Position of the comment controls box. The comment controls let the user change the default display mode and display order of comments.
eo: Pozicio de la komenta regila kampo.  La komentaj regiloj rajtigas ke uzanto povu ŝanĝi la defaŭltan montran reĝimon kaj sinsekvon de komentoj.

en: Comment subject field
eo: Komenta tema kampo

en: Can users provide a unique subject for their comments?
eo: Ĉu uzantoj rajtas provizi unikan temon por siaj komentoj?

en: You are not authorized to post comments.
eo: Vi ne havas permeson afiŝi komentojn.

en: The comment you are replying to does not exist.
eo: La komentoj al kiuj vi respondas ne ekzistas.

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
eo: Ĉi tiu diskuto estas fermita: vi ne povas afiŝi novajn komentojn.

en: You are not authorized to view comments.
eo: Vi ne havas permeson rigardi komentojn.

en: Comment: updated %subject.
eo: Komento: ĝisdatigita %subject.

en: Comment: duplicate %subject.
eo: Komento: duobligita %subject.

en: Comment: added %subject.
eo: Komento: aldonita %subject.

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed node %subject.
eo: Komento: nepermesita komento aldonita aŭ komento aldonita al fermita nodo %subject.

en: Are you sure you want to delete the comment %title?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forviŝi la komenton %title?

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
eo: Ĉiuj respondoj al ĉi tiu komento estos perditaj. Ne eblas malfari ĉi tiun agon.

en: Publish the selected comments
eo: Publikigu la elektitajn komentojn

en: Unpublish the selected comments
eo: Malpublikigu la elektitajn komentojn

en: There do not appear to be any comments to delete or your selected comment was deleted by another administrator.
eo: Ŝajnas ke ne ekzistas komentoj por forviŝi aŭ via elektita komento estis forviŝita de alia administranto.

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forviŝi ĉi tiujn komentojn kaj ĉiujn siajn subkomentojn?

en: You have to specify a valid author.
eo: Vi devas elekti validan aŭtoron.

en: The name you used belongs to a registered user.
eo: La nomo kiun vi uzas apartenas al registrita uzanto.

en: You have to leave your name.
eo: Vi devas lasi vian nomon.

en: The e-mail address you specified is not valid.
eo: Entajpita retpoŝtadreso ne validas.

en: You have to leave an e-mail address.
eo: Vi devas lasi retpoŝtadreson.

en: The URL of your homepage is not valid. Remember that it must be fully qualified, i.e. of the form <code>http://example.com/directory</code>.
eo: La URL de via hejmpaĝo ne validas. Memoru ke vi devas plene tajpi ĝin, ekz. en la formo de <code>http://example.com/directory</code>.

en: (No subject)
eo: (Neniu temo)

en: Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.
eo: Elektu vian preferitan manieron por montri la komentojn kaj klaku "Konservu agordojn" por aktivigi viajn ŝanĝojn.

en: Comment viewing options
eo: Komentaj rigardaj opcioj

en: <a href="@login">Login</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
eo: <a href="@login">Ensalutu</a> aŭ <a href="@register">registriĝu</a> por afiŝi komentojn

en: Comment: deleted %subject.
eo: Komento: forviŝita %subject.

en: Access type
eo: Alira tipo

en: Add feed
eo: Aldonu fluon

en: The refresh interval indicating how often you want to update this feed. Requires crontab.
eo: La refreŝa intervalo indikas kiom ofte vi volas ĝisdatigi la fluon. Bezonatas crontab.

en: File system
eo: Dosier-sistemo

en: @name's blog
eo: blogo de @name

en: You need to provide a valid e-mail address to contact other users. Please update your <a href="@url">user information</a> and try again.
eo: Vi devas provizi validan retpoŝtadreson por kontakti aliajn uzantojn. Bonvolu ĝisdatigi viajn <a href="@url">uzantajn informojn</a> kaj reprovi.

en: You cannot contact more than %number users per hour. Please try again later.
eo: Vi ne povas kontakti pli ol po %number uzantojn ĉiuhore. Bonvolu reprovi poste.

en: Enter your @s username.
eo: Entajpu vian @s uzantnomon.

en: Your virtual face or picture. Maximum dimensions are %dimensions and the maximum size is %size kB.
eo: Via virtuala vizaĝo aŭ bildo. Maksimumaj dimensioj estas %dimensions kaj la maksimuma grandeco estas %size kB.

en: All languages
eo: Ĉiuj lingvoj

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. If unsure, specify nothing.
eo: Ĉi tiu paĝo estas montrata, kiam neniu enhavaĵo estas en la petata dokumento. Se vi ne uzas purajn TTT-adresojn, entajpu parton post "?q=". Se vi ne certas, entajpu nenion.

en: %message in %file on line %line.
eo: %message en %file, linio %line.

en: Picture image path
eo: Bilda dosiera vojprefikso

en: One or more problems were detected with your Drupal installation. Check the <a href="@status">status report</a> for more information.
eo: Unu aŭ pli da problemoj estis trovitaj dum via Drupala instalo. Kontrolu la <a href="@status">statan raporton</a> por pliaj informoj.

en: No help is available for module %module.
eo: Neniu helpo ekzistas por la modulo %module.

en: @module administration pages
eo: @module administrajn paĝojn

en: By module
eo: Laŭ moduloj

en: Manage your site's content.
eo: Administru enhavojn

en: Control how your site looks and feels.
eo: Administu aspekton de via paĝaro.

en: Adjust basic site configuration options.
eo: Agordi bazajn retejajn opciojn

en: Manage your site's users, groups and access to site features.
eo: Administru retejajn uzantojn, grupojn kaj permesoj por paĝoj.

en: The locale module allows you to present your Drupal site in a language other than the default English. You can use it to set up a multi-lingual web site or replace given <em>built-in</em> text with text which has been customized for your site. Whenever the locale module encounters text which needs to be displayed, it tries to translate it into the currently selected language. If a translation is not available, then the string is remembered, so you can look up untranslated strings easily.
eo: La locale-modulo permesas al vi prezenti vian Drupalan retejon en lingvo krom la defaŭlta angla. Vi povas uzi ĝin por agordi multlingvan retejon aŭ anstataŭigi la <em>defaŭltan</em> tekston kun teksto kiu estis agordita por via retejo. Kiam ajn la locale-modulo trovas tekston kiu montrendas, ĝi provas traduki ĝin en la nune elektitan lingvon. Se traduko ne ekzistas, tiam la teksto estas memorita, por ke vi povu trovi netradukitajn tekstojn facile.

en: The locale module provides two options for providing translations. The first is the integrated web interface, via which you can search for untranslated strings, and specify their translations. An easier and less time-consuming method is to import existing translations for your language. These translations are available as <em>GNU gettext Portable Object files</em> (<em>.po</em> files for short). Translations for many languages are available for download from the translation page.
eo: La locale-modulo provizas du opciojn por provizi tradukojn. La unua estas la integrita retinterfaco, per kiu vi povas serĉi netradukitajn tekstojn, kaj indiki iliajn tradukojn. Pli facila kaj malpli tempo-raba metodo estas importi ekzistantajn tradukojn por via lingvo. Ĉi tiuj tradukoj alireblas kiel <em>GNU-gettext Portable Object dosieroj</em> (<em>.po</em>) dosieroj mallongigitaj). Tradukoj por multaj lingvoj estas disponeblaj por elŝuto de la traduka paĝo.

en: If an existing translation does not meet your needs, the <em>.po</em> files are easily edited with special editing tools. The locale module's import feature allows you to add strings from such files into your site's database. The export functionality enables you to share your translations with others, generating Portable Object files from your site strings.
eo: Se ekzistanta traduko ne taŭgas por viaj bezonoj, la <em>.po</em> dosieroj facile redakteblas per specialaj redaktiloj. La importa funkcio de la locale-modulo permesas al vi aldoni tekstojn de tiaj dosieroj en vian retejan datumbazon. La eksporta funkcio ebligas al vi dividi viajn tradukojn kun aliaj, generante Portable Object dosierojn de viaj retejaj tekstoj.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@locale">Locale page</a>.
eo: Por pliaj informoj, bonvolu legi la agordan manlibron <a href="@locale"Locale paĝo</a>.

en: <p>Drupal provides support for the translation of its interface text into different languages. This page provides an overview of the installed languages. You can add a language on the <a href="@add-language">add language page</a>, or directly by <a href="@import">importing a translation</a>. If multiple languages are enabled, registered users will be able to set their preferred language. The site default will be used for anonymous visitors and for users without their own settings.</p><p>Drupal interface translations may be added or extended by several courses: by <a href="@import">importing</a> an existing translation, by <a href="@search">translating everything</a> from scratch, or by a combination of these approaches.</p>
eo: <p>Drupal subtenas tradukon de ĝia interfaca teksto en aliajn lingvojn. Ĉi tiu paĝo montras superrigardon de la instalitaj lingvoj. Vi povas aldoni lingvon ĉe la <a href="%add-language">paĝo por aldoni lingvon</a>, aŭ rekte <a href="%import">importi tradukon</a>. Se multaj lingvoj aktivas, registritaj uzantoj povos elekti sian preferatan lingvon. La reteja defaŭlto estos uzata por anonimaj vizitantoj kaj por uzantoj sen prefero </p><p>Interfacaj tradukoj de Drupalo rajtas esti aldonitaj aŭ etenditaj diversmaniere: <a href="@import">importante</a> ekzistantan tradukon, <a href="@search">tradukante ĉion</a> de nulo, aŭ per kombino de la du vojoj.</p>

en: You need to add all languages in which you would like to display the site interface. If you can't find the desired language in the quick-add dropdown, then you will need to provide the proper language code yourself. The language code may be used to negotiate with browsers and to present flags, etc., so it is important to pick a code that is standardised for the desired language. You can also add a language by <a href="@import">importing a translation</a>.
eo: Vi devas aldoni ĉiujn lingvojn, kiujn vi bezonas por montri la retejan interfacon. Se vi ne povas trovi deziratan lingvon en la rapid-aldona menuo, tiam vi devas mem provizi la lingvan kodon. La lingva kodo eble estos uzata kun retumiloj por prezenti flagojn ktp, do gravas elekti norman kodon. Vi ankaŭ povas aldoni lingvon <a href="@import">importante tradukon</a>.

en: This page allows you to import a translation provided in the gettext Portable Object (.po) format. The easiest way to get your site translated is to obtain an existing Drupal translation and to import it. You can find existing translations on the <a href="@url">Drupal translation page</a>. Note that importing a translation file might take a while.
eo: Ĉi tiu paĝo permesas al vi importi tradukon en la formato de la gettext Portable Object (.po). La plej facila maniero por traduki vian retejon estas obteni jam ekzistantan tradukon kaj importi ĝin. Vi povas trovi tradukojn ĉe la <a href="%url">tradukpaĝo de Drupalo</a>. Rimarku, ke importado de tradukdosiero povas iom daŭri.

en: This page allows you to export Drupal strings. The first option is to export a translation so it can be shared. The second option generates a translation template, which contains all Drupal strings, but without their translations. You can use this template to start a new translation using various software packages designed for this task.
eo: Ĉi tiu paĝo permesas eksporti tradukojn de Drupalo. La unua eblo estas por eksporti tradukon. La dua generas tradukan ŝablonon, kiu enhavas ĉiujn Drupal-tekstojn, sed sen siaj tradukoj. Vi povas uzi ĉi tiun ŝablonon por komenci novan tradukon uzante alian programon specialan por ĉi tiu tasko.

en: It is often convenient to get the strings from your setup on the <a href="@export">export page</a>, and use a desktop Gettext translation editor to edit the translations. On this page you can search in the translated and untranslated strings, and the default English texts provided by Drupal.
eo: Ofte pli konvenas preni tekstojn de via agordo sur la <a href="@export">eksporta paĝo</a>, kaj uzi redaktilon por Gettext-tradukoj.  Ĉi tie vi povas serĉi en la tradukitaj kaj netradukitaj tekstoj, kaj la defaŭltaj anglaj tekstoj provizitaj de Drupalo.

en: Localization
eo: Asimilado

en: Configure site localization and user interface translation.
eo: Agordi retejan asimiladon kaj uzantan interfacan tradukon.

en: Manage strings
eo: Administri tekstojn

en: Add language
eo: Aldoni lingvon

en: Edit string
eo: Redaktu tekston

en: Delete string
eo: Forigi tekston

en: Interface language settings
eo: Interfacaj lingvaj agordoj

en: Selecting a different locale will change the interface language of the site.
eo: Elektante malsama lokaĵaro ŝanĝos la interfacan lingvon de la retejo.

en: The English locale cannot be deleted.
eo: La angla lokaĵaro ne povas esti forviŝita.

en: Are you sure you want to delete the language %name?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi la lingvon %name?

en: Deleting a language will remove all data associated with it. This action cannot be undone.
eo: Forigi lingvon forigos ĉiujn datumojn rilate al ĝi. Vi ne povas malfari ĉi tiun agon.

en: The language %locale has been removed.
eo: La lingvo %locale estas forigita.

en: Are you sure you want to delete the string "%source"?
eo: Ĉu vi estas certa ke vi volas forigi teston: "%source"?

en: Deleting the string will remove all translations of this string in all languages. This action cannot be undone.
eo: Forigado de la teksto forigos ankaŭ ĉiujn tradukojn de la teksto en ĉiu lingvo. La ago ne povas esti nuligita.

en: locale
eo: lokaĵaro

en: administer locales
eo: administri lokaĵarojn

en: AM
eo: ATM

en: PM
eo: PTM

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
eo: La elektita bilda ilaro %toolkit ne povas ĝuste procezi %function.

en: @username's blog
eo: blogo de @username

en: Currently using !item !version
eo: Nuntempe uzas !item !version

en: Hindi
eo: Hinda

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
eo: Uzanto %name uzis unu-fojan ensalutan ligilon je %timestamp.

en: Failed to modify %settings, please verify the file permissions.
eo: Malsukcesis modifi %settings, bonvolu verigi la dosierajn permesojn.

en: Failed to open %settings, please verify the file permissions.
eo: Malsukcesis malfermi %settings, bonvolu verigi la dosierajn permesojn.

en: You have just used your one-time login link. It is no longer necessary to use this link to login. Please change your password.
eo: Vi ĵus uzis vian unu-fojan ensalutan ligilon. Ne plu necesas uzi ĉi tiun ligilon por ensaluti. Bonvolu ŝanĝi vian pasvorton.

en: !username has applied for an account.
    
    !edit_uri
eo: !username kandidatiĝis por konto.
    
    !edit_uri

en: Username or e-mail address
eo: Uzantnomo aŭ retpoŝtadreso.

en: @type: added %title using blog API.
eo: @type: aldonis %title uzante blog-API-n.

en: Blog API
eo: Bloga API

en: Allows users to post content using applications that support XML-RPC blog APIs.
eo: Permesas al uzantoj afiŝi enhavon uzante programojn kiuj subtenas API-ojn de XML-RPC-blogojn.

en: <em>and</em> where <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
eo: <em>kaj</em> kie <strong>%property</strong> estas <strong>%value</strong>

en: <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
eo: <strong>%property</strong> estas <strong>%value</strong>

en: User autocomplete
eo: Aŭtomata plenigo de uzanto

en: 0 sec
eo: 0 sek

en: form
eo: formularo

en: Basic options
eo: Bazaj opcioj

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
eo: Por ŝanĝi pasvorton, entajpu la novan pasvorton en ambaŭ kampoj.

en: You have already used this one-time login link. It is not necessary to use this link to login anymore. You are already logged in.
eo: Vi jam uzis ĉi tiun unu-fojan ensalutan ligilon. Ne necesas pluuzi ĉi tiun ligilon. Vi jam estas ensalutinta.

en: You have tried to use a one-time login link that has expired. Please request a new one using the form below.
eo: Vi provis uzi unu-fojan ensalutan ligilon kies limdato pasis. Bonvolu peti novan uzante la formularon sube.

en: This login can be used only once.
eo: Vi povas uzi ĉi tiun ensaluton nur unufoje.

en: You have tried to use a one-time login link which has either been used or is no longer valid. Please request a new one using the form below.
eo: Vi provis uzi unu-fojan ensalutan ligilon kiu estas aŭ uzita aŭ ne plu valida. Bonvolu peti novan uzante la formularon sube.

en: The translation import of %filename failed.
eo: La traduka importo de %filename malsukcesis.

en: Abbreviation
eo: Mallongigo

en: Inserted
eo: Enmetita

en: Provide a password for the new account in both fields.
eo: Provizu pasvorton por la nova konto en ambaŭ kampoj.

en: For more information, please refer to the <a href="@help">help section</a>, or the <a href="@handbook">online Drupal handbooks</a>. You may also post at the <a href="@forum">Drupal forum</a>, or view the wide range of <a href="@support">other support options</a> available.
eo: Por pliaj informoj, bonvolu vidi la <a href="@help">helpan sekcion</a>, aŭ la <a href="@handbook">retajn manlibrojn de Drupalo</a>. Vi ankaŭ rajtas afiŝi ĉe la <a href="@forum">forumo de Drupal</a>, aŭ vidi la vastan rangon de <a href="@support">aliaj subtenaj opcioj</a>.

en: Account details for !username at !site
eo: Kontaj detaloj por !username ĉe !site

en: !username,
    
    Thank you for registering at !site. You may now log in to !login_uri using the following username and password:
    
    username: !username
    password: !password
    
    You may also log in by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
    
    
    --  !site team
eo: !username,
    
    Dankon pro via registriĝo ĉe !site. Vi nun rajtas ensaluti al !login_url uzante la jenajn uzantnomon kaj pasvorton:
    
    uzantnomo: !username
    pasvorto:  !password
    
    Vi ankaŭ rajtas ensaluti alklakante ĉi tiun ligilon aŭ kopiante kaj algluante ĝin en vian retumilon:
    
    !login_url
    
    Tio estas unu-foja ensaluto, do ĝi povas esti uzata nur unu-foje.
    
    Post la ensaluto, vi alidirektiĝos al !edit_uri, por ke vi povu ŝanĝi vian pasvorton.
    
    
    --  !site teamo

en: User e-mail settings
eo: Retpoŝtaj agordoj de uzantoj

en: Subject of welcome e-mail
eo: Temo de bonveniga retpoŝto

en: Customize the subject of your welcome e-mail, which is sent to new members upon registering.
eo: Agordu la temon de via bonveniga retpoŝto, kiu estos sendata al novaj membroj post registriĝo.

en: Body of welcome e-mail
eo: Korpo de bonveniga retpoŝto

en: Customize the body of the welcome e-mail, which is sent to new members upon registering.
eo: Agordu la korpon de la bonveniga retpoŝto, kiu estos sendata al novaj membroj post registriĝo.

en: Poll
eo: Enketo

en: Preview post
eo: Antaŭrigardu afiŝon

en: Must users preview posts before submitting?
eo: Ĉu uzantoj devas antaŭrigardi afiŝojn antaŭ submetado?

en: More information about formatting options
eo: Pliaj informoj pri formataj opcioj

en: Cron has been running for more than an hour and is most likely stuck.
eo: Cron funkciadis dum pli ol unu horo kaj verŝajne ŝtopiĝis.

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
eo: Provante refunkciigi crom dum ĝi jam funkcias.

en: Cron run completed.
eo: Cron-laboro finita.

en: An explanation of the additions or updates being made to help other authors understand your motivations.
eo: Klarigo de la aldonoj aŭ ĝisdatigoj farataj por helpi ke aliaj aŭtoroj komprenu viajn motivojn.

en: The minimum number of words for the body field to be considered valid for this content type. This can be useful to rule out submissions that do not meet the site's standards, such as short test posts.
eo: La minimuma nombro da vortoj por ke la korpa kampo estu konsiderata valida por ĉi tiu enhavspeco. Tio povas utili por aŭtomate forigi afiŝojn kiuj ne kongruas al la retejaj normoj, kiel mallongaj tekstaj afiŝoj.

en: Optionally specify an alternative URL by which this node can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
eo: Notu alternativan vojon (URL) laŭ kiu tiu nodo estos alirebla. Ekzemple, tajpu "pri" kiam vi skribas pri-paĝon. Uzu relativan vojon kaj ne aldonu suprenstrekon post ĝi, aŭ la simbola ligilo al URL ne funkcios.

en: Already added languages
eo: Jam aldonitaj lingvoj

en: Recent blog posts
eo: Laste aldonitaj blogaĵoj

en: Who's new
eo: Kiu novas

en: Are you sure you want to delete these users?
eo: Ĉu vi certas ke vi volas forigi tiujn uzantojn?

en: The users have been deleted.
eo: La uzantoj estis forigitaj.

en: Language name
eo: Lingva nomo

en: allow
eo: permesi

en: Edit category
eo: Redaktu kategorion

en: The content type %name has been updated.
eo: La enhavspeco %name estis ĝisdatigita.

en: The content type %name has been added.
eo: La enhavspeco %name estis aldonita.

en: Catalan
eo: Kataluna

en: Cron ran successfully
eo: Cron funkciis sukcese

en: Contact form
eo: Kontakta formularo

en: Rule type
eo: Regula tipo

en: Mask
eo: Masko

en: Are you sure you want to delete the @type rule for %rule?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi la @type regulon por %rule?

en: The access rule has been deleted.
eo: La alira regulo estas forigita.

en: Sorry, %name is not recognized as a user name or an email address.
eo: Pardonu, %name ne estas rekonata kiel uzantnomo aŭ retpoŝtadreso.

en: Database configuration
eo: Datumbaza agordo

en: Your web server does not appear to support any common database types. Check with your hosting provider to see if they offer any databases that <a href="@drupal-databases">Drupal supports</a>.
eo: Via reta servilo ne ŝajnas subteni kutimajn datumbazajn specojn. Kontrolu kun via retgastiganto por vidi ĉu ili ofertas datumbazon kiun <a href="@drupal-databases">Drupalo subtenas</a>.

en: To set up your @drupal database, enter the following information.
eo: Por agordi vian datumbazon de @drupal, enigu la jenajn informojn.

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
eo: La datumbaza tipo kiun viaj datumoj de @drupal konserviĝos.

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
eo: La nomo de la datumbazo kiun viaj datumoj de @drupal konserviĝos. Ĝi devas ekzistas sur via servilo antaŭ ol @drupal povas esti instalita.

en: The name of the %db_type database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
eo: La nomo de la datumbazo de %db_type kiun viaj datumoj de @drupal konserviĝos. Ĝi devas ekzistas sur via servilo antaŭ ol @drupal povas esti instalita.

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %db_type server, however your PHP installation currently does not support this database type.
eo: En via dosiero de %settings_file, vi agordis @drupal ke ĝi uzu servilon de %db_type, tamen via instalo de PHP nun ne subtenas tiun datumbazan specon.

en: Select an installation profile
eo: Elektu instalan profilon

en: (built-in)
eo: (enkonstruita)

en: No profiles available
eo: Neniuj profiloj alireblaj

en: We were unable to find any installer profiles. Installer profiles tell us what modules to enable and what schema to install in the database. A profile is necessary to continue with the installation process.
eo: Ni ne povis trovi instalan profilon. Instalaj profiloj diras al ni kiujn modulojn indas ŝalti kaj kiun skemon por instali en la datumbazo. Profilo necesas por daŭrigi kun la instalado.

en: Drupal already installed
eo: Drupalo jam instalita

en: @drupal installation complete
eo: Instalado de @drupal kompleta

en: Congratulations, @drupal has been successfully installed.
eo: Gratulon, @drupal sukcese instaliĝis.

en: Please review the messages above before continuing on to <a href="@url">your new site</a>.
eo: Bonvolu relegi la mesaĝojn supre antaŭ ol vi daŭrigas al <a href="@url">via nova retejo</a>.

en: You may now visit <a href="@url">your new site</a>.
eo: Vi rajtas nun viziti <a href="@url">via nova retejo</a>.

en: Site off-line
eo: Eksterreta retejo

en: Cron run exceeded the time limit and was aborted.
eo: Cron funkcio daŭris pli longe ol la tempolimo kaj estis ĉesigita.

en: 1 byte | @count bytes
eo[0]: 1 bajto
eo[1]: @count bajtoj

en: MySQL database
eo: MySQL-datumbazo

en: Your MySQL Server is too old. Drupal requires at least MySQL %version.
eo: Via MySQL-servilo estas tro malnova. Drupalo postulas almenaŭ MySQL %version.

en: PostgreSQL database
eo: PostgreSQL-datumbazo

en: Your PostgreSQL Server is too old. Drupal requires at least PostgreSQL %version.
eo: Via PostgreSQL-Servo estas tro malnova. Drupalo postulas almenaŭ PostgreSQL %version.

en: Your PostgreSQL database is set up with the wrong character encoding (%encoding). It is possible it will not work as expected. It is advised to recreate it with UTF-8/Unicode encoding. More information can be found in the <a href="@url">PostgreSQL documentation</a>.
eo: Via PostgreSQL-datumbazo uzas malĝustan signan enkodigon (%encoding). Ĝi eble ne funckios kiel atendite. Estas konsilinde rekrei ĝin kun UTF-8/Unikodo-enkodigo. Pliaj informoj troviĝas en la <a href="@url">PostgreSQL-dokumentaro</a>.

en: The directory %directory has been created.
eo: La dosierujo %directory estas kreita.

en: The permissions of directory %directory have been changed to make it writable.
eo: La permesoj de la dosierujo %directory ŝanĝiĝis por ke vi povu konservi en ĝi.

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
eo: !name ne povas esti pli longa ol %max signoj, sed nun enhavas %length signojn.

en: Illegal choice %choice in %name element.
eo: Malvalida elekto %choice en elemento %name.

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
eo: Difini la bildan kvaliton por JPEG-manipuloj. Rangas inter 0 kaj 100. Pli altaj valoroj signifas pli bonan bildkvaliton, sed pli grandaj dosieroj.

en: The %module module is required but was not found. Please move it into the <em>modules</em> subdirectory.
eo: La modulo de %modulo estas bezonata, sed ne trovita. Bonvolu movi ĝin en la subdosierujon de <em>modules</em>.

en: PHP MySQL support not enabled.
eo: PHP MySQL subteno ne enŝaltita.

en: PHP MySQLi support not enabled.
eo: Subteno por PHP MySQLi ne ŝaltita.

en: PHP PostgreSQL support not enabled.
eo: Subteno por PHP PostgreSQL ne ŝaltita.

en: Custom language
eo: Laŭmenda lingvo

en: Add custom language
eo: Aldonu laŭmendan lingvon

en: Language name in English
eo: Lingva nomo en la angla

en: The language %language (%code) already exists.
eo: La %language lingvo (%code) jam ekzistas.

en: Invalid language code.
eo: Nevalida lingva kodo.

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
eo: Lasu malplena por montri ĉiujn tekstojn.  Majuskleco gravas por la serĉo.

en: English (provided by Drupal)
eo: Angla (provizita de Drupalo)

en: Search in
eo: Serĉu en

en: Only translated strings
eo: Nur tradukitaj tekstoj

en: Only untranslated strings
eo: Nur netradukitaj tekstoj

en: Languages not yet added
eo: Lingvoj ankoraŭ ne aldonitaj

en: Import translation
eo: Importu tradukon

en: Import into
eo: Importu en

en: Strings in the uploaded file replace existing ones, new ones are added
eo: Tekstoj en la alŝutata dosiero anstataŭigas ekzistantajn, novaj aldoniĝas

en: Existing strings are kept, only new strings are added
eo: Ekzistantaj tekstoj restas, nur novaj tekstoj aldoniĝas

en: Export translation
eo: Eksportu tradukon

en: String not found.
eo: Teksto ne trovita.

en: The string has been saved.
eo: La teksto konserviĝis.

en: The string has been removed.
eo: La teksto estas forigita.

en: The language selected for import is not supported.
eo: La lingvo elektita por importi estas nesubtenata.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
eo: La traduka dosiero %filename ŝajnas havi mankantan aŭ misformitan kaplinion.

en: The translation file %filename contains an error: the plural formula could not be parsed.
eo: La traduka dosiero %filename enhavas eraron: la plurala formo ne povis esti sintakse analizita.

en: Exported %locale translation file: %filename.
eo: Eksportis %locale tradukan dosieron: %filename.

en: Exported translation file: %filename.
eo: Eksportis tradukan dosieron: %filename.

en: Abkhazian
eo: Abĥaza

en: Avestan
eo: Avesta

en: Afrikaans
eo: Afrikansa

en: Akan
eo: Akana

en: Amharic
eo: Amhara

en: Assamese
eo: Asama

en: Avar
eo: Avara

en: Aymara
eo: Ajmara

en: Azerbaijani
eo: Azerbajĝana

en: Bashkir
eo: Baŝkira

en: Belarusian
eo: Belorusa

en: Bihari
eo: Biharo

en: Bislama
eo: Bislamo

en: Bengali
eo: Bengala

en: Tibetan
eo: Tibeta

en: Breton
eo: Bretona

en: Bosnian
eo: Bosna

en: Chechen
eo: Ĉeĉena

en: Chamorro
eo: Ĉamora

en: Corsican
eo: Korsika

en: Cree
eo: Kria

en: Old Slavonic
eo: Slavono

en: Chuvash
eo: Ĉuvaŝa

en: Welsh
eo: Kimra

en: Maldivian
eo: Maldiva

en: Bhutani
eo: Butano

en: Ewe
eo: Evea

en: Estonian
eo: Estona

en: Basque
eo: Eŭska

en: Persian
eo: Persa

en: Fulah
eo: Fulfulda

en: Faeroese
eo: Feroa

en: Frisian
eo: Frisa

en: Irish
eo: Irlanda

en: Scots Gaelic
eo: Skot-Gaela

en: Galician
eo: Galega

en: Guarani
eo: Gvarania

en: Gujarati
eo: Guĝarata

en: Manx
eo: Manksa

en: Hausa
eo: Haŭsa

en: Hiri Motu
eo: Hiri-Motuo

en: Armenian
eo: Armena

en: Herero
eo: Herera

en: Interlingua
eo: Interlingvo

en: Interlingue
eo: Interlingveo

en: Igbo
eo: Igba

en: Inupiak
eo: Inuita

en: Icelandic
eo: Islanda

en: Inuktitut
eo: Inuka

en: Javanese
eo: Java

en: Georgian
eo: Kartvela

en: Kongo
eo: Konga

en: Kikuyu
eo: Kikuja

en: Kwanyama
eo: Kuanjama

en: Kazakh
eo: Kazaĥa

en: Greenlandic
eo: Gronlanda

en: Cambodian
eo: Kmera

en: Kannada
eo: Kanara

en: Kanuri
eo: Kanura

en: Kashmiri
eo: Kaŝmira

en: Kurdish
eo: Kurda

en: Cornish
eo: Kornvala

en: Kirghiz
eo: Kirgiza

en: Latin
eo: Latina

en: Luxembourgish
eo: Luksemburga

en: Laothian
eo: Laosa

en: Latvian
eo: Latva

en: Malagasy
eo: Malagasa

en: Marshallese
eo: Marŝala

en: Maori
eo: Maoria

en: Macedonian
eo: Makedona

en: Malayalam
eo: Malajalama

en: Mongolian
eo: Mongola

en: Moldavian
eo: Moldava

en: Marathi
eo: Marata

en: Malay
eo: Malaja

en: Maltese
eo: Malta

en: Burmese
eo: Birma

en: North Ndebele
eo: Norda Ndebela

en: Nepali
eo: Nepala

en: Norwegian Bokmål
eo: Norvega (Bokmål)

en: Norwegian Nynorsk
eo: Norvega (Nynorsk)

en: South Ndebele
eo: Suda Ndebela

en: Chichewa
eo: Njanĝa

en: Occitan
eo: Okcitana

en: Oromo
eo: Oroma

en: Oriya
eo: Orijo

en: Ossetian
eo: Oseta

en: Punjabi
eo: Panĝaba

en: Pali
eo: Palio

en: Pashto
eo: Paŝtua

en: Portuguese, Portugal
eo: Portugala, Portugalio

en: Portuguese, Brazil
eo: Portugala, Brazilo

en: Quechua
eo: Keĉua

en: Rhaeto-Romance
eo: Romanĉa

en: Kirundi
eo: Burunda

en: Kinyarwanda
eo: Ruanda

en: Sanskrit
eo: Sanskrito

en: Sardinian
eo: Sarda

en: Sindhi
eo: Sinda

en: Northern Sami
eo: Norda Samea

en: Sango
eo: Sangoa

en: Serbo-Croatian
eo: Serbokroata

en: Slovenian
eo: Slovena

en: Samoan
eo: Samoa

en: Shona
eo: Ŝona

en: Albanian
eo: Albana

en: Serbian
eo: Serba

en: Siswati
eo: Svazia

en: Sesotho
eo: Sota

en: Sudanese
eo: Sudana

en: Swahili
eo: Svahila

en: Tamil
eo: Tamila

en: Telugu
eo: Telugua

en: Tajik
eo: Taĝika

en: Thai
eo: Taja

en: Tigrinya
eo: Tigraja

en: Turkmen
eo: Turkmena

en: Tagalog
eo: Tagaloga

en: Setswana
eo: Cvana

en: Tsonga
eo: Conga

en: Tatar
eo: Tatara

en: Twi
eo: Akana

en: Tahitian
eo: Tahitia

en: Uighur
eo: Ujgura

en: Ukrainian
eo: Ukraina

en: Urdu
eo: Urda

en: Uzbek
eo: Uzbeka

en: Venda
eo: Vendaa

en: Vietnamese
eo: Vjetnama

en: Wolof
eo: Volofa

en: Xhosa
eo: Ksosa

en: Yiddish
eo: Jida

en: Yoruba
eo: Joruba

en: Zhuang
eo: Ĝuanga

en: Chinese, Simplified
eo: Ĉina simplifita

en: Chinese, Traditional
eo: Ĉina tradicia

en: Zulu
eo: Zulua

en: Operating in off-line mode.
eo: Funkcias nekonektite al interreto.

en: sort icon
eo: ordigu piktogramon

en: sort ascending
eo: ordigu kreskante

en: sort descending
eo: ordigu malkreskante

en: The following errors must be resolved before you can continue the installation process
eo: La jenaj eraroj devas esti solvitaj antaŭ ol vi povas daŭrigi la instaladon

en: The following error must be resolved before you can continue the installation process
eo: La jena eraro devas esti solvita antaŭ ol vi apovas daŭrigi la instaladon

en: The following installation warnings should be carefully reviewed, but in most cases may be safely ignored
eo: La jenaj avertoj pri instalado devas esti zorge legitaj, sed en la plejmulto da kazoj povas esti ignoritaj

en: The following installation warning should be carefully reviewed, but in most cases may be safely ignored
eo: La jena averto pri instalado devas esti zorge legita, sed en la plejmulto da kazoj povas esti ignorita

en: The PCRE library in your PHP installation is outdated. This will cause problems when handling Unicode text. If you are running PHP 4.3.3 or higher, make sure you are using the PCRE library supplied by PHP. Please refer to the <a href="@url">PHP PCRE documentation</a> for more information.
eo: La biblioteko de PCRE en via PHP-instalo estas neĝisdata. Tio kaŭzos problemojn kiam oni prilaboras unikodan tekston. Se vi uzas PHP 4.3.3 aŭ pli nova, certigu ke vi uzas la bibliotekon de PCRE kiu venas kun PHP. Bonvolu vidi la <a href="@url">dokumentaron de PHP PCRE</a> por pliaj informoj.

en: Operations on Unicode strings are emulated on a best-effort basis. Install the <a href="@url">PHP mbstring extension</a> for improved Unicode support.
eo: Operacioj pri unikodaj tekstoj funkcias kiel eble plej bone. Instalu la <a href="@url">etendaĵon de PHP mbstring</a> por plibonigi unikodan subtenon.

en: Multibyte string function overloading in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.func_overload</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
eo: Multbajta tekstfunkcia superŝarĝo en PHP estas aktiva kaj devas esti malŝaltita. Kontrolu la php.ini-agordon de <em>mbstring.func_overload</em>.  Bonvolu vidi la <a href="@url">dokumentaron de PHP mbstring</a> por pliaj informoj.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
eo: Multbajta teksta enmeta konvertado en PHP estas aktiva kaj devas esti malŝaltita. Kontrolu la php.ini-agordon de <em>mbstring.encoding_translation</em>. Bonvolu vidi la <a href="@url">dokumentaron de PHP mbstring</a> por pliaj informoj.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_input</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
eo: Multbajta teksta enmeta konvertado en PHP estas aktiva kaj devas esti malŝaltita. Kontrolu la php.ini-agordon de <em>mbstring.http_input</em>. Bonvolu vidi la <a href="@url">dokumentaron de PHP mbstring</a> por pliaj informoj.

en: Multibyte string output conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_output</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
eo: Multbajta teksta elmeta konvertado en PHP estas aktiva kaj devas esti malŝaltita. Kontrolu la php.ini-agordon de <em>mbstring.http_output</em>. Bonvolu vidi la <a href="@url">dokumentaron de PHP mbstring</a> por pliaj informoj.

en: Standard PHP
eo: Norma PHP

en: PHP Mbstring Extension
eo: PHP Mbstring Etendaĵo

en: Unicode library
eo: Unikoda biblioteko

en: Could not convert XML encoding %s to UTF-8.
eo: Oni ne povis konverti XML-kodigon de %s al UTF-8.

en: Unsupported encoding %s. Please install iconv, GNU recode or mbstring for PHP.
eo: Nesubtenata enkodigo de %s. Bonvolu instali iconv, GNU recode aŭ mbstring por PHP.

en: Parse error. Not well formed
eo: Parsa eraro. Ne bone formita

en: Parse error. Request not well formed.
eo: Parsa eraro. Peto ne bone formita.

en: Server error. Invalid XML-RPC. Request must be a methodCall.
eo: Servila eraro. Nevalida XML-RPC. Peto devas esti methodCall.

en: Server error. Requested method @methodname not specified.
eo: Servila eraro. Petita metodo @methodname ne estas difinita.

en: Server error. Wrong number of method parameters.
eo: Servila eraro. Malĝusta nombro da metodaj parametroj.

en: Server error. Invalid method parameters.
eo: Servila eraro. Nevalidaj metodaj parametroj.

en: Server error. Requested function @method does not exist.
eo: Servila eraro. Petita metodo @method ne ekzistas.

en: Invalid syntax for system.multicall.
eo: Nevalida sintakso por system.multicall.

en: Recursive calls to system.multicall are forbidden.
eo: Rekursivaj alvokoj al system.multicall estas malpermesataj.

en: Server error. Requested method @methodname signature not specified.
eo: Servila eraro. Signaturo de petita metodo  @methodname ne estas difinita.

en: Categorize news items
eo: Kategoriigi novaĵerojn

en: A feed named %feed already exists. Please enter a unique title.
eo: fluo nomata %feed jam ekzistas. Bonvolu enmeti unikan titolon.

en: Are you sure you want to remove all items from the feed %feed?
eo: Ĉu vi certas ke vi volas forigi ĉiujn erojn el la fluo %feed?

en: Category selection type
eo: Speco de kategoria elekto

en: checkboxes
eo: markobutonoj

en: multiple selector
eo: multelektilo

en: Configure which content your site aggregates from other sites, how often it polls them, and how they're categorized.
eo: Agordu kiun enhavon via retejo kolektas de aliaj retejoj, kiom ofte ĝi petas ilin, kaj kiel ili kategoriiĝas.

en: Update items
eo: Ĝisdatigu erojn

en: Edit feed
eo: Redaktu fluon

en: Post new blog entry.
eo: Kreu novan blogaĵon.

en: You are not allowed to post a new blog entry.
eo: Vi ne rajtas afiŝi novan blogaĵon.

en: Blog entry
eo: Blogaĵo

en: View recent blog entries
eo: Rigardu lastajn blogaĵojn

en: Read the latest blog entries.
eo: Legu la lastajn blogaĵojn.

en: Enables keeping easily and regularly updated user web pages or blogs.
eo: Ŝaltas eblon teni facile kaj regule ĝisdatan uzantajn retejojn aŭ blogojn.

en: Save book pages
eo: Konservu libropaĝojn

en: Updated book %title.
eo: Ĝisdatigis libron %title.

en: Update book outline
eo: Ĝisdatigu libran skemon

en: Remove from book outline
eo: Forviŝu de libra skemo

en: The book outline has been updated.
eo: La libra skemo ĝisdatiĝis.

en: The post has been removed from the book.
eo: La afiŝo estas forigita de la libro.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
eo: Montri preseblan version de ĉi tiu libropaĝo kaj ĉiuj ĝiaj subpaĝoj.

en: Users can select the <em>printer-friendly version</em> link visible at the bottom of a book page to generate a printer-friendly display of the page and all of its subsections.
eo: Uzantoj povas elekti la ligilon por <em>presebla versio</em> malsupre en la paĝo por generi preseblan montron de la paĝo kaj ĉiuj ĝiaj subsekcioj.

en: create new books
eo: verku novajn librojn

en: Book page
eo: Libropaĝo

en: The color picker only works if the <a href="@url">download method</a> is set to public.
eo: La kolorelektilo nur funkcias se la <a href="@url">elŝuta metodo</a> estas agordita al publiko.

en: Base color
eo: Baza koloro

en: Header top
eo: Kaplinia supro

en: Header bottom
eo: Kaplinio subo

en: There is not enough memory available to PHP to change this theme's color scheme. You need at least %size more. Check the <a href="@url">PHP documentation</a> for more information.
eo: Ne estas sufiĉe da memoro al PHP por ŝanĝi ĉi-haŭtan kolorskemon. Vi bezonas almenaŭ %size pli. Kontrolu la <a href="%url">PHP dokumentaron</a> por pliaj informoj.

en: The GD library for PHP is enabled, but was compiled without PNG support. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
eo: La GD-biblioteko por PHP estas ebligita, sed kompilita sen PNG-subteno. Bonvolu kontroli la <a href="@url">PHP bild-dokumentaron</a> por informoj kiel korekti tion.

en: Allows the user to change the color scheme of certain themes.
eo: Permesas al la uzanto povi ŝanĝi la kolorskemon de specifaj haŭtoj.

en: Delete the selected comments
eo: Forviŝu la elektitajn komentojn

en: Allows users to comment on and discuss published content.
eo: Ĝi permesas al uzantoj komenti kaj diskuti eldonitan enhavon.

en: Example: 'website feedback' or 'product information'.
eo: Ekzemple: 'reteja komento' aŭ 'produktaj informoj'.

en: When listing categories, those with lighter (smaller) weights get listed before categories with heavier (larger) weights. Categories with equal weights are sorted alphabetically.
eo: Listigante kategoriojn, "malpezaj" aperos super "pezaj" kategorioj. Kategorioj kun egalaj pezoj aperos laŭ alfabeta sinsekvo.

en: Contact form: category %category deleted.
eo: Kontaktformularo: kategorio %category forigita.

en: The contact module also adds a <a href="@menu-settings">menu item</a> (disabled by default) to the navigation block.
eo: La kontakt-modulo ankaŭ aldonas <a href="@menu-settings">menueron</a> (malebligita defaŭlte) al la naviga bloko.

en: Personal contact form
eo: Persona kontakta formularo

en: Allow other users to contact you by e-mail via <a href="@url">your personal contact form</a>. Note that while your e-mail address is not made public to other members of the community, privileged users such as site administrators are able to contact you even if you choose not to enable this feature.
eo: Permesu ke aliaj uzantoj povu kontakti vin retpoŝte per <a href="@url">via personala kontakta formularo</a>. Rimarku ke via retpoŝtadreso ne videblos publike al aliaj komunumanoj, sed privilegiaj uzantoj kiel la reteja administranto povas kontakti vin, eĉ se vi ne ebligas tiun ĉi funkcion.

en: access site-wide contact form
eo: aliri al reteja kontaktformularo

en: Create a system contact form and set up categories for the form to use.
eo: Kreu sisteman kontaktformularon kaj starigi kategoriojn por la formularo.

en: Edit contact category
eo: Redaktu kontaktan kategorion

en: Enables the use of both personal and site-wide contact forms.
eo: Ebligas la uzon de kaj personaj kaj retejaj kontaktformularoj.

en: Recent log entries
eo: Lastaj log-enskriboj

en: View events that have recently been logged.
eo: Vidu eventojn kiuj lastatempe estis metitaj en la log-dosiero.

en: Top 'page not found' errors
eo: Plej gravaj eraroj de 'paĝo ne trovita'

en: View 'page not found' errors (404s).
eo: Vidu erarojn de 'paĝo ne trovita' (404).

en: Top 'access denied' errors
eo: Plej gravaj eraroj de 'aliro malpermesata'

en: View 'access denied' errors (403s).
eo: Vidu erarojn de 'aliro malpermesata' (403).

en: All roles may use default format
eo: Ĉiuj roloj eble uzas defaŭltan formaton

en: No roles may use this format
eo: Neniuj roloj eble uzas ĉi tiun formaton

en: Set default format
eo: Elektu defaŭltan formaton

en: Default format updated.
eo: Defaŭlta formato ĝisdatigita.

en: Add input format
eo: Aldonu enmetan formaton

en: All roles for the default format must be enabled and cannot be changed.
eo: Ĉiuj roloj por la defaŭlta formato devas esti ŝaltita kaj ne povas esti ŝanĝita.

en: Specify a unique name for this filter format.
eo: Elektu unikan nomon por ĉi tiu filtra formato.

en: Choose which roles may use this filter format. Note that roles with the "administer filters" permission can always use all the filter formats.
eo: Elektu kiujn rolojn rajtas uzi ĉi tiun filtran formaton. Rimarku ke roloj kun la permeso de "administri filtrojn" povas ĉiam uzi ĉiujn filtrajn formatojn.

en: Choose the filters that will be used in this filter format.
eo: Elektu la filtrojn kiuj estos uzataj en ĉi tiu filtra formato.

en: No guidelines available.
eo: Neniuj gvidlinioj ekzistas.

en: These are the guidelines that users will see for posting in this input format. They are automatically generated from the filter settings.
eo: Jen gvidlinioj kiujn uzantoj vidos por afiŝi en ĉi tiu enmeta formato. Ili aŭtomate generiĝas de la filtraj agordoj.

en: Filter format names need to be unique. A format named %name already exists.
eo: Nomoj de filtraj formatoj devas esti unikaj. Formato nomata %name jam ekzistas.

en: Added input format %format.
eo: Aldonis enmetan formaton %format

en: The input format settings have been updated.
eo: La agordoj por enhavaj formatoj ĝisdatiĝis.

en: Are you sure you want to delete the input format %format?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forviŝi la enmetan formaton %format?

en: If you have any content left in this input format, it will be switched to the default input format. This action cannot be undone.
eo: Se vi havas enhavon kiu restas en ĉi tiu enhava formato, ĝi iĝos la defaŭlta enhava formato. Ĉi tiu ago ne povas esti malfarata.

en: The default format cannot be deleted.
eo: La enmeta formato ne povas esti forigita.

en: Deleted input format %format.
eo: Forviŝis la enmetan formaton %format.

en: No settings are available.
eo: Neniuj agordoj ekzistas.

en: The filter ordering has been saved.
eo: La filtraj pezoj estis konservitaj.

en: If you cannot find the settings for a certain filter, make sure you have enabled it on the <a href="@url">view tab</a> first.
eo: Se vi ne povas trovi la agordojn por specifa filtro, certigu ke vi ŝaltis ĝin sur la <a href="%url">listaj filtroj</a> unue.

en: Allowed HTML tags: @tags
eo: Permesitaj HTML-markoj: @tags

en: 
    <p>This site allows HTML content. While learning all of HTML may feel intimidating, learning how to use a very small number of the most basic HTML "tags" is very easy. This table provides examples for each tag that is enabled on this site.</p>
    <p>For more information see W3C's <a href="http://www.w3.org/TR/html/">HTML Specifications</a> or use your favorite search engine to find other sites that explain HTML.</p>
eo: 
    <p>Ĉi tiu retejo permesas HTML-enhavon. Kvankam estas timige lerni ĉion pri HTML, facilas lerni la plej bazajn "etikedojn".  Ĉi tiu tabelo provizas ekzemplon por ĉiu etikedo kiu funkcias en ĉi tiu retejo.</p>
    <p>Por pliaj informoj, vidu la <a href="http://www.w3.org/TR/html/">HTML Specifaĵojn</a> de la W3C aŭ uzu vian plej ŝatatan serĉilon por trovi aliajn retejojn kiuj klarigas HTML-n.</p>

en: Anchors are used to make links to other pages.
eo: Ankroj estas uzataj por krei ligilojn al aliaj paĝoj.

en: By default line break tags are automatically added, so use this tag to add additional ones. Use of this tag is different because it is not used with an open/close pair like all the others. Use the extra " /" inside the tag to maintain XHTML 1.0 compatibility
eo: Defaŭlte linirompaj etikedoj aŭtomate aldoniĝas, do uzu ĉi tiun etikedon por aldoni ekstrajn. Ĉi tiu tago funkcias malsame, ĉar ĝi ne estas uzata kun malferma/ferma paro kiel ĉiuj aliaj. Uzu la ekstran " /" ene de etikedo por teni XHTML 1.0 kongruecon

en: Text with <br />line break
eo: Teksto kun <br />linerompo

en: By default paragraph tags are automatically added, so use this tag to add additional ones.
eo: Defaŭlte alineaj etikedoj aŭtomate aldoniĝas, do uzu ĉi tiun etikedon por aldoni ekstrajn.

en: Paragraph one.
eo: Alineo unu.

en: Paragraph two.
eo: Alineo du.

en: Strong
eo: Forta

en: Emphasized
eo: Emfazita

en: Cited
eo: Citita

en: Coded text used to show programming source code
eo: Kodita teksto uzata por montri programan fontkodon

en: Coded
eo: Kodita

en: Bolded
eo: Grasita

en: Italicized
eo: Kursivita

en: Superscripted
eo: Superskriptita

en: <sup>Super</sup>scripted
eo: <sup>Super</sup>skriptita

en: Subscripted
eo: Subskriptita

en: <sub>Sub</sub>scripted
eo: <sub>Sub</sub>skriptita

en: <abbr title="Abbreviation">Abbrev.</abbr>
eo: <abbr title="Mallongigo">Mallong.</abbr>

en: <acronym title="Three-Letter Acronym">TLA</acronym>
eo: <acronym title="Tri-Litera Akronimo">TLA</acronym>

en: Block quoted
eo: Blokite citita

en: Quoted inline
eo: Citita enlinie

en: Table header
eo: Tabelo kaplineo

en: Table cell
eo: Tabela ĉelo

en: Ordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
eo: Ordigita listo - uzu la &lt;li&gt; por komenci ĉiun listeron

en: First item
eo: Unua listero

en: Second item
eo: Dua listero

en: Unordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
eo: Senordigita listo - uzu la &lt;li&gt; por komenci ĉiun listeron

en: Definition lists are similar to other HTML lists. &lt;dl&gt; begins the definition list, &lt;dt&gt; begins the definition term and &lt;dd&gt; begins the definition description.
eo: Difinaj listoj similas al aliaj HTML-listoj. &lt;dl&gt; komencas difinan liston, %lt;dt%gt; komencas difinan terminon kaj &lt;dd&gt; komencas difinan priskribon.

en: First term
eo: Unua termino

en: First definition
eo: Unua difino

en: Second term
eo: Dua termino

en: Second definition
eo: Dua difino

en: Subtitle three
eo: Subtitolo tri

en: Subtitle four
eo: Subtitolo kvar

en: Subtitle five
eo: Subtitolo kvin

en: Subtitle six
eo: Subtitolo ses

en: Tag Description
eo: Etikedo Priskribo

en: You Type
eo: Vi tajpas

en: You Get
eo: Vi ricevas

en: No help provided for tag %tag.
eo: Neniu helpo ekzistas por la etikedo %tag.

en: 
    <p>Most unusual characters can be directly entered without any problems.</p>
    <p>If you do encounter problems, try using HTML character entities. A common example looks like &amp;amp; for an ampersand &amp; character. For a full list of entities see HTML's <a href="http://www.w3.org/TR/html4/sgml/entities.html">entities</a> page. Some of the available characters include:</p>
eo: 
    <p>La plej multo de nekutimaj karakteroj povas esti entajpitaj senprobleme.</p>
    <p>Se vi ne malkovras problemojn, provu uzi HTML-karakteroj. Kutima ekzemplo aspektas kiel &amp;amp; por kaj-simbolo &amp; karaktero. Por plena listo, vidu la paĝo de <a href="http://www.w3.org/TR/html4/sgml/entities.html">karakteroj</a>.  Iuj el la uzeblaj karakteroj inkluzivas:</p>

en: Ampersand
eo: Kaj simbolo

en: Quotation mark
eo: Citilo

en: Character Description
eo: Priskribo de Simbolo

en: No HTML tags allowed
eo: Neniuj HTML etikedoj permesataj

en: Lines and paragraphs break automatically.
eo: Versoj kaj alineoj estas aŭtomate dividitaj.

en: Lines and paragraphs are automatically recognized. The &lt;br /&gt; line break, &lt;p&gt; paragraph and &lt;/p&gt; close paragraph tags are inserted automatically. If paragraphs are not recognized simply add a couple blank lines.
eo: Lineoj kaj alineoj aŭtomate rekoneblas. La &lt;br /&gt; linerompo, &lt;p&gt; alineo kaj &lt;/p&gt; fermajn alineajn etikedojn enmetiĝas aŭtomate. Se alineoj ne rekoneblas, simple aldonu kelkajn malplenajn lineojn.

en: Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
eo: Retpaĝaj adresoj kaj retpoŝtadresoj iĝas ligiloj aŭtomate.

en: HTML filter
eo: HTML-filtro

en: Converts line breaks into HTML (i.e. &lt;br&gt; and &lt;p&gt; tags).
eo: Konvertas linerompojn en HTML-n (ekz. &lt;br&gt; kaj &lt;p&gt; etikedoj).

en: Turns web and e-mail addresses into clickable links.
eo: Konvertas retajn kaj repoŝtajn adresojn en klakeblajn ligilojn.

en: How to deal with HTML tags in user-contributed content. If set to "Strip disallowed tags", dangerous tags are removed (see below). If set to "Escape tags", all HTML is escaped and presented as it was typed.
eo: Kiel trakti kun HTML-etikedoj en uzante kontribuita enhavo. Se agordita al "Forigi malpermesatajn etikedojn", danĝeraj etikedoj estas forigitaj (vidu sube). Se agordita al "Eskapigi etikedojn", la tuta HTML estas eskapigita kaj prezentita kiel ĝi estis tajpita.

en: If "Strip disallowed tags" is selected, optionally specify tags which should not be stripped. JavaScript event attributes are always stripped.
eo: Se "Forigi malpermesatatajn etikedojn" estas elektita, vi ankaŭ rajtas elekti kiujn etikedojn ne forigindas.  JavaSkriptaj eventaj atribuoj estas ĉiam superŝaltitaj.

en: Display HTML help
eo: Montri HTML-helpon

en: If enabled, Drupal will display some basic HTML help in the long filter tips.
eo: Se ŝaltita, Drupalo montros iom da baza HTML-helpo en la longaj filtraj helpiloj.

en: Delete input format
eo: Forigi la enmetan formaton

en: Compose tips
eo: Verki helpilojn

en: Handles the filtering of content in preparation for display.
eo: Prizorgas filtradon de enhavo dum preparado por montrado.

en: Forum topic
eo: Foruma temo

en: Enables threaded discussions about general topics.
eo: Ŝaltas fadenajn diskutojn pri ĝeneralaj temoj.

en: Manages the display of online help.
eo: Administras montron de reta helpo.

en: The machine-readable name of this content type. This field cannot be modified for system-defined content types.
eo: La maŝinlegebla nomo de ĉi tiu enhavspeco. Ĉi tiu kampo ne povas esti modifita por sistemdifinitaj enhavspecoj.

en: A brief description of this content type. This text will be displayed as part of the list on the <em>create content</em> page.
eo: Priskribeto de ĉi tiu enhavspeco. Ĉi tiu teksto montriĝos kiel parto de la listo en la paĝo por <em>krei enhavon</em>.

en: This content type does not have a title field.
eo: Ĉi tiu enhavspeco ne havas titolan kampon.

en: To omit the body field for this content type, remove any text and leave this field blank.
eo: Por lasi la korpan kampon malplena por ĉi tiu enhavspeco, forigu la tekston kaj lasu ĉi tiun kampon malplena.

en: This text will be displayed at the top of the submission form for this content type. It is useful for helping or instructing your users.
eo: Ĉi tiu teksto estos montrata supre de la submeta formularo. Tio utilas por helpi aŭ instrui viajn uzantojn.

en: Users with the <em>administer nodes</em> permission will be able to override these options.
eo: Uzantoj kun la permeso por <em>administri nodojn</em> povos ŝanĝi ĉi tiujn opciojn.

en: The machine-readable name %type is already taken.
eo: La maŝinlegebla nomo %type jam estas okupita.

en: The human-readable name %name is already taken.
eo: La homlegebla nomo %name jam estas okupita.

en: The content type %name has been reset to its default values.
eo: La enhavspeco %name estis restarigita al ĝiaj defaŭltaj valoroj.

en: Are you sure you want to delete the content type %type?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi la enhavspecon %type?

en: Added content type %name.
eo: Aldonis enhavspecon %name.

en: If the site is experiencing problems with permissions to content, you may have to rebuild the permissions cache. Possible causes for permission problems are disabling modules or configuration changes to permissions. Rebuilding will remove all privileges to posts, and replace them with permissions based on the current modules and settings.
eo: Se la retejo spertas problemojn kun permesoj al enhavo, vi eble devus rekonstrui la kaŝmemoron de permesoj. Eblaj kaŭzoj por permesaj problemoj estas malŝaltado de moduloj aŭ agordaj ŝanĝoj al permesoj. Rekonstruado forigos ĉiujn privilegiojn al afiŝoj, kaj anstataŭigos ilin kun permesoj bazitaj sur la nunaj moduloj kaj agordoj.

en: Rebuilding may take some time if there is a lot of content or complex permission settings. After rebuilding has completed posts will automatically use the new permissions.
eo: Rekonstruado eble daŭras iom se estas multe da enhavo aŭ komplikaj permesaj agordoj. Post la rekonstruado finiĝas, afiŝoj aŭtomate uzos la novajn permesojn.

en: Node access status
eo: Statuso de la noda atingo

en: Number of posts on main page
eo: Kvanto de eroj en la ĉefa paĝo

en: The default maximum number of posts to display per page on overview pages such as the main page.
eo: La defaŭlta maksimuma nombro da afiŝoj por montri ĉiupaĝe sur superrigardaj paĝoj kiel la ĉefpaĝo.

en: Demote from front page
eo: Ne montru en la ĉefpaĝo

en: Make sticky
eo: Listigu supren

en: Remove stickiness
eo: Ne plu listigu supren

en: Copy of the revision from %date.
eo: Kopio de la revizio de %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
eo: @type: malfarita %title revizio %revision.

en: Below is a list of all the content types on your site. All posts that exist on your site are instances of one of these content types.
eo: Jen listo de ĉiuj enhavtipoj en via retejo. Ĉiuj afiŝoj kiuj ekzistas en via retejo apartenas al unu el tiuj tipoj.

en: To create a new content type, enter the human-readable name, the machine-readable name, and all other relevant fields that are on this page. Once created, users of your site will be able to create posts that are instances of this content type.
eo: Por krei novan enhavtipon, entajpu la homlegeblan nomon, la maŝinlegeblan nomon, kaj ĉiujn aliajn rilatajn kampojn kiuj estas en ĉi tiu paĝo. Post la kreado, uzantoj de via retejo povos krei afiŝojn de ĉi tiu enhavtipo.

en: The revisions let you track differences between multiple versions of a post.
eo: La revizioj helpas ŝanĝospuri diferencojn inter diversaj versioj de la mesaĝo.

en: <h1 class="title">Welcome to your new Drupal website!</h1><p>Please follow these steps to set up and start using your website:</p>
eo: <h1 class="title">Bonvenon al via nova Drupala retejo!</h1><p>Bonvolu sekvi ĉi tiujn paŝojn por agordi kaj komenci uzi vian retejon:</p>

en: <strong>Configure your website</strong> Once logged in, visit the <a href="@admin">administration section</a>, where you can <a href="@config">customize and configure</a> all aspects of your website.
eo: <strong>Agordu vian retejon:</strong> Ensalutinte, vizitu la <a href="@admin">administra sekcio</a>, kie vi povas <a href="@config">agordi</a> ĉiel vian retejon.

en: <strong>Enable additional functionality</strong> Next, visit the <a href="@modules">module list</a> and enable features which suit your specific needs. You can find additional modules in the <a href="@download_modules">Drupal modules download section</a>.
eo: <strong>Ŝaltu aldonajn funkciojn</strong> Sekve, vizitu la <a href="@modules">modulan liston</a> kaj ŝaltu funkciojn kiuj taŭgas por viaj specifaj bezonoj. Vi povas trovi aldonajn modulojn en la <a href="@download_modules">elŝuta sekcio de moduloj por Drupalo</a>.

en: <strong>Customize your website design</strong> To change the "look and feel" of your website, visit the <a href="@themes">themes section</a>. You may choose from one of the included themes or download additional themes from the <a href="@download_themes">Drupal themes download section</a>.
eo: <strong>Agordu vian retejan aspekton</strong> Por ŝanĝi la "fasadon" de via retejo, vizitu la <a href="@themes">sekcion de haŭtoj</a>. Vi povas elekti inter unu la inkluzivitaj haŭtoj aŭ elŝuti aldonajn haŭtojn de la <a href="@download_themes">elŝuta sekcio de haŭtoj por Drupalo</a>.

en: <strong>Start posting content</strong> Finally, you can <a href="@content">create content</a> for your website. This message will disappear once you have promoted a post to the front page.
eo: <strong>Ekafiŝi enhavon</strong> Finfine, vi povas <a href="@content">kreienhavon</a> por via retejo. Ĉi tiu mesaĝo malaperos post kiam vi metos afiŝonen la ĉefa paĝo.

en: administer content types
eo: administri enhavspecojn

en: View, edit, and delete your site's content.
eo: Vidu, redaktu kaj forigu la enhavon de via retejo.

en: Post settings
eo: Afiŝaj agordoj

en: Control posting behavior, such as teaser length, requiring previews before posting, and the number of posts on the front page.
eo: Regu afiŝan konduton, kiel la mallongigan longecon, bezonate antaŭrigardoj antaŭ la afiŝado, kaj la nombro da afiŝoj sur la ĉefpaĝo.

en: Manage posts by content type, including default status, front page promotion, etc.
eo: Prizorgi afiŝojn laŭ enhavtipo, inkluzivante defaŭltan staton, ĉefpaĝan promocion ktp.

en: Add content type
eo: Aldonu enhavan tipon

en: Allows content to be submitted to the site and displayed on pages.
eo: Permesas ke enhavo povu esti submetata al la retejo kaj montrata sur paĝoj.

en: No URL aliases available.
eo: Neniuj simbolaj ligiloj de URL-oj alireblaj.

en: Update alias
eo: Ĝisdatigi aliasojn

en: Create new alias
eo: Krei novan aliason

en: The alias has been saved.
eo: La simbola ligilo estas konservita.

en: Are you sure you want to delete path alias %title?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi la vojan aliason %title?

en: The path module allows you to specify aliases for Drupal URLs. Such aliases improve readability of URLs for your users and may help internet search engines to index your content more effectively. More than one alias may be created for a given page.
eo: La voja modulo permesas al vi elekti simbolajn ligilojn por Drupalaj URL-oj. Tiaj simbolaj ligiloj plibonigas la legeblecon de URL-oj por viaj uzantoj kaj eble helpas interretajn serĉilojn indeksi vian enhavon pli efike. Pli ol unu aliaso povas esti kreata por paĝo.

en: <p>Some examples of URL aliases are:</p>
    <ul>
    <li>user/login =&gt; login</li>
    <li>image/tid/16 =&gt; store</li>
    <li>taxonomy/term/7+19+20+21 =&gt; store/products/whirlygigs</li>
    <li>node/3 =&gt; contact</li>
    </ul>
eo: <p>Kelkaj ekzemploj de simbola ligado de URL-oj estas:</p>
    <ul>
    <li>user/login =&gt; login</li>
    <li>image/tid/16 =&gt; store</li>
    <li>taxonomy/term/7+19+20+21 =&gt; store/products/whirlygigs</li>
    <li>node/3 =&gt; contact</li>
    </ul>

en: Enter the path you wish to create the alias for, followed by the name of the new alias.
eo: Entajpu la vojon por kiu vi volas krei la aliason, sekvata de la nomo de la nova aliaso.

en: The alias has been deleted.
eo: La aliaso estas forigita.

en: The path is already in use.
eo: La vojo jam estas uzata.

en: URL aliases
eo: URL-aliasoj

en: Change your site's URL paths by aliasing them.
eo: Ŝanĝu la URL-vojojn de via retejo per aliasoj.

en: Edit alias
eo: Redaktu aliason

en: Delete alias
eo: Forigi aliason

en: Add alias
eo: Aldoni aliason

en: Allows users to rename URLs.
eo: Permesas ke uzantoj povu renomi URL-ojn.

en: You may post PHP code. You should include &lt;?php ?&gt; tags.
eo: Vi rajtas uzi PHP kodon. Vi devas inkluzivi &lt;?php ?&gt; etikedojn.

en: PHP evaluator
eo: PHP-evaluigilo

en: Failed to notify pingomatic.com (site).
eo: Malsukcesis atentigi pingomatic.com (site).

en: Alerts other sites when your site has been updated.
eo: Sciigas aliajn retpaĝojn kiam via ttt-ejo ĝisdatiĝas.

en: Most recent poll
eo: Plej lasta enketo

en: Poll status
eo: Enketa stato

en: When a poll is closed, visitors can no longer vote for it.
eo: Kiam enketo fermiĝas, vizitantoj ne plu povas voĉdoni por ĝi.

en: After this period, the poll will be closed automatically.
eo: Post ĉi tiu periodo, la enketo fermiĝos aŭtomate.

en: Votes for choice @n
eo: Voĉoj por elekto @n

en: Negative values are not allowed.
eo: Negativaj valoroj ne estas permesataj.

en: Polls
eo: Enketoj

en: edit %title
eo: redakti %title

en: add new %type
eo: aldoni novan %type

en: The name of the field. The form name is not shown to the user but used internally in the HTML code and URLs.
    Unless you know what you are doing, it is highly recommended that you prefix the form name with <code>profile_</code> to avoid name clashes with other fields. Spaces or any other special characters except dash (-) and underscore (_) are not allowed. An example name is "profile_favorite_color" or perhaps just "profile_color".
eo: La nomo de la kampo. La formulara nomo ne estas montrata al la uzanto, sed uzata interne de la HTML-kodo kaj URL-oj.
    Krom se vi scias kion vi faras, estas forte rekomendite ke vi prefiksu la formularan nomon kun <code>profile_</code> por eviti nomajn konfliktojn kun aliaj kampoj. Spacoj aŭ ajnaj aliaj specialaj signoj krom streketo (-) kaj substreko (_) estas malpermesataj. Ekzempla nomo estas "profile_plej_shatata_koloro" aŭ eble nur "profila_koloro".

en: A list of all options. Put each option on a separate line. Example options are "red", "blue", "green", etc.
eo: Listo de ĉiuj opcioj. Metu ĉiun opcion sur aparta linio. Ekzemplaj opcioj estas "ruga", "blua", "verda" ktp.

en: Hidden profile field, only accessible by administrators, modules and themes.
eo: Kaŝita profila kampo, nur alirebla de administrantoj, moduloj kaj haŭtoj.

en: Private field, content only available to privileged users.
eo: Privata kampo, enhavo disponebla nur por priveligiaj uzantoj.

en: Public field, content shown on profile page but not used on member list pages.
eo: Publika kampo, enhavo montrata en profila paĝo, sed ne estas uzata en membraj pagoj.

en: Public field, content shown on profile page and on member list pages.
eo: Publika kampo, enhavo montrata en profila paĝo kaj en membraj paĝoj.

en: The weights define the order in which the form fields are shown. Lighter fields "float up" towards the top of the category.
eo: La pezoj difinas la sinsekvon en kiu la formularaj kampoj montriĝas. Pezaj kampoj iras suben en la kategorio.

en: Form will auto-complete while user is typing.
eo: Formularo aŭtomate kompletigas dum uzanto tajpas.

en: The specified form name contains one or more illegal characters. Spaces or any other special characters except dash (-) and underscore (_) are not allowed.
eo: La specifa formulara nomo enhavas unu au pli da malpermesitaj signoj. Spacoj aŭ aliaj specialaj signoj krom streketo (-) kaj substreko (_)  estas malpermesataj.

en: The specified form name is reserved for use by Drupal.
eo: La specifita formulara nomo estas rezervita por uzado de Drupalo.

en: The specified category name is reserved for use by Drupal.
eo: La specifa kategoria nomo estas rezervita por uzado de Drupalo.

en: The specified title is already in use.
eo: La specifa titolo jam estas uzata.

en: The specified name is already in use.
eo: La specifa nomo estas jam uzata.

en: A hidden field cannot be required.
eo: Kaŝita kampo ne povas esti devigata.

en: A hidden field cannot be set to visible on the user registration form.
eo: Kaŝita kampo ne povas esti agordita al videbla en la uzanta registriĝa formularo.

en: The field has been created.
eo: La kampo estas kreita.

en: Are you sure you want to delete the field %field?
eo: Ĉu vi certas ke vi volas forigi la kampon %field?

en: This action cannot be undone. If users have entered values into this field in their profile, these entries will also be deleted. If you want to keep the user-entered data, instead of deleting the field you may wish to <a href="@edit-field">edit this field</a> and change it to a hidden profile field so that it may only be accessed by administrators.
eo: Ĉi tiu ago ne povas esti malfarata. Se uzantoj entajpis valorojn en ĉi tiun kampon en sian profilon, ĉi tiuj enskriboj ankaŭ estos forigitaj. Se vi deziras teni la uzant-entajpitajn datumojn, anstataŭ forigi la kampon, vi eble deziras <a href="@edit-field">redakti la kampon</a> kaj ŝanĝi ĝin al kaŝita profila kampo, por ke ĝi povu esti alirebla nur de administrantoj.

en: The field %field has been deleted.
eo: La kampo %field estas forigita.

en: Profile field %field added under category %category.
eo: Profila kampo %field aldoniĝis en kategorio %category.

en: Profile field %field deleted.
eo: Profila kampo %field forigita.

en: User list
eo: Listo de uzantoj

en: single-line textfield
eo: unulinia tekstokampo

en: multi-line textfield
eo: plurlinia tekstokampo

en: checkbox
eo: markobutono

en: list selection
eo: lista elekto

en: freeform list
eo: liberforma listo

en: Author information
eo: Aŭtoraj informoj

en: Link to full user profile
eo: Ligilo al plena profilo de uzanto

en: Profile fields to display
eo: Profilaj kampoj por montri

en: Select which profile fields you wish to display in the block. Only fields designated as public in the <a href="@profile-admin">profile field configuration</a> are available.
eo: Elektu kiujn profilajn kampojn vi deziras montri en la bloko. Nur kampoj desegnitaj kiel publikaj en la <a href="@profile-admin">agordoj de la profila kampo</a> estas disponeblaj.

en: View full user profile
eo: Vidu plenan profilon de uzanto

en: About %name
eo: Pri %name

en: Put each item on a separate line or separate them by commas. No HTML allowed.
eo: Metu ĉiun eron en aparta linio aŭ apartigu ilin per komoj. HTML estas malpermesita.

en: The value provided for %field is not a valid URL.
eo: La valoro, provizita por %kampo, ne estas valida URL.

en: Create customizable fields for your users.
eo: Kreu agorditajn kampojn por viaj uzantoj.

en: Profile category autocomplete
eo: Aŭtomate kompletigi profilan kategorion

en: Edit field
eo: Redakti kampon

en: Delete field
eo: Forigi kampon

en: Profile autocomplete
eo: Aŭtomate kompletigi profilon

en: Supports configurable user profiles.
eo: Subtenas agordeblajn profilojn de uzantoj.

en:  The search index is not cleared but systematically updated to reflect the new settings. Searching will continue to work but new content won't be indexed until all existing content has been re-indexed. This action cannot be undone.
eo:  La serĉindekso ne malpleniĝos, sed sisteme ĝisdatiĝos por speguli la novajn agordojn. Ŝerĉado daŭre funkciios, sed nova enhavo ne indeksiĝos ĝis kiam la tuta ekzistanta enhavo reindeksiĝis. Ĉiu tiu ago ne povas esti malfarata.

en: The index will be rebuilt.
eo: La indekso estos refarita.

en: Indexing status
eo: Indeksa stato

en: Indexing throttle
eo: Indeksante trafiklimigilo

en: Indexing settings
eo: Indeksaj akordoj

en: Minimum word length to index
eo: Minimuma vortlongeco por indeksi

en: The number of characters a word has to be to be indexed. A lower setting means better search result ranking, but also a larger database. Each search query must contain at least one keyword that is this size (or longer).
eo: La nombro da signoj kiun vorto devas havi por esti indeksita.  Pli malgranda agordo signifas ke serĉrezultoj pli bonus, sed ankaŭ kaŭzus pli grandan datumbazon. Ĉiu serĉpeto devas enhavi almenaŭ unu ŝlosilvorton kiu estas de ĉi tiu longeco (aŭ pli longa).

en: Simple CJK handling
eo: Simpla CJK-prizorgado

en: Whether to apply a simple Chinese/Japanese/Korean tokenizer based on overlapping sequences. Turn this off if you want to use an external preprocessor for this instead. Does not affect other languages.
eo: Ĉu apliku simplan ĉinan/japanan/korean vortan dispartigilon bazita surparte kovritaj sinsekvoj. Malŝaltu tion se vi volas uzi eksteran antaŭprocezilonpor tio anstataŭe. Ne influas aliajn lingvojn.

en: Search form
eo: Serĉformularo

en: search content
eo: serĉi enhavon

en: use advanced search
eo: uzu spertulan serĉon

en: administer search
eo: administri serĉon

en: Configure relevance settings for search and other indexing options
eo: Agordu por serĉo kaj aliaj indeksaj opcioj

en: Top search phrases
eo: Plej popularaj serĉoj

en: View most popular search phrases.
eo: Vidu plej popularajn serĉojn.

en: Enables site-wide keyword searching.
eo: Ŝaltas serĉon de ŝlosilvortoj en la retejo.

en: Total page generation time
eo: Plena tempo por paĝa generado

en: Top pages in the past %interval
eo: Popularaj paĝoj dum la lastaj %interval

en: unban
eo: malforbari

en: ban
eo: forbari

en: Top visitors in the past %interval
eo: Popularaj vizitantoj dum la lastaj %interval

en: Top referrers in the past %interval
eo: Popularaj referantoj dum la pasinta %interval

en: Log each page access. Required for referrer statistics.
eo: Protokoli ĉiun paĝan aliron. Bezonatas por referanta statistiko.

en: Content viewing counter settings
eo: Agordoj de kalkulilo por kalkuli vizitantojn

en: Count content views
eo: Kalkui enhavajn vidojn

en: Increment a counter each time content is viewed.
eo: Pliigu kalkulilon ĉiufoje enhavo estas vidata.

en: Settings for the statistical information that Drupal will keep about the site. See <a href="@statistics">site statistics</a> for the actual information.
eo: Agordoj por la statistikaj informoj, kiujn Drupalo kolektos pri la retejo. Vidu <a href="%statistics">retejan statistikon</a> por veraj informoj.

en: Popular content
eo: Populara enhavo

en: How many content items to display in "all time" list.
eo: Kiom da enhaveroj por montri en "tuttempa" listo.

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
eo: Kiom da enhaveroj por montri en la "lastaj vizitaj" .

en: Today's:
eo: Hodiaŭ:

en: All time:
eo: Tuta tempo:

en: Last viewed:
eo: Laste vidita:

en: View pages that have recently been visited.
eo: Vidu paĝojn kiuj estas laste vizititaj.

en: View pages that have been hit frequently.
eo: Vidu paĝojn kiuj estas lastatempe ofte vizititaj.

en: Top visitors
eo: Plej oftaj vizitantoj

en: View visitors that hit many pages.
eo: Vidu vizitantojn kiuj vidas multajn paĝojn.

en: Top referrers
eo: Plej oftaj referantoj

en: View top referrers.
eo: Vidu plej oftajn referantojn.

en: View access log.
eo: Vidu aliran protokolon.

en: Control details about what and how your site logs.
eo: Regu detalojn pri kio kaj kiel via retejo protokolas.

en: Track page visits
eo: Ŝanĝospuri paĝajn vizitojn

en: Logs access statistics for your site.
eo: Protokolas aliran statistikon por via retejo.

en: Choose which theme the administration pages should display in. If you choose "System default" the administration pages will use the same theme as the rest of the site.
eo: Elektu kiun haŭton la administrajn paĝojn devas montri.  Se vi elektas "Sistema Defaŭlto", la administra paĝo uzos la saman haŭton kiel la cetero de la retejo.

en: Please note that the <a href="!admin_theme_page">administration theme</a> is still set to the %admin_theme theme; consequently, the theme on this page remains unchanged. All non-administrative sections of the site, however, will show the selected %selected_theme theme by default.
eo: Bonvolu rimarki ke la <a href="admin_theme_page">administra haŭto</a> estas agordita al la %admin_theme haŭto; konsekvence, la temo de ĉi tiu paĝo restas neŝanĝita. Ĉiuj neadministraj sekcioj de la retejo, tamen, montros la elektitan haŭton %selected_theme defaŭlte.

en: User pictures in posts
eo: Bildoj de uzantoj en afiŝoj

en: User pictures in comments
eo: Bildoj de uzantoj en komentoj

en: Shortcut icon
eo: Fulmbildeto

en: Display post information on
eo: Montri afiŝajn informojn pri

en: Enable or disable the <em>submitted by Username on date</em> text when displaying posts of the following type.
eo: Ŝaltu aŭ malŝaltu la tekston de <em>transsendita de Uzantnomo je dato</em> kiam afiŝoj de la jena speco montriĝas.

en: Logo image settings
eo: Agordoj de la emblemo

en: If toggled on, the following logo will be displayed.
eo: Se ŝaltita, la jena emblemo montriĝos.

en: Use the default logo
eo: Uzu la defaŭltan emblemon

en: Check here if you want the theme to use the logo supplied with it.
eo: Elektu ĉi tie, se vi volas ke la haŭto uzu la defaŭltan emblemon.

en: The path to the file you would like to use as your logo file instead of the default logo.
eo: Vojo al la dosiero, kiun vi ŝatus uzi kiel vian emblemon, anstataŭ la defaŭlta emblemo.

en: Upload logo image
eo: Alŝutu emblemon

en: Shortcut icon settings
eo: Fulmbildetaj agordoj

en: Use the default shortcut icon.
eo: Uzu la defaŭltan fulmbildeton.

en: Check here if you want the theme to use the default shortcut icon.
eo: Elektu ĉi tie se vi volas ke la haŭto uzu la defaŭltan fulmbildeton.

en: The path to the image file you would like to use as your custom shortcut icon.
eo: La vojprefikso al la bilda dosiero kiun vi ŝatus uzi kiel vian propran fulmbildeton.

en: Upload icon image
eo: Alŝutu bildeton

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your shortcut icon.
eo: Se vi ne havas rektan dosieran aliron al la servilo, uzu ĉi tiun kampon por alŝuti vian fulmbildeton.

en: The following modules will be completely uninstalled from your site, and <em>all data from these modules will be lost</em>!
eo: La jenaj moduloj plene malinstaliĝos de via retejo, kaj <em>ĉiuj datumoj de ĉi tiuj moduloj perdiĝos</em>!

en: Confirm uninstall
eo: Konfirmi malinstalon

en: Would you like to continue with uninstalling the above?
eo: Ĉu vi ŝatus daŭrigi malinstali la supran?

en: No modules selected.
eo: Neniuj moduloj elektitaj.

en: The selected modules have been uninstalled.
eo: La elektitaj moduloj estas malinstalitaj.

en: Default 403 (access denied) page
eo: Defaŭlta 403 (aliro malpermesita) paĝo

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. If unsure, specify nothing.
eo: Drupalo montras ĉi tiun paĝon, kiam la petata dokumento estas malpermesata de la uzanto. Se vi ne certas, entajpu nenion.

en: Default 404 (not found) page
eo: Defaŭlta 404 (ne trovita) paĝo

en: Write errors to the log
eo: Skribi erarojn al la protokolo

en: Write errors to the log and to the screen
eo: Skribi erarojn al la protokolo kaj al la ekrano

en: <strong class="ok">Currently, all enabled modules are compatible with the aggressive caching policy.</strong> Please note, if you use aggressive caching and enable new modules, you will need to check this page again to ensure compatibility.
eo: <strong class="ok">Nuntempe, ĉiuj ŝaltitaj moduloj kongruas kun la agresema kaŝmemora politiko.</strong> Bonvolu rimarki, se vi uzas agreseman kaŝmemorigon kaj ŝaltas novajn modulojn, vi devos kontroli ĉi tiun paĝon denove por certigi kongruecon.

en: Page cache
eo: Paĝa kaŝmemorigo

en: Caching mode
eo: Kaŝmemora reĝimo

en: Aggressive (experts only, possible side effects)
eo: Agresema (nur spertuloj, eblaj kromefikoj)

en: Bandwidth optimizations
eo: Bendlarĝaj optimumigoj.

en: Public - files are available using HTTP directly.
eo: Publika - dosieroj alireblaj uzante HTTP rekte.

en: Private - files are transferred by Drupal.
eo: Privata - dosieroj alŝuteblaj nur per Drupalo.

en: Select an image processing toolkit
eo: Elektu ilaron por bildotraktado

en: Titles plus teaser
eo: Titoloj plus mallongigita teksto

en: The first day of the week for calendar views.
eo: La unua tago de la semajno por kalendaraj montroj.

en: Short date format
eo: Mallonga datformato

en: The short format of date display.
eo: Mallonga datformata montro.

en: Medium date format
eo: Mezgranda datformato.

en: The medium sized date display.
eo: Mezgranda montro de dato.

en: Long date format
eo: Longa datformato.

en: Longer date format used for detailed display.
eo: Pli longa datformato uzata por detala montro.

en: Command counters
eo: Komandaj nombriloj

en: The number of <code>SELECT</code>-statements.
eo: La nombro da ordonoj de <code>SELECT</code>.

en: The number of <code>INSERT</code>-statements.
eo: La nombro da ordonoj de <code>INSERT</code>.

en: The number of <code>UPDATE</code>-statements.
eo: La nombro da ordonoj de <code>UPDATE</code>.

en: The number of <code>DELETE</code>-statements.
eo: La nombro da ordonoj de <code>DELETE</code>.

en: The number of table locks.
eo: La nombro da tabelaj ŝlosoj.

en: The number of table unlocks.
eo: La nombro da tabelaj malŝlosoj.

en: Query performance
eo: Informpeta rendimento

en: The number of joins without an index; should be zero.
eo: La nombro da kunligoj sen indekso; devas esti nulo.

en: The number of sorts done without using an index; should be zero.
eo: La nombro da ordigoj farataj senindekse; devas esti nulo.

en: The number of times a lock could be acquired immediately.
eo: La nombro de fojoj kiam la sistemo povis ŝlosi tuj.

en: The number of times the server had to wait for a lock.
eo: La nombro da fojoj kiam la servilo devis atendi por ŝloso.

en: Query cache information
eo: Kaŝmemoraj informoj de informpeto

en: The number of queries in the query cache.
eo: La nombro da informpetoj en la informpeta kaŝmemoro.

en: No modules are available to uninstall.
eo: Neniuj moduloj estas disponeblaj por malinstali.

en: Welcome to the administration section. Here you may control how your site functions.
eo: Bonvenon en administrejo. Ĉi tie Vi povas stiri funkciadon de Via paĝaro.

en: This page shows you all available administration tasks for each module.
eo: Ĉi tiu paĝo montras al vi ĉiujn administrajn taskojn por ĉiu modulo.

en: These options control the display settings for the <code>%template</code> theme. When your site is displayed using this theme, these settings will be used. By clicking "Reset to defaults," you can choose to use the <a href="@global">global settings</a> for this theme.
eo: Ĉi tiuj opcioj regas la montrajn agordojn por la haŭto de <code>%template</code>. Kiam via retejo montriĝas uzante ĉi tiun haŭton, ĉi tiuj agordoj estos uzataj. Kiam oni klakas "Restarigi al la defaŭlta," vi povas elekti uzi la <a href="%global">globalajn agordojn</a> por ĉi tiu haŭto.

en: These options control the default display settings for your entire site, across all themes. Unless they have been overridden by a specific theme, these settings will be used.
eo: Ĉi tiuj opcioj estas defaŭltaj montraj agordoj por via tuta retejo, trans ĉiuj haŭtoj. Krom se ili ne estas superagordita de specifa haŭto, ĉi tiuj agordoj estos uzataj.

en: The uninstall process removes all data related to a module. To uninstall a module, you must first disable it. Not all modules support this feature.
eo: La malinstala procezo forigas ĉiujn datumojn kiuj rilatas al modulo. Por malinstali modulon, vi devas unue malŝalti ĝin. Ne ĉiuj moduloj subtenas tiun funkcion.

en: Selecting a different theme will change the look and feel of the site.
eo: Elekto de la alia grafika temo ŝanĝos aspekton kaj strukturon de la retejo.

en: Select your current local time. Dates and times throughout this site will be displayed using this time zone.
eo: Elektu vian lokan tempon. Datoj kaj tempoj en la tuta retejo estos montrataj uzante ĉi tiun tempozonon.

en: select different theme
eo: elektu malsaman haŭton

en: Compact mode
eo: Kompakta reĝimo

en: By task
eo: Laŭ taskoj

en: Settings for how your administrative pages should look.
eo: Agordoj por la aspekto de via administraj paĝoj.

en: Change which theme your site uses or allows users to set.
eo: Ŝanĝu kiun temon via retejo uzas aŭ permesas ke uzantoj uzu.

en: Select the default theme.
eo: Elektu la defaŭltan haŭton.

en: Enable or disable add-on modules for your site.
eo: Ŝalti aŭ malŝalti ekstrajn modulojn por via retejo.

en: Change basic site information, such as the site name, slogan, e-mail address, mission, front page and more.
eo: Ŝanĝu bazajn retejajn informojn, kiel la reteja nomo, slogano, retpoŝtadreso, misio, ĉefpaĝo kaj pli.

en: Control how Drupal deals with errors including 403/404 errors as well as PHP error reporting.
eo: Regu kiel Drupalo traktas erarojn inkluzive 403/404-eraroj same kiel PHP-eraroj.

en: Tell Drupal where to store uploaded files and how they are accessed.
eo: Diru al Drupalo kie ĝi konservu alŝutitajn dosierojn kaj kiel aliri al ili.

en: Image toolkit
eo: Bilda ilaro

en: Choose which image toolkit to use if you have installed optional toolkits.
eo: Elektu kiun bildan ilaron vi volas uzi se vi instalis nedevigajn ilarojn.

en: RSS publishing
eo: RSS-eldonado

en: Configure the number of items per feed and whether feeds should be titles/teasers/full-text.
eo: Agordu la nombron da eroj de fluo kaj ĉu fluoj devas esti titoloj/mallongigita teksto/plena teksto.

en: Date and time
eo: Dato kaj tempo

en: Settings for how Drupal displays date and time, as well as the system's default timezone.
eo: Agordoj por kiel Drupalo montras daton kaj tempon, same kiel la sisteman defaŭltan tempozonon.

en: Take the site off-line for maintenance or bring it back online.
eo: Malatingebligu la retejon por prizorgado aŭ reatingebligu ĝin.

en: Enable or disable clean URLs for your site.
eo: Ŝalti aŭ malŝalti purajn URL-ojn de via retejoj.

en: Get a status report about your site's operation and any detected problems.
eo: Akiru statan raporton pri la operacio de via retejo kaj aliaj trovitaj problemoj.

en: Your PHP installation is too old. Drupal requires at least PHP %version.
eo: Via instalo de PHP estas tro malnova. Drupalo bezonas almenaŭ PHP %version.

en: <em>register_globals</em> is enabled. Drupal requires this configuration directive to be disabled. Your site may not be secure when <em>register_globals</em> is enabled. The PHP manual has instructions for <a href="http://php.net/configuration.changes">how to change configuration settings</a>.
eo: <em>register_globals</em> estas ŝaltitaj. Drupalo bezonas ke ĉi tiu agordaordono estu malŝaltita. Via retejo eble ne estas sekura kiam<em>register_globals</em> estas ŝaltita. La PHP manlibro havas instrukciojnpor <a href="http://php.net/configuration.changes">kiel ŝanĝi agordojn</a>.

en: Enabled ('@value')
eo: Ŝaltita ('@value')

en: Not protected
eo: Ne protektita

en: The file %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the file's permissions to be non-writable.
eo: La dosiero %file ne estas protektita kontraŭ modifoj kaj tiel estas sekureca risko. Vi devas ŝanĝi la permesojn de la dosiero por ke ĝi estu nemodifebla.

en: Cron maintenance tasks
eo: Prizorgaj taskoj de cron

en: You can <a href="@cron">run cron manually</a>.
eo: Vi povas <a href="@cron">funkciigi cron mane</a>.

en: The directory %directory is not writable.
eo: Ne eblas skribi en dosierujo %directory.

en: You may need to set the correct directory at the <a href="@admin-file-system">file system settings page</a> or change the current directory's permissions so that it is writable.
eo: Vi eble devas elekti la ĝustan dosierujon ĉe la <a href="@admin-file-system">paĝo de dosieraj sistemaj agordoj</a> aŭ ŝanĝi la nunajn dosierujajn permesojn por ke ĝi estu modifebla.

en: Writable (<em>public</em> download method)
eo: Modifebla (em>publika</em> elŝuta metodo)

en: Writable (<em>private</em> download method)
eo: Modifebla (<em>privata</em> elŝuta metodo)

en: Some modules have database schema updates to install. You should run the <a href="@update">database update script</a> immediately.
eo: Kelkaj moduloj havas datumbazajn skemajn ĝisdatigojn por instali. Vi devas funkciigi la <a href="@update">datumbazan ĝisdatigan skripton</a> tuj.

en: Handles general site configuration for administrators.
eo: Prizorgas ĝeneralan agordon de la retejo por administrantoj.

en: Auto-throttle on anonymous users
eo: Aŭtomata trafik-limigo por anonimaj uzantoj

en: The congestion control throttle can be automatically enabled when the number of anonymous users currently visiting your site exceeds the specified threshold. For example, to start the throttle when your site has 250 anonymous users online at once, enter '250' in this field. Leave this value blank or set to "0" if you do not wish to auto-throttle on anonymous users. You can inspect the current number of anonymous users using the "Who's online" block.
eo: La obstrukcia rega trafiklimigilo povas esti aŭtomate enŝaltita kiam la nombro da anonimaj uzantoj nuntempe vizitante vian retejon troas la elektita kvanto. Ekzemple, por komenci la trafiklimigon kiam via retejo havas 250 anonimajn uzantojn samtempe, enmetu '250' en ĉi tiu kampo. Lasu la valoron malplena aŭ elektu "0" se vi ne volas aŭtomate trafiklimigi anonimajn uzantojn. Vi povas vidi la kvanton de anonimaj uzantoj uzante la blokon de "Kiu enretas?"

en: Auto-throttle on authenticated users
eo: Aŭtomata trafik-limigo por aŭtentikaj uzantoj

en: The congestion control throttle can be automatically enabled when the number of authenticated users currently visiting your site exceeds the specified threshold. For example, to start the throttle when your site has 50 registered users online at once, enter '50' in this field. Leave this value blank or set to "0" if you do not wish to auto-throttle on authenticated users. You can inspect the current number of authenticated users using the "Who's online" block.
eo: La obstrukcia rega trafiklimigilo povas esti aŭtomate enŝaltita kiam la nombro da aŭtentikaj uzantoj nuntempe vizitante vian retejon troas la elektita kvanto. Ekzemple, por komenci la trafiklimigon kiam via retejo havas 50 aŭtentikajn uzantojn samtempe, enmetu '50' en ĉi tiu kampo. Lasu la valoron malplena aŭ elektu "0" se vi ne volas aŭtomate trafiklimigi anonimajn uzantojn. Vi povas vidi la kvanton de aŭtentikaj uzantoj uzante la blokon de "Kiu enretas?"

en: Auto-throttle probability limiter
eo: Aŭtomata trafik-limiga probableca limigilo

en: The auto-throttle probability limiter is an efficiency mechanism to statistically reduce the overhead of the auto-throttle. The limiter is expressed as a percentage of page views, so for example if set to the default of 10% we only perform the extra database queries to update the throttle status 1 out of every 10 page views. The busier your site, the lower you should set the limiter value.
eo: La aŭtomata trafiklimiga probableca limigilo estas efikeca meĥanismo por statistike redukti la procezon de la aŭtomata trafiklimigilo.  La limigilo estas esprimita kiel procentaĵo de paĝvidoj, do ekzemple se ĝi estas agordita al la defaŭlta de 10%, ni kontrolas la datumbazon por ĝisdatigi la trafiklimigila stato 1 el ĉiuj 10 vidoj. Ju pli okupita via retejo, des malpli indas agordi la limigan valoron.

en: %value is not a valid auto-throttle setting. Please enter a positive numeric value.
eo: %value ne estas valida aŭtomata trafiklimiga agordo. Bonvolu enmeti pozitivan numeran valoron.

en: throttle
eo: trafik-limigo

en: 1 user accessing site; throttle enabled. | @count users accessing site; throttle enabled.
eo[0]: 1 uzanto alirante retejon; trafiklimigo ŝaltita
eo[1]: @count uzantoj alirante retejon; trafiklimigo ŝaltita

en: 1 guest accessing site; throttle enabled. | @count guests accessing site; throttle enabled.
eo[0]: 1 gasto alirante retejon; trafiklimigo ŝaltita.
eo[1]: @count gastoj alirante retejon; trafiklimigo ŝaltita.

en: 1 guest accessing site; throttle disabled | @count guests accessing site; throttle disabled
eo[0]: 1 gasto alirante retejon; trafiklimigo malŝaltita
eo[1]: @count gastoj alirante retejon; trafiklimigo malŝaltita

en: Control how your site cuts out content during heavy load.
eo: Regu kiom via retejo forigas enhavon dum granda trafika ŝarĝo.

en: Handles the auto-throttling mechanism, to control site congestion.
eo: Prizorgas mekanismon por malebligi nenecesan enhavon, por regi troan retejan trafikon.

en: Users with the <a href="@permissions">upload files permission</a> can upload attachments. Users with the <a href="@permissions">view uploaded files permission</a> can view uploaded attachments. You can choose which post types can take attachments on the <a href="@types">content types settings</a> page.
eo: Uzantoj kun la <a href="@permissions">permeso por alŝuti dosierojn</a> povas alŝuti dosierojn. Uzantoj kun la <a href="@permissions">permeso por vidi alŝutitajn dosierojn</a> povas vidi alŝutitajn dosierojn. Vi povas elekti kiujn tipojn de la mesaĝoj povas akcepti la alŝutitajn aldonojn en <a href="@types">agordoj de tipoj de la enhavo</a>.

en: File uploads
eo: Dosieraj alŝutoj

en: Control how files may be attached to content.
eo: Regu kiel oni rajtas alkroĉi dosierojn al enhavo.

en: Allows users to upload and attach files to content.
eo: Permesas al uzantoj alŝuti kaj alkroĉi dosierojn al enhavo.

en: User registration settings
eo: Registriĝaj agordoj de uzanto

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
eo: Vizitantoj povas krei kontojn, sed aprobo de administranto bezonatas.

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
eo: Postuli retpoŝtan validigon kiam vizitanto kreas konton

en: User registration guidelines
eo: Gvidlinioj por registriĝoj de uzantoj

en: Picture support
eo: Bilda subteno

en: Subdirectory in the directory %dir where pictures will be stored.
eo: Subdosierujo en la dosierujo %dir kie bildoj estos konservitaj.

en: Picture maximum dimensions
eo: Maksimumaj dimensioj por bildo

en: Maximum dimensions for pictures, in pixels.
eo: Maksimumaj dimensioj por bildoj, en bitbilderoj.

en: Picture maximum file size
eo: Maksimuma grandeco de bilda dosiero.

en: Maximum file size for pictures, in kB.
eo: Maksimuma dosiergrandeco por bildoj, en kB.

en: Picture guidelines
eo: Bildaj gvidlinioj

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
eo: Tiu ĉi teksto aperos ĉe la formularo por alŝuti bildon aldone al la defaŭltaj gvidlinioj. Ĝi utilas por helpi aŭ instrui viajn uzantojn.

en: The name for this role. Example: "moderator", "editorial board", "site architect".
eo: La nomo por tiu ĉi rolo. Ekzemple: "moderatoro", "redakta estraro", eteja arkitekto".

en: The role name %name already exists. Please choose another role name.
eo: La rola nomo %name jam ekzistas. Bonvolu elekti alian rolan nomon.

en: The role has been renamed.
eo: La rolo estis alinomita.

en: The role has been deleted.
eo: La rolo estas forigita.

en: Matches any number of characters, even zero characters
eo: Konsistas el ajna nombro de signoj, eĉ nul signoj

en: Matches exactly one character.
eo: Kongruas kun precize unu signo.

en: The access rule has been saved.
eo: La alira regulo estas konservita.

en: The access rule has been added.
eo: La alira regulo estas aldonita.

en: No value entered. Please enter a test string and try again.
eo: Nenio entajpita. Bonvolu entajpi testan tekston kaj reprovi.

en: Enter a username to check if it will be denied or allowed.
eo: Entajpu la uzantnomo por kontroli ĉu ĝi estas permesita aŭ ne.

en: Enter an e-mail address to check if it will be denied or allowed.
eo: Entajpu retpoŝtadreson por kontroli ĉu ĝi estas permesata aŭ ne.

en: Enter a hostname or IP address to check if it will be denied or allowed.
eo: Entajpu gastignomon aŭ IP-adreson por kontroli ĉu ĝi estas permesata aŭ ne.

en: Check hostname
eo: Kontrolu gastignomon

en: The username %name is not allowed.
eo: La uzantnomo %name ne estas permesata.

en: The username %name is allowed.
eo: La uzantnomo %name estas permesata.

en: The e-mail address %mail is not allowed.
eo: La retpoŝtadreso %mail ne estas permesata.

en: The e-mail address %mail is allowed.
eo: La retpoŝtadreso %mail estas permesata.

en: The hostname %host is not allowed.
eo: La gastignomo %test ne estas permesata.

en: The hostname %host is allowed.
eo: La gastignomo %test estas permesata.

en: There are currently no access rules.
eo: Estas nun neniuj aliraj reguloj.

en: E-mail new password
eo: Retpoŝti novan pasvorton

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
eo: Ni retpoŝtis pluajn instrukciojn al vi.

en: Are you sure you want to delete the account %name?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi la konton %name?

en: All submissions made by this user will be attributed to the anonymous account. This action cannot be undone.
eo: Ĉiu enhavo de ĉi tiu uzanto estos atribuita al la anomina konto. Ĉi tiu ago ne povas esti malfarata.

en: %name has been deleted.
eo: %name estas forigita.

en: You must enter a username.
eo: Vi devas entajpi uzantnomon.

en: The username cannot begin with a space.
eo: Uzantnomo ne povas komenci per spaco.

en: The username cannot end with a space.
eo: Uzantnomo ne povas finiĝi per spaco.

en: The username cannot contain multiple spaces in a row.
eo: Uzantnomo ne povas enhavi plurajn spacojn sinsekve.

en: The username contains an illegal character.
eo: Uzantnomo enhavas nevalidan signon.

en: The username is not a valid authentication ID.
eo: La uzantnomo ne validas por ensaluto.

en: The username %name is too long: it must be %max characters or less.
eo: La uzantnomo %name tro longas: ĝi devas esti %max signoj aŭ malpli.

en: You must enter an e-mail address.
eo: Vi devas entajpi retpoŝtadreson.

en: Who's online
eo: Kiu estas enrete

en: User list length
eo: Uzanta listlongeco

en: Online users
eo: Enretaj uzantoj

en: Enter the password that accompanies your username.
eo: Entajpu la pasvorton kiu akompanas vian uzantnomon.

en: Delete picture
eo: Forigu bildon

en: Check this box to delete your current picture.
eo: Ŝaltu ĉi tiun markobutonon por forigi vian aktualan bildon.

en: An administrator created an account for you at !site
eo: Administranto kreis konton por vi ĉe !site

en: !username,
    
    A site administrator at !site has created an account for you. You may now log in to !login_uri using the following username and password:
    
    username: !username
    password: !password
    
    You may also log in by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
    
    
    --  !site team
eo: !username,
    
    Retejestro ĉe !site kreis konton por vi. Vi nun rajtas ensaluti al !login_uri uzante la jenajn uzantnomon kaj pasvorton:
    
    uzantnomo: !username
    pasvorto:  !password
    
    Vi ankaŭ rajtas ensaluti alklakante ĉi tiun ligilon aŭ kopiante kaj algluante ĝin en vian retumilon:
    
    !login_url
    
    Tio estas unu-foja ensaluto, do ĝi povas esti uzata nur unu-foje.
    
    Post la ensaluto, vi alidirektiĝos al !edit_uri, por ke vi povu ŝanĝi vian pasvorton.
    
    
    --  !site teamo

en: Account details for !username at !site (pending admin approval)
eo: Kontaj detaloj por !username ĉe !site (atendante administran aprobon)

en: Replacement login information for !username at !site
eo: Ŝanĝo de ensalutaj informoj por !username ĉe !site

en: !username,
    
    A request to reset the password for your account has been made at !site.
    
    You may now log in to !uri_brief by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once. It expires after one day and nothing will happen if it's not used.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
eo: !username,
    
    Peto por restarigi pasvorton por via konto estis farita ĉe !site.
    
    Vi nun rajtas ensaluti al !uri_brief alklakante ĉi tiun ligilon aŭ kopiante kaj gluante ĝin en vian retumilon:
    
    !login_url
    
    Ĝi estas unu-foja ensaluto, do ĝi povas esti uzata nur unufoje. Ĝi eksdatiĝos post unu tago kaj nenio okazos se ĝi ne estos uzata.
    
    Post ensaluto, vi alidirektiĝos al !edit_uri por ke vi povu ŝanĝi vian pasvorton.

en: Unblock the selected users
eo: Malforbari elektitajn uzantojn

en: Block the selected users
eo: Forbari la elektitajn uzantojn

en: Delete the selected users
eo: Forigi la elektitajn uzantojn

en: Drupal allows users to register, login, log out, maintain user profiles, etc. Users of the site may not use their own names to post content until they have signed up for a user account.
eo: Drupal permesas al uzantoj registri, ensaluti, elsaluti, administri proprajn uzantprofilojn ktp. Uzantoj de la retejo ne rajtas uzi siajn proprajn nomojn por afiŝi enhavon ĝis kiam ili registriĝis por uzanta konto.

en: Set up username and e-mail address access rules for new <em>and</em> existing accounts (currently logged in accounts will not be logged out). If a username or e-mail address for an account matches any deny rule, but not an allow rule, then the account will not be allowed to be created or to log in. A host rule is effective for every page view, not just registrations.
eo: Agordu alirajn regulojn por uzantnomoj kaj retpoŝtadresoj de novaj kontoj (nunaj ensalutintoj ne aŭtomate elsalutiĝos). Se uzantnomo aŭ retpoŝtadreso de nova konto kongruas kun ajna malpermesa regulo, sed ne kun permesa regulo, tiam tiu konto ne rajtas kreiĝi aŭ ensaluti. Gastiga regulo validas por ĉiu paĝvido, ne nur registriĝoj.

en: Permissions let you control what users can do on your site. Each user role (defined on the <a href="@role">user roles page</a>) has its own set of permissions. For example, you could give users classified as "Administrators" permission to "administer nodes" but deny this power to ordinary, "authenticated" users. You can use permissions to reveal new features to privileged users (those with subscriptions, for example). Permissions also allow trusted users to share the administrative burden of running a busy site.
eo: Permesoj rajtigas al vi regi kion uzantoj povas fari en via retejo. Ĉiu rolo de uzanto (definita en la <a href="@role">roloj paĝo de uzanto</a>) havas sian propran aron da permesoj. Ekzemple, vi povus doni al uzantoj kun la rolo "Administrantoj" permeson por "administri nodojn", sed malpermesi tiun povon al ordinaraj, "authenticated" uzantoj. Vi povas uzi permesojn por montri novajn funkciojn al privilegiaj uzantoj (tiuj kun abonoj, ekzemple). Permesoj ankaŭ rajtigas al fidataj uzantoj dividi la administran ŝarĝon funkciigi popularan retejon.

en: <p>Roles allow you to fine tune the security and administration of Drupal. A role defines a group of users that have certain privileges as defined in <a href="@permissions">user permissions</a>. Examples of roles include: anonymous user, authenticated user, moderator, administrator and so on. In this area you will define the <em>role names</em> of the various roles. To delete a role choose "edit".</p><p>By default, Drupal comes with two user roles:</p>
          <ul>
          <li>Anonymous user: this role is used for users that don't have a user account or that are not authenticated.</li>
          <li>Authenticated user: this role is automatically granted to all logged in users.</li>
          </ul>
eo: <p>Roloj permesas al vi fajnigi la sekurecon kaj administradon de Drupalo. Rolo definas grupon de uzantoj kiuj havas specialajn privilegiojn kiel definitaj en <a href="@permissions">permesoj de uzantoj</a>. Ekzemploj de roloj inkluzivas: anonima uzanto, aŭtentika uzanto, moderatoro, administranto ktp. En ĉi tiu areo vi definos la <em>rolajn nomojn</em> de la diversaj roloj. Por forigi rolon, elektu "redakti".</p><p>Defaŭlte, Drupalo venas kun du roloj de uzanto:</p>
      <ul>
      <li>Anonima uzanto: ĉi tiu rolo estas uzata por uzantoj kiuj ne havas konton aŭ kiu ne estas aŭtentigita.</li>
      <li>Aŭtentigita uzanto: ĉi tiu rolo estas aŭtomate donata al ĉiuj ensalutintoj.</li>

en: Deleted user: %name %email.
eo: Forigita uzanto: %name %email.

en: administer users
eo: administri uzantojn

en: access user profiles
eo: aliri uzantprofilojn

en: change own username
eo: ŝanĝi propran uzantnomon

en: Configure default behavior of users, including registration requirements, e-mails, and user pictures.
eo: Agordi defaŭltojn de uzantoj, inkluzive registrajn bezonojn, retpoŝtojn, kaj bildojn de uzantoj.

en: Determine access to features by selecting permissions for roles.
eo: Elekti aliron al funkcioj per permesoj de roloj.

en: Edit role
eo: Redaktu rolon

en: Access rules
eo: Aliraj reguloj

en: List and create rules to disallow usernames, e-mail addresses, and IP addresses.
eo: Listigi kaj krei regulojn por malpermesi uzantnomojn, retpoŝtadresojn kaj IP-adresojn.

en: Check rules
eo: Kontrolu regulojn

en: Manages the user registration and login system.
eo: Administras uzantan registradon kaj ensalutan sistemon.

en: By !author at @date
eo: De !author je @date

en: Skip navigation
eo: Preterpasu navigadon

en: page not found
eo: ne trovita paĝo

en: The file %file could not be saved, because it exceeds the maximum allowed size for uploads.
eo: La dosiero %file ne povis esti konservita, ĉar ĝi estas pli ol la maksimume permesata grando por alŝutoj.

en: Upload Error. Could not move uploaded file (%file) to destination (%destination).
eo: Alŝuta eraro. Ne povis movi alŝutitan dosieron (%file) al celdosierujo (%destination).

en: The language %locale has been created.
eo: La lingvo %locale kreiĝis.

en: The %language language (%locale) has been created.
eo: La %language lingvo (%locale) kreiĝis.

en: Language list
eo: Lingva listo

en: Select your language here, or add it below, if you are unable to find it.
eo: Elektu vian lingvon ĉi tie, aŭ aldonu ĝin sube, se vi ne povas trovi ĝin.

en: Commonly this is an <a href="@iso-codes">ISO 639 language code</a> with an optional country code for regional variants. Examples include "en", "en-US" and "zh-cn".
eo: Kutime tio estas <a href="@iso-codes">ISO 639 lingva kodo</a> kun nedeviga landa kodo por la regionaj variantoj. Ekzemple inkluzivas "en", "en-US" kaj "'zh-cn".

en: Name of the language. Will be available for translation in all languages.
eo: Nomo de la lingvo. Estos disponebla por traduki en ĉiujn lingvojn.

en: A gettext Portable Object (.po) file.
eo: Gettext Portable Object (.po) dosiero.

en: Choose the language you want to add strings into. If you choose a language which is not yet set up, then it will be added.
eo: Elektu la lingvon al kiu vi volas aldoni tradukojn. Se vi elektas lingvon, kiu ankoraŭ ne estis aldonita, ĝi aldoniĝos.

en: Select the language you would like to export in gettext Portable Object (.po) format.
eo: Elektu la lingvon, kiun vi volas eksporti en gettext Portable Object (.po) formato.

en: Generate a gettext Portable Object Template (.pot) file with all the interface strings from the Drupal locale database.
eo: Generi gettext Portable Object Template (.pot) dosieron kun ĉiuj interfacaj tekstoj de la loka datumbazo de Drupalo.

en: Strings to search for
eo: Tekstoj por serĉi

en: All strings in that language
eo: Ĉiuj tekstoj en tiu lingvo

en: The translation was successfully imported. There are %number newly created translated strings and %update strings were updated.
eo: La traduko sukcese importiĝis. Estas %number nove kreitaj tradukitaj tekstoj kaj %update tekstoj ĝisdatiĝis.

en: Imported %file into %locale: %number new strings added and %update updated.
eo: Importis %file en %locale: %number novaj tekstoj aldoniĝis kaj %update ĝisdatiĝis.

en: Locales
eo: Lokaĵaroj

en: Singhalese
eo: Sinhala

en: !title by !name
eo: !title de !name

en: Users can view the latest news chronologically in the <a href="@aggregator">main news aggregator display</a> or by <a href="@aggregator-sources">source</a>. Administrators can add, edit and delete feeds and choose how often to check for newly updated news for each individual feed. Administrators can also tag individual feeds with categories, offering selective grouping of some feeds into separate displays. Listings of the latest news for individual sources or categorized sources can be enabled as blocks for display in the sidebar through the <a href="@admin-block">block administration page</a>. The news aggregator requires cron to check for the latest news from the sites to which you have subscribed. Drupal also provides a <a href="@aggregator-opml">machine-readable OPML file</a> of all of your subscribed feeds.
eo: Uzantoj povas vidi la lastajn novaĵojn laŭ tempa sinsekvo en la <a href="@aggregator-sources">source</a>. Administrantoj povas aldoni, redakti, kaj forviŝi fluojn kaj elekti kiom ofte kontroli por ĝisdatigitaj novaĵoj por ĉiu individua fluo. Administrantoj ankaŭ povas marki individuajn fluojn per kategorioj, ofertante specifa grupado de kelkaj fluoj en apartaj montroj. Listigoj de la lastaj novaĵoj por individuaj fontoj aŭ kategoriitaj fondoj povas esti ŝaltataj kiel blokoj por montri en la flankmenuo per la <a href="@admin-block">blok-administrada paĝo</a>. La novaĵ-kolektilo bezonas cron por kontroli la lastajn novaĵojn de la retejoj kiujn vi abonis. Drupalo ankaŭ provizas <a href="@aggregator-opml">maŝinlegebla OPML dosiero</a> de ĉiuj viaj abonitaj fluoj.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@aggregator">Aggregator page</a>.
eo: Por pliaj informoj, bonvolu legi la agordan manlibron <a href="@aggregator">Novaĵkolektila paĝo</a>.

en: Thousands of sites (particularly news sites and weblogs) publish their latest headlines and/or stories in a machine-readable format so that other sites can easily link to them. This content is usually in the form of an <a href="http://blogs.law.harvard.edu/tech/rss">RSS</a> feed (which is an XML-based syndication standard). To display the feed or category in a block you must decide how many items to show by editing the feed or block and turning on the <a href="@block">feed's block</a>.
eo: Miloj da retejoj (speciale novaĵejoj kaj blogoj) eldonas siajn lastajn kapliniojn kaj/aŭ rakontojn en maŝinlegebla formato por ke aliaj retejoj povu facile ligi al ili.  La enhavo kutime estas en la formo de <a href="http://blogs.law.harvard.edu/tech/rss">RSS</a> fluo (kiu estas XML-bazita prenita normo).  Por montri la fluon aŭ kategorion en bloko, vi devas decidi kiomfoje montri redaktante la fluon aŭ blokon kaj ŝaltante la <a href="@block">nutraĵa bloko</a>.

en: Add a site that has an RSS/RDF/Atom feed. The URL is the full path to the feed file. For the feed to update automatically you must run "cron.php" on a regular basis. If you already have a feed with the URL you are planning to use, the system will not accept another feed with the same URL.
eo: Aldonu retejon kiu havas RSS/RDF/Atoma fluon. La URL estas la plena vojo al la nutraĵa dosiero. Vi devas uzi "cron.php" regule, por ke la fluo aŭtomate ĝisdatiĝu. Se vi jam havas fluon kun la URL kiun vi planas uzi, la sistemo ne akceptos alian fluon de la sama URL.

en: Categories provide a way to group items from different news feeds together. Each news category has its own feed page and block. For example, you could tag various sport-related feeds as belonging to a category called <em>Sports</em>. News items can be added to a category automatically by setting a feed to automatically place its item into that category, or by using the categorize items link in any listing of news items.
eo: Kategorioj provizas vojon por kungrupigi erojn de diversaj fluoj. Ĉiu kategorio havas sian propran nutraĵan paĝon kaj blokon. Ekzemple, vi povus marki variajn sportajn fluojn al kategorio nomata <em>Sportoj</em>. Novaĵeroj povas aldoniĝi al kategorio aŭtomate agordante ke fluo aŭtomate lokigu siajn erojn en tiu kategorio, aŭ uzante la ligilon por kategoriigi ligilojn en listigo de novaĵeroj.

en: Older news items will be automatically discarded. Requires crontab.
eo: Malnovaj novaĵeroj aŭtomate forviŝiĝos. Bezonatas 'crontab'.

en: The type of category selection widget which is shown on categorization pages. Checkboxes are easier to use; a multiple selector is good for working with large numbers of categories.
eo: La speco de kategoria elektilo kiu montriĝas en kategoriigaj paĝoj. Pli facilas uzi markobutonoj; multelektilo bonas por labori kun grandaj kvantoj da kategorioj.

en: New items in this feed will be automatically filed in the checked categories as they are received.
eo: Novaj eroj en ĉi-fluo aŭtomate iras en la elektitaj kategorioj kiam ricevitaj.

en: A blog is a regularly updated journal or diary made up of individual posts shown in reversed chronological order. Each member of the site may create and maintain a blog.
eo: Blogo estas regule ĝisdatigata taglibro kiu konsistas el individuaj afiŝoj montrataj en mala tempa sinsekvo. Ĉiu membro povas krei kaj administri blogon.

en: Read @username's latest blog entries.
eo: Legi lastajn blogaĵojn de @username.

en: The blog module allows registered users to maintain an online weblog (commonly known as a blog), often referred to as an online journal or diary. Blogs are made up of individual posts that are time stamped and are typically viewed by date as you would a diary. Blogs often contain links to web pages users have read and/or agree/disagree with.
eo: La blog-modulo ebligas ke registritaj uzantoj povu havi retan taglibron (normale nomata blogo). Blogoj konsistas el individuaj afiŝoj kun tempindikoj kaj estas normale videbla laŭ dato simile kiel taglibro. Blogoj ofte enhavas ligilojn al retpaĝaroj kiujn uzantoj legis kaj/aŭ kun kiuj tiu konsentas/malkonsentas.

en: The blog module adds a <em>user blogs</em> navigation link to the site, which takes any visitor to a page that displays the most recent blog entries from all the users on the site. The navigation menu has a <em>create a blog entry</em> link (which takes you to a submission form) and a <em>view personal blog</em> link (which displays your blog entries as other people will see them). The blog module also creates a <em>recent blog posts</em> block that can be enabled.
eo: La blog-modulo aldonas navigligilon de <em>uzantaj blogoj</em> al la retejo, kiu prenas vizitanton al paĝo kiu montras la plej lastajn blog-enskribojn de ĉiuj uzantoj de la retejo. La naviga menuo havas ligilon de <em>enmetu blogaĵon</em> (kiu malfermas submetan formularon) kaj ligilo por <em>vidu personan blogon</em> (kiu montras viajn blogaĵojn kiel aliaj homoj vidos ilin). La blogaĵo ankaŭ kreas blokon de <em>lastaj blogaĵoj</em> kiu povas esti ŝaltita.

en: If a user has the ability to post blogs, then the import module (news aggregator) will display a blog-it link next to each news item in its lists. Clicking on this takes the user to the blog submission form, with the title, a link to the item, and a link to the source into the body text already in the text box, ready for the user to add a comment or explanation. This actively encourages people to add blog entries about things they see and hear elsewhere in the website and from your syndicated partner sites.
eo: Se uzanto rajtas afiŝi blogojn, tiam la import-modulo (novaĵ-kolektilo) montros 'blogu-ĝin'-ligilon apud ĉiu novaĵero en siaj listoj. Klakante tion prenas la uzanton al formularo por blogaĵ-enmeto, kun la titolo, ligilo al la ero, kaj ligilo al la fonto en la korpo jam en tekstkampo, preta por ke uzanto povu aldoni komenton aŭ klarigon. Tio aktive kuraĝigas al homoj aldoni blogaĵojn pri aferoj kiujn ili vidas kaj aŭdas aliloke en la retejo kaj de viaj partneraj retejoj.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@blog">Blog page</a>.
eo: Por pliaj informoj bonvolu legi la agordan manlibron <a href="@blog">Blog-paĝo</a>.

en: edit own blog
eo: redaktu propran blogon

en: @type: updated %title using blog API.
eo: @type: ĝisdatigis %title uzante blog-API-n

en: Blog APIs
eo: Blog API-oj

en: Configure which content types and engines external blog clients can use.
eo: Agordu kiujn enhavspecojn kaj servojn eksteraj blog-programoj rajtas uzi.

en: A book is a collaborative writing effort: users can collaborate writing the pages of the book, positioning the pages in the right order, and reviewing or modifying pages previously written. So when you have some information to share or when you read a page of the book and you didn't like it, or if you think a certain page could have been written better, you can do something about it.
eo: Libro estas kunlabora verkoklopodo: uzantoj povas kunlabore verki paĝojn de libro, lokigante la paĝojn en la ĝusta sinsekvo, kaj provlegante aŭ modifante paĝojn antaŭe verkitaj. Do, kiam vi havas informojn por dividi aŭ kiam vi legas paĝon de la libro kaj vi ne ŝatis ĝin, aŭ se vi pensas ke specifa paĝo povus esti verkita pli bone, vi povas fari ion pri tio.

en: Manage site's books and orphaned book pages.
eo: Administri retejajn librojn kaj orfajn librajn paĝojn.

en: The parent section in which to place this page. Note that each page whose parent is &lt;top-level&gt; is an independent, top-level book.
eo: La superpaĝo kie oni devas meti ĉi tiun paĝon.  Rimarku ke ĉiu paĝo kies superpaĝo estas &ltplej alta nivela%gt; estas sendependa, plej altnivela libro.

en: The parent that this page belongs in.
eo: Superpaĝo al kiu ĉi tiu paĝo apartenas.

en: The parent page in the book.
eo: Superpaĝo en la libro.

en: An explanation to help other authors understand your motivations to put this post into the book.
eo: Klarigo por helpi ke aliaj aŭtoroj komprenu vian motivon por meti ĉi tiun afiŝon en la libron.

en: The post has been added to the book.
eo: La afiŝo estis aldonita al la libro.

en: book
eo: libro

en: Updated orphan book pages.
eo: Ĝisdatigis orfajn librajn paĝojn.

en: The <em>book</em> module is suited for creating structured, multi-page hypertexts such as site resource guides, manuals, and Frequently Asked Questions (FAQs). It permits a document to have chapters, sections, subsections, etc. Authors with suitable permissions can add pages to a collaborative book,  placing them into the existing document by adding them to a table of contents menu.
eo: La <em>libro</em>-modulo taŭgas por krei strukturitajn, multpaĝajn ligtekstoj kiel la retpaĝaj rimedaj gvidlibroj, manlibroj, kaj Oftaj Demandoj. Ĝi permesas ke dokumento havu ĉapitrojn, sekciojn, subsekciojn, ktp. Aŭtoroj kun adekvataj permesoj povas aldoni paĝojn al kunlabora libro, metante ilin en ekzistantan dokumenton aldonante ilin al enhavotabelan menuon.

en: Book pages have navigation elements at the bottom of the page for moving through the text.  These link to the previous and next pages in the book, as well as a link labeled <em>up</em>, leading to the level above in the structure.  More comprehensive navigation may be provided by enabling the <em>book navigation block</em> on the <a href="@admin-block">block administration page</a>.
eo: Libraj paĝoj havas navigajn elementojn malsupre de la paĝo por movi tra la teksto.  Ĉi tiuj ligiloj al la antaŭaj kaj sekvaj paĝoj en la libro, kune kun ligilo <em>supren</em>, enkondukante al la nivelo supre en la strukturo. Pli ampleksa navigado povas funkcii per ŝalto de la <em>libra naviga bloko</em> ĉe la <a href="@admin-block">bloka administranta paĝo</a>.

en: Posts of type %book are automatically added to the book hierarchy. Users with the <em>outline posts in books</em> permission can also add content of any other type to a book, placing it into the existing book structure through the interface that's available by clicking on the <em>outline</em> tab while viewing that post.
eo: Afiŝoj de la speco %book estas aŭtomate aldonitaj al la libra hierarkio. Uzantoj kun la permeso de <em>skemaj afiŝoj en libroj</em> povas ankaŭ aldoni enhavon de iu ajn alia speco al libro, lokigante ĝin en la ekzistantan libran strukturon per la interfaco kiu alireblas klakante la ligilon de <em>skemo</em> ĉe la afiŝo.

en: Administrators can view a list of all books on the <a href="@admin-node-book">book administration page</a>.  In this list there is a link to an outline page for each book, from which is it possible to change the titles of sections, or to change their weight, thus reordering sections. From this administrative interface, it is also possible to determine whether there are any orphan pages - pages that have become disconnected from the rest of the book structure.
eo: Administrantoj povas vidi liston de ĉiuj libroj sur la <a href="@admin-node-book">libra administranta paĝo</a>. En ĉi tiu listo, estas ligilo al skema paĝo por ĉiu paĝo, de kiu eblas ŝanĝi la titolojn de sekcioj, aŭ ŝanĝi iliajn pezojn, tiel reordigante sekciojn. De tiu administra interfaco, eblas determini ĉu estas orfaj paĝoj - paĝoj kiuj malkonektiĝis de la cetero de la libra strukturo.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@book">Book page</a>.
eo: Por pliaj informoj, bonvolu legi la agordan manlibron <a href="@book">

en: The book module offers a means to organize content, authored by many users, in an online manual, outline or FAQ.
eo: Libra modulo ofertas manieron organizi enhavon, aŭtoritan de multaj uzantoj, en reta manlibro, skemo aŭ Oftaj Demandoj.

en: Pages in a book are like a tree. As pages are edited, reorganized and removed, child pages might be left with no link to the rest of the book. Such pages are referred to as "orphan pages". On this page, administrators can review their books for orphans and reattach those pages as desired.
eo: Paĝoj en libro estas kiel arbo. Dum oni redaktas, reorganizas kaj forigas paĝojn, subpaĝoj eble estos forlasitaj sen ligilo al la cetero de la libro. Tiuj paĝoj estas nomataj "orfaj". Sur ĉi tiu paĝo, administrantoj povas trarigardi siajn librojn por orfoj kaj realkroĉi tiujn paĝojn laŭplaĉe.

en: The outline feature allows you to include posts in the <a href="@book">book hierarchy</a>.
eo: La skema funkcio permesas al vi inkluzivi afiŝojn en la <a href="@book">libran hierarkion</a>.

en: outline posts in books
eo: skemigi afiŝojn en libroj

en: create book pages
eo: verku libropaĝojn

en: edit book pages
eo: redaktu libropaĝojn

en: edit own book pages
eo: redaktu proprajn libropaĝojn

en: Allows users to collaboratively author a book.
eo: Permesas al uzantoj kunlabore aŭtori libron.

en: Below is a list of the latest comments posted to your site. Click on a subject to see the comment, the author's name to edit the author's user information , 'edit' to modify the text, and 'delete' to remove their submission.
eo: Jen listo de la lastaj komentoj afiŝitaj en via retejo. Klaku sur temo por vidi la komenton, sur la aŭtora nomo por redakti la aŭtorajn uzantinformojn, 'redaktu' por modifi tekston, kaj 'forigu' por forigi ilian submeton.

en: The contact module enables the use of both personal and site-wide contact forms, thereby facilitating easy communication within the community. While personal contact forms allow users to contact each other by e-mail, site-wide forms allow community members to contact the site administration from a central location. Users can specify a subject and message in the contact form, and also request that a copy of the e-mail be sent to their own address.
eo: La kontakt-modulo ebligas la uzon de kaj personaj kaj retejaj kontaktformularoj, tiel helpante facilan komunikadon ene de la komunumo. Personaj kontaktformularoj ebligas al uzantoj kontakti unu la alian retpoŝte. Retejaj formularoj ebligas ke uzantoj povu kontakti la retadministrantojn de centra loko. Uzantoj povas indiki temon kaj mesaĝon en la kontaktformularon, kaj ankaŭ peti ke kopio de la retpoŝto estu sendota al sia propra adreso.

en: Users can activate/deactivate their personal contact forms in their account settings. Upon activation, a contact tab will appear in their user profiles. Privileged users such as site administrators are able to contact users even if they have chosen not to enable this feature.
eo: Uzantoj povas aktivigi/malaktivigi sian personan kontaktformularon en siaj kontaj agordoj. Post aktivado, kontaktligilo aperos en ties uzantprofilo. Privilegiitaj uzantoj kiel retadministrantoj povas kontakti uzantojn eĉ se ili elektis ne ebligi tiun funkcion.

en: Note that the contact tab will not appear when a user views his or her own profile; only when viewing another user's profile, if that user's contact form is enabled.
eo: Rimarku ke la kontakta ligilo ne aperos kiam uzanto rigardas sian propran profilon; nur kiam oni rigardas profilon de iu alia, se ties kontaktformularo estas aktiva.

en: If the menu module is enabled, a menu item linking to the site-wide contact page is added to the navigation block. It is disabled by default, but can be enabled via the <a href="@menu-module">menu management</a> page. Links to the contact page may also be added to the primary and secondary links using the same page.
eo: Se la menu-modulo estas ebligita, menuero al la reteja kontaktpaĝo estas aldonita al la naviga bloko. Defaŭlte ĝi estas malaktiva, sed povas esti aktivigita per la <a href="@menu-module">menu-administrada</a> paĝo. Ligiloj al la kontaktpaĝo ankaŭ povas aldoniĝi al la unuarangaj kaj duarangaj ligiloj uzante la saman paĝon.

en: For more information, please read the configuration and customization handbook page for the <a href="@contact">contact module</a>.
eo: Por pliaj informoj, bonvolu legi la agordan manlibron por la <a href="@contact">kontakt-modulo</a>.

en: This page lets you setup <a href="@form">your site-wide contact form</a>. To do so, add one or more categories. You can associate different recipients with each category to route e-mails to different people. For example, you can route website feedback to the webmaster and direct product information requests to the sales department. On the <a href="@settings">settings page</a>, you can customize the information shown above the contact form. This can be useful to provide additional contact information such as your postal address and telephone number.
eo: Ĉi tiu paĝo permesas al vi starigi <a href="@form">vian retejan kontaktformularon</a>. Por fari tiel, aldonu unu aŭ pli da kategorioj. Vi povas asociigi malsamajn ricevantojn kun ĉiu kategorio por vojigi retpoŝtojn al malsamaj homoj. Ekzemple, vi povas vojigi retajn komentojn al la retestro kaj sendi petojn pri produktajn informojn al la venda fako.Ĉe la <a href="@settings">agorda paĝo</a>, vi povas agordi la informojn montrantajn super la kontaktformularo. Tio utilus por provizi aldonajn kontaktinformojn kiel vian poŝtadreson kaj telefonnumeron.

en: The contact form has not been configured.
eo: La kontaktformularo ne estas agordita.

en: The Drupal module uses the XML-RPC network communication protocol to connect your site with a central server that maintains a directory of client sites.
eo: La Drupal-modulo uzas la XML-RPC-retan komunikan protokolon por konekti vian retejon al centra servilo kiu administras liston de klientaj retejoj.

en: <p>Enabling the Drupal module will allow you to:</p>
    <ul>
      <li>register your site with a server, including (optionally) posting information on your installed modules and themes and summary statistics on your number of posts and users, information that can help rank Drupal modules and themes</li>
      <li>enable other sites to register with your site</li>
      <li>allow members on all sites using the Drupal module to log in to your site without registering using their distributed identification</li>
      <li>allow members to log in to any other site that uses the Drupal module, using a login name that looks much like an e-mail address: <em>username@example.com</em></li>
    </ul>
eo: <p>Ŝaltante la Drupal-modulon permesas al vi:</p>
    <ul>
      <li>registri vian retejon kun servilo, inkluzive (nedevige) afiŝante informojn pri viaj instalitaj moduloj kaj haŭtoj kaj resumaj statistikoj pri la nombro da afiŝoj kaj uzantoj, informoj kiuj povas helpi rangigi Drupal-modulojn kaj -haŭtojn</li>
      <li>ebligas aliajn retejojn registri kun via retejo</li>
      <li>permesas ke ĉiuj membroj de retejoj kun la Drupal-modulo povu ensaluti en vian retejon sen registrado, uzante sian distribuitan identigilon</li>
      <li>permesas al membroj ensaluti en aliajn retejon kiuj uzas la Drupal-modulon, uzante la ensalutan nomon kiu aspektas kiel retpoŝtadreso: <em>uzantnomo@ekzemplo.com</em></li>
    </ul>

en: The Drupal module administration page allows you to set the xml-rpc server page and other related options.
eo: La administra paĝo por la Drupal-modulo permesas al vi agordi la xml-rpc-servilan paĝon kaj aliajn rilatajn opciojn.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@drupal">Drupal page</a>.
eo: Por pliaj informoj, bonvolu legi la agordan manlibron <a href="@drupal">Drupal-paĝo</a>.

en: Using this your site can "call home" to another Drupal server. By calling home to drupal.org and sending a list of your installed modules and themes, you help rank projects on drupal.org and so assist all Drupal administrators to find the best components for meeting their needs. If you want to register with a different server, you can change the Drupal XML-RPC server setting -- but the server has to be able to handle Drupal XML. Some XML-RPC servers may present directories of all registered sites. To get all your site information listed, go to the <a href="@site-settings">site information settings page</a> and set the site name, the e-mail address, the slogan, and the mission statement.
eo: Uzante ĉi tion, via retejo povas "telefoni hejmen" al alia Drupal-servilo. Telefonante hejmen al drupal.org kaj sendante liston de viaj instalitaj moduloj kaj temoj, vi helpas rangigi projektojn ĉe drupal.org kaj tiel helpi ĉiujn Drupal-administrantojn trovi la plej bonajn komponentojn por iliaj bezonoj. Se vi volas registri kun alia servilo, vi povas ŝanĝi la Drupal-XML-RPC-servilan agordon -- sed la servilo devas povi trakti Drupalon. Kelkaj XML-RPC-serviloj eble prezentos listojn de ĉiuj registritaj retejoj. Por akiri ĉiujn viajn retejajn informojn listitajn, iru al la <a href="@site-settings">paĝo por retejaj informaj agordoj</a> kaj enmetu la retejan nomon, retpoŝtadreson, sloganon, kaj celaron.

en: <p><a href="@Drupal">Drupal</a> is the name of the software that powers %this-site. There are Drupal websites all over the world, and many of them share their registration databases so that users may freely log in to any Drupal site using a single <strong>Drupal ID</strong>.</p>
    <p>So please feel free to log in to your account here at %this-site with a username from another Drupal site. The format of a Drupal ID is similar to an e-mail address: <strong>username</strong>@<em>server</em>. An example of a valid Drupal ID is <strong>mwlily</strong>@<em>drupal.org</em>.</p>
eo: <p><a href="@Drupal">Drupalo</a> estas la nomo de la programo kiu povigas %this-site. Estas Drupal-retejoj tra la tuta mondo, kaj multaj el ili dividas siajn registrajn datumbazojn tiel ke uzantoj povas libere ensaluti en alia Drupal-retejo uzante nur unu <strong>Drupal-ID-n</strong>.</p>
    <p>Do bonvolu senti libere ensaluti al via konto ĉi tie ĉe %this-site kun uzantnomo de alia Drupal-retejo. La formato de Drupal-ID similas al retpoŝtadreso: <strong>uzantnomo</strong>@<em>servilo</em>. Ekzemplo de valida Drupal-ID estas <strong>mwlily</strong>@<em>drupal.org</em>.</p>

en: You must set the name of your site on the <a href="@url">administer &raquo; settings &raquo; site information</a> page.
eo: Vi devas indiki la nomon de via retejo en la paĝo por <a href="@url">administri &raquo; agordojn &raquo; retejaj informoj</a>.

en: You must set an e-mail address for your site on the <a href="@url">site information settings page</a>.
eo: Vi devas indiki retpoŝtadreson por via retejo en la <a href="@url">paĝo por retejaj informaj agordoj</a>.

en: You must set your site slogan on the <a href="@url">site information settings page</a>.
eo: Vi devas indiki vian retejan sloganon en la <a href="@url">paĝo por retejaj informaj agordoj</a>.

en: You must set your site mission on the <a href="@url">site information settings page</a>.
eo: Vi devas indiki la celon de via retejo en la <a href="@url">paĝo por retejaj informaj agordoj</a>.

en: Register with a Drupal server
eo: Registriĝu kun Drupal-servilo

en: If enabled, your Drupal site will register itself with the specified Drupal XML-RPC server. For this to work properly, you must set your site's name, e-mail address, slogan and mission statement. When the Drupal XML-RPC server field is set to %drupal-xml-rpc, your web site will register itself with drupal.org. Requires the cron feature to be enabled.
eo: Se ŝaltita, via Drupala retejo registros sin kun specifa Drupal-XML-RPC servilo. Por ke tio funkciu ĝuste, vi devas indiki la nomon de via retejo, retpoŝtadreson, sloganon kaj celaron. Kiam la kampo de la Drupal XML-RPC servilo estas indikita al %drupal-xml-rpc, via retejo registros sin kun drupal.org. La funkcio cron nepre estu ŝaltita.

en: Drupal XML-RPC server
eo: Drupala XML-RPC servilo

en: The URL of the Drupal XML-RPC server you wish to register with.
eo: La URL de la Drupal-XML-RPC-servilo kun kiu vi volas registriĝi.

en: Send system information
eo: Sendu sistemajn informojn

en: If enabled, your site will send information on its installed components (modules, themes, and theme engines). This information can help in compiling statistics on usage of Drupal projects.
eo: Se ŝaltita, via retejo sendos informojn pri ĝiaj instalitaj komponentoj (moduloj, haŭtoj, kaj haŭtaj ENGINES). Ĉi tiuj informoj povas helpi kompili statistikojn pri la uzado de Drupal-projektoj.

en: Send statistics
eo: Sendu statistikon

en: If enabled, your site will send summary statistics on the number of registered users and the total number of posts. No private information will be sent. These data help to improve the ranking statistics of Drupal projects.
eo: Se ŝaltita, via retejo sendos resumajn statistikojn pri la nombro da registritaj uzantoj kaj la suma nombro da afiŝoj. Neniu privata informo sendiĝos. Ĉi tiuj datumoj helpos plibonigi la rangajn statistikojn de Drupal-projektoj.

en: Allow other Drupal sites to register
eo: Permesu ke aliaj Drupal-retejoj povu registriĝi

en: If enabled, your Drupal site will allow other sites to register with your site and send information to this site. This functionality can be used to maintain a list of related sites.
eo: Se ŝaltita, via Drupal-retejo permesos ke aliaj retejoj povu registrĝii kun via retejo kaj sendi informojn al ĉi tiu retejo. Ĉi tiu funkcio povas esti uzata por kompili liston de rilataj retejoj.

en: Authentication service
eo: Aŭtentiga servo

en: If enabled, your Drupal site will accept logins with the user names of other Drupal sites, and likewise provide authentication for users logging into other Drupal sites, based on their user accounts here.
eo: Se ŝaltita, via Drupal-retejo akceptos ensalutojn de uzantnomoj de aliaj Drupal-retejoj, kaj same provizos aŭtentigon por uzantoj kiuj ensalutas en aliajn Drupal-retejojn, bazitaj sur iliaj uzantkontoj ĉi tie.

en: The URL of the default Drupal authentication server. Omit the %http prefix (e.g. drupal.org, www.example.com, etc.). If the authentication service has been enabled, users registered at the server specified here, will not need to append the server to their user name when logging into your site. This enables users to provide a briefer, more familiar username in the login form.
eo: La URL de la defaŭlta Drupal-aŭtentiga servilo. Forigu la %http prefikso (ekz. drupal.org, www.ekzemplo.com ktp).  Se la aŭtentiga servo estas ŝaltita, uzantoj registritaj ĉe la servilo specifita ĉi tie, ne devos aldoni la servilon al ties uzantnomo kiam tiu ensalutas en vian retejon. Tio ebligas ke uzantoj provizu pli mallongan, kaj pli kutiman uzantnomon en la ensaluta formularo.

en: Only accept remote logins from the above specified default authentication server and not from any other server. Useful when an external system is the solitary authority on user accounts for this site. A common usage is to enable this setting and also enable an authentication module which talks to your company's directory server.
eo: Nur akceptu forajn ensalutojn de la supre specifita defaŭlta aŭtentiga servilo kaj ne de alia servilo. Utila kiam ekstera sistemo estas la sola aŭtoritato de uzantaj kontoj por ĉi tiu retejo. Kutima uzo estas por ebligi ĉi tiun agordon kaj ankaŭ ebligi aŭtentigan modulon kiu parolas al la servilo de via firmaa kontaktinformaro.

en: Ping from %name (%link).
eo: Pingo de %name (%link).

en: Handling ping request
eo: Traktante ping-peton

en: Failed to notify %server; error code: %errno; error message: %error_msg.
eo: Malsukcesis atentigi %server; erarkodo: %errno; erarmesaĝo: %error_msg.

en: Error %code: %message
eo: Eraro %code: %message

en: Sites registry
eo: Reteja registraro

en: Register with another Drupal site (drupal.org by default) for statistics sharing, or set up your server to be a central server for registrations.
eo: Registriĝu kun alia Drupal-retejo (drupal.org defaŭlte) por statistika dividado, aŭ starigu vian servilon por esti centra servilo por registradoj.

en: Distributed authentication
eo: Distribuita aŭtentigo

en: client ping
eo: klienta pingo

en: server ping
eo: servila pingo

en: Lets you register your site with a central server and improve ranking of Drupal projects by posting information on your installed modules and themes
eo: Permesas al vi registri vian retejon kun centra servilo kaj plibonigi rangon de Drupal-projektoj afiŝante informojn sur viaj instalitaj moduloj kaj haŭtoj.

en: The filter module allows administrators to configure  text input formats for the site. For example, an administrator may want a filter to strip out malicious HTML from user's comments. Administrators may also want to make URLs linkable even if they are only entered in an unlinked format.
eo: La filtro-modulo permesas ke administrantoj povu agordi tekstajn enmetajn formatojn por la retejo. Ekzemple, administranto eble volas filtri por forigi malbonintencajn HTML-n de uzantaj komentoj. Administrantoj ankaŭ eble volus ligiligi URL-ojn eĉ se oni enmetas ilin en neligila formato.

en: Users can choose between the available input formats when creating or editing content. Administrators can configure which input formats are available to which user roles, as well as choose a default input format. Administrators can also create new input formats. Each input format can be configured to use a selection of filters.
eo: Uzantoj povas elekti inter la alireblaj enmetaj formatoj kiam oni kreas aŭ redaktas enhavon. Administrantoj povas agordi kiuj enmetaj formatoj estas alireblaj al kiuj uzantaj roloj, kaj ankaŭ elekti defaŭltan enmetan formaton. Administrantoj ankaŭ povas krei novajn enmetajn formatojn. Ĉiu enmeta formato povas esti agordita por uzi filtrojn.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@filter">Filter page</a>.
eo: Por pliaj informoj, bonvolu legi la agordan manlibron <a href="@filter">Filter-paĝo</a>.

en: 
    <p><em>Input formats</em> define a way of processing user-supplied text in Drupal. Every input format has its own settings of which <em>filters</em> to apply. Possible filters include stripping out malicious HTML and making URLs clickable.</p>
    <p>Users can choose between the available input formats when submitting content.</p>
    <p>Below you can configure which input formats are available to which roles, as well as choose a default input format (used for imported content, for example).</p>
    <p>Note that (1) the default format is always available to all roles, and (2) all filter formats can always be used by roles with the "administer filters" permission even if they are not explicitly listed in the Roles column of this table.</p>
eo: 
    <p><em>Enmetaj formatoj</em> difinas manieron procesi uzantprovizitajn tekstojn en Drupalo. Ĉiu enmeta formato havas siajn agordojn por kiuj <em>filtroj</em> aplikiĝas. Eblaj filtroj inkluzivas forigi malbonintencan HTML-n kaj klakebligi URL-ojn</p>
    <p>Uzantoj povas elekti inter la alireblaj enmetaj formatoj kiam oni enmetas enhavon.</p>
    <p>Sube vi povas agordi kiuj enmetaj formatoj alireblas por kiuj roloj, kaj ankaŭ elekti defaŭltan enmetan formaton (uzata por importata enhavo, ekzemple).</p>
    <p>Rimarku ke (1) la defaŭlta formato ĉiam alireblas al ĉiuj roloj, kaj (2) ĉiuj filtraj formatoj ĉiam povas esti uzata de roloj kun la permeso de "administri filtrojn" permeson eĉ se ili ne estas eksplicite listitaj en la kolumnon de Roloj de ĉi tiu tabelo.</p>

en: 
    <p>Every <em>filter</em> performs one particular change on the user input, for example stripping out malicious HTML or making URLs clickable. Choose which filters you want to apply to text in this input format.</p>
    <p>If you notice some filters are causing conflicts in the output, you can <a href="@rearrange">rearrange them</a>.</p>
eo: 
    <p>Ĉiu <em>filtro</em> ŝanĝas unu specifan parton de uzantan enmeton, ekzemple forigante malbonan HTML-n aŭ klakebligi URL-ojn. Elektu kiujn filtrojn vi volas apliki al teksto en ĉi tiu enmeta formato.</p>
    <p>Se vi rimarkas ke kelkaj filtroj kaŭzas konflikton en la montrado, vi povas <a href="%order">reordigi ilin</a>.</p>

en: 
    <p>Because of the flexible filtering system, you might encounter a situation where one filter prevents another from doing its job. For example: a word in an URL gets converted into a glossary term, before the URL can be converted in a clickable link. When this happens, you will need to rearrange the order in which filters get executed.</p>
    <p>Filters are executed from top-to-bottom. You can use the weight column to rearrange them: heavier filters "sink" to the bottom.</p>
eo: 
    <p>Pro la fleksebla filtra sistemo, vi eble malkovros situacion en kiu unu filtro malebligas ke alia povu funkcii. Ekzemple: vorto en URL konvertiĝas al glosara termino, antaŭ ol URL povas konvertiĝi al klakebla ligilo. Kiam tio okazas, vi devos ŝanĝi la sinsekvon en kiuj filtroj aplikiĝas.</p>
    <p>Filtroj aplikiĝas supre-malsupren. Vi povas uzi la pezan kolumnon por ŝanĝi la sinsekvon de ili.</p>

en: Configure how content input by users is filtered, including allowed HTML tags, PHP code tags. Also allows enabling of module-provided filters.
eo: Agordi kiel enhava enmeto de uzantoj filtriĝas, inkluzive de la permeso por HTML-etikedoj kaj PHP-kodo. Tio ankaŭ permesas ŝaltadon de modul-provizitaj filtroj.

en: !format input format
eo: '!format enmeta formato

en: 
    <h4>Using custom PHP code</h4>
    <p>If you know how to script in PHP, Drupal gives you the power to embed any script you like. It will be executed when the page is viewed and dynamically embedded into the page. This gives you amazing flexibility and power, but of course with that comes danger and insecurity if you do not write good code. If you are not familiar with PHP, SQL or with the site engine, avoid experimenting with PHP because you can corrupt your database or render your site insecure or even unusable! If you do not plan to do fancy stuff with your content then you are probably better off with straight HTML.</p>
    <p>Remember that the code within each PHP item must be valid PHP code - including things like correctly terminating statements with a semicolon. It is highly recommended that you develop your code separately using a simple test script on top of a test database before migrating to your production environment.</p>
    <p>Notes:</p><ul><li>You can use global variables, such as configuration parameters, within the scope of your PHP code but remember that global variables which have been given values in your code will retain these values in the engine afterwards.</li><li>register_globals is now set to <strong>off</strong> by default. If you need form information you need to get it from the "superglobals" $_POST, $_GET, etc.</li><li>You can either use the <code>print</code> or <code>return</code> statement to output the actual content for your item.</li></ul>
    <p>A basic example:</p>
    <blockquote><p>You want to have a box with the title "Welcome" that you use to greet your visitors. The content for this box could be created by going:</p>
    <pre>
      print t("Welcome visitor, ... welcome message goes here ...");
    </pre>
    <p>If we are however dealing with a registered user, we can customize the message by using:</p>
    <pre>
      global $user;
      if ($user->uid) {
        print t("Welcome $user->name, ... welcome message goes here ...");
      }
      else {
        print t("Welcome visitor, ... welcome message goes here ...");
      }
    </pre></blockquote>
    <p>For more in-depth examples, we recommend that you check the existing Drupal code and use it as a starting point, especially for sidebar boxes.</p>
eo: 
    <h4>Uzante agordigan PHP-kodon</h4>
    <p>Se vi scipovas skripti en PHP, Drupalo donas al vi potencon enmeti ajnan skripton laŭ via plaĉo. Ĝi funkcios kiam oni vizitas la paĝon kaj dinamike inkluziviĝos en la paĝo. Tio donas al vi nekredeble grandan flekseblecon kaj potencon, sed kompreneble, tio venas kun danĝero kaj malsekurecon se vi ne skribas bonan kodon. Se vi ne konas PHP-n, SQL-n, aŭ la reteja sistemo, evitu eksperimenti kun PHP, ĉar vi povas korupti vian datumbazon aŭ malsekurigi vian retejon aŭ eĉ tute detrui ĝin!  Se vi ne planas eksterordinaraĵojn kun via enhavo, tiam verŝajne pli bonas uzi simplan HTML-n.</p>
    <p>Memoru ke la kodo ene de ĉiu PHP-ero devas esti valida PHP-kodo - inkluzivante aferojn kiel korekte fini diraĵojn kun punktokomo. Estas forte rekomendata ke vi programu vian kodon aparte kun simpla testa skripto ĉe test-datumbazo antaŭ ol migri al la produkta sistemo.</p>
    <p>Rimarkoj:</p><ul><li>Vi povas uzi globalajn variablojn, kiel la agordaj parametroj, ene de la konteksto de via PHP-kodo, sed memoru ke globalaj variabloj kiuj havas valorojn en via kodo, retenos tiujn valorojn en la sistemo poste.</li><li>register_globals nun havas valoron de <strong>malŝaltita</strong> defaŭlte. Se vi bezonas formularajn informojn, vi devas preni ĝin de la "superglobalaj" $_POST, $_GET ktp.</li><li>Vi povas uzi la ordonon de <code>print</code> aŭ <code>return</code> por eligi la veran enhavon por via ero.</li></ul>
    <p>Baza ekzemplo:</p>
    <blockquote><p>Vi volas havi kampon kun la titolo "Bonvenon" kiun vi povas uzi por saluti viajn vizitantojn. Oni povas krei la enhavon por ĉi tiu kampo uzante:</p>
     <pre>
      print t("Bonvenon vizitanto, ... bonveniga mesaĝo ĉi tie ...");
    </pre><p>Se ni tamen traktas kun registrita uzanto, ni povas agordi la mesaĝon uzante:</p>
    <pre>
      global $user;
      if ($user->uid) {
        print t("Bonvenon $user->name, ... bonveniga mesaĝo ĉi tie ... ");
      }
      else {
        print t("Bonvenon vizitanto, ... bonveniga mesaĝo ĉi tie ...");
      }
    </pre></blockquote>
    <p>Por pli profundaj ekzemploj, ni rekomendas ke vi kontrolu la ekzistantan Drupal-kodon kaj uzu ĝin kiel komenc-punkton, speciale por flankmenuaj blokoj.</p>

en: Allows you to restrict if users can post HTML and which tags to filter out.
eo: Permesas al vi limigi ĉu uzantoj rajtas afiŝi HTML-n kaj kiujn etikedojn por elfiltri.

en: Runs a piece of PHP code. The usage of this filter should be restricted to administrators only!
eo: Funkciigas pecon de PHP-kodon.  La uzo de ĉi tiu filtro devas esti limigita al nur administrantoj!

en: Enables the translation of the user interface to languages other than English.
eo: Ŝaltas tradukon de la uzanta interfaco al aliaj lingvoj krom la angla.

en: The human-readable name of this content type. This text will be displayed as part of the list on the <em>create content</em> page. It is recommended that this name begins with a capital letter and consists only of letters, numbers, and <strong>spaces</strong>. This name must be unique to this content type.
eo: La homlegebla nomo de ĉi tiu enhavformularo. Ĉi tiu teksto montriĝos kiel parto de la listo en la paĝo por <em>krei enhavon</em>. Estas rekomendite ke ĉi tiu nomo komenciĝu per majuskla litero kaj konsistu nur el literoj, ciferoj, kaj <strong>spacetoj</strong>. Ĉi tiu nomo devas esti unika al ĉi tiu spaco de enhavo.

en: The machine-readable name of this content type. This text will be used for constructing the URL of the <em>create content</em> page for this content type. This name may consist of only of lowercase letters, numbers, and underscores. Dashes are not allowed. Underscores will be converted into dashes when constructing the URL of the <em>create content</em> page. This name must be unique to this content type.
eo: La maŝinlegebla nomo de la enhavspeco. Ĉi tiu teksto estos uzata por konstrui la URL-n de la paĝo por <em>krei enhavon</em> por ĉi tiu enhavspeco. Ĉi tiu nomo povas konsisti el nur minusklaj literoj, numeroj, kaj substrekoj. Dividstrekoj ne estas permesataj. Substrekoj konvertiĝos en dividstrekojn konstruante la URL-n de la paĝo por <em>krei enhavon</em>. Ĉi tiu nomo devas esti unika al ĉi tiu enhavspeco.

en: Submission form
eo: Submeta formularo

en: All content in a website is stored and treated as <b>nodes</b>. Therefore nodes are any postings such as blogs, stories, polls and forums. The node module manages these content types and is one of the strengths of Drupal over other content management systems.
eo: Ĉiu enhavaĵo en retejo estas konservata kaj traktata kiel <b>nodo</b>. Tial nodoj estas ajnaj afiŝoj kiel blogoj, rakontoj, enketoj kaj forumoj. La nod-modulo administras tiujn enhavtipojn kaj estas unu el la avantaĝoj de Drupal super aliaj enhav-mastrumaj sistemoj.

en: Treating all content as nodes allows the flexibility of creating new types of content. It also allows you to painlessly apply new features or changes to all content. Comments are not stored as nodes but are always associated with a node.
eo: Trakti ĉiujn enhavaĵojn kiel nodojn permesas la flekseblecon krei novajn specojn de enhavo. Ĝi ankaŭ permesas al vi senĝene apliki novajn funkciojn aŭ ŝanĝojn al ĉiuj enhavaĵoj. Komentoj ne konserviĝas kiel nodoj, sed estas ĉiam ligitaj kun nodo.

en: <p>Node module features</p>
    <ul>
    <li>The list tab provides an interface to search and sort all content on your site.</li>
    <li>The configure settings tab has basic settings for content on your site.</li>
    <li>The configure content types tab lists all content types for your site and lets you configure their default workflow.</li>
    <li>The search tab lets you search all content on your site</li>
    </ul>
eo: <p>Nod-modulaj funkcioj</p>
    <ul>
    <li>La lista langeto provizas interfacon por serĉi kaj ordigi la tutan enhavon en via retejo,</li>
    <li>La langeto por agordi havas bazajn agordojn por enhavo por via retejo.</li>
    <li>La langeto por agordi enhavtipojn listigas ĉiujn enhavtipojn por via retejo kaj permesas al vi agordi ilian defaŭltan laborfluon.</li>
    <li>La langeto por serĉi permesas al vi serĉi la tutan enhavon de via retejo.</li>
    </ul>

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@node">Node page</a>.
eo: Por pliaj informoj, bonvolu legi la agordan manlibron <a href="@node">Paĝo de nodo</a>.

en: Enter a simple pattern to search for a post. Words are matched exactly. Phrases can be surrounded by quotes to do an exact search.
eo: Entajpu simplan serĉpeton por serĉi afiŝon.  Vortoj kongruas ekzakte. Oni povas ĉirkaŭi frazojn por fari ekzaktan serĉon.

en: This will wipe all current node permissions and rebuild them based on current settings. Rebuilding the permissions may take a while so please be patient. This action cannot be undone.
eo: Ĉi tio forigos ĉiujn nunajn nodajn permesojn kaj rekonstruos ilin bazite sur momentaj agordoj. Rekonstruado de permesoj daŭras iom, do bonvolu pacienci. Ĉi tiu ago ne povas esti malfarata.

en: You tried to revert to an invalid revision.
eo: Vi provis malfari de nevalida revizio.

en: %title has been reverted back to the revision from %revision-date
eo: %title estis malfarita reen al la revizio de %revision-date

en: Deletion failed. You tried to delete the current revision.
eo: Forigo malsukcesis. Vi provis forigi la aktualan revizion.

en: Deleted %title revision %revision.
eo: Forigis %title revizio %revision

en: The %post has been updated.
eo: La %post estas ĝisdatigita.

en: This module also comes with user-defined mass URL aliasing capabilities, which is useful if you wish to uniformly use URLs different from the default. For example, you may want to have your URLs presented in a different language. Access to the Drupal source code on the web server is required to set up these kinds of aliases.
eo: Ĉi tiu modulo ankaŭ venas kun kapabloj de uzant-difinita amasa aliasado, kiu utilas se vi volas uniforme uzi URL-ojn kiuj malsamas de la defaŭlta.  Ekzemple, vi eble volas ke viaj URL-oj prezentiĝu en alia lingvo. Aliro al la fontkodo de Drupal sur la servilo estas bezonata por agordi tiajn aliasojn.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@path">Path page</a>.
eo: Por pliaj informoj, bonvolu legi la agordan manlibron <a href="@path">paĝo de vojo</a>.

en: Drupal provides users complete control over URLs through aliasing. This feature is typically used to make URLs human-readable or easy to remember. For example, one could map the relative URL 'node/1' onto 'about'. Each system path can have multiple aliases.
eo: Drupalo provizas al uzantoj plenan regon de URL-oj per aliasado. Ĉi tiu funkcio estas kutime uzata por ke URL-oj povu esti homlegeblaj aŭ facile memoreblaj. Ekzemple, oni povus mapi la relativajn URL-n 'node/1' al 'pri'. Ĉiu sistema vojo povas havi multajn aliasojn.

en: The alias %alias is already in use.
eo: La simbola ligilo %alias estas jam uzata.

en: The poll module can be used to create simple polls for site users. A poll is a simple multiple choice questionnaire which displays the cumulative results of the answers to the poll. Having polls on the site is a good way to get instant feedback from community members.
eo: La enketa modulo povas esti uzata por krei simplajn enketojn de retejaj uzantoj. Enketo estas simpla multelekta demandaro kiu montras la ĝisnunajn rezultojn de la respondoj al la enketo. Enketoj sur la retejo estas bona maniero akiri tujan prisondon de komunumaj membroj.

en: Users can create a poll. The title of the poll should be the question, then enter the answers and the "base" vote counts. You can also choose the time period over which the vote will run.The <a href="@poll">poll</a> item in the navigation menu will take you to a page where you can see all the current polls, vote on them (if you haven't already) and view the results.
eo: Uzantoj povas krei enketon. La titolo de la enketo devas esti la demando, kaj tiam entajpu la respondojn kaj la "bazaj" voĉaj kalkuloj. Vi povas ankaŭ elekti la tempan periodon en kiu la voĉdonado okazos. La <a href="@poll">enketo</a> en la naviga menuo kiu portos vin al paĝo en kiu vi povas vidi ĉiujn nuntempajn enketojn, voĉdoni por ili (se vi ne jam faris) kaj vidi la rezultojn.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@poll">Poll page</a>.
eo: Por pliaj informoj, bonvolu legi la agordan manlibron <a href="@poll">Enketa paĝo</a>.

en: A poll is a multiple-choice question which visitors can vote on.
eo: Enketo estas multopa elekto demando pri kiuj vizitantoj povas voĉdoni.

en: You are not allowed to vote on this poll.
eo: Vi ne rajtas voĉdoni en ĉi tiu enketo.

en: You did not specify a valid poll choice.
eo: Vi ne elektis validan respondon.

en: The profile module allows you to define custom fields (such as country, real name, age, ...) in the user profile. This permits users of a site to share more information about themselves, and can help community-based sites to organize users around profile fields.
eo: La profila modulo permesas al vi difini agorditajn kampojn (kiel lando, vera nomo, aĝo, ...) en la profilo de la uzanto. Tio permesas uzantojn de retejo dividi pli da informoj pri si mem, kaj povas helpi retejojn bazitaj je komunumoj organizi uzantojn ĉirkaŭ profilaj kampoj.

en: <p>The following types of fields can be added to the user profile:</p>
    <ul>
    <li>single-line textfield</li>
    <li>multi-line textfield</li>
    <li>checkbox</li>
    <li>list selection</li>
    <li>freeform list</li>
    <li>URL</li>
    <li>date</li>
    </ul>
eo: <p>La jenaj tipoj de kampoj povas esti aldonitaj al profilo de la uzanto:</p>
    <ul>
    <li>unu-linea tekstkampo</li>
    <li>mult-linea tekstkampo</li>
    <li>markobutono</li>
    <li>lista elektilo</li>
    <li>libermana listo</li>
    <li>URL</li>
    <li>dato</li>
    </ul>

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@profile">Profile page</a>.
eo: Por pliaj informoj, bonvolu legi la agordan manlibron <a href="@profile">Profila paĝo</a>.

en: The search module adds the ability to search for content by keywords. Search is often the only practical way to find content on a large site. Search is useful for finding users and posts by searching on keywords.
eo: La serĉa modulo aldonas eblon serĉi por enhavo laŭ ŝlosilvortoj. Serĉado ofte estas la sola praktika maniero trovi enhavon en granda paĝaro.  Serĉado utilas por trovi uzantojn kaj afiŝojn serĉante per ŝlosilvortoj.

en: The search engine works by maintaining an index of the words in your site's content. It indexes the posts and users. You can adjust the settings to tweak the indexing behaviour. Note that the search requires cron to be set up correctly. The index percentage sets the maximum amount of items that will be indexed in one cron run. Set this number lower if your cron is timing out or if PHP is running out of memory.
eo: Serĉilo funkcias ĉar ĝi tenas indekson de la vortoj en la enhavo de via retejo. Ĝi indeksas la afiŝojn kaj uzantojn.  Vi povas adapti la ŝanĝojn por taŭzeti la indeksadon.  Rimarku ke la serĉo bezonas ke cron estu agordita ĝuste. La indeksa procentaĵo agordas la maksimuman kvanton da eroj kiuj indeksiĝos dum unu funkcio de cron. Agordu tiun nombron pli malgrande se via cron elĉerpas la tempon aŭ se PHP elĉerpas memoron.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@search">Search page</a>.
eo: Por pliaj informoj bonvolu legi la agordan manlibron <a href="@search">Serĉa paĝo</a>.

en: The search engine works by maintaining an index of the words in your site's content. You can adjust the settings below to tweak the indexing behaviour. Note that the search requires cron to be set up correctly.
eo: La serĉilo funkcias per indeksado de la vortoj en la enhavo de via retejo. Vi povas adapti la agordojn malsupre por taŭzeti la reĝimon de la indeksado. Memoru ke la serĉado bezonas cron por funkcii ĝuste.

en: The maximum amount of items that will be indexed in one cron run. Set this number lower if your cron is timing out or if PHP is running out of memory.
eo: Maksimuma kvanto da eroj, kiuj estos indeksitaj dum unu funkcio de 'cron'. Malpligrandigu tiun numeron se via 'cron' uzas tro da tempo aŭ PHP elĉerpas la memoron.

en: <p>Changing the settings below will cause the site index to be rebuilt. The search index is not cleared but systematically updated to reflect the new settings. Searching will continue to work but new content won't be indexed until all existing content has been re-indexed.</p><p>The default settings should be appropriate for the majority of sites.</p>
eo: <p>Ŝanĝoj en la sekvaj agordoj kaŭzos refaron de la reteja indekso. La serĉindekso ne malpleniĝos, sed sisteme ĝisdatiĝos por speguli la novajn agordojn. Serĉado daŭre funkcios, sed nova enhavo ne estos indeksita ĝis kiam la tuta ekzistanta enhavo reindeksiĝis.</p><p>La defaŭltaj agordoj devas taŭgi por la plejmulto de retejoj.</p>

en: The statistics module keeps track of numerous statistics of site usage. It counts how many times, and from where each of your posts is viewed. The statistics module can be used to learn many useful things about how users are interacting with each other and with your site.
eo: La statistika modulo ŝanĝospuras multajn statistikojn de reteja uzado. Ĝi kalkulas kiom da fojoj, kaj de kie ĉiu afiŝo estis montrita.  La statistika modulo povas esti uzata por lerni multajn utilajn aferojn pri kiel uzantoj interagas kun unu la alia kaj kun via retejo.

en: <p>Statistics module features</p>
    <ul>
    <li>Logs show statistics for how many times your site and specific content on your site has been accessed.</li>
    <li>Referrers tells you from where visitors came from (referrer URL).</li>
    <li>Top pages shows you what's hot, what is the most popular content on your site.</li>
    <li>Top users shows you the most active users for your site.</li>
    <li>Recent hits displays information about the latest activity on your site.</li>
    <li>Node count displays the number of times a node has been accessed in the node's link section next to <em># comments</em>.</li>
    <li>Popular content block creates a block that can display the day's top viewed content, the all time top viewed content, and the last content viewed.</li>
    </ul>
eo: <p>Statistikaj modulaj funkcioj:</p>
    <ul>
    <li>Protokoloj montras statistikojn por kiom da fojoj via retejo aŭ specifa enhavo en via retejo vidiĝis.</li>
    <li>Referantoj diras al vi de kie vizitantoj venis (referanta URL).</li>
    <li>Plej supraj paĝoj montras al vi kio popularas, kio estas la plej populara enhavo en via retejo.</li>
    <li>Lastaj trafoj montras informojn pri la plej lasta aktivado en via retejo.</li>
    <li>Noda kalkulilo montras la nombron da fojoj nodo estis vidita en la noda sekcio apud <em># komentoj</em>.</li>
    <li>Populara enhava bloko kreas blokon kiu povas montri la plej vidata enhavo de la tago, la plej populara enhavo tuttempe, kaj la lasta komento vidita.</li>
    </ul>

en: <p>Configuring the statistics module</p>
    <ul>
    <li>Enable access log allows you to turn the access log on and off. This log is used to store data about every page accessed, such as the remote host's IP address, where they came from (referrer), what node they've viewed, and their user name. Enabling the log adds one database call per page displayed by Drupal.</li>
    <li>Discard access logs older than allows you to configure how long an access log entry is saved, after which time it is deleted from the database table. To use this you need to run <em>cron.php</em></li>
    <li>Enable node view counter allows you to turn on and off the node-counting functionality of this module. If it is turned on, an extra database query is added for each node displayed, which increments a counter.</li>
    </ul>
eo: <p>Agordante la statistikan modulon</p>
    <ul>
    <li>Ŝaltu aliran protokolon ebligas al vi ŝalti kaj malŝalti la aliran protokolon. Ĉi tiu protokolo estas uzata por konservi datumojn pri ĉiu paĝo vidita, kiel la IP-adreso, de kie ili venis (referanto), kiun nodon ili vidis, kaj ilia uzantnomo. Ŝaltante la protokolon aldonas unu datumbazan peton al ĉiu paĝo kiu montriĝas de Drupalo.</li>
    <li>Forigu alirajn protokolojn pli malnovaj ol permesas al vi agordi kiom longe alira protokolo estas konservata, post kiam ĝi estas forigita de la datumbaza tabelo. Por uzi tion, vi devas funkciigi <em>cron.php</em></li>
    <li>Ŝaltu nodan vidkalkulilon permesas al vi ŝalti kaj malŝalti la nodkalkulitan funkcion de ĉi tiu modulo.  Se ŝaltita, ekstra datumbaza peto estas aldonita por ĉiu nodo montrata, kiu plialtigas la kalkulilon.</li>
    </ul>

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@statistics">Statistics page</a>.
eo: Por pliaj informoj, bonvolu legi la agordan manlibron <a href="@statistics">Statistika paĝo</a>.

en: This page shows you the most recent hits.
eo: Ĉi tiu paĝo montras al vi la plej lastajn vizitojn.

en: This page shows you all external referrers. These are links pointing to your web site from outside your web site.
eo: Ĉi tiu paĝo montras al vi ĉiujn eksterajn referantojn. Ili estas ligiloj al via retejo de ekstere.

en: When you ban a visitor, you prevent the visitor's IP address from accessing your site. Unlike blocking a user, banning a visitor works even for anonymous users. The most common use for this is to block bots/web crawlers that are consuming too many resources.
eo: Kiam vi forbaras vizitanton, vi evitas ke ties IP-adreso aliru vian retejon. Malkiel forbarante uzanton, forbari vizitanton ankaŭ funkcias eĉ por anonimaj uzantoj. La plej kutima uzo por tio estas forbari robotojn kiuj uzas tro multe da viaj rimedoj.

en: Older access log entries (including referrer statistics) will be automatically discarded. Requires crontab.
eo: Malnovaj aliraj protokolaj enskriboj (inkluzive de la referanta statistiko) estos aŭtomatike forigitaj. Bezonatas 'crontab'.

en: Some modules require regularly scheduled actions, such as cleaning up logfiles. Cron, which stands for chronograph, is a periodic command scheduler executing commands at intervals specified in seconds. It can be used to control the execution of daily, weekly and monthly jobs (or anything with a period measured in seconds). The aggregator module periodically updates feeds using cron. Ping periodically notifies services of new content on your site. Search periodically indexes the content on your site. Automating tasks is one of the best ways to keep a system running smoothly, and if most of your administration does not require your direct involvement, cron is an ideal solution. Cron can, if necessary, also be run manually.
eo: Kelkaj moduloj postulas regulaj agadoj laŭ tempo, kiel purigado de protokolaj dosieroj. Cron, kio estas mallongigo de kronologio, estas taska planilo kiu povas fari taskojn laŭ la sekundo. Ĝi povas esti uzata por regi la funkciadon de tagaj, semajnaj kaj monataj taskoj (aŭ io ajn kun periodo mezurita en sekundoj).  La novaĵ-kolekta modulo regule ĝisdatigas fluojn uzante cron.  Pingo regule atentigas servojn pri nova enhavo en via retejo. La aŭtomatigo de taskoj estas unu el la plej bonaj manieroj por teni sistemon funkciante glate, kaj se la plejmulto da via administrado ne bezonas vian rektan envolviĝon, cron estas ideala solvo.  Cron povas, se necesas, ankaŭ funkcii mane.

en: There is a caching mechanism which stores dynamically generated web pages in a database. By caching a web page, the system module does not have to create the page each time someone wants to view it, instead it takes only one SQL query to display it, reducing response time and the server's load. Only pages requested by <em>anonymous</em> users are cached. In order to reduce server load and save bandwidth, the system module stores and sends cached pages compressed.
eo: Estas kaŝmemora meĥanismo kiu konservas dinamike generitajn retpaĝojn en datumbazo. Kaŝmemorante retpaĝon, la sistema modulo ne devas krei la paĝon ĉiufoje kiam iu volas rigardi ĝin, anstataŭe ĝi uzas nur unu SQL-peton por montri ĝin, reduktante respondan tempon kaj la servilan ŝarĝon. Nur paĝoj petitaj de <em>anonimaj</em> uzantoj estas kaŝmemoritaj. Por redukti servilan ŝarĝon kaj konservi bendlarĝon, la sistema modulo konservas kaj sendas kaŝmemoritajn paĝojn densigite.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@system">System page</a>.
eo: Por pliaj informoj, bonvolu aldoni la agordan manlibron <a href="@system">paĝo de Sistemo</a>.

en: Select which themes are available to your users and specify the default theme. To configure site-wide display settings, click the "configure" task above. Alternately, to override these settings in a specific theme, click the "configure" link for the corresponding theme. Note that different themes may have different regions available for rendering content like blocks. If you want consistency in what your users see, you may wish to enable only one theme.
eo: Elektu kiujn haŭtoj alireblas por viaj uzantoj kaj elektu defaŭltan haŭton. Por agordi tutretejajn agordojn, klaku la supran taskon "agordi". Alternative, por superŝalti ĉi tiujn agordojn en specifa haŭto, klaku la ligilon de "agordi" por la taŭga haŭto. Rimarku ke malsamaj haŭtoj eble havas malsamajn regionojn alireblajn por vidigi enhavon kiel blokoj. Se vi volas konsistecon en tio kion viaj uzantoj vidas, vi eble volus ŝalti nur unu haŭton.

en: <p>Modules are plugins for Drupal that extend its core functionality. Here you can select which modules are enabled. Click on the name of the module in the navigation menu for their individual configuration pages. Once a module is enabled, new <a href="@permissions">permissions</a> might be made available. Modules can automatically be temporarily disabled to reduce server load when your site becomes extremely busy by enabling the throttle.module and checking throttle. The auto-throttle functionality must be enabled on the <a href="@throttle">throttle configuration page</a> after having enabled the throttle module.</p>
    <p>It is important that <a href="@update-php">update.php</a> is run every time a module is updated to a newer version.</p><p>You can find all administration tasks belonging to a particular module on the <a href="@by-module">administration by module page</a>.</p>
eo: <p>Moduloj estas etendaĵoj por Drupalo kiuj pligrandigas ĝian kernan funkciadon. Ĉi tie oni povas elekti kiujn modulojn estu ŝaltitaj. Klaku la nomon de modulo en la naviga menuo por vidi ĝiajn individuajn agordajn paĝojn. Ekde kiam modulo estas ŝaltita, novaj <a>permesoj</a> ekaldoniĝos. Moduloj povas aŭtomate malfunkciiĝi provizore por redukti servilan trafikon kiam via retejo subite iĝas ekstreme okupita enŝaltante la trafik-limigan modulon kaj kontrolante trafik-limigo.  La funkcio aŭtomata trafik-limigo devas esti ŝaltita sur la <a href="%throttle">trafiklimiga agorda paĝo</a> post kiam oni ŝaltas la trafiklimigan modulon.</p>
    <p>Gravas ke <a href="@update-php">update.php</a> funkcias ĉiufoje kiam modulo ĝisdatiĝas al nova versio.</p><p>Vi povas trovi ĉiujn administrajn taskojn apartenantajn al specifa modulo ĉe la <a href="@by-module"paĝo de administrado laŭ modulo</a>.</p>

en: Here you can find a short overview of your Drupal site's parameters as well as any problems detected with your installation. It is useful to copy/paste this information when you need support.
eo: Ĉi tie vi povas trovi superrigardeton de via Drupalaj retejaj parametroj, same kiel ajnaj problemoj trovitaj kun via instalo. Utilas kopii/alglui ĉi tiujn informojn kiam vi bezonas subtenon.

en: Enable or disable page caching for anonymous users, and enable or disable CSS preprocessor.
eo: Ŝaltu aŭ malŝaltu paĝan kaŝmemorigon por anonimaj uzantoj, kaj ŝaltu aŭ malŝaltu la CSS-antaŭprocezilon.

en: View system logs and other status information.
eo: Vidu sistemajn protokolojn kaj aliajn statajn informojn.

en: This option makes Drupal emit "clean" URLs (i.e. without <code>?q=</code> in the URL.)
eo: Per ĉi tiu opcio, Drupalo kreas "purajn" URL-ojn (ekz. sen <code>?q=</code> en la URL.)

en:  Before enabling clean URLs, you must perform a test to determine if your server is properly configured. If you are able to see this page again after clicking the "Run the clean URL test" link, the test has succeeded and the radio buttons above will be available. If instead you are directed to a "Page not found" error, you will need to change the configuration of your server. The <a href="@handbook">handbook page on Clean URLs</a> has additional troubleshooting information. !run-test
eo:  Antaŭ ol vi ŝaltas purajn URL-ojn, vi devas testi por vidi ĉu via servilo estas ĝuste agordita. Se vi povas vidi ĉi tiun paĝon denove post kiam vi klakas la ligilon de "Testu purajn URL-ojn", la testo sukcesis kaj la radiobutonoj supre alireblos. Se anstataŭe, vi estas alidirektita al eraro de "Paĝo ne trovita", vi devos ŝanĝi la agordon de via servilo. La <a href="@handbook">manlibran paĝon pri puraj URL-oj</a> havas aldonajn erarsolvajn informojn. !run-test

en: Run the clean URL test
eo: Testu purajn URL-ojn

en:  You have successfully demonstrated that clean URLs work on your server. You may enable/disable them as you wish.
eo:  Vi sukcesis pruvi ke puraj URL-oj funkcias en via servilo. Vi povas ŝalti/malŝalti ilin laŭplaĉe.

en: Where Drupal, PHP and SQL errors are logged. On a production server it is recommended that errors are only written to the error log. On a test server it can be helpful to write logs to the screen.
eo: Ĉi tie Drupalaj, PHP-aj kaj SQL-aj eraroj aperas. En aktiva servilo, oni rekomendas, ke eraroj nur skribiĝu al la erara protokolo. En testa servilo, povas helpi skribi erarojn al la ekrano.

en: The normal cache mode is suitable for most sites and does not cause any side effects. The aggressive cache mode causes Drupal to skip the loading (init) and unloading (exit) of enabled modules when serving a cached page. This results in an additional performance boost but can cause unwanted side effects.
eo: La normala kaŝmemora reĝimo taŭgas por la plejmulto da retejoj kaj ne kaŭzas kromefikojn. La agresema kaŝmemora reĝimo kaŭzas ke Drupalo transsaltu la ŝarĝon (init) kaj malŝarĝon (exit) de ŝaltitaj moduloj servante kaŝmemoritan paĝon. Ĉi tio rezultas en aldona rendimenta rapidigo, sed povas kaŭzi nedeziratajn kromefikojn.

en: Enabling the cache will offer a significant performance boost. Drupal can store and send compressed cached pages requested by <em>anonymous</em> users. By caching a web page, Drupal does not have to construct the page each time someone wants to view it.
eo: Ŝaltante la kaŝmemoron ofertos konstateblan rendimendan rapidigon. Drupalo povas konservi kaj sendi komprimitajn kaŝmemoritajn paĝojn petitajn de <em>anonimaj</em> uzantoj. Kaŝmemorante retpaĝon, Drupalo ne devas konstrui la paĝon ĉiufoje kiam iu volas vidi ĝin.

en: Normal (recommended, no side effects)
eo: Normala (rekomendita, neniuj kromefikoj)

en: These options can help reduce both the size and number of requests made to your website. This can reduce the server load, the bandwidth used, and the average page loading time for your visitors.
eo: Ĉi tiuj opcioj povas helpi redukti kaj la grandon kaj la nombron da petoj al via retejo. Tio povas redukti la servilan ŝarĝon, la bendlarĝon uzatan, kaj la averaĝan paĝan ŝarĝan tempon por viaj vizitantoj.

en: Aggregate and compress CSS files
eo: Novaĵkolekti kaj kompaktigi CSS-dosierojn

en: Some Drupal modules include their own CSS files. When these modules are enabled, each module's CSS file adds an additional HTTP request to the page, which can increase the load time of each page. These HTTP requests can also slightly increase server load. It is recommended to only turn this option on when your site is in production, as it can interfere with theme development. This option is disabled if you have not set up your files directory, or if your download method is set to private.
eo: Kelkaj Drupal-moduloj inkluzivas siajn proprajn CSS-dosierojn. Kiam ĉi tiuj moduloj estas ŝaltataj, la CSS-dosiero de ĉiu modulo aldonas kroman HTTP-peton al la paĝo, kiu plilongigas la ŝarĝan tempon de ĉiu paĝo. Ĉi tiuj HTTP-petoj ankaŭ povas konstateble pligrandigi servilan ŝarĝon. Estas rekomendite uzi ĉi tiun opcion nur kiam via retejo estas viva, ĉar ĝi povas konflikti kun haŭta programado. Ĉi tiu opcio estas malŝaltita se vi ne agordis vian dosierujon por dosieroj, aŭ se via metodo por elŝutado estas agordita al privata.

en: A file system path where the files will be stored. This directory has to exist and be writable by Drupal. If the download method is set to public this directory has to be relative to the Drupal installation directory, and be accessible over the web. When download method is set to private this directory should not be accessible over the web. Changing this location after the site has been in use will cause problems so only change this setting on an existing site if you know what you are doing.
eo: Dosiera sistema vojprefikso kie la dosiero konserviĝos.Ĉi tiu dosierujo devas ekzisti kaj esti modifebla de Drupalo. Se la elŝuta metodo estas agordata al publika,  ĉi tiu dosierujo devas esti relativa al la Drupala instala dosierujo, kaj alirebla de la Interreto. Kiam la elŝuta metodo estas agordata al privata, ĉi tiu dosierujo ne alireblas de la Interreto. Ŝanĝi la lokon post kiam la retejo estas uzata kaŭzos problemojn, do ŝanĝu ĉi tiun agordon en ekzistanta retejo nur se vi scias kion vi faras.

en: Location where uploaded files will be kept during previews. Relative paths will be resolved relative to the Drupal installation directory.
eo: Loko kie alŝutataj dosieroj konserviĝos dum antaŭrigardoj. Relativaj vojoindikoj estas relativaj al la dosierujo de la Drupala instala.

en: If you want any sort of access control on the downloading of files, this needs to be set to <em>private</em>. You can change this at any time, however all download URLs will change and there may be unexpected problems so it is not recommended.
eo: Se vi volas agordi iujn alirojn por la elŝuteblaj dosieroj, oni devas agordi ĝin al <em>privata</em>. Oni ĉiam povas ŝanĝi tion, tamen la TTT-adresoj de ĉiuj elŝutaĵoj ŝanĝiĝos kaj povas kaŭzi neantaŭvideblajn problemojn, do prefere ne faru tion.

en: The default number of items to include in a feed.
eo: La defaŭlta nombro da eroj por inkluzivi en fluo.

en: Global setting for the length of XML feed items that are output by default.
eo: Ĝenerala agordo por la longo de XML-flueroj kiuj estas eligata defaŭlte.

en: Configurable time zones
eo: Agordeblaj tempozonoj.

en: Enable or disable user-configurable time zones. When enabled, users can set their own time zone and dates will be updated accordingly.
eo: Ŝaltu aŭ malŝaltu uzant-agordeblajn tempozonojn. Kiam ŝaltita, uzantoj povas agordi sian propran tempozonon kaj tiel datoj ĝisdatiĝos.

en: Cron run failed
eo: Cron-funkcio malsukcesis

en: The MySQL query cache can improve performance of your site by storing the result of queries.  Then, if an identical query is received later, the MySQL server retrieves the result from the query cache rather than parsing and executing the statement again.
eo: La kaŝmemoro de MySQL-informpetoj povas plibonigi la rendimenton de via retejo per konservado de la rezulto de petoj. Tiam, se identa informpeto estas ricevita poste, la servilo de MySQL prenos la rezulton de la informpeta kaŝmemoro, anstataŭ sintakse analizi kaj funkciigi la ordonon denove.

en: The number of times that MySQL found previous results in the cache.
eo: La nombro da fojoj ke MySQL trovis antaŭajn rezultojn en la kaŝmemoro.

en: The number of times that MySQL added a query to the cache (misses).
eo: La nombro da fojoj ke MySQL aldonis informpeton al la kaŝmemoro (maltrafoj).

en: The number of times that MySQL had to remove queries from the cache because it ran out of memory.  Ideally should be zero.
eo: La nombro da fojoj ke MySQL devis forigi petojn de la kaŝmemora datumbazo, ĉar la memoro elĉerpiĝis.  Ideale devas esti nulo.

en: Your shortcut icon or 'favicon' is displayed in the address bar and bookmarks of most browsers.
eo: Via fulmbildeto aŭ 'favicon' estas montrata en la adreskampo kaj legosignoj de la plejmulto de retumiloj.

en: Engine-specific settings
eo: Program-specifaj agordoj

en: Produce a less compact layout that includes descriptions.
eo: Produktu malpli kompaktan aranĝon kiu inkluzivas priskribojn.

en: Produce a more compact layout that doesn't include descriptions.
eo: Produktu pli kompaktan aranĝon kiu ne inkluzivas priskribojn.

en: URL Filter module was disabled; this functionality has now been added to core.
eo: URL-filtra modulo estis malŝaltita; tiu funkcio estis nun aldonita al la kerno.

en: The throttle module provides a congestion control throttling mechanism for automatically detecting a surge in incoming traffic. If the site gets linked to by a popular website, or otherwise comes under a "Denial of Service" (DoS) attack, your webserver might become overwhelmed. This mechanism is utilized by other modules to automatically optimize their performance by temporarily disabling CPU-intensive functionality. For example, in the site theme, you might choose to disable pictures when the site is too busy (reducing bandwidth), or in modules, you might choose to disable some complicated logic (reducing CPU utilization).
eo: La trafik-limiga modulo ebligas meĥanismon por obstrukci-rego per trafik-limigo. Se la TTT-ejo alligiĝas de populara TTT-ejo, aŭ alie fariĝas la viktimo de "servo-malpermesa" atako, via TTT-servilo eble iĝos superŝutita. Ĉi tiun meĥanismon uzas aliaj moduloj por aŭtomate optimumigi sian plenumadon per dumtempe malpermesi procesor-intensajn funkciojn. Ekzemple, en la TTT-eja haŭto, oni eble elektos malpermesi bildojn kiam la servilo estas tro okupata aŭ en moduloj, oni eble elektos malpermesi iujn komplikajn komputojn.

en: The congestion control throttle can be automatically enabled when the number of anonymous or authenticated users currently visiting the site exceeds the specified threshold.
eo: La obstrukci-rega trafikligilo povas esti aŭtomate enŝaltita kiam la nombro da anonimaj aŭ aŭtentikaj uzantoj nuntempe vizitante la retejon troas de la akceptebla kvanto.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@throttle">Throttle page</a>.
eo: Por pliaj informoj, bonvolu legi la agordan manlibron <a href="@throttle">paĝo pri Trafik-limigo</a>.

en: If your site gets linked to by a popular website, or otherwise comes under a "Denial of Service" (DoS) attack, your webserver might become overwhelmed. This module provides a congestion control throttling mechanism for automatically detecting a surge in incoming traffic. This mechanism is utilized by other Drupal modules to automatically optimize their performance by temporarily disabling CPU-intensive functionality.
eo: Se via retejo estas ligita de populara retejo, aŭ alimaniere spertos "servo-malpermesan" atakon, via retservilo eble estos superŝarĝita.  Ĉi tiu modulo provizas obstrukcian regan trafiklimigan meĥanismon por aŭtomate detekti pliigon en envenanta trafiko. Ĉi tiu meĥanismo estas utiligita de aliaj Drupal-moduloj por aŭtomate optimigi la efikecon per provizora malŝalto de CPU-intensiva funkciado.

en: The tracker module displays the most recently added or updated content to the website allowing users to see the most recent contributions. The tracker module provides user level tracking for those who like to follow the contributions of particular authors.
eo: La ŝanĝospura modulo montras la laste aldonita aŭ ĝisdatigita enhavo al la retejo, permesante al uzantoj vidi la plej lastajn kontribuojn. La ŝanĝospura modulo provizas uzantnivelajn ŝanĝospurojn por tiuj kiuj ŝatas sekvi la kontribuojn de specifaj aŭtoroj.

en: The  &quot;recent posts&quot; page is available via a link in the navigation menu block and contains a reverse chronological list of new and recently-updated content. The table displays  the content type, the title, the author's name, how many comments that item has received, and when it was last updated. Updates include any changes to the text, either by the original author or someone else, as well as any new comments added to an item. To use the tracker module to <em>watch</em> for a user's updated content, click on that user's profile, then the <em>track</em> tab.
eo: La paĝo de &quot;lastaj afiŝoj&quot; alireblas per ligilo en la naviga menubloko kaj enhavas inversan tempan sinsekvon de nova kaj laste ĝisdatigita enhavo. La tabelo montras la enhavan tipon, la titolon, la aŭtoran nomon, kiom da komentoj la ero ricevis, kaj kiam ĝi laste ĝisdatiĝis.  Ĝisdatigoj inkluzivas ŝanĝojn de la teksto, aŭ laŭ originala aŭtoro aŭ iu alia, same kiel novaj komentoj aldonitaj al ero.  Por uzi la ŝanĝospuran modulon por <em>rigardi</em> por ĝisdatigita enhavo de uzanto, klaku sur ties uzanta profilo, kaj tiam la <em>ŝanĝospura</em> langeto.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@tracker">Tracker page</a>.
eo: Por pliaj informoj, bonvolu legi la agordan manlibron <a href="@tracker">paĝo de Ŝanĝospurilo</a>.

en: The upload module allows users to upload files to the site. The ability to upload files to a site is important for members of a community who want to share work. It is also useful to administrators who want to keep uploaded files connected to a node or page.
eo: Ĉi tiu alŝuta modulo permesas ke uzantoj povu alŝuti dosierojn al la retejo. La povo alŝuti dosierojn al retejo estas grava por membroj de komunumo kiuj volas dividi laboron. Ĝi ankaŭ utilas al administrantoj kiuj volas ke alŝutitaj dosieroj estu konektitaj al nodo aŭ paĝo.

en: Users with the upload files permission can upload attachments. You can choose which post types can take attachments on the content types settings page. Each user role can be customized for the file size of uploads, and the dimension of image files.
eo: Uzantoj kun la permeso por alŝuto povas alŝuti dosierojn. Vi povas elekti kiujn tipojn de la mesaĝoj povas akcepti alkroĉaĵojn en agordoj de tipoj de la enhavo. Oni povas agordi ĉiun uzantan rolon por la dosiergrandeco de alŝutoj, kaj la dimensioj de bildaj dosieroj.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@upload">Upload page</a>.
eo: Por pliaj informoj, bonvolu legi la agordan manlibron <a href="@upload">Alŝuta paĝo</a>.

en: Search users by name.
eo: Serĉu uzantojn laŭ nomo.

en: Enter your @s username, or an ID from one of our affiliates: !a.
eo: Entajpu vian @s nomon de uzanto, aŭ ID de unu el niaj filioj: !a.

en: External load by %user using module %module.
eo: Ekstera alŝuto de %user uzante la modulon %module.

en: <p>This is a one-time login for %user_name and will expire on %expiration_date</p><p>Click on this button to login to the site and change your password.</p>
eo: <p>Jen unu-foja ensaluto por %user_name. Ĝi validos ĝis  %expiration_date</p><p>Klaku sur ĉi tiu butono por ensaluti en la retejon kaj ŝanĝi vian pasvorton.</p>

en: Note: if you have an account with one of our affiliates (!s), you may <a href="@login_uri">login now</a> instead of registering.
eo: Rimarku: se vi havas konton kun unu el niaj filioj (!s), tiam vi rajtas <a href="@login_uri">ensaluti nun</a> anstataŭ registriĝi.

en: Drupal user account details for !s
eo: Drupal kontaj detaloj por uzanto !s

en: !username,
    
    You may now login to !uri using the following username and password:
    
      username: !username
      password: !password
    
    !edit_uri
    
    --drupal
eo: !username,
    
    Nun vi povas ensaluti al %uri uzante la jenan uzantnomon kaj pasvorton:
    
      uzantnomo: !username
      pasvorto:  !password
    
    !edit_uri
    
    --drupal

en: <p>Welcome to Drupal. You are user #1, which gives you full and immediate access. All future registrants will receive their passwords via e-mail, so please make sure your website e-mail address is set properly under the general settings on the <a href="@settings">site information settings page</a>.</p><p> Your password is <strong>%pass</strong>. You may change your password below.</p>
eo: <p>Bonvenon al Drupalo. Vi estas uzanto #1, kiu donas al vi plenan kaj tujan aliron. Ĉiuj estontaj uzantoj ricevos siajn pasvortojn retpoŝte, do bonvolu certigi ke la retpoŝtadreso de la retejo estas ĝuste agordita sub la ĝeneralaj agordoj sur la <a href="@settings">paĝo pri retejaj informaj agordoj</a>.</p><p> Via pasvorto estas <strong>%pass</strong>. Vi rajtas ŝanĝi vian pasvorton sube.</p>

en: Created a new user account. No e-mail has been sent.
eo: Kreis novan konton de uzanto. Neniu retpoŝto estis sendita.

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, your password and further instructions have been sent to your e-mail address.
eo: Dankon pro kandidatiĝi por konto. Via konto nun atendas aprobon de la retejestro.<br /> Intertempe, via pasvorto kaj pluaj instrukcioj sendiĝis al via retpoŝtadreso.

en: The account does not exist or has already been deleted.
eo: La konto ne ekzistas aŭ jam estis forigita.

en: !username,
    
    Thank you for registering at !site. Your application for an account is currently pending approval. Once it has been granted, you may log in to !login_uri using the following username and password:
    
    username: !username
    password: !password
    
    You may also log in by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once.
    
    After logging in, you may wish to change your password at !edit_uri
    
    
    --  !site team
eo: !username, 
    
    Dankon pro registriĝo che !site. Viaj informoj por la konto nun atendas aprobon. Kiam ili estos aprobitaj, vi povos ensaluti ĉe %login_uri uzante sekvajn uzantonomo kaj pasvorton:
    
    uzantnomo: !username
    pasvorto: !password
    
    Vi ankaŭ povas ensaluti alklakante ĉi tiun ligilon aŭ kopii kaj alglui ĝin en via retumilo:
    
    !login_url
    
    Ĉi tio estas unu-tempa ensaluto, do ĝi povas esti uzata nur unufoje.
    
    Post la ensaluto, vi povas ŝanĝi vian pasvorton ĉe !edit_uri
    
    --  %site teamo

en: If this box is checked, new users will be required to validate their e-mail address prior to logging into to the site, and will be assigned a system-generated password. With it unchecked, users will be logged in immediately upon registering, and may select their own passwords during registration.
eo: Se tiu ĉi markobutono estas ŝaltita, novaj uzantoj devas nepre validigi siajn retpoŝtadresojn antaŭ ol ensaluti en la retejon, kaj la sistemo donos al ili pasvorton generitan de ls sitemo. Kiam malŝaltita, uzantoj ensalutos tuj post registriĝo, kaj rajtas elekti siajn proprajn pasvortojn dum registriĝo.

en: This text is displayed at the top of the user registration form. It's useful for helping or instructing your users.
eo: Tiu ĉi teksto estas montrata supre de la registriĝa formularo. Ĝi utilas por helpi aŭ instrui viajn uzantojn.

en: Subject of welcome e-mail (user created by administrator)
eo: Temo de bonveniga retpoŝto (uzanto kreita de administranto)

en: Customize the subject of your welcome e-mail, which is sent to new member accounts created by an administrator.
eo: Agordu la temon de via bonveniga retpoŝto, kiu estas sendata al novaj membraj kontoj kreitaj de administranto.

en: Body of welcome e-mail (user created by administrator)
eo: Korpo de bonveniga retpoŝto (uzanto kreita de administranto)

en: Customize the body of the welcome e-mail, which is sent to new member accounts created by an administrator.
eo: Agordu la korpon de la bonveniga retpoŝto, kiu estas sendata al novaj membraj kontoj kreitaj de administranto.

en: Subject of welcome e-mail (awaiting admin approval)
eo: Temo de bonveniga retpoŝto (atendante administran aprobon)

en: Customize the subject of your awaiting approval welcome e-mail, which is sent to new members upon registering.
eo: Agordu la temon de via atendata por la aprobo bonveniga mesaĝo, kiu estos sendata al la novoj uzantoj post la registriĝo.

en: Body of welcome e-mail (awaiting admin approval)
eo: Korpo de la bonveniga letero (atendata aprobon de administranto)

en: Customize the body of the awaiting approval welcome e-mail, which is sent to new members upon registering.
eo: Agordu la korpon de la atendata aprobo bonveniga mesaĝo, kiu estos sendata al la novaj membroj post la registriĝo.

en: Subject of password recovery e-mail
eo: Temo de la pasvort-rememoriga mesaĝo

en: Customize the subject of your forgotten password e-mail.
eo: Agordu la temon de via pasvort-rememoriga mesaĝo.

en: Body of password recovery e-mail
eo: Korpo de la retpoŝto pri pasvorta memorigo

en: Customize the body of the forgotten password e-mail.
eo: Agordu la korpon de la pasvort-rememoriga mesaĝo.

en: Enable picture support.
eo: Ŝaltu bildan subtenon.

en: The user module allows users to register, login, and log out. Users benefit from being able to sign on because it associates content they create with their account and allows various permissions to be set for their roles. The user module supports user roles which can setup fine grained permissions allowing each role to do only what the administrator wants them to. Each user is assigned to one or more roles. By default there are two roles <em>anonymous</em> - a user who has not logged in, and <em>authenticated</em> a user who has signed up and who has been authorized.
eo: La modulo de uzantoj permesas ke uzantoj povu registriĝi, ensaluti kaj elsaluti. Uzantoj profitas de ensalutado ĉar ĝi asociigas enhavon kiun ili kreas kun ties konto kaj permesas agordi diversajn permesojn por iliaj roloj. La modulo de uzantoj subtenas uzantajn rolojn kiu povas agordi fajnajn permesojn kiuj permesas ke ĉiu rolo povu fari nur tion kion la administranto volas. Ĉiu uzanto havas unu aŭ pliajn rolojn. Defaŭlte estas du roloj <em>anonima</em> - uzanto kiu ne ensalutis, kaj <em>aŭtentigita</em> uzanto kiu registriĝis kaj estas rajtigita.

en: Users can use their own name or handle and can fine tune some personal configuration settings through their individual my account page. Registered users need to authenticate by supplying either a local username and password, or a remote username and password such as DelphiForums ID, or one from a Drupal powered website. A visitor accessing your website is assigned an unique ID, the so-called session ID, which is stored in a cookie. For security's sake, the cookie does not contain personal information but acts as a key to retrieve the information stored on your server.
eo: Uzantoj povas uzi sian propran nomon aŭ kromnomon kaj povas fajnigi iujn personajn agordojn per sia individua konta paĝo. Registritaj uzantoj devas validiĝi aŭ provizi lokan uzantnomon kaj pasvorton, aŭ foran uzantnomon kaj pasvorton kiel DelphiForums-ID, aŭ unu el aliaj Drupal-retejoj. Vizitanto kiu aliras vian retejon ricevas unikan ID-n, la tiel nomata seanco-ID, kiu estas konservita en kuketo. Pro sekurecaj kialoj, la kuketoj ne enhavas personajn informojn, sed agas kiel ŝlosilo por preni informojn konservitajn en via servilo.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@user">User page</a>.
eo: Por pliaj informoj, bonvolu legi la agordan manlibron <a href="@user">Uzanta paĝo</a>.

en: Enter a simple pattern ("*" may be used as a wildcard match) to search for a username. For example, one may search for "br" and Drupal might return "brian", "brad", and "brenda".
eo: Enmetu simplan modelon ("*" povas esti uzata por ĵokera kongrueco) por serĉi por uzantnomo.  Ekzemple, oni eble serĉas por "br" kaj Drupalo eble donus rezulton de "brian", "brad", kaj "brenda".

en: one of our affiliates
eo: unu el niaj filioj

en: 
          <h3>Distributed authentication<a id="da"></a></h3>
          <p>One of the more tedious moments in visiting a new website is filling out the registration form. Here at @site, you do not have to fill out a registration form if you are already a member of !affiliate-info. This capability is called <em>distributed authentication</em>, and <a href="@drupal">Drupal</a>, the software which powers @site, fully supports it.</p>
          <p>Distributed authentication enables a new user to input a username and password into the login box, and immediately be recognized, even if that user never registered at @site. This works because Drupal knows how to communicate with external registration databases. For example, lets say that new user 'Joe' is already a registered member of <a href="@delphi-forums">Delphi Forums</a>. Drupal informs Joe on registration and login screens that he may login with his Delphi ID instead of registering with @site. Joe likes that idea, and logs in with a username of joe@remote.delphiforums.com and his usual Delphi password. Drupal then contacts the <em>remote.delphiforums.com</em> server behind the scenes (usually using <a href="@xml">XML-RPC</a>, <a href="@http-post">HTTP POST</a>, or <a href="@soap">SOAP</a>) and asks: "Is the password for user Joe correct?". If Delphi replies yes, then we create a new @site account for Joe and log him into it. Joe may keep on logging into @site in the same manner, and he will always be logged into the same account.</p>
eo: 
          <h3>Distribuita aŭtentigo<a id="da"></a></h3>
        <p>Unue el la plej tedaj momentoj viziti novan retejon estas plenumi la registriĝan formularon. Ĉi tie ĉe @site, vi ne devas plenumi registriĝan formularon se vi estas membro de !affiliate-info. Ĉi tiu kapableco nomiĝas <em>distribuita aŭtentigo</em>, kaj <a href="@drupal">Drupalo</a>, la programo kiu funkciigas @site, plene subtenas ĝin.</p>
        <p>Distribuita aŭtentigo ebligas ke nova uzanto povu enmeti uzantnomon kaj pasvorton en la ensalutan kampon, kaj tuj esti rekonata, eĉ se tiu neniam registriĝis ĉe @site. Tio funkcias, ĉar Drupalo scias kiel komuniki kun eksteraj registriĝaj datumbazoj. Ekzemple, ni diru ke nova uzanto 'Jozefo' jam estas registrita membro de <a href="@delphi-forums">Delphi Forums</a>. Drupalo informas Jozefon pri registriĝajn kaj ensalutajn paĝojn kiun li povas ensaluti per sia Delphi-ID anstataŭ devi registriĝi ĉe @site. Jozefo ŝatas tiun ideon, kaj ensalutas per la uzantnomo jozefo@remote.delphiforums.com kaj lian kutiman Delphi-pasvorton. Drupalo tiam kontaktas la <em>remote.delphiforums.com</em>-servilon (kutime uzante <a href="@xml">XML-RPC</a>, <a href="#http-post">HTTP POST</a>, aŭ <a href="@soap">SOAP</a>) kaj demandas: "Ĉu la pasvorto por Jozefo ĝustas?". Se Delphi respondas jes, tiam ni kreas novan @site konton por Jozefo kaj ensalutigas lin. Jozefo rajtadas ensaluti en @site en la sama maniero, kaj li ĉiam ensalutiĝas en la saman konton.</p>

en: administer access control
eo: administri aliran regadon

en: The watchdog module monitors your system, capturing system events in a log to be reviewed by an authorized individual at a later time. This is useful for site administrators who want a quick overview of activities on their site. The logs also record the sequence of events, so it can be useful for debugging site errors.
eo: La gardhunda modulo observas vian sistemon, kaptante sistemajn eventojn en log-dosieron por esti trarigardebla de aŭtoritatulo poste. Tio utilas por sistemadministrantoj kiuj volas rapidan superrigardon de aktivaĵoj de ties retejo. La protokoloj ankaŭ konservas la sinsekvon de eventoj, por ke ĝi povu esti utila por sencimigi retejajn erarojn.

en: The watchdog log is simply a list of recorded events containing usage data, performance data, errors, warnings and operational information. Administrators should check the watchdog report on a regular basis to ensure their site is working properly.
eo: La gardhunda log-dosiero estas simple listo de konservitaj eventoj kiuj enhavas datumojn de uzado, efikeco, eraroj, avertoj kaj operaciaj informoj. Administrantoj devas kontroli la gardhundan raporton regule por certigi ke la retejo funkcias ĝuste.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@watchdog">Watchdog page</a>.
eo: Por pliaj informoj, bonvolu legi la agordan manlibron <a href="@watchdog">paĝo de Gardhundo</a>

en: The watchdog module monitors your web site, capturing system events in a log to be reviewed by an authorized individual at a later time. The watchdog log is simply a list of recorded events containing usage data, performance data, errors, warnings and operational information. It is vital to check the watchdog report on a regular basis as it is often the only way to tell what is going on.
eo: La gardhunda modulo observas vian retejon, kaptante sistemajn eventojn en log-dosieron por esti trarigardebla de aŭtoritatulo poste. La gardhunda log-dosiero estas simple listo de eventoj enhavante uzadajn datumojn, efikecajn datumojn, erarojn, avertojn kaj operaciajn informojn. Gravegas kontroli la gardhundan raporton regule ĉar ĝi ofte estas la sola maniero por ekscii kio okazas.

en: Logs and records system events.
eo: Logoj kaj notoj pri sistemaj eventoj.
