Drupal core (5.19) - en to pl translation catalogue (2091 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: user
pl: użytkownik

en: Filter HTML tags
pl: Filtrowanie znaczników HTML

en: Show on every page except the listed pages.
pl: Pokaż na wszystkich stronach z wyjątkiem wypisanych.

en: Show on only the listed pages.
pl: Pokaż tylko na wypisanych stronach.

en: Pages
pl: Strony

en: Save configuration
pl: Zapisz konfigurację

en: Reset to defaults
pl: Przywróć domyślne

en: enable
pl: włącz

en: delete
pl: usuń

en: Administer
pl: Administruj

en: Create a new user account.
pl: Tworzy nowe konto użytkownika.

en: Request new password via e-mail.
pl: Prośba o przesłanie nowego hasła e-mailem.

en: Delete
pl: Usuń

en: Submit
pl: Zachowaj

en: Operations
pl: Operacje

en: Content
pl: Zawartość

en: Value
pl: Wartość

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: left sidebar
pl: lewa kolumna boczna

en: content
pl: zawartość

en: Type
pl: Typ

en: Author
pl: Autor

en: Replies
pl: Odpowiedzi

en: Closed
pl: Zamknięte

en: Wrong username or password.
pl: Nieprawidłowa nazwa użytkownika lub hasło.

en: List
pl: Lista

en: Subject
pl: Tytuł

en: closed
pl: zamknięta

en: disabled
pl: wyłączone

en: Confirm
pl: Potwierdź

en: Cancel
pl: Anuluj

en: deny
pl: odrzuć

en: Description
pl: Opis

en: Language
pl: Język

en: Read more
pl: Czytaj dalej

en: Log
pl: Dziennik

en: RSS feed
pl: Kanał RSS

en: more
pl: więcej

en: The node access table has been rebuilt.
pl: Tabela zawierająca informacje o uprawnieniach do węzłów została odtworzona.

en: Disable
pl: Wyłącz

en: Access control
pl: Kontrola dostępu

en: Explanation or submission guidelines
pl: Wskazówki lub instrukcje dotyczące dodawania zawartości

en: Your %post has been created.
pl: Utworzono wpis typu %post.

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: Administration
pl: Administracja

en: right sidebar
pl: prawa kolumna boczna

en: footer
pl: stopka

en: Comments
pl: Komentarze

en: More
pl: Więcej

en: not verified
pl: niezweryfikowany

en: Last updated
pl: Ostatnia aktualizacja

en: new
pl: nowy

en: error
pl: błąd

en: Block title
pl: Tytuł bloku

en: The title of the block as shown to the user.
pl: Tytuł bloku, który zobaczy użytkownik.

en: Taxonomy
pl: Kategorie

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Blue Lagoon (Default)
pl: Błękitna laguna (domyślny)

en: Ash
pl: Pył

en: Aquamarine
pl: Akwamaryna

en: Belgian Chocolate
pl: Belgijska Czekolada

en: Bluemarine
pl: Morski

en: Citrus Blast
pl: Cytrusowa świeżość

en: Cold Day
pl: Mroźny dzień

en: Greenbeam
pl: Promień zieleni

en: Mediterrano
pl: Śródziemnomorski

en: Mercury
pl: Merkury

en: Nocturnal
pl: Nocny

en: Olivia
pl: Oliwkowy

en: Pink Plastic
pl: Różowy plastik

en: Shiny Tomato
pl: Lśniący pomidor

en: Teal Top
pl: Turkusowe wzgórze

en: Content types
pl: Rodzaje zawartości

en: Homepage
pl: Strona domowa

en: Categories
pl: Kategorie

en: Version
pl: Wersja

en: view
pl: przeglądaj

en: updated
pl: zaktualizowany

en: Available variables are:
pl: Dostępne zmienne to:

en: Advanced options
pl: Zaawansowane ustawienia

en: Edit
pl: Edytuj

en: Date
pl: Data

en: Size
pl: Rozmiar

en: Search
pl: Szukaj

en: Reset
pl: Resetuj

en: default
pl: domyślny

en: This action cannot be undone.
pl: Operacja jest nieodwracalna.

en: Logs
pl: Dzienniki

en: Message
pl: Wiadomość

en: No log messages available.
pl: Brak wiadomości w dzienniku.

en: Password
pl: Hasło

en: - None -
pl: - Brak -

en: Weight
pl: Waga

en: The configuration options have been saved.
pl: Konfiguracja została zapisana.

en: Variable
pl: Zmienna

en: by %a on %b
pl: dodany przez %a, %b

en: There are currently no posts in this category.
pl: Brak wpisów w tej kategorii.

en: Help text
pl: Objaśnienia

en: Types
pl: Typy

en: Hierarchy
pl: Hierarchia

en: Single
pl: Pojedynczy

en: Multiple
pl: Wielokrotny

en: Related terms
pl: Powiązane terminy

en: Synonyms
pl: Synonimy

en: Free tagging
pl: Tagowanie

en: Content is categorized by typing terms instead of choosing from a list.
pl: Zawartość jest kategoryzowana poprzez wpisywanie terminów, a nie wybieranie ich z listy.

en: Multiple select
pl: Wybór wielokrotny

en: Required
pl: Wymagane

en: root
pl: główny

en: Parent
pl: Nadrzędny

en: Parents
pl: Nadrzędne

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
pl: Strony są porządkowane najpierw ze względu na wagę, a potem tytuł.

en: none
pl: brak

en: Category
pl: Kategoria

en: Add container
pl: Dodaj dział

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Add category
pl: Dodaj kategorię

en: Name
pl: Nazwa

en: edit container
pl: edytuj dział

en: edit
pl: edytuj

en: No categories available.
pl: Brak dostępnych kategorii.

en: Go to previous page
pl: Przejdź do poprzedniej strony

en: up
pl: w górę

en: Go to parent page
pl: Wyświetla stronę nadrzędną

en: Go to next page
pl: Przejdź do następnej strony

en: Import
pl: Importuj

en: Book
pl: Książka

en: Export
pl: Eksportuj

en: Taxonomy term
pl: Termin taksonomii

en: General settings
pl: Ustawienia ogólne

en: category
pl: kategoria

en: Outline
pl: Książka

en: %type: updated %title.
pl: %type: zaktualizowano %title

en: header
pl: nagłówek

en: Preview
pl: Podgląd

en: Session opened for %name.
pl: Otwarto sesję z użytkownikiem %name.

en: Help
pl: Pomoc

en: username
pl: nazwa użytkownika

en: Default
pl: Domyślny

en: Update
pl: Aktualizuj

en: Sunday
pl: niedziela

en: Monday
pl: poniedziałek

en: Tuesday
pl: wtorek

en: Wednesday
pl: środa

en: Thursday
pl: czwartek

en: Friday
pl: piątek

en: Saturday
pl: sobota

en: Time
pl: Czas

en: View
pl: Widok

en: History
pl: Historia

en: The configuration options have been reset to their default values.
pl: Przywrócone zostały domyślne ustawienia.

en: Path
pl: Ścieżka

en: Modules
pl: Moduły

en: Clear index
pl: Wyczyść indeks

en: edit forum
pl: edytuj forum

en: Forum name
pl: Nazwa forum

en: The forum name is used to identify related discussions.
pl: Nazwa forum jest wykorzystywana do identyfikacji powiązanej dyskusji.

en: The forum description can give users more information about the discussion topics it contains.
pl: Opis forum może pomóc użytkownikom w zorientowaniu się czego dotyczą zawarte w nim dyskusje.

en: When listing forums, those with lighter (smaller) weights get listed before containers with heavier (larger) weights. Forums with equal weights are sorted alphabetically.
pl: Na listach forów lżejsze z nich będą wyświetlane wyżej, a cięższe niżej. Fora o takiej samej wadze będą porządkowane alfabetycznie.

en: Are you sure you want to delete the forum %name?
pl: Czy na pewno usunąć forum o nazwie %name?

en: Deleting a forum or container will delete all sub-forums and associated posts as well. This action cannot be undone.
pl: Forum %term oraz wszystkie jego podfora i znajdujące się w nich wpisy zostały usunięte. To działanie nie może zostać cofnięte.

en: The forum %term and all sub-forums and associated posts have been deleted.
pl: Forum %term oraz wszystkie jego podfora i znajdujące się w nich wpisy zostały usunięte.

en: forum: deleted %term and all its sub-forums and associated posts.
pl: forum: usunięto %term oraz wszystkie podfora i związane z nim wpisy.

en: results
pl: wyniki

en: search
pl: szukaj

en: Core - optional
pl: Moduły rdzenia, opcjonalne

en: never
pl: nigdy

en: The username %name does not exist.
pl: Nie istnieje użytkownik o nazwie %name.

en: mail
pl: e-mail

en: Add item
pl: Dodaj element

en: aggregator
pl: subskrybent

en: read more
pl: czytaj więcej

en: The name of the feed; typically the name of the web site you syndicate content from.
pl: Nazwa kanału; zazwyczaj nazwa strony, z której pobierane są wiadomości.

en: Update interval
pl: Czas między aktualizacjami

en: The fully-qualified URL of the feed.
pl: Pełen adres kanału.

en: Add forum
pl: Dodaj forum

en: Add term
pl: Dodaj termin

en: Screenshot for %theme theme
pl: Zrzut ekranu skórki %theme

en: no screenshot
pl: brak zrzutu

en: Access log settings
pl: Ustawienia dziennika odwiedzin

en: Enable access log
pl: Włącz dziennik odwiedzin

en: Discard access logs older than
pl: Usuń wpisy w dzienniku starsze niż

en: Preview comment
pl: Podgląd komentarza

en: Please contact the site administrator.
pl: Proszę skontaktować się z administratorem.

en: Statistics
pl: Statystyki

en: Advanced search
pl: Zaawansowane wyszukiwanie

en: You are not authorized to access this page.
pl: Brak uprawnień do przeglądania tej strony.

en: Attachment
pl: Załącznik

en: Settings for @role
pl: Ustawienia dla roli @role

en: Permitted file extensions
pl: Dozwolone rozszerzenia plików

en: Extensions that users in this role can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
pl: Określa, jakiego formatu pliki mogą wysyłać użytkownicy o danej roli. Rozszerzenia oddziela się spacjami. Nie należy wpisywać kropek.

en: n/a
pl: n.d.

en: Upload
pl: Wyślij plik

en: Picture
pl: Obraz

en: The uploaded file was not an image.
pl: Wysłany plik nie jest plikiem graficznym.

en: The uploaded image is too large; the maximum file size is %size kB.
pl: Wysłany plik graficzny jest za duży. Maksymalna wielkość to %size kB.

en: The uploaded image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
pl: Załadowane zdjęcie jest za duże; maksymalna wielkość to %dimensions pikseli.

en: type
pl: typ

en: Database type
pl: Typ bazy danych

en: User
pl: Użytkownik

en: Continue
pl: Kontynuuj

en: Configure
pl: Konfiguruj

en: file
pl: plik

en: Error
pl: Błąd

en: Contact
pl: Kontakt

en: New user: %name %email.
pl: Nowy użytkownik: %name %email.

en: Created
pl: Utworzono

en: Node
pl: Węzeł

en: Are you sure you want to delete %title?
pl: Czy na pewno usunąć %title?

en: Save categories
pl: Zachowaj kategorie

en: Content management
pl: Zarządzanie zawartością

en: Menu item
pl: Element menu

en: Expanded
pl: Rozwinięte

en: The name of the menu.
pl: Nazwa menu.

en: The path this menu item links to. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
pl: Ścieżka, do której ma prowadzić menu. Może to być wewnętrzna ścieżka Drupala, taka jak %add-node, lub adres zewnętrznej strony, jak na przykład %drupal. Wpisanie %front sprawi, że odnośnik będzie prowadził do strony głównej.

en: If selected and this menu item has children, the menu will always appear expanded.
pl: Jeśli menu posiada elementy podrzędne, wtedy zawsze będzie rozwinięte.

en: Parent item
pl: Element nadrzędny

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
pl: Opcjonalna. Lżejsze elementy znajdą się wyżej, a cięższe niżej.

en: Question
pl: Pytanie

en: Add child page
pl: Dodaj podstronę

en: Printer-friendly version
pl: Wersja do wydruku

en: Orphan pages
pl: Osierocone strony

en: Update options
pl: Opcje aktualizacji

en: top-level
pl: najwyższego poziomu

en: Unknown export format.
pl: Nieznany format eksportu.

en: outline
pl: spis treści

en: There are no orphan pages.
pl: Brak osieroconych stron.

en: see printer-friendly version
pl: wyświetlanie wersji do wydruku

en: Active
pl: Aktywne

en: Post
pl: Wpis

en: Last post
pl: Ostatni wpis

en: Submit @name
pl: Wyślij @name

en: Access denied
pl: Odmowa dostępu

en: Page title
pl: Tytuł strony

en: Block
pl: Blok

en: Add block
pl: Dodaj blok

en: Page
pl: Strona

en: 1 hour | @count hours
pl[0]: 1 godzina
pl[1]: @count godziny
pl[2]: @count godzin

en: 1 day | @count days
pl[0]: 1 dzień
pl[1]: @count dni
pl[2]: @count dni

en: Configuration saved.
pl: Konfiguracja została zachowana.

en: Footer message
pl: Stopka

en: Mission
pl: Misja

en: Search box
pl: Pole wyszukiwania

en: Site name
pl: Nazwa witryny

en: Site slogan
pl: Slogan witryny

en: User settings
pl: Ustawienia dotyczące użytkowników

en: Public registrations
pl: Sposób tworzenia konta

en: Only site administrators can create new user accounts.
pl: Tylko administratorzy mogą tworzyć nowe konta użytkowników.

en: Url
pl: URL

en: Never
pl: Nigdy

en: Up to date
pl: Aktualne

en: Out of date
pl: Nieaktualne

en: Header
pl: Nagłówek

en: Left sidebar
pl: Lewy pasek boczny

en: Right sidebar
pl: Prawy pasek boczny

en: Footer
pl: Stopka

en: The menu item can be customized and configured only once the menu module has been <a href="@modules-page">enabled</a>.
pl: Element menu może być zmodyfikowany tylko jeśli moduł menu jest <a href="@modules-page">włączony</a>.

en: Recipients
pl: Odbiorcy

en: Selected
pl: Wybrany

en: Set this to <em>Yes</em> if you would like this category to be selected by default.
pl: <em>Tak</em>, jeśli ta kategoria ma być domyślnie wybrana.

en: You must enter a category.
pl: Wprowadzenie kategorii jest wymagane.

en: You must enter one or more recipients.
pl: Wymagane jest wprowadzenie jednego lub więcej odbiorców.

en: Category %category has been added.
pl: Kategoria %category została dodana.

en: Category %category has been updated.
pl: Kategoria %category została zaktualizowana.

en: Are you sure you want to delete %category?
pl: Czy na pewno usunąć kategorię %category?

en: Category not found.
pl: Nie znaleziono kategorii.

en: Category %category has been deleted.
pl: Kategoria %category została usunięta.

en: Hourly threshold
pl: Wiadomości na godzinę

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
pl: Nie można wysyłać więcej niż %number wiadomości w ciągu godziny. Proszę spróbować później.

en: Your name
pl: Nazwisko lub pseudonim

en: Your e-mail address
pl: Twój adres e-mail

en: Send e-mail
pl: Wyślij e-mail

en: You must select a valid category.
pl: Należy wybrać kategorię.

en: You must enter a valid e-mail address.
pl: Należy wprowadzić prawidłowy adres e-mail.

en: To
pl: Do

en: From
pl: Od

en: Custom
pl: Własne

en: Throttle
pl: Zapobieganie przeciążeniu

en: Visibility
pl: Widoczność

en: Roles
pl: Role

en: Comment
pl: Komentarz

en: Hostname
pl: Nazwa hosta

en: Published
pl: Opublikowane

en: Input format
pl: Format wprowadzania

en: Signature
pl: Podpis

en: Filter
pl: Filtr

en: Location
pl: Położenie

en: Locale
pl: Język

en: Title field label
pl: Etykieta pola tytułu

en: Body field label
pl: Etykieta pola treści

en: Promoted to front page
pl: Promowany na stronie głównej

en: Sticky at top of lists
pl: Przyklejony na górze listy

en: Revisions
pl: Wersje

en: Log message
pl: Wpis do dziennika

en: Poll duration
pl: Czas trwania ankiety

en: Explanation
pl: Objaśnienie

en: Selection options
pl: Dostępne możliwości

en: Vocabulary name
pl: Nazwa słownika

en: Term name
pl: Nazwa terminu

en: Role name
pl: Nazwa roli

en: E-mail address
pl: Adres e-mail

en: Theme configuration
pl: Konfiguracja skórki

en: Last access
pl: Ostatni dostęp

en: Time zone
pl: Strefa czasowa

en: Severity
pl: Priorytet

en: Global settings
pl: Ustawienia globalne

en: Vote
pl: Głosuj

en: Count
pl: Liczba

en: The selected file %name can not be attached to this post, because the filename is too long.
pl: Wybrany plik %name nie może zostać dołączony do tego wpisu, ponieważ jego nazwa jest za długa.

en: RSS - blogs
pl: RSS - blogi

en: Search settings
pl: Ustawienia wyszukiwarki

en: Mode
pl: Tryb

en: blocked
pl: zablokowany

en: active
pl: aktywny

en: OPML feed
pl: Kanał OPML

en: configure
pl: konfiguruj

en: Number of news items in block
pl: Liczba elementów w bloku

en: View this feed's recent news.
pl: Wyświetla ostatnie wiadomości z kanału.

en: View this category's recent news.
pl: Wyświetla ostatnie wiadomości w kategorii.

en: Feed overview
pl: Kanały

en: Items
pl: Elementy

en: Last update
pl: Ostatnia aktualizacja

en: Next update
pl: Kolejna aktualizacja

en: %time left
pl: jeszcze %time

en: remove items
pl: usuń

en: update items
pl: aktualizuj

en: Category overview
pl: Kategorie

en: Categorize
pl: Przypisz do kategorii

en: You are not allowed to categorize this feed item.
pl: Brak uprawnień do przypisywania kategorii tej wiadomości.

en: The categories have been saved.
pl: Kategorie zostały zachowane.

en: in category
pl: w kategorii

en: aggregated feeds
pl: subskrybowane kanały

en: Updated:
pl: Zaktualizowano:

en: blog it
pl: umieść w blogu

en: Comment on this news item in your personal blog.
pl: Pozwala skomentować wiadomość na stronach blogu.

en: %age old
pl: wiek: %age

en: %ago ago
pl: %ago temu

en: Authored by
pl: Autor

en: Items shown in sources and categories pages
pl: Liczba elementów na stronach źródeł i kategorii

en: Discard news items older than
pl: Odrzuć artykuły starsze niż

en: A feed with this URL %url already exists. Please enter a unique URL.
pl: Kanał o adresie %url już istnieje. Proszę podać inny adres.

en: The feed %feed has been updated.
pl: Kanał %feed został zaktualizowany.

en: Feed %feed deleted.
pl: Usunięto kanał %feed.

en: The feed %feed has been deleted.
pl: Kanał %feed został usunięty.

en: Feed %feed added.
pl: Dodano kanał %feed.

en: The feed %feed has been added.
pl: Kanał %feed został dodany.

en: Delete all
pl: Usuń wszystko

en: The news items from %site have been removed.
pl: Wiadomości z %site zostały usunięte.

en: administer news feeds
pl: administrowanie kanałami informacyjnymi

en: access news feeds
pl: dostęp do kanałów informacyjnych

en: Performance
pl: Wydajność

en: Read full article to view attachments.
pl: Lista załączników znajduje się w dalszej części wpisu.

en: 1 attachment | @count attachments
pl[0]: 1 załącznik
pl[1]: @count załączniki
pl[2]: @count załączników

en: This field is required.
pl: To pole jest wymagane.

en: Details
pl: Szczegóły

en: Last reply
pl: Ostatnia odpowiedź

en: Unlimited
pl: Nieograniczone

en: Code
pl: Kod

en: No posts available.
pl: Brak wpisów.

en: Add a role to the selected users
pl: Nadaj rolę wybranym użytkownikom

en: Remove a role from the selected users
pl: Odbierz rolę wybranym użytkownikom

en: security
pl: bezpieczeństwo

en: node
pl: zawartość

en: Recent posts
pl: Ostatnio dodane

en: Navajo
pl: Nawaho

en: Table
pl: Tabela

en: Mon
pl: pon.

en: Tue
pl: wt.

en: Wed
pl: śr.

en: Thu
pl: czw.

en: Fri
pl: pt.

en: Sat
pl: sob.

en: Sun
pl: ndz.

en: January
pl: Styczeń

en: February
pl: Luty

en: March
pl: Marzec

en: April
pl: Kwiecień

en: May
pl: Maj

en: June
pl: Czerwiec

en: July
pl: Lipiec

en: August
pl: Sierpień

en: September
pl: Wrzesień

en: October
pl: Październik

en: November
pl: Listopad

en: December
pl: Grudzień

en: am
pl: przed południem

en: pm
pl: po południu

en: !time ago
pl: !time temu

en: Other
pl: Inne

en: Text color
pl: Kolor tekstu

en: Navigation
pl: Nawigacja

en: Color
pl: Kolor

en: Theme-specific settings
pl: Ustawienia własne skórki

en: These settings only exist for the %theme theme and all the styles based on it.
pl: Te ustawienia dostępne są jedynie dla skórki %theme i wszystkich stylów na niej bazujących.

en: access content
pl: dostęp do zawartości

en: Allow
pl: Zezwól

en: Deny
pl: Odrzuć

en: User login
pl: Nazwa użytkownika

en: Log in
pl: Zaloguj

en: Updated URL for feed %title to %url.
pl: Adres kanału %title zmieniono na %url.

en: Read the rest of this posting.
pl: Przeczytaj dalszą część tego wpisu.

en: Jump to the first comment of this posting.
pl: Przejdź do pierwszego komentarza do tego wpisu.

en: Jump to the first new comment of this posting.
pl: Przejdź do pierwszego nowego komentarza w tym wpisie.

en: Add new comment
pl: Dodaj komentarz

en: Add a new comment to this page.
pl: Dodaj nowy komentarz do tej strony.

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
pl: Podziel się swoimi przemyśleniami związanym z tym wpisem.

en: No terms available.
pl: Brak terminów.

en: reset
pl: przywróć

en: String
pl: Napis

en: Users
pl: Użytkownicy

en: Not installed
pl: Niezainstalowany

en: Choices
pl: Wybory

en: <a href="@help-url">Synonyms</a> of this term, one synonym per line.
pl: <a href="@help-url">Synonimy</a> tego terminu. Każdy w osobnym wierszu.

en: Minimum cache lifetime
pl: Minimalny czas istnienia pamięci podręcznej

en: Referrer
pl: Odsyłający

en: 1 vote | @count votes
pl[0]: 1 głos
pl[1]: @count głosy
pl[2]: @count głosów

en: Site maintenance
pl: Przerwa techniczna

en: Online
pl: Włączona

en: Off-line
pl: Wyłączona

en: When set to "Online", all visitors will be able to browse your site normally. When set to "Off-line", only users with the "administer site configuration" permission will be able to access your site to perform maintenance; all other visitors will see the site off-line message configured below. Authorized users can log in during "Off-line" mode directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
pl: Jeśli witryna jest włączona, wszyscy odwiedzający mogą ją przeglądać w zwykły sposób. Jeśli natomiast jest wyłączona, jedynie użytkownicy z uprawnieniami do zarządzania konfiguracją witryny mogą uzyskać do niej dostęp i przeprowadzić konieczne prace. Inni odwiedzający zobaczą w tym czasie komunikat dotyczący wyłączenia dostępu do witryny, który można skonfigurować poniżej. Uwierzytelnieni użytkownicy będą mogli zalogować się do wyłączonej witryny bezpośrednio poprzez <a href="@user-login">stronę logowania</a>.

en: Site off-line message
pl: Wiadomość, gdy strona jest wyłączona

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
pl: Na @site mamy w tej chwili przerwę techniczną. Powinna się ona wkrótce skończyć. Dziękujemy za cierpliwość.

en: Message to show visitors when the site is in off-line mode.
pl: Wiadomość, którą zobaczą użytkownicy, gdy witryna jest wyłączona.

en: Default front page
pl: Domyślna strona główna

en: Top pages
pl: Najpopularniejsze strony

en: Create content
pl: Dodaj zawartość

en: access denied
pl: odmowa dostępu

en: Anonymous
pl: Anonim

en: Uninstall
pl: Odinstaluj

en: Filters
pl: Filtry

en: Optional
pl: Opcjonalne

en: Recent comments
pl: Ostatnie komentarze

en: Recent hits
pl: Ostatnie odsłony

en: The comment no longer exists.
pl: Ten komentarz już nie istnieje.

en: The comment and all its replies have been deleted.
pl: Komentarz oraz wszystkie jego odpowiedzi zostały usunięte.

en: Do not display
pl: Nie wyświetlaj

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
pl: Wyświetlaj, jeśli poniższy kod PHP zwraca prawdę - <code>TRUE</code> (tryb PHP, tylko dla ekspertów).

en: Preformatted
pl: Preformatowany

en: Profile
pl: Profil

en: module
pl: moduł

en: Votes
pl: Głosy

en: Save settings
pl: Zapisz ustawienia

en: reply
pl: odpowiedz

en: Session closed for %name.
pl: Zamknięto sesję z użytkownikiem %name.

en: Tracker
pl: Historia

en: You have to specify a valid date.
pl: Wymagana jest prawidłowa data.

en: The name %name is a reserved username.
pl: Nazwa użytkownika %name jest już zajęta.

en: The field %field is required.
pl: Wypełnienie pola %field jest wymagane.

en: 1 new | @count new
pl[0]: 1 nowy
pl[1]: @count nowe
pl[2]: @count nowych

en: Add rule
pl: Dodaj regułę

en: Delete rule
pl: Usuń regułę

en: Table prefix
pl: Prefiks tabeli

en: Database username
pl: Nazwa użytkownika bazy

en: Database password
pl: Hasło użytkownika bazy

en: Database name
pl: Nazwa bazy danych

en: Add user
pl: Dodaj użytkownika

en: Formatting guidelines
pl: Wskazówki dotyczące formatowania

en: Authoring information
pl: Autor i data

en: Authored on
pl: Data dodania

en: Format: %time. Leave blank to use the time of form submission.
pl: Format: %time. Nie wypełniaj pola, jeśli chcesz pozostawić datę dodania.

en: Leave blank for %anonymous.
pl: Zostaw puste aby jako autor wyświetlił się %anonymous.

en: Attachments
pl: Załączniki

en: File attachments
pl: Załączniki

en: Changes made to the attachments are not permanent until you save this post. The first "listed" file will be included in RSS feeds.
pl: Póki wpis nie zostanie zachowany, zmiany dokonywane w załącznikach mają charakter tymczasowy.  Pierwszy z plików na liście zostanie udostępniony przez kanał RSS.

en: File attachments are disabled. The file directories have not been properly configured.
pl: Funkcja przesyłania plików jest niedostępna. Odpowiednie katalogi nie zostały prawidłowo skonfigurowane.

en: Please visit the <a href="@admin-file-system">file system configuration page</a>.
pl: Przejdź proszę na <a href="@admin-file-system">stronę konfiguracji systemu plików</a>.

en: Choose the appropriate item from the list:
pl: Wybierz odpowiedni element z listy:

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
pl: Adres każdej strony wprowadza się w osobnej linii, podając ścieżki w formacie Drupala. Znak "*" zastępuje dowolną ilość innych znaków. Przykłady ścieżek: <em>%blog</em> dla strony z blogami i <em>%blog-wildcard</em> dla wszystkich pojedynczych blogów użytkowników. %front oznacza stronę główną.

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction.
pl: Maksymalne wymiary wysyłanego pliku graficznego zapisuje się w formie SZEROKOŚĆxWYSOKOŚĆ (np. 640x480). Wpisanie 0 znosi ograniczenie.

en: The %role file size limit must be a number and greater than zero.
pl: Maksymalny rozmiar pliku dla użytkowników o roli %role musi być wyrażony liczbą większą od zera.

en: The %role maximum file size per upload is greater than the total file size allowed per user
pl: Maksymalna wielkość wysyłanych plików dla użytkowników o roli %role jest większa, niż maksymalna wielkość wszystkich plików, które może wysłać użytkownik

en: Maximum resolution for uploaded images
pl: Maksymalne wymiary wysyłanych plików graficznych

en: The maximum allowed image size (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction.
pl: Maksymalne wymiary wysyłanego pliku (np. 640x480). W pikselach. Wpisz 0, aby znieść ograniczenie.

en: WIDTHxHEIGHT
pl: SZEROKOŚĆxWYSOKOŚĆ

en: Maximum file size per upload
pl: Maksymalny rozmiar wysyłanego pliku

en: Total file size per user
pl: Rozmiar wszystkich plików, które może wysłać użytkownik

en: The maximum size of all files a user can have on the site (in megabytes).
pl: Maksymalna wielkość wszystkich plików, które wysłać może użytkownik witryny (w megabajtach).

en: [<a href="@link">more help...</a>]
pl: <a href="@link"><em>więcej informacji...</em></a>

en: Arabic
pl: Arabski

en: English
pl: Angielski

en: French
pl: Francuski

en: Italian
pl: Włoski

en: Spanish
pl: Hiszpański

en: Japanese
pl: Japoński

en: Korean
pl: Koreański

en: Edit term
pl: Edycja terminu

en: Are you sure you want to delete these items?
pl: Czy na pewno usunąć te elementy?

en: The items have been deleted.
pl: Usunięto elementy.

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
pl: Wprowadź prawidłowy adres e-mail, na który będą przesyłane wszystkie wiadomości e-mail od systemu. Adres nie jest udostępniany publicznie i będzie wykorzystywany jedynie, jeśli będziesz chciał otrzymać nowe hasło lub też informacje o nowościach oraz inne komunikaty.

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
pl: Istnieje już konto użytkownika wykorzystujące adres e-mail %email. W przypadku zapomnienia hasła <a href="@password">należy poprosić o nowe</a>.

en: The e-mail address %email has been denied access.
pl: Adres e-mail %email jest niedozwolony i został odrzucony.

en: Remove items
pl: Usuń elementy

en: Allowed HTML tags
pl: Dozwolone znaczniki HTML

en: Sources
pl: Źródła

en: !title category latest items
pl: Ostatnie wiadomości w kategorii !title

en: !title feed latest items
pl: Ostatnie wiadomości z kanału !title

en: A category named %category already exists. Please enter a unique title.
pl: Kategoria o nazwie %category już istnieje. Należy podać inną.

en: The category %category has been updated.
pl: Kategoria %category została zaktualizowana.

en: Category %category deleted.
pl: Kategoria %category usunięta.

en: The category %category has been deleted.
pl: Kategoria %category została usunięta.

en: Category %category added.
pl: Kategoria %category dodana.

en: The category %category has been added.
pl: Kategoria %category została dodana.

en: aggregator - @title
pl: subskrybent - @title

en: 1 item | @count items
pl[0]: 1 element
pl[1]: @count elementy
pl[2]: @count elementów

en: Add menu
pl: Dodaj menu

en: Are you sure you want to delete the menu %item?
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć element menu o nazwie %item?

en: Are you sure you want to delete the custom menu item %item?
pl: Czy na pewno usunąć element menu o nazwie %item?

en: The menu %title has been deleted.
pl: Menu %title zostało usunięte.

en: Deleted menu %title.
pl: Usunięto menu %title.

en: The menu item %title has been deleted.
pl: Element menu o nazwie %title został usunięty.

en: Deleted menu item %title.
pl: Usunięto element menu o nazwie %title.

en: ‹ previous
pl: ‹ poprzednia

en: next ›
pl: następna ›

en: No items selected.
pl: Nie wybrano żadnych elementów.

en: The update has been performed.
pl: Aktualizacja została zakończona.

en: View user profile.
pl: Wyświetl profil użytkownika.

en: locked
pl: zablokowany

en: Titles only
pl: Tylko tytuły

en: Full text
pl: Pełna treść

en: Upload picture
pl: Wyślij obrazek

en: Message:
pl: Wiadomość:

en: Language file
pl: Plik języka

en: published
pl: opublikowany

en: Average page generation time
pl: Średni czas generowania strony

en: The changes have been saved.
pl: Zmiany zostały zapisane.

en: Show only users where
pl: Pokaż tylko tych użytkowników, których

en: Refine
pl: Uwzględnij

en: Undo
pl: Cofnij

en: Member for
pl: Posiada konto przez

en: @time ago
pl: @time temu

en: No users available.
pl: Brak dostępnych kont użytkowników.

en: No users selected.
pl: Nie wybrano użytkowników.

en: Detected malicious attempt to alter protected user fields.
pl: Wykryto próbę nieuprawnionej modyfikacji chronionych pól użytkownika.

en: Select all rows in this table
pl: Zaznacza wszystkie wiersze tabeli

en: Deselect all rows in this table
pl: Cofa zaznaczenie wszystkich wierszy tabeli

en: Search results
pl: Wyniki wyszukiwania

en: Your search yielded no results
pl: Nic nie znaleziono

en: Please enter some keywords.
pl: Wprowadź proszę jakieś słowa kluczowe.

en: Request new password
pl: Prześlij nowe hasło

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
pl: Odwiedzający mogą tworzyć konta użytkowników bez konieczności czekania na zatwierdzenie.

en: Deleted
pl: Usunięty

en: Topics
pl: Tematy

en: Topic
pl: Temat

en: The maximum size of a file a user can upload (in megabytes).
pl: Maksymalna wielkość pliku, który wysłać może użytkownik witryny (w megabajtach).

en: Edit menu
pl: Edycja menu

en: Delete menu
pl: Usuń menu

en: Add menu item
pl: Dodaj element menu

en: Edit menu item
pl: Edycja elementu menu

en: Reset menu item
pl: Przywróć element menu

en: Disable menu item
pl: Wyłącz element menu

en: Delete menu item
pl: Usuń element menu

en: No menu items defined.
pl: Nie zdefiniowano żadnych elementów menu.

en: Publishing options
pl: Opcje publikacji

en: Create new revision
pl: Dodaj nową wersję

en: Locale settings
pl: Ustawienia regionalne

en: Configure block
pl: Konfiguracja bloku

en: How many content items to display in "day" list.
pl: Określa, ile stron ma być wymienianych na liście najpopularniejszych w danym dniu.

en: Jan
pl: sty

en: Feb
pl: lut

en: Mar
pl: mar

en: Apr
pl: kwi

en: Jun
pl: cze

en: Jul
pl: lip

en: Aug
pl: sie

en: Sep
pl: wrz

en: Oct
pl: paź

en: Nov
pl: lis

en: Dec
pl: gru

en: Posts
pl: Wpisy

en: Mission statement
pl: Misja strony

en: Configure permissions
pl: Konfiguracja uprawnień

en: Workflow
pl: Przepływ pracy

en: Revert
pl: Przywróć

en: Existing system path
pl: Obecna ścieżka

en: Specify the existing path you wish to alias. For example: node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2.
pl: Obecna ścieżka, której ma być nadany alias. Na przykład: node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2.

en: Specify an alternative path by which this data can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
pl: Alternatywna ścieżka, poprzez którą będzie można uzyskać dostęp do danych. Jeśli właśnie tworzona strona będzie traktować o poezji, można wpisać "wiersze". Ścieżka powinna być względna i nie może kończyć się ukośnikiem.

en: Greater than
pl: Większy niż

en: Less than
pl: Mniejszy niż

en: Submitted by !a on @b.
pl: !a, @b

en: Log out
pl: Wyloguj

en: Number of day's top views to display
pl: Liczba najpopularniejszych stron danego dnia

en: Number of all time views to display
pl: Liczba najpopularniejszych stron wszechczasów

en: Number of most recent views to display
pl: Liczba ostatnio przeglądanych stron

en: The settings have not been saved because of the errors.
pl: Ustawienia nie zostały zapisane z powodu wystąpienia błędów.

en: Spam link deterrent
pl: Zmniejszanie efektywności odnośników reklamowych

en: profile
pl: profil

en: First day of week
pl: Pierwszy dzień tygodnia

en: Autocomplete taxonomy
pl: Autouzupełnianie taksonomii

en: Post comment
pl: Dodaj komentarz

en: The menu item has been disabled.
pl: Element menu został wyłączony.

en: Send yourself a copy.
pl: Prześlij mi kopię.

en: !name (!name-url) has sent you a message via your contact form (!form-url) at !site.
pl: Oto wiadomość od !name (!name-url), wysłana za pomocą formularza kontaktowego (!form-url) witryny !site.

en: If you don't want to receive such e-mails, you can change your settings at !url.
pl: Wysyłanie wiadomości tego rodzaju można zablokować na stronie !url.

en: %name-from sent %name-to an e-mail.
pl: Użytkownik %name-from wysłał e-mail do użytkownika %name-to.

en: The message has been sent.
pl: Wiadomość została wysłana.

en: !name sent a message using the contact form at !form.
pl: Użytkownik !name wysłał wiadomość, korzystając z formularza kontaktowego na stronie !form.

en: %name-from sent an e-mail regarding %category.
pl: Użytkownik %name-from wysłał e-mail związany z kategorią %category.

en: Your message has been sent.
pl: Wiadomość została wysłana.

en: Create new account
pl: Utwórz nowe konto

en: role
pl: rola

en: Are you sure you want to delete the block %name?
pl: Czy na pewno usunąć blok %name?

en: The block %name has been removed.
pl: Blok %name został usunięty.

en: list terms
pl: wyświetl terminy

en: add terms
pl: dodaj terminy

en: Created new term %term.
pl: Utworzono nowy termin %term.

en: Are you sure you want to delete the term %title?
pl: Czy na pewno usunąć termin %title?

en: Deleted term %name.
pl: Usunięto termin %name.

en: warning
pl: ostrzeżenie

en: Last run !time ago
pl: Ostatnio uruchomione !time temu

en: Never run
pl: Nigdy nie zostały uruchomione

en: Site information
pl: Podstawowe dane

en: Blocked
pl: Zablokowany

en: Default permitted file extensions
pl: Domyślne dozwolone rozszerzenia plików

en: Results
pl: Wyniki

en: Older polls
pl: Starsze ankiety

en: View the list of polls on this site.
pl: Wyświetl listę ankiet w tej witrynie.

en: Need more choices
pl: Wymagane jest więcej odpowiedzi

en: You must fill in at least two choices.
pl: Wymagane jest zaznaczenie przynajmniej dwóch odpowiedzi.

en: open
pl: trwa

en: Visitor
pl: Odwiedzający

en: Cancel your vote
pl: Anuluj swój głos

en: View the current poll results.
pl: Zobacz wyniki aktualnej ankiety.

en: Your vote was canceled.
pl: Twój głos został anulowany.

en: create polls
pl: tworzenie ankiet

en: vote on polls
pl: branie udziału w ankietach

en: cancel own vote
pl: anulowanie własnego głosu

en: inspect all votes
pl: sprawdzanie głosów

en: List terms
pl: Wyświetl terminy

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
pl: Usunięcie terminu spowoduje nieodwracalne usunięcie także wszystkich elementów podrzędnych w stosunku do niego.

en: Parent term
pl: Termin nadrzędny

en: Parent terms
pl: Nadrzędne terminy

en: Syndicate
pl: Subskrybuj

en: Syndicate content
pl: Subskrybuje zawartość

en: Blogs
pl: Blogi

en: Books
pl: Książki

en: The feed from %site seems to be broken, due to an error "%error" on line %line.
pl: Kanał RSS ze strony %site wydaje się uszkodzony (błąd "%error%" w linii %line).

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error" on line %line.
pl: Wydaje się, że kanał RSS ze strony %site został uszkodzony w wyniku błędu "%error%" w linii %line.

en: Forums
pl: Fora

en: administer taxonomy
pl: zarządzanie taksonomią

en: access administration pages
pl: dostęp do stron administracyjnych

en: administer filters
pl: zarządzanie filtrami

en: view revisions
pl: przeglądanie wersji

en: Revisions for %title
pl: Wersje dla %title

en: !date by !username
pl: !date przez !username

en: revert
pl: przywróć

en: Revision
pl: Wersja

en: current revision
pl: aktualna wersja

en: The specified passwords do not match.
pl: Podane hasła nie są jednakowe.

en: Track
pl: Historia

en: Database schema
pl: Schemat bazy danych

en: Post new forum topic.
pl: Dodaj nowy temat na forum.

en: You are not allowed to post a new forum topic.
pl: Nie masz uprawnień, aby rozpoczynać wątki na forum.

en: <a href="@login">Login</a> to post a new forum topic.
pl: Aby dodać nowy temat należy <a href="@login">się zalogować</a>.

en: No forums defined
pl: Brak forów

en: This topic has been moved
pl: Ten temat został przeniesiony

en: User management
pl: Zarządzanie użytkownikami

en: permission
pl: uprawnienie

en: Number of items per feed
pl: Liczba elementów w kanale

en: Your vote was recorded.
pl: Głos został zapisany.

en: Total votes: %votes
pl: Razem głosów: %votes

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
pl: Służy do przeprowadzania głosowań za pomocą pytań wielokrotnego wyboru.

en: Link color
pl: Kolor odnośników

en: Your password and further instructions have been sent to your e-mail address.
pl: Hasło i dalsze instrukcje zostały wysłane na podany adres e-mail.

en: Fiji
pl: Fidżi

en: Length of trimmed posts
pl: Długość wersji skróconej

en: 200 characters
pl: 200 znaków

en: 400 characters
pl: 400 znaków

en: 600 characters
pl: 600 znaków

en: 800 characters
pl: 800 znaków

en: 1000 characters
pl: 1000 znaków

en: 1200 characters
pl: 1200 znaków

en: 1400 characters
pl: 1400 znaków

en: 1600 characters
pl: 1600 znaków

en: 1800 characters
pl: 1800 znaków

en: 2000 characters
pl: 2000 znaków

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of a post. Drupal will use this setting to determine at which offset long posts should be trimmed. The trimmed version of a post is typically used as a teaser when displaying the post on the main page, in XML feeds, etc. To disable teasers, set to 'Unlimited'. Note that this setting will only affect new or updated content and will not affect existing teasers.
pl: Maksymalna liczba znaków w skróconej wersji wpisu. Wersja ta jest zwykle wykorzystywana jako wstęp do artykułu wyświetlany na głównej stronie witryny, w kanałach XML i tym podobnych miejscach.  Opcja "Bez ograniczeń" służy do wyłączenia skracania wpisów. Warto zauważyć, że zmiana tego ustawienia wpłynie jedynie na nowo dodawaną lub aktualizowaną zawartość.

en: System default
pl: Domyślne systemowe

en: Not published
pl: Nie do publikacji

en: File settings
pl: Ustawienia plików

en: Default extensions that users can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
pl: Domyślne dozwolone rozszerzenia plików. Rozszerzenia oddziela się spacjami. Nie należy wpisywać kropek.

en: Default maximum file size per upload
pl: Domyślny maksymalny rozmiar wysyłanego pliku

en: Default total file size per user
pl: Domyślny całkowity rozmiar plików użytkownika

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
pl: Ustawienia PHP ograniczają maksymalną wielkość wysyłanego pliku do %size MB.

en: Menu settings
pl: Ustawienia menu

en: The name to display for this menu link.
pl: Nazwa, która będzie wyświetlana dla tego odnośnika.

en: The description displayed when hovering over a menu item.
pl: Opis wyświetlany po przesunięciu kursora nad menu.

en: Check to delete this menu item.
pl: Zaznacz, aby usunąć ten element menu.

en: You may also <a href="@edit">edit the advanced settings</a> for this menu item.
pl: Możesz także <a href="@edit">zmienić zaawansowane ustawienia</a> tego elementu menu.

en: XML feed
pl: Kanał XML

en: Color scheme
pl: Paleta kolorów

en: Attach new file
pl: Załącz nowy plik

en: Attach
pl: Załącz

en: List files by default
pl: Domyślnie wyświetlaj listę załączników

en: File system path
pl: Ścieżka systemowa

en: Add a new @s.
pl: Dodaj @s.

en: %title has been deleted.
pl: %title został usunięty.

en: @type: deleted %title.
pl: @type: usunięto %title.

en: details
pl: szczegóły

en: The username %name has not been activated or is blocked.
pl: Nazwa użytkownika %name jest nieaktywna lub niedozwolona.

en: Login attempt failed for %user.
pl: Próba zalogowania się użytkownika %user nie powiodła się.

en: Revision of %title from %date
pl: Wersja %title z dnia %date

en: Themes
pl: Skórki

en: Story
pl: Artykuł

en: JPEG quality
pl: Jakość grafik JPEG

en: administer nodes
pl: administracja węzłami

en: administer comments
pl: administracja komentarzami

en: Delete comments
pl: Usuń komentarze

en: not published
pl: nieopublikowany

en: by
pl: dodany przez

en: The comments have been deleted.
pl: Komentarze zostały usunięte.

en: Published comments
pl: Opublikowane komentarze

en: Your comment has been queued for moderation by site administrators and will be published after approval.
pl: Twój komentarz został dodany do kolejki oczekujących na zatwierdzenie przez administratora witryny.

en: !name field is required.
pl: Pole !name jest wymagane.

en: Protected
pl: Chroniony

en: Comment settings
pl: Ustawienia komentarzy

en: Hits
pl: Odsłon

en: not sticky
pl: nieprzyklejony

en: sticky
pl: przyklejony

en: not promoted
pl: nie na głównej

en: promoted
pl: na głównej

en: Default options
pl: Domyślne opcje

en: Read only
pl: Tylko do odczytu

en: Contact settings
pl: Kontakt

en: Reset password
pl: Nowe hasło

en: disable
pl: wyłącz

en: Line break converter
pl: Konwerter znaków końca linii

en: Temporary directory
pl: Katalog tymczasowy

en: date
pl: data

en: File upload error. Could not move uploaded file.
pl: Błąd wysyłania pliku. Nie udało się przenieść wysłanego pliku.

en: upload files
pl: wysyłanie plików

en: Site configuration
pl: Konfiguracja witryny

en: The specified date is invalid.
pl: Wprowadzona data jest nieprawidłowa.

en: Choice @n
pl: Wybór @n

en: The name of this web site.
pl: Nazwa tego serwisu.

en: The slogan of this website. Some themes display a slogan when available.
pl: Hasło witryny. Wyświetlają je niektóre skórki.

en: Your site's mission statement or focus.
pl: Deklaracja misji lub tematyki Twojej witryny.

en: This text will be displayed at the bottom of each page. Useful for adding a copyright notice to your pages.
pl: Tekst wyświetlany będzie u dołu każdej strony. Przydatne na przykład do umieszczenia informacji o prawach autorskich.

en: Anonymous user
pl: Użytkownik anonimowy

en: The name used to indicate anonymous users.
pl: Nazwa nadawana anonimowemu użytkownikowi.

en: The home page displays content from this relative URL. If unsure, specify "node".
pl: Strona główna wyświetla treść znajdującą się pod tym relatywnym odnośnikiem. W przypadku wątpliwości lepiej nie wpisywać niczego.

en: Get help
pl: Pomoc

en: rebuild permissions
pl: odtwórz uprawnienia

en: is
pl: to

en: Approval queue
pl: Kolejka moderacji

en: Display on separate page
pl: Wyświetlaj na oddzielnej stronie

en: Location of comment submission form
pl: Lokalizacja formularza dodawania komentarzy

en: Go to first page
pl: Przejdź do pierwszej strony

en: Go to last page
pl: Przejdź do ostatniej strony

en: Go to page @number
pl: Przejdź do strony @number

en: Go to previous forum topic
pl: Przechodzi do poprzedniego tematu na forum

en: Go to next forum topic
pl: Przechodzi do następnego tematu na forum

en: Enter the terms you wish to search for.
pl: Wprowadź słowa, które mają zostać wyszukane.

en: Underlined
pl: Podkreślenie

en: Site building
pl: Budowa witryny

en: No primary links
pl: Brak menu

en: No secondary links
pl: Brak odnośników dodatkowych

en: No content types available.
pl: Brak rodzajów zawartości.

en: Delete role
pl: Usuń rolę

en: all messages
pl: wszystkie wiadomości

en: !type messages
pl: Wiadomości typu !type

en: Filter by message type
pl: Filtruj według typu wiadomości

en: Role specific visibility settings
pl: Ustawienia widoczności w zależności od roli

en: Enter the name for your new menu. Remember to enable the newly created block in the <a href="@blocks">blocks administration page</a>.
pl: Nazwa nowego menu. Warto pamiętać o włączeniu bloku z menu <a href="@blocks">na stronie zarządzania blokami</a>.

en: Manage languages
pl: Zarządzaj językami

en: English name
pl: Angielska nazwa

en: Translated
pl: Przetłumaczone

en: Block description
pl: Opis bloku

en: No fields defined.
pl: Nie zdefiniowano żadnych pól.

en: Form name
pl: Nazwa formularza

en: The title of the new field. The title will be shown to the user. An example title is "Favorite color".
pl: Tytuł nowego pola. Będzie on pokazywany użytkownikowi. Na przykład "Ulubiony kolor".

en: An optional explanation to go with the new field. The explanation will be shown to the user.
pl: Objaśnienie pola, które będzie mógł przeczytać użytkownik (opcjonalne).

en: To enable browsing this field by value, enter a title for the resulting page. The word <code>%value</code> will be substituted with the corresponding value. An example page title is "People whose favorite color is %value". This is only applicable for a public field.
pl: By umożliwić przeglądanie list użytkowników, którzy wprowadzili określoną wartość, należy określić tytuł strony z rezultatem zapytania. Wyrażenie <code>%value</code> zostanie zastąpione przez odpowiednią wartość. Przykład: "Ludzie, których ulubionym kolorem jest %value". Dostępne tylko w wypadku, gdy pole to jest skonfigurowane do pokazywania na liście użytkowników.

en: To enable browsing this field by value, enter a title for the resulting page. An example page title is "People who are employed". This is only applicable for a public field.
pl: By umożliwić przeglądanie list użytkowników, którzy wprowadzili określoną wartość, należy określić tytuł strony z rezultatem zapytania. Przykład: "Ludzie, których ulubionym koloem jest %value". Dostępne tylko w wypadku, gdy pole to jest skonfigurowane do pokazywania na liście użytkowników.

en: Save field
pl: Zachowaj ustawienia pola

en: Module blocks
pl: Bloki modułowe

en: Some modules generate blocks that become available when the modules are enabled. These blocks can be administered via the <a href="@admin-block">blocks administration page</a>.</p>
pl: Niektóre z modułów dodają własne bloki, które są dostępne dopiero po uaktywnieniu tychże modułów. Takie bloki można konfigurować poprzez <a href="@admin-block">stronę zarządzania blokami</a>.</p>

en: Administrator defined blocks
pl: Bloki stworzone przez administratora

en: Administrators can also define custom blocks. These blocks consist of a title, a description, and a body which can be as long as you wish. Block content can be in any of the input formats supported for other content.
pl: Administratorzy mogą tworzyć własne bloki. Każdy taki blok składa się z tytułu, opisu i treści, która może być tak długa, jak sobie tego życzysz. Zawartość bloku może być wprowadzona w każdym z obsługiwanych formatów zawartości.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@block">Block page</a>.
pl: By uzyskać więcej informacji, przeczytaj <a href="@block">stronę dotyczącą bloków</a> w podręczniku konfiguracji.

en: Blocks
pl: Bloki

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
pl: Włączanie bloków i umieszczanie ich w regionach strony.

en: Delete block
pl: Usuń blok

en: !key settings
pl: ustawienia !key

en: Save blocks
pl: Zachowaj konfigurację bloków

en: The block settings have been updated.
pl: Ustawienia bloku zostały zaktualizowane.

en: Block specific settings
pl: Ustawienia bloku

en: Override the default title for the block. Use <em>&lt;none&gt;</em> to display no title, or leave blank to use the default block title.
pl: Zmienia domyślny tytuł bloku. Wprowadzenie <em>&lt;none&gt;</em> powoduje niewyświetlanie żadnego tytułu. Nie należy wypełniać tego pola, jeśli wyświetlany ma być domyślny tytuł.

en: '%name' block
pl: Blok "%name"

en: User specific visibility settings
pl: Użytkownicy

en: Custom visibility settings
pl: Ustawienia wyświetlania

en: Users cannot control whether or not they see this block.
pl: Użytkownicy nie mogą zdecydować, czy blok ma być wyświetlany.

en: Show this block by default, but let individual users hide it.
pl: Domyślnie wyświetlaj ten blok, ale pozwól użytkownikom go ukryć.

en: Hide this block by default but let individual users show it.
pl: Domyślnie ukrywaj ten blok, ale pozwól użytkownikom go włączyć.

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
pl: Zezwalaj użytkownikom na kontrolowanie wyświetlania tego bloku.

en: Show block for specific roles
pl: Wyświetlaj blok użytkownikom o określonych rolach

en: Show this block only for the selected role(s). If you select no roles, the block will be visible to all users.
pl: Wyświetla blok tylko użytkownikom o wybranej roli (lub rolach). Jeżeli nie wybierzesz żadnej roli to blok będzie wyświetlany wszystkim użytkownikom.

en: Page specific visibility settings
pl: Wyświetlanie zależne od strony

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
pl: Jeśli wybrano tryb PHP, kod należy umieścić wewnątrz znaków %php. Warto wiedzieć, że uruchamianie niepoprawnie napisanego kodu PHP może spowodować całkowitą awarię witryny.

en: Show block on specific pages
pl: Pokazuj blok na określonych stronach

en: Save block
pl: Zapisz blok

en: Please ensure that each block description is unique.
pl: Każdy blok powinien posiadać niepowtarzalny opis.

en: The block configuration has been saved.
pl: Konfiguracja bloku została zapisana.

en: The block has been created.
pl: Dodano nowy blok.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">block overview page</a>.
pl: Krótki opis bloku. Wykorzystywany na <a href="@overview">stronie z listą bloków</a>.

en: Block body
pl: Treść bloku

en: The content of the block as shown to the user.
pl: Zawartość bloku, którą zobaczy użytkownik.

en: Block configuration
pl: Konfiguracja bloków

en: administer blocks
pl: zarządzanie blokami

en: use PHP for block visibility
pl: używanie PHP do określania widoczności bloku

en: Controls the boxes that are displayed around the main content.
pl: Daje kontrolę nad blokami wyświetlanymi wokół głównej zawartości strony.

en: Core - required
pl: Moduły rdzenia, wymagane

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@menu">Menu page</a>.
pl: By uzyskać więcej informacji, przeczytaj proszę <a href="@menu">stronę dotyczącą menu</a> w podręczniku konfiguracji.

en: Menus are a collection of links (menu items) used to navigate a website. The list(s) below display the currently available menus along with their menu items. Select an operation from the list to manage each menu or menu item.
pl: Menu to zbiory odnośników (elementów menu) służących do nawigowania po witrynie. Lista(y) poniżej prezentuje aktualnie dostępne menu. Zarządzanie menu i ich elementami odbywa się poprzez wybranie działania z listy.

en: Enter the title, path, position and the weight for your new menu item.
pl: Wprowadź tytuł i ścieżkę oraz określ pozycję i wagę nowego elementu menu.

en: Menus
pl: Menu

en: Control your site's navigation menu, primary links and secondary links. as well as rename and reorganize menu items.
pl: Pozwala tworzyć i zmieniać menu nawigacyjne witryny, a także reorganizować ich elementy.

en: Primary and secondary links settings
pl: Ustawienia podstawowych i dodatkowych odnośników

en: Primary and secondary links provide a navigational menu system which usually (depending on your theme) appears at the top-right of the browser window. The links displayed can be generated either from a custom list created via the <a href="@menu">menu administration</a> page or from a built-in list of menu items such as the navigation menu links.
pl: Podstawowe i dodatkowe odnośniki służą nawigowaniu po witrynie i wyświetlane są zwykle (zależnie od skórki) w prawym górnym rogu okna. Odnośniki mogą zostać wygenerowane w oparciu o listę utworzoną poprzez stronę <a href="@menu">zarządzania menu</a> lub w oparciu o wbudowaną listę elementów menu, taką jak np. odnośniki menu nawigacyjnego.

en: Menu containing primary links
pl: Menu zawierające podstawowe odnośniki

en: Menu containing secondary links
pl: Menu zawierające dodatkowe odnośniki

en: Content authoring form settings
pl: Ustawienia formularza dodawania zawartości

en: Show all menus
pl: Pokaż wszystkie menu

en: Restrict parent items to
pl: Ogranicz przypisywanie do elementów nadrzędnych

en: The name of the menu item.
pl: Nazwa elementu menu.

en: Are you sure you want to reset the item %item to its default values?
pl: Czy na pewno przywrócić domyślne ustawienia elementu %item?

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
pl: Wszystkie zmiany w konfiguracji zostaną nieodwracalnie utracone.

en: The menu item was reset to its default settings.
pl: Przywrócono domyślne ustawienia elementu menu.

en: The menu item %title has been updated.
pl: Zaktualizowano element menu %title.

en: The menu item %title has been added.
pl: Element menu %title został dodany.

en: Added menu item %title.
pl: Dodano element menu %title.

en: administer menu
pl: zarządzanie menu

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
pl: Umożliwia administratorom modyfikowanie menu nawigacyjnych.

en: Add vocabulary
pl: Dodaj słownik

en: Edit vocabulary
pl: Edycja słownika

en: edit vocabulary
pl: edytuj słownik

en: Description of the vocabulary; can be used by modules.
pl: Opis słownika. Może być wykorzystywany przez moduły.

en: Instructions to present to the user when choosing a term.
pl: Objaśnienia prezentowane użytkownikom podczas wyboru terminu.

en: A list of node types you want to associate with this vocabulary.
pl: Lista rodzajów zawartości, z którymi chcesz powiązać słownik.

en: Created new vocabulary %name.
pl: Utworzono nowy słownik %name.

en: Updated vocabulary %name.
pl: Zaktualizowano słownik %name.

en: Are you sure you want to delete the vocabulary %title?
pl: Czy na pewno usunąć słownik %title?

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
pl: Usunięcie słownika spowoduje nieodwracalne usunięcie wszelkich jego terminów.

en: Deleted vocabulary %name.
pl: Usunięto słownik "%name".

en: The name of this term.
pl: Nazwa tego terminu.

en: A description of the term.
pl: Opis terminu.

en: A comma-separated list of terms describing this content. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".
pl: Lista, oddzielonych przecinkami, terminów opisujących tę zawartość. Przykładowo "zabawne, skoki bungie, rozrywka".

en: The %name vocabulary can not be modified in this way.
pl: Słownik %name nie może zostać zmodyfikowany w ten sposób.

en: Default time zone
pl: Domyślna strefa czasowa

en: Add field
pl: Dodaj pole

en: These settings only exist for all the templates and styles based on the %engine theme engine.
pl: Te ustawienia dostępne są jedynie dla szablonów lub stylów bazujących na aparacie obsługi skórek %engine.

en: Publish
pl: Publikuj

en: Unpublish
pl: Wstrzymaj publikację

en: Permission
pl: Uprawnienie

en: @module module
pl: moduł @module

en: My blog
pl: Mój blog

en: Input formats
pl: Formaty danych

en: Posting settings
pl: Ustawienia dodawania wpisów

en: Anonymous commenting
pl: Anonimowe komentowanie

en: Anonymous posters may not enter their contact information
pl: Anonimowi użytkownicy nie mogą pozostawić danych kontaktowych

en: Anonymous posters may leave their contact information
pl: Anonimowi użytkownicy mogą pozostawić dane kontaktowe

en: Anonymous posters must leave their contact information
pl: Anonimowi użytkownicy są zobowiązani pozostawić dane kontaktowe

en: This option is enabled when anonymous users have permission to post comments on the <a href="@url">permissions page</a>.
pl: Opcja jest włączona, gdy użytkownicy anonimowy posiadają uprawnienia do dodawania komentarzy, nadane na <a href="@url">stronie uprawnień</a>.

en: Display below post or comments
pl: Wyświetlaj pod wpisem lub komentarzami

en: Default comment setting
pl: Domyślne ustawienia komentarzy

en: Read/Write
pl: Odczyt/Zapis

en: Users with the <em>administer comments</em> permission will be able to override this setting.
pl: Użytkownicy z uprawnieniami do <em>zarządzania komentarzami</em> będą mogli nadpisać te ustawienia.

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
pl: Treść tego pola jest prywatna i nie będzie udostępniana publicznie.

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
pl: Podpis będzie wyświetlany u dołu każdego komentarza użytkownika.

en: parent
pl: nadrzędny

en: Can not delete non-existent comment.
pl: Nie można usunąć nieistniejącej odpowiedzi.

en: Flat list - collapsed
pl: Widok uproszczony, bez treści

en: Flat list - expanded
pl: Widok uproszczony, z treścią

en: Threaded list - collapsed
pl: Widok wątków, bez treści

en: Threaded list - expanded
pl: Widok wątków, z treścią

en: Date - newest first
pl: Najpierw najnowsze

en: Date - oldest first
pl: Najpierw najstarsze

en: 1 comment | @count comments
pl[0]: 1 komentarz
pl[1]: @count komentarze
pl[2]: @count komentarzy

en: 1 new comment | @count new comments
pl[0]: 1 nowy komentarz
pl[1]: @count nowe komentarze
pl[2]: @count nowych komentarzy

en: access comments
pl: dostęp do komentarzy

en: post comments
pl: komentarze do wpisu

en: post comments without approval
pl: dodawanie komentarzy bez zatwierdzania

en: Save content type
pl: Zapisz typ zawartości

en: Show descriptions
pl: Pokaż opisy

en: Subtitle
pl: Podtytuł

en: Language code
pl: Kod języka

en: Save role
pl: Zachowaj rolę

en: file system
pl: system plików

en: Escape all tags
pl: Zamieniaj wszystkie znaczniki na zwykły tekst

en: Strip disallowed tags
pl: Wycinaj niedozwolone znaczniki

en: input formats
pl: formaty danych

en: Number of users to display
pl: Liczba wyświetlanych użytkowników

en: Profiles
pl: Profile

en: Edit container
pl: Edycja działu

en: Last visit
pl: Ostatnia wizyta

en: <a href="@login">Login</a> to post comments
pl: <a href="@login">Zaloguj się</a> by komentować

en: Reply
pl: Odpowiedz

en: Hot topic threshold
pl: Temat popularny

en: Topics per page
pl: Tematów na stronę

en: Posts - most active first
pl: Najpierw najbardziej popularne

en: Posts - least active first
pl: Najpierw najmniej popularne

en: URL path settings
pl: Adres

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
pl: Należy wprowadzić przynajmniej jedno słowo kluczowe (niewykluczające) składające się z minimum @count znaku(-ów).

en: @user's picture
pl: Obrazek użytkownika @user

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno przywrócić wersję z dnia %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno usunąć wersję z dnia %revision-date?

en: revert revisions
pl: przywracanie wersji

en: Search users
pl: Szukaj użytkowników

en: New forum topics
pl: Nowe tematy

en: @type: deleted %title revision %revision.
pl: @type: usunięto wersję %revision węzła %title.

en: Page not found
pl: Strona nie znaleziona

en: Your filename has been renamed to conform to site policy.
pl: Nazwa Twojego pliku została zmieniona by uwzględnić standardy strony.

en: (site default theme)
pl: (domyślna skórka witryny)

en: Screenshot
pl: Zrzut ekranu

en: Preview trimmed version
pl: Podgląd wersji skróconej

en: Preview full version
pl: Podgląd pełnej wersji

en: The body of your @type is too short. You need at least %words words.
pl: Treść dla @type jest zbyt krótka. Minimalna liczba słów to %words.

en: This content has been modified by another user, changes cannot be saved.
pl: Zawartość została w międzyczasie zmieniona przez innego użytkownika. Zapisanie zmian było niemożliwe.

en: List, add, and edit users.
pl: Wyświetlanie, dodawanie i edycja kont użytkowników.

en: The name %name is already taken.
pl: Nazwa użytkownika %name jest już zajęta.

en: « first
pl: « pierwsza

en: last »
pl: ostatnia »

en: The directory %directory does not exist.
pl: Katalog %directory nie istnieje.

en: The directory %directory is not writable
pl: Katalog %directory jest tylko do odczytu

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
pl: Katalog %directory jest tylko do odczytu, ponieważ nie ustawiono odpowiednich uprawnień.

en: Rearrange
pl: Kolejność

en: If enabled, Drupal will add rel="nofollow" to all links, as a measure to reduce the effectiveness of spam links. Note: this will also prevent valid links from being followed by search engines, therefore it is likely most effective when enabled for anonymous users.
pl: Opcja umożliwia dodawanie do wszystkich odnośników wprowadzanych przez użytkowników atrybutu rel="nofollow", co powoduje zmniejszenie efektywności niepożądanych odnośników reklamowych. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że wyszukiwarki internetowe będą pomijać takie odnośniki. Z tego też powodu najlepiej jest stosować tę metodę tylko w stosunku do użytkowników anonimowych.

en: Show only items where
pl: Pokaż tylko te elementy, których

en: No comments available.
pl: Brak dostępnych komentarzy.

en: 1 user | @count users
pl[0]: 1 użytkownik
pl[1]: @count użytkowników
pl[2]: @count użytkowników

en: Rebuild permissions
pl: Odbuduj uprawnienia

en: @type: updated %title.
pl: @type: zaktualizowano %title.

en: @type: added %title.
pl: @type: dodano %title.

en: Add role
pl: Dodaj rolę

en: You must specify a valid role name.
pl: Nazwa roli musi być prawidłowa.

en: The role has been added.
pl: Rola została dodana.

en: Path to custom logo
pl: Ścieżka do własnego logo

en: taxonomy
pl: taksonomia

en: Updated term %term.
pl: Zaktualizowano termin %term.

en: - Please choose -
pl: - Wybierz -

en: - None selected -
pl: - Nie wybrano -

en: Aggregator
pl: Subskrybent

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error".
pl: Wydaje się, że kanał RSS ze strony %site został uszkodzony w wyniku błędu "%error%".

en: There is no new syndicated content from %site.
pl: Nie ma żadnych nowych wiadomości z witryny %site.

en: There is new syndicated content from %site.
pl: Nowe wiadomości z witryny %site.

en: The feed from %site seems to be broken, due to "%error".
pl: Kanał RSS ze strony %site wydaje się uszkodzony ("%error%").

en: Aggregates syndicated content (RSS, RDF, and Atom feeds).
pl: Pobiera wiadomości z kanałów informacyjnych (RSS, RDF, bądź Atom) innych witryn.

en: Account settings
pl: Ustawienia konta

en: The content type %name has been deleted.
pl: Rodzaj zawartości o nazwie %name został usunięty.

en: Deleted content type %name.
pl: Usunięto rodzaj zawartości o nazwie %name.

en: Enter your keywords
pl: Wprowadź słowa kluczowe

en: Clean URLs
pl: Przyjazne adresy

en: My account
pl: Moje konto

en: Pictures
pl: Portrety

en: Number of topics
pl: Liczba tematów

en: Active forum topics
pl: Aktywne tematy na forum

en: Read the latest forum topics.
pl: Ostatnie tematy na forum.

en: User activity
pl: Aktywność użytkownika

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
pl: Biblioteka GD dla PHP nie jest zainstalowana lub jest przestarzała. Więcej informacji w <a href="@url">dokumentacji PHP</a>.

en: GD library
pl: Biblioteka GD

en: The category the new field should be part of. Categories are used to group fields logically. An example category is "Personal information".
pl: Kategoria, do której należeć będzie nowe pole. Kategorie wykorzystywane są do grupowania pól w logiczną całość. Na przykład "Informacje osobiste".

en: The user must enter a value.
pl: Użytkownik musi wprowadzić wartość.

en: Visible in user registration form.
pl: Widoczne na formularzu rejestracyjnym.

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
pl: Tak długo od ostatniego odświeżenia strony użytkownik jest uważany za będącego online.

en: Maximum number of currently online users to display.
pl: Maksymalna liczba wyświetlanych użytkowników online.

en: There is currently %members and %visitors online.
pl: W tej chwili stronę przegląda %members i %visitors.

en: There are currently %members and %visitors online.
pl: W tej chwili stronę przegląda %members i %visitors.

en: 1 guest | @count guests
pl[0]: 1 gość
pl[1]: @count gości
pl[2]: @count gości

en: Book navigation
pl: Nawigacja książki

en: !a comments per page
pl: !a komentarzy na stronę

en: 1 year | @count years
pl[0]: 1 rok
pl[1]: @count lata
pl[2]: @count lat

en: 1 week | @count weeks
pl[0]: 1 tydzień
pl[1]: @count tygodnie
pl[2]: @count tygodni

en: 1 min | @count min
pl[0]: 1 min
pl[1]: @count minuty
pl[2]: @count minut

en: 1 sec | @count sec
pl[0]: 1 sekunda
pl[1]: @count sekundy
pl[2]: @count sekund

en: Bulgarian
pl: Bułgarski

en: Croatian
pl: Chorwacki

en: Czech
pl: Czeski

en: Danish
pl: Duński

en: Dutch
pl: Niderlandzki

en: Finnish
pl: Fiński

en: German
pl: Niemiecki

en: Greek
pl: Grecki

en: Hebrew
pl: Hebrajski

en: Hungarian
pl: Węgierski

en: Indonesian
pl: Indonezyjski

en: Polish
pl: Polski

en: Romanian
pl: Rumuński

en: Russian
pl: Rosyjski (terroryści)

en: Slovak
pl: Słowacki

en: Swedish
pl: Szwedzki

en: Turkish
pl: Turecki

en: Edit comment
pl: Edytuj komentarz

en: Promote to front page
pl: Umieść na stronie głównej

en: Edit rule
pl: Edycja reguły

en: The file could not be created.
pl: Nie udało się utworzyć pliku.

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
pl: Instrukcje dotyczące uzyskania nowego hasła użytkownika %name wysłano na adres %email.

en: Account information
pl: Dane konta

en: The e-mail address %mail is not valid.
pl: Podany adres e-mail %mail jest nieprawidłowy.

en: authenticated user
pl: użytkownik uwierzytelniony

en: Default authentication server
pl: Domyślny serwer uwierzytelniający

en: Only allow authentication from default server
pl: Zezwalaj na uwierzytelnianie tylko przez domyślny serwer

en: Logging into a Drupal site
pl: Logowanie do Drupalowej strony

en: Allow your site to accept logins from other Drupal sites such as drupal.org.
pl: Pozwól swojej witrynie na akceptowanie użytkowników zarejestrowanych na innych stronach opartych o Drupala.

en: Field settings
pl: Ustawienia pola

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
pl: Wykryto nieprawidłowe ustawienie. Proszę spróbować ponownie, a jeśli błąd pojawia się stale, skontaktować się z administratorem witryny.

en: Forums module <strong>requires Taxonomy and Comments module</strong> be enabled.
pl: Moduł forum <strong>wymaga by moduły <em>taxonomy</em> i <em>comments</em> były włączone</strong>.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@forum">Forum page</a>.
pl: By uzyskać więcej informacji, przeczytaj proszę <a href="@forum">stronę dotyczącą forów</a> w podręczniku konfiguracji.

en: Control forums and their hierarchy and change forum settings.
pl: Ustawienia i hierarchia forów.

en: Edit forum
pl: Edycja forum

en: Default order
pl: Domyślny porządek

en: The default display order for topics.
pl: Domyślna kolejność wyświetlania wątków.

en: This is the designated forum vocabulary. Some of the normal vocabulary options have been removed.
pl: Oto słownik przeznaczony do przechowywania struktury forum. Niektóre ze zwykłych funkcji słownika nie są tu dostępne.

en: forum topic
pl: temat na forum

en: The item %forum is only a container for forums. Please select one of the forums below it.
pl: %forum służy jedynie do grupowania forów. Proszę wybrać jedno z forów niżej.

en: Leave shadow copy
pl: Pozostaw alter ego

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
pl: Odnośnik do przeniesionego tematu może zostać pozostawiony w forum, w którym znajdował się poprzednio.

en: Container name
pl: Nazwa działu

en: forum container
pl: dział forum

en: Created new @type %term.
pl: Utworzono @type %term.

en: The @type %term has been updated.
pl: Zaktualizowano @type %term.

en: @time ago<br />by !author
pl: @time temu<br />przez !author

en: Create a new topic for discussion in the forums.
pl: Utwórz nowy wątek na forum.

en: create forum topics
pl: rozpoczynanie tematów na forum

en: edit own forum topics
pl: edycja własnych tematów

en: administer forums
pl: zarządzanie forami

en: Add new field
pl: Dodaj nowe pole

en: Search content
pl: Przeszukaj zawartość

en: Search content by keyword.
pl: Przeszukaj wpisy za pomocą słów kluczowych.

en: Containing any of the words
pl: Zawiera którekolwiek ze słów

en: Containing the phrase
pl: Zawiera wyrażenie

en: Containing none of the words
pl: Nie zawiera żadnego ze słów

en: Only in the category(s)
pl: Tylko z kategorii

en: Only of the type(s)
pl: Tylko wpisy typu

en: Content ranking
pl: Priorytety wyszukiwania treści

en: The following numbers control which properties the content search should favor when ordering the results. Higher numbers mean more influence, zero means the property is ignored. Changing these numbers does not require the search index to be rebuilt. Changes take effect immediately.
pl: Poniższe liczby określają priorytet własności podczas ustalania kolejności wyświetlania wyników wyszukiwania. Wyższa liczba oznacza większy priorytet, a zero, że własność jest ignorowana. Zmiana poniższych wartości nie pociagą za sobą konieczności przebudowania indeksu wyszukiwania, a jej efekty są natychmiastowe.

en: Keyword relevance
pl: Trafność wyszukiwania

en: Recently posted
pl: Niedawno dodane

en: Number of comments
pl: Liczba komentarzy

en: Number of views
pl: Liczba odsłon

en: Factor
pl: Czynnik

en: Hide descriptions
pl: Ukryj opisy

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory is not properly configured.
pl: Nie udało się wysłać pliku %file, ponieważ docelowy katalog %directory nie jest odpowiednio skonfigurowany.

en: The selected file %file could not be copied, because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
pl: Nie udało się skopiować pliku %file, ponieważ nie istnieje plik o takiej nazwie. Proszę sprawdzić, czy podana nazwa pliku jest poprawna.

en: The selected file %file could not be copied, because a file by that name already exists in the destination.
pl: Nie udało się skopiować pliku %file, ponieważ plik o tej nazwie już istnieje w podanym miejscu.

en: The selected file %file could not be copied.
pl: Nie udało się skopiować pliku %file.

en: The removal of the original file %file has failed.
pl: Nie udało się usunąć pierwotnego pliku %file.

en: Color set
pl: Zestaw kolorów

en: <ul>
    <li>Check if your spelling is correct.</li>
    <li>Remove quotes around phrases to match each word individually: <em>"blue smurf"</em> will match less than <em>blue smurf</em>.</li>
    <li>Consider loosening your query with <em>OR</em>: <em>blue smurf</em> will match less than <em>blue OR smurf</em>.</li>
    </ul>
pl: <ul>
    <li>Sprawdź, czy słowa zostały wpisane poprawnie.</li>
    <li>Jeśli użyto cudzysłowów, usunięcie ich rozszerzy zakres wyszukiwania: <em>"niebieski smerf"</em> oznacza fragment tekstu w postaci "niebieski smerf" i zwróci mniej wyników niż <em>niebieski smerf</em>.</li>
    <li>Spróbuj wyszukać jedno <strong>lub</strong> drugie ze słów, wstawiając pomiędzy nie operator <em>OR</em>: <em>niebieski smerf</em> zwróci mniej wyników niż <em>niebieski OR smerf</em>.</li>
    </ul>

en: Database host
pl: Host bazy danych

en: Maximum link text length
pl: Maksymalna długość tekstu odnośnika

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
pl: Adresy URL o liczbie znaków większej, niż zadeklarowana tutaj, zostaną skrócone, by zapobiec zaburzeniu wyglądu strony. Sam adres pozostanie nietknięty, a skrócony zostanie tylko tekst.

en: Check e-mail
pl: Sprawdź adres e-mail

en: Default picture
pl: Domyślny portret

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
pl: Adres URL pliku graficznego, który wyświetlany będzie, jeśli użytkownik nie wybierze własnego portretu. Nie wypełniaj pola, jeśli nie chcesz, by wyświetlany był taki obrazek.

en: Select the default site time zone.
pl: Domyślna strefa czasowa witryny.

en: Site status
pl: Status witryny

en: Toggle display
pl: Wyświetlaj

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
pl: Jeśli dostęp do plików na serwerze jest ograniczony, można skorzystać z tego pola do wysłania loga.

en: Only JPEG, PNG and GIF images are allowed to be used as logos.
pl: Jako logo można wykorzystać jedynie grafiki w formacie JPEG, PNG i GIF.

en: Configuration file
pl: Plik konfiguracyjny

en: %percentage of the site has been indexed.
pl: Status zindeksowania witryny: %percentage.

en: Download method
pl: Sposób udostępniania plików

en: Web server
pl: Serwer

en: Error reporting
pl: Powiadamianie o błędach

en: There is 1 item left to index. | There are @count items left to index.
pl[0]: Pozostał jeden element do zindeksowania.
pl[1]: Pozostały @count elementy do zindeksowania.
pl[2]: Pozostało @count elementów do zindeksowania.

en: sort by @s
pl: sortuj według @s

en: Sorry, unrecognized username or password. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
pl: Niepoprawna nazwa użytkownika lub hasło. W przypadku zapomnienia hasła <a href="@password">należy poprosić o nowe</a>.

en: and
pl: i

en: where
pl: których

en: URL filter
pl: Filtr adresów URL

en: Please select one or more comments to perform the update on.
pl: Proszę wybrać jeden lub więcej komentarzy, na których dokonana będzie aktualizacja.

en: 1 read | @count reads
pl[0]: 1 odsłona
pl[1]: @count odsłony
pl[2]: @count odsłon

en: access statistics
pl: dostęp do statystyk

en: view post access counter
pl: wyświetlanie liczby odsłon wpisu

en: All necessary changes to %file have been made, so you should now remove write permissions to this file. Failure to remove write permissions to this file is a security risk.
pl: Wszystkie wymagane zmiany pliku %file zostały zapisane, można już cofnąć uprawnienie zapisu do tego pliku. Nie cofnięcie tego uprawnienia naraża na ryzyko utraty bezpieczeństwa.

en: Are you sure you want to disable the menu item %menu-item?
pl: Jesteś pewny, że chcesz wyłączyć odnośnik menu %menu-item?

en: Enables the categorization of content.
pl: Włącza kategoryzację zawartości.

en: Save rule
pl: Zachowaj regułę

en: Delete contact
pl: Usuń kategorię

en: Example: 'webmaster@example.com' or 'sales@example.com,support@example.com'. To specify multiple recipients, separate each e-mail address with a comma.
pl: Na przykład: "webmaster@twojastrona.com" lub "dzialsprzedazy@twojastrona.com".  Adresy odbiorców rozdziela się za pomocą przecinka.

en: Auto-reply
pl: Automatyczna odpowiedź

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
pl: Odpowiedź wysyłana automatycznie. Wypełnienie pola jest opcjonalne. Jeśli nie zostanie wypełnione, użytkownik nie będzie otrzymywał żadnej automatycznie wysyłanej odpowiedzi.

en: %recipient is an invalid e-mail address.
pl: %recipient nie jest prawidłowym adresem e-mail.

en: Additional information
pl: Dodatkowe informacje

en: You can leave a message using the contact form below.
pl: Możesz zostawić nam wiadomość, korzystając z poniższego formularza.

en: The maximum number of contact form submissions a user can perform per hour.
pl: Maksymalna liczba wiadomości, które użytkownik może przesłać w ciągu godziny.

en: Contact form: category %category added.
pl: Formularz kontaktowy: kategoria %category została dodana.

en: Contact form: category %category updated.
pl: Formularz kontaktowy: kategoria %category została zaktualizowana.

en: Lithuanian
pl: Litewski

en:  (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
pl:  (<span class="admin-disabled">wyłączony</span>)

en:  (<span class="admin-missing">missing</span>)
pl:  (<span class="admin-missing">brak</span>)

en:  (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
pl:  (<span class="admin-enabled">włączony</span>)

en: Depends on: !dependencies
pl: Jest zależny od: !dependencies

en: Required by: !required
pl: Wymagany przez: !required

en: Some required modules must be enabled
pl: Konieczne jest włączenie pewnych dodatkowych modułów

en: Would you like to continue with enabling the above?
pl: Czy powyższe moduły mają zostać włączone?

en: administer site configuration
pl: administracja konfiguracją strony

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
pl: Importowanie tłumaczenie nie powiodło się. Plik %filename nie może zostać odczytany.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
pl: Plik tłumaczenia %filename zawiera błąd: w linii %line nie odnaleziono oczekiwanego tekstu "msgstr".

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
pl: Plik tłumaczenia %filename zawiera błąd: w linii %line nie odnaleziono oczekiwanego tekstu "msgid_plural".

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
pl: W linii %line pliku tłumaczenia %filename znajduje się błąd składni.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
pl: Plik tłumaczenia %filename zawiera błąd: niepożądany wpis "msgid" w linii %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
pl: Plik tłumaczenia %filename zawiera błąd: niepożądany wpis "msgstr[]" w linii %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
pl: Plik tłumaczenia %filename zawiera błąd: w linii %line nie odnaleziono oczekiwanego tekstu "msgstr".

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
pl: Plik tłumaczenia %filename zawiera błąd: niepożądany wpis w linii %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
pl: Nieoczekiwany koniec pliku tłumaczenia %filename w linii %line.

en: Save translations
pl: Zapisz tłumaczenia

en: Export template
pl: Eksportowanie szablonu

en: anonymous user
pl: użytkownik anonimowy

en: Save permissions
pl: Zachowaj ustawienia uprawnień

en: The name %name has been denied access.
pl: Nazwa użytkownika %name jest niedozwolona i została odrzucona.

en: directory ping
pl: zapytanie ping do katalogu stron

en: Original text
pl: Tekst w oryginale

en: Delete content type
pl: Usuń rodzaj zawartości

en: edit permissions
pl: edytuj uprawnienia

en: notice
pl: wiadomość

en: by !name
pl: autor: !name

en: User account
pl: Konto użytkownika

en: File download
pl: Pobieranie pliku

en: Acronym
pl: Akronim

en: Failed to upload the picture image; the %directory directory doesn't exist or is not writable.
pl: Nie udało się przesłać pliku graficznego. Katalog %directory nie istnieje lub nie umożliwia zapisu.

en: Post new comment
pl: Dodaj nowy komentarz

en: The field has been updated.
pl: Pole zostało zaktualizowane.

en: This module also allows site administrators to configure which content types can be posted via the external applications. So, for instance, users can post forum topics as well as blog posts. Where supported, the external applications will display each content type as a separate "blog".
pl: Moduł umożliwia też administratorom decydować o tym jakiego typu węzły mogą być przesyłane za pośrednictwem zewnętrznych aplikacji. Użytkownicy mogliby na przykład wysyłać wiadomości na forum tak samo jak wpisy na blogach. Zewnętrzne aplikacje będą wyświetlać każdy rodzaj węzła jako osobny "blog".

en: Returns information about an author in the system.
pl: Zwraca informacje na temat autora.

en: Creates a new post, and optionally publishes it.
pl: Tworzy nowy wpis i, ewentualnie, publikuje go.

en: Updates the information about an existing post.
pl: Aktualizuje informacje na temat istniejącego wpisu.

en: Returns information about a specific post.
pl: Zwraca informacje o konkretnym wpisie.

en: Deletes a post.
pl: Usuwa wpis.

en: Returns a list of the most recent posts in the system.
pl: Zwraca listę najnowszych wpisów.

en: Updates information about an existing post.
pl: Aktualizuje informacje na temat istniejącego wpisu.

en: Uploads a file to your webserver.
pl: Wysyła plik na serwer.

en: Returns a list of all categories to which the post is assigned.
pl: Zwraca listę wszystkich kategorii, do których przypisany jest wpis.

en: Returns a bandwidth-friendly list of the most recent posts in the system.
pl: Zwraca uproszczoną (pobierającą małą ilość danych) listę najnowszych wpisów.

en: Returns a list of all categories defined in the weblog.
pl: Zwraca listę wszystkich kategorii zdefiniowanych w blogu.

en: Sets the categories for a post.
pl: Przypisuje wpis do kategorii.

en: Retrieve information about the XML-RPC methods supported by the server.
pl: Informacje na temat funkcji protokołu XML-RPC, które są obsługiwane przez ten serwer.

en: Retrieve information about the text formatting plugins supported by the server.
pl: Informacje na temat wtyczek ułatwiających formatowanie tekstu, które są obsługiwane przez ten serwer.

en: You do not have permission to create the type of post you wanted to create.
pl: Nie masz uprawnień do tworzenia wpisów tego typu.

en: Error storing post.
pl: Błąd podczas zachowywania wpisu.

en: You do not have permission to update this post.
pl: Brak uprawnień potrzebnych do aktualizacji tego wpisu.

en: It is not possible to upload the file, because it exceeded the maximum filesize of @maxsize.
pl: Wysłanie pliku jest niemożliwe, ponieważ jego wielkość przekracza ustalony limit @maxsize.

en: The file can not be attached to this post, because the disk quota of @quota has been reached.
pl: Załączenie pliku do wpisu jest niemożliwe, ponieważ osiągnięty został limit wykorzystania powierzchni dyskowej ustalony na @quota.

en: It is not possible to upload the file, because it is only possible to upload files with the following extensions: @extensions
pl: Wysłanie pliku jest niemożliwe, ponieważ akceptowane są jedynie pliki o następujących rozszerzeniach: @extensions

en: No file sent.
pl: Nie wysłano pliku.

en: Error storing file.
pl: Błąd podczas zapisywania pliku.

en: Invalid post.
pl: Niewłaściwy wpis.

en: Blog types
pl: Rodzaje blogów

en: The default maximum file size a user can upload.
pl: Domyślny maksymalny rozmiar wysyłanego pliku.

en: The default maximum size of all files a user can have on the site.
pl: Domyślny maksymalny rozmiar wszystkich plików, które może wysłać użytkownik.

en: administer content with blog api
pl: zarządzanie zawartością przy wykorzystaniu API blogów

en: List, edit, or add user roles.
pl: Wyświetl, edytuj lub dodaj role użytkowników.

en: edit role
pl: edytuj rolę

en: All recent posts
pl: Wszystkie ostatnio dodane

en: My recent posts
pl: Ostatnio dodane przeze mnie

en: Track posts
pl: Historia wpisów

en: Enables tracking of recent posts for users.
pl: Umożliwia śledzenie nowych wpisów dodawanych przez użytkowników.

en: Minimum number of words
pl: Minimalna liczba słów

en: Password field is required.
pl: Pole Hasło jest wymagane.

en: Confirm password
pl: Potwierdź hasło

en: Default display order
pl: Domyślny porządek wyświetlania

en: The default sorting for new users and anonymous users while viewing comments. These users may change their view using the comment control panel. For registered users, this change is remembered as a persistent user preference.
pl: Domyślna kolejność odpowiedzi dla nowych i anonimowych użytkowników. Użytkownicy mogą to zmienić, używając panelu kontroli sposobu wyświetlania odpowiedzi. Ustawienia uwierzytelnionych użytkowników są zapamiętywane.

en: Administration theme
pl: Skórka administracyjna

en: Check username
pl: Sprawdź nazwę użytkownika

en: Enable personal contact form by default
pl: Domyślnie aktywuj osobisty formularz kontaktowy

en: Default status of the personal contact form for new users.
pl: Pozwala zdecydować, czy osobiste formularze kontaktowe użytkowników będą domyślnie aktywne.

en: Information to show on the <a href="@form">contact page</a>. Can be anything from submission guidelines to your postal address or telephone number.
pl: Informacje wyświetlane na <a href="@form">stronie kontaktowej</a> - cokolwiek, począwszy od wskazówek dotyczących wysyłania wiadomości, a skończywszy na adresie czy numerze telefonu.

en: Afar
pl: Danakilski

en: Somali
pl: Somalijski

en: Run cron
pl: Uruchom cron

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
pl: Ostrzeżenie dotyczące bezpieczeństwa. Nie udało się zapisać pliku .htaccess. W katalogu %directory należy umieścić plik .htaccess o następującej treści: <code>!htaccess</code>

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
pl: Nie udało się zapisać pliku %file, ponieważ nie ukończono jego wysyłania.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
pl: Nie udało się zapisać pliku %file. Wystąpił nieznany błąd.

en: Add to book outline
pl: Umieść w książce

en: Database port
pl: Port bazy danych

en: Re-index site
pl: Przeindeksuj stronę

en: Are you sure you want to re-index the site?
pl: Czy na pewno przeindeksować stronę?

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
pl: Jedynie niektóre witryny wymagają podania tych informacji. W przypadku wątpliwości lepiej pozostaw domyślne wartości lub poproś o pomoc dostawcę usług hostingowych.

en: If your database is located on a different server, change this.
pl: Jeśli baza danych znajduje się na innym serwerze, należy zmienić tę wartość.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
pl: Jeśli serwer baz danych pracuje na niestandardowym porcie, wprowadź tutaj jego numer.

en: Database port must be a number.
pl: Port bazy danych musi być wyrażony liczbą.

en: view uploaded files
pl: dostęp do wysłanych plików

en: Enable or disable the display of certain page elements.
pl: Włącz lub wyłącz pokazywanie wybranych elementów strony.

en: create url aliases
pl: tworzenie aliasów url

en: administer url aliases
pl: administracja aliasami url

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
pl: Wykryto nieprawidłowe ustawienie. Proszę się skontaktować z administratorem.

en: Illegal choice %choice in !name element.
pl: Wybrana dla elementu !name opcja %choice jest niedozwolona.

en: Status report
pl: Raport o stanie witryny

en: Not writable
pl: Brak uprawnień do zapisu

en: Identification
pl: Opis

en: Set whether files attached to nodes are listed or not in the node view by default.
pl: Zdecyduj czy załączone do węzła pliki mają być domyślnie wyświetlane.

en: Notify user of new account
pl: Powiadom użytkownika o utworzeniu nowego konta

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory could not be found, or because its permissions do not allow the file to be written.
pl: Nie udało się wysłać pliku %file, ponieważ nie odnleziono docelowego katalogu %directory, lub też katalog ten jest tylko do odczytu.

en: Path to custom icon
pl: Ścieżka do własnej ikony skrótu

en: Below is a list of the comments posted to your site that need approval. To approve a comment, click on 'edit' and then change its 'moderation status' to Approved. Click on a subject to see the comment, the author's name to edit the author's user information, 'edit' to modify the text, and 'delete' to remove their submission.
pl: Poniżej znajduje się lista komentarzy, które oczekują na zatwierdzenie. By zatwierdzić komentarz, kliknij "edytuj" i zmień jej "status" na "Zaakceptowany". Kliknięcie tytułu komentarza wyświetla jej treść, nazwy autora - informacje o nim. Kliknięcie odnośnika "edytuj" umożliwia zmianę treści, a "usuń" - spowoduje jego usunięcie.

en: List and edit site comments and the comment moderation queue.
pl: Wyświetlanie i edycja komentarzy oraz kolejką moderacji komentarzy.

en: Delete comment
pl: Usuń komentarz

en: Reply to comment
pl: Odpowiedz na komentarz

en: Viewing options
pl: Opcje wyświetlania

en: Default display mode
pl: Domyślny sposób wyświetlania

en: The default view for comments. Expanded views display the body of the comment. Threaded views keep replies together.
pl: Domyślny sposób wyświetlania komentarzy. Można zdecydować, czy ma uwzględniać treść komentarza oraz ich podział na wątki.

en: Default comments per page
pl: Domyślna liczba komentarzy na stronie

en: Default number of comments for each page: more comments are distributed in several pages.
pl: Domyślna liczba komentarzy na każdej stronie. Gdy jest ich więcej, dzielone są na kilka stron.

en: Comment controls
pl: Panel kontroli komentarzy

en: Display above the comments
pl: Wyświetlaj powyżej komentarzy

en: Display below the comments
pl: Wyświetlaj poniżej komentarzy

en: Display above and below the comments
pl: Wyświetlaj powyżej i poniżej komentarzy

en: Position of the comment controls box. The comment controls let the user change the default display mode and display order of comments.
pl: Lokalizacja panelu kontroli sposobu wyświetlania odpowiedzi. Za jego pomocą użytkownicy mogą zmieniać sposób i kolejność wyświetlania odpowiedzi.

en: Comment subject field
pl: Pole tytułu komentarza

en: Can users provide a unique subject for their comments?
pl: Czy użytkownicy mogą nadawać własne tytuły komentarzom?

en: You are not authorized to post comments.
pl: Brak uprawnień do dodawania komentarzy.

en: The comment you are replying to does not exist.
pl: Komentarz na który próbujesz odpowiedzieć już nie istnieje.

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
pl: Temat jest zamknięty. Nie można dodawać nowych komentarzy.

en: You are not authorized to view comments.
pl: Brak uprawnień do przeglądania komentarzy.

en: Comment: updated %subject.
pl: Komentarz: zaktualizowano %subject.

en: Comment: duplicate %subject.
pl: Komentarz: duplikat %subject.

en: Comment: added %subject.
pl: Komentarz: dodano %subject.

en: Are you sure you want to delete the comment %title?
pl: Czy na pewno usunąć komentarz %title?

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
pl: Wszystkie odpowiedzi do tego komentarza zostaną nieodwracalnie utracone.

en: Publish the selected comments
pl: Opublikuj wybrane komentarze

en: Unpublish the selected comments
pl: Wstrzymaj publikację wybranych komentarzy

en: There do not appear to be any comments to delete or your selected comment was deleted by another administrator.
pl: Wygląda na to, że brak jest komentarzy, które można by było usunąć, lub też wybrany komentarz został już usunięty przez innego administratora.

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
pl: Czy na pewno usunąć te komentarze oraz wszystkie jego podkomentarze?

en: You have to specify a valid author.
pl: Wymagana jest prawidłowa nazwa użytkownika.

en: The name you used belongs to a registered user.
pl: Podana nazwa należy do już zarejestrowanego użytkownika.

en: You have to leave your name.
pl: Podanie nazwiska lub pseudonimu jest wymagane.

en: The e-mail address you specified is not valid.
pl: Podany adres e-mail jest nieprawidłowy.

en: You have to leave an e-mail address.
pl: Adres e-mail jest wymagany.

en: The URL of your homepage is not valid. Remember that it must be fully qualified, i.e. of the form <code>http://example.com/directory</code>.
pl: Adres strony domowej jest nieprawidłowy. Warto sprawdzić, czy adres zawiera wszelkie potrzebne elementy. Powinien on wyglądać tak: <code>http://example.com/podstrona</code>.

en: (No subject)
pl: (Brak tytułu)

en: Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.
pl: Wybierz preferowany sposób wyświetlania komentarzy i kliknij "Zachowaj ustawienia", by wprowadzić zmiany.

en: Comment viewing options
pl: Sposób wyświetlania komentarzy

en: <a href="@login">Login</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
pl: <a href="@login">Zaloguj się</a> lub <a href="@register">utwórz konto</a> by komentować

en: Comment: deleted %subject.
pl: Komentarz: usunięto %subject.

en: Access type
pl: Dostęp

en: Add feed
pl: Dodaj kanał

en: File system
pl: System plików

en: @name's blog
pl: @name - blog

en: You need to provide a valid e-mail address to contact other users. Please update your <a href="@url">user information</a> and try again.
pl: By móc kontaktować się z innymi użytkownikami, należy podać swój właściwy adres e-mail. Proszę <a href="@url">zaktualizować dane</a> i spróbować ponownie.

en: You cannot contact more than %number users per hour. Please try again later.
pl: Nie można wysyłać wiadomości do więcej niż %number użytkowników w ciągu godziny. Proszę spróbować później.

en: Enter your @s username.
pl: Nazwa użytkownika witryny @s.

en: Your virtual face or picture. Maximum dimensions are %dimensions and the maximum size is %size kB.
pl: Twój portret lub też inny obrazek. Maksymalne wymiary to %dimensions, a maksymalna wielkość wynosi %size kB.

en: All languages
pl: Wszystkie języki

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. If unsure, specify nothing.
pl: Strona ta wyświetlana jest, gdy żadna zawartość nie odpowiada żądanemu dokumentowi. W przypadku wątpliwości lepiej nie wpisywać niczego.

en: %message in %file on line %line.
pl: %message w pliku %file, linia %line.

en: Picture image path
pl: Ścieżka do pliku graficznego

en: One or more problems were detected with your Drupal installation. Check the <a href="@status">status report</a> for more information.
pl: Wystąpiły problemy w funkcjonowaniu witryny. Więcej informacji w <a href="@status">raporcie o stanie witryny</a>.

en: No help is available for module %module.
pl: Brak dokumentacji dla modułu %module.

en: @module administration pages
pl: Strony zarządzania modułem @module

en: By module
pl: Wedle modułów

en: Manage your site's content.
pl: Zarządzanie treściami w witrynie.

en: Control how your site looks and feels.
pl: Sposób prezentacji witryny.

en: Adjust basic site configuration options.
pl: Podstawowe ustawienia.

en: Manage your site's users, groups and access to site features.
pl: Służy do zarządzania użytkownikami witryny, grupami użytkowników, a także ich uprawnieniami.

en: Localization
pl: Lokalizacja

en: Add language
pl: Dodaj język

en: Edit string
pl: Edycja napisu

en: Delete string
pl: Usuń napis

en: Interface language settings
pl: Ustawienia języka interfejsu

en: The English locale cannot be deleted.
pl: Język angielski nie może zostać usunięty.

en: Are you sure you want to delete the language %name?
pl: Czy na pewno usunąć język %name?

en: Deleting a language will remove all data associated with it. This action cannot be undone.
pl: Usunięcie języka spowoduje nieodwracalne zniszczenie wszelkich danych z nim powiązanych.

en: The language %locale has been removed.
pl: Język %locale został usunięty.

en: Are you sure you want to delete the string "%source"?
pl: Czy na pewno usunąć napis <q>%source</q>?

en: Deleting the string will remove all translations of this string in all languages. This action cannot be undone.
pl: Usunięcie napisu spowoduje nieodwracalne usunięcie także wszystkich jego tłumaczeń.

en: locale
pl: język

en: administer locales
pl: zarządzanie ustawieniami regionalnymi

en: AM
pl: przed południem

en: PM
pl: po południu

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
pl: Wybrany zestaw narzędzi przetwarzania plików graficznych <em>%toolkit</em> nie może poprawnie przetworzyć funkcji "%function".

en: @username's blog
pl: @username - blog

en: Currently using !item !version
pl: Obecnie: !item w wersji !version

en: You have tried to use a one-time login for an account which has been blocked.
pl: Podjęto próbę wykorzystania jednorazowego odnośnika logowania dla konta, które zostało zablokowane.

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
pl: Użytkownik %name wykorzystał jednorazowy odnośnik logowania (%timestamp).

en: Failed to modify %settings, please verify the file permissions.
pl: Nie udało się zmodyfikować pliku %settings. Proszę sprawdzić, czy dostępne są odpowiednie uprawnienia.

en: Failed to open %settings, please verify the file permissions.
pl: Nie udało się otworzyć pliku %settings. Proszę sprawdzić, czy dostępne są odpowiednie uprawnienia.

en: You have just used your one-time login link. It is no longer necessary to use this link to login. Please change your password.
pl: Jednorazowy odnośnik logowania został wykorzystany. Korzystanie z niego w przyszłości nie będzie już konieczne. Należy zmienić swoje hasło.

en: !username has applied for an account.
    
    !edit_uri
pl: !username wypełnił formularz założenia konta.
    
    !edit_uri

en: Username or e-mail address
pl: Nazwa użytkownika lub adres e-mail

en: You do not have permission to publish this type of post. Please save it as a draft instead.
pl: Brak uprawnień do dodawania wpisów tego typu. Proszę zapisać wpis jako wersję roboczą.

en: You do not have permission to save this post as a draft. Please publish it instead.
pl: Brak uprawnień do dodawania wersji roboczych. Wzamian proszę opublikować wpis.

en: Invalid categories submitted.
pl: Podane kategorie są nieprawidłowe.

en: A category from the @vocabulary_name vocabulary is required.
pl: Wymagane jest podanie kategorii ze słownika @vocabulary_name.

en: You may only choose one category from the @vocabulary_name vocabulary.
pl: Ze słownika @vocabulary_name wybrać można tylko jedną kategorię.

en: Error saving categories. This feature is not available.
pl: Błąd podczas zachowywania informacji o kategoriach. Funkcja niedostępna.

en: @type: added %title using blog API.
pl: @type: dodano %title przez API blogów.

en: Blog API
pl: API blogów

en: Allows users to post content using applications that support XML-RPC blog APIs.
pl: Umożliwia użytkownikom dodawanie zawartości za pomocą aplikacji obsługujących protokół XML-RPC.

en: <em>and</em> where <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
pl: <em>i</em> których <strong>%property</strong> to <strong>%value</strong>

en: <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
pl: <strong>%property</strong> to <strong>%value</strong>

en: User autocomplete
pl: Automatyczne uzupełnianie nazw użytkowników

en: 0 sec
pl: 0 sek

en: form
pl: formularz

en: Basic options
pl: Podstawowe ustawienia

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
pl: By zmienić obecne hasło użytkownika, należy wprowadzić nowe hasło w obydwa pola.

en: You have already used this one-time login link. It is not necessary to use this link to login anymore. You are already logged in.
pl: Jednorazowy odnośnik logowania został już wykorzystany. Nie ma potrzeby nadal z niego korzystać, ponieważ logowanie przebiegło pomyślnie.

en: You have tried to use a one-time login link that has expired. Please request a new one using the form below.
pl: Podjęto próbę wykorzystania jednorazowego odnośnika logowania, którego ważność wygasła. Za pomocą poniższego formularza można uzyskać nowy.

en: This login can be used only once.
pl: Te dane logowania mogą być wykorzystane tylko jednokrotnie.

en: You have tried to use a one-time login link which has either been used or is no longer valid. Please request a new one using the form below.
pl: Podjęto próbę wykorzystania z jednorazowego odnośnika logowania, który został już wcześniej wykorzystany, lub którego ważność wygasła. Za pomocą poniższego formularza można uzyskać nowy.

en: The translation import of %filename failed.
pl: Importowanie tłumaczenia z pliku %filename nie powiodło się.

en: Abbreviation
pl: Skrót

en: Inserted
pl: Wklejony

en: Provide a password for the new account in both fields.
pl: Hasło dla nowego konta użytkownika należy wprowadzić do obydwu pól.

en: For more information, please refer to the <a href="@help">help section</a>, or the <a href="@handbook">online Drupal handbooks</a>. You may also post at the <a href="@forum">Drupal forum</a>, or view the wide range of <a href="@support">other support options</a> available.
pl: Więcej informacji można znaleźć w <a href="@help">dziale pomocy</a> lub <a href="@handbook">podręcznikach Drupala dostępnych w internecie</a>. Pytania można zadawać na <a href="@forum">oficjalnym angielskim forum Drupala</a> lub <a href="http://drupal.org.pl/forum">polskim forum</a>. Dostępna jest również szeroka gama <a href="@support">innych możliwości uzyskania pomocy</a>.

en: Account details for !username at !site
pl: Informacje dotyczące konta !username w witrynie !site

en: !username,
    
    Thank you for registering at !site. You may now log in to !login_uri using the following username and password:
    
    username: !username
    password: !password
    
    You may also log in by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
    
    
    --  !site team
pl: Dziękujemy za utworzenie konta !username w witrynie !site. Można się teraz do niego zalogować, wprowadzając na stronie !login_uri poniższe dane.
    
    Nazwa użytkownika: !username
    Hasło: !password
    
    Logowanie może także zostać przeprowadzone poprzez odwiedzenie poniższej strony.
    
    !login_url
    
    Logowanie z użyciem powyższych danych można przeprowadzić tylko raz.
    
    Strona !edit_uri która ukaże się po zalogowaniu, umożliwia zmianę hasła.
    
    
    --  !site

en: User e-mail settings
pl: Ustawienia wiadomości e-mail

en: Subject of welcome e-mail
pl: Tytuł powitalnego e-maila

en: Body of welcome e-mail
pl: Treść powitalnego e-maila

en: Poll
pl: Ankieta

en: Preview post
pl: Podgląd wpisu

en: Must users preview posts before submitting?
pl: Czy wymagane jest obejrzenia podglądu wpisu przed jego dodaniem.

en: More information about formatting options
pl: Więcej informacji na temat formatowania

en: Cron has been running for more than an hour and is most likely stuck.
pl: Demon cron jest uruchomiony od ponad godziny i prawdopodobnie się zablokował.

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
pl: Próba ponownego uruchomienia już działającego demona cron.

en: Cron run completed.
pl: Zadania cron wykonane.

en: An explanation of the additions or updates being made to help other authors understand your motivations.
pl: Opis dokonanych zmian, mający pomóc współtwórcom w zrozumieniu zamiarów autora.

en: The minimum number of words for the body field to be considered valid for this content type. This can be useful to rule out submissions that do not meet the site's standards, such as short test posts.
pl: Minimalna liczba słów, które musi posiadać tego rodzaju treść. Ustawienie to może być przydatne w odfiltrowywaniu niepotrzebnych wpisów, takich jak krótkie wpisy "testowe".

en: Optionally specify an alternative URL by which this node can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
pl: Tworzony właśnie węzeł może być dostępny pod alternatywnym adresem URL. Jeśli strona ma dotyczyć ciekawostek, można ją na przykład umieścić pod adresem "ciekawostki". Ścieżki powinny być względne i nie mogą kończyć się ukośnikiem.

en: Already added languages
pl: Dotychczas dodane języki

en: Recent blog posts
pl: Ostatnie wpisy na blogu

en: Who's new
pl: Nowi użytkownicy

en: Are you sure you want to delete these users?
pl: Czy na pewno usunąć wybrane konta użytkowników?

en: The users have been deleted.
pl: Konta użytkowników zostały usunięte.

en: Language name
pl: Nazwa języka

en: allow
pl: zezwól

en: Edit category
pl: Edycja kategorii

en: The content type %name has been updated.
pl: Rodzaj zawartości o nazwie %name został zaktualizowany.

en: The content type %name has been added.
pl: Rodzaj zawartości o nazwie %name został dodany.

en: Catalan
pl: Kataloński

en: Cron ran successfully
pl: Cron został uruchomiony pomyślnie

en: Contact form
pl: Formularz kontaktowy

en: Rule type
pl: Typ reguły

en: Mask
pl: Maska

en: Are you sure you want to delete the @type rule for %rule?
pl: Czy na pewno usunąć regułę typu @type dla %rule?

en: The access rule has been deleted.
pl: Reguła przyznawania dostępu została usunięta.

en: Database configuration
pl: Konfiguracja bazy danych

en: Your web server does not appear to support any common database types. Check with your hosting provider to see if they offer any databases that <a href="@drupal-databases">Drupal supports</a>.
pl: Serwer internetowy wydaje się nie obsługiwać żadnych popularnych baz danych. Warto sprawdzić, czy dostawca usług hostingowych oferuje jedną z <a href="@drupal-databases">baz danych, z których może korzystać Drupal</a>.

en: To set up your @drupal database, enter the following information.
pl: Do stworzenia bazy danych @drupal potrzebne są następujące informacje.

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
pl: Rodzaj bazy danych, w której przechowywane będą dane.

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
pl: Nazwa bazy danych, w której przechowywane będą dane. Musi już ona istnieć na serwerze.

en: The name of the %db_type database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
pl: Nazwa bazy danych %db_type, w której przechowywane będa dane systemu @drupal. Musi już ona istnieć na serwerze.

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %db_type server, however your PHP installation currently does not support this database type.
pl: Ustawienia zawarte w pliku %settings_file wskazują, że system @drupal powinien korzystać z serwera baz danych %db_type, jednak ustawienia PHP nie umożliwiają obecnie obsługi baz danych tego rodzaju.

en: Select an installation profile
pl: Wybierz profil instalacyjny

en: (built-in)
pl: (wbudowany)

en: No profiles available
pl: Brak profilów instalacyjnych

en: We were unable to find any installer profiles. Installer profiles tell us what modules to enable and what schema to install in the database. A profile is necessary to continue with the installation process.
pl: Nie udało się odnaleźć żadnych profilów instalacyjnych. Profile zawierają informacje o tym, które z modułów mają zostać włączone i jaki schemat bazy danych ma zostać zainstalowany. Obecność profilu instalacyjnego jest konieczna do kontynuowania procesu instalacji.

en: Drupal already installed
pl: Drupal jest już zainstalowany

en: @drupal installation complete
pl: Instalacja systemu @drupal dobiegła końca

en: Congratulations, @drupal has been successfully installed.
pl: Gratulacje, system @drupal został pomyślnie zainstalowany.

en: Please review the messages above before continuing on to <a href="@url">your new site</a>.
pl: Przed przejściem do <a href="@url">nowej witryny</a> warto zapoznać się z powyższymi komunikatami.

en: You may now visit <a href="@url">your new site</a>.
pl: Można już odwiedzić <a href="@url">nową witrynę</a>.

en: Site off-line
pl: Witryna jest wyłączona

en: Cron run exceeded the time limit and was aborted.
pl: Demon cron został zatrzymany, ponieważ przekroczył dozwolony czas działania.

en: 1 byte | @count bytes
pl[0]: 1 bajt
pl[1]: @count bajty
pl[2]: @count bajtów

en: MySQL database
pl: Baza danych MySQL

en: Your MySQL Server is too old. Drupal requires at least MySQL %version.
pl: Wersja serwera MySQL jest zbyt stara. Najstarszą obsługiwaną przez Drupala wersją MySQL jest wersja %version.

en: PostgreSQL database
pl: Baza danych PostgreSQL

en: Your PostgreSQL Server is too old. Drupal requires at least PostgreSQL %version.
pl: Wersja serwera PostgreSQL jest zbyt stara. Najstarszą obsługiwaną przez Drupala wersją PostgreSQL jest wersja %version.

en: Your PostgreSQL database is set up with the wrong character encoding (%encoding). It is possible it will not work as expected. It is advised to recreate it with UTF-8/Unicode encoding. More information can be found in the <a href="@url">PostgreSQL documentation</a>.
pl: Konfiguracja bazy danych PostgreSQL zawiera nieprawidłowe ustawienia kodowania (%encoding). Możliwe, że nie będzie działać tak, jak powinna. Zaleca się ponowne jej stworzenie, tym razem z kodowaniem ustawionym na UTF-8/Unicode. Więcej informacji znaleźć można w <a href="@url">dokumentacji PostgreSQL</a>.

en: The directory %directory has been created.
pl: Katalog %directory został utworzony.

en: The permissions of directory %directory have been changed to make it writable.
pl: Uprawnienia do katalogu %directory zostały zmienione tak, by możliwy był zapis do niego.

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
pl: Nazwa !name nie może się składać z więcej niż %max znaków, a w tej chwili ma %length znaków.

en: Illegal choice %choice in %name element.
pl: Wybrana dla %name opcja %choice jest niedozwolona.

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
pl: Jakość grafik JPEG, które podlegają przetwarzaniu. Może ona przyjąć wartość od 0 do 100. Wyższa wartość oznacza lepszą jakość, ale i zwiększenie wielkości plików.

en: The %module module is required but was not found. Please move it into the <em>modules</em> subdirectory.
pl: Nie znaleziono wymaganego modułu %module. Należy go umieścić w podkatalogu <em>modules</em>.

en: PHP MySQL support not enabled.
pl: Obsługa MySQL nie jest włączona w konfiguracji PHP.

en: PHP MySQLi support not enabled.
pl: Obsługa MySQLi nie jest włączona w konfiguracji PHP.

en: PHP PostgreSQL support not enabled.
pl: Obsługa PostgreSQL nie jest włączona w konfiguracji PHP.

en: Custom language
pl: Inny język

en: Add custom language
pl: Dodaj język

en: Language name in English
pl: Nazwa języka po angielsku

en: The language %language (%code) already exists.
pl: Język %language (%code) już istnieje.

en: Invalid language code.
pl: Nieprawidłowy kod języka.

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
pl: Nie należy wypełniać pola, jeśli wyświetlone mają zostać wszystkie napisy. Wielkość wpisywanych liter ma znaczenie.

en: English (provided by Drupal)
pl: Angielski (od Drupala)

en: Search in
pl: Wyszukaj w

en: Only translated strings
pl: Tylko przetłumaczone napisy

en: Only untranslated strings
pl: Tylko nieprzetłumaczone napisy

en: Languages not yet added
pl: Jeszcze nie dodane języki

en: Import translation
pl: Importuj tłumaczenie

en: Import into
pl: Importuj do

en: Strings in the uploaded file replace existing ones, new ones are added
pl: Napisy z importowanego pliku zastępują dotychczasowe, a nowe są dodawane

en: Existing strings are kept, only new strings are added
pl: Istniejące napisy są zachowywane, dodawane są tylko nowe

en: Export translation
pl: Eksportuj tłumaczenia

en: String not found.
pl: Nie znaleziono napisu.

en: The string has been saved.
pl: Napis został zachowany.

en: The string has been removed.
pl: Napis został usunięty.

en: The language selected for import is not supported.
pl: Wybrano nieobsługiwany język.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
pl: Plik tłumaczenia %filename zawiera błędy. Brak nagłówka.

en: The translation file %filename contains an error: the plural formula could not be parsed.
pl: Plik tłumaczenia %filename zawiera błędy. Próba przetworzenia formuły na liczbę mnogą nie powiodła się.

en: Exported %locale translation file: %filename.
pl: Wyeksportowano do pliku tłumaczenia %filename (%locale).

en: Exported translation file: %filename.
pl: Wyeksportowano do pliku tłumaczenia %filename.

en: Abkhazian
pl: Abchaski

en: Avestan
pl: Awestyjski

en: Afrikaans
pl: Afrykanerski

en: Amharic
pl: Amharski

en: Assamese
pl: Assamski

en: Avar
pl: Awarski

en: Azerbaijani
pl: Azerbejdżański

en: Bashkir
pl: Baszkirski

en: Belarusian
pl: Białoruski

en: Bengali
pl: Bengalski

en: Tibetan
pl: Tybetański

en: Breton
pl: Bretoński

en: Bosnian
pl: Bośniacki

en: Chechen
pl: Czeczeński

en: Corsican
pl: Korsykański

en: Cree
pl: Kri

en: Old Slavonic
pl: Starosłowiański

en: Chuvash
pl: Czuwaski

en: Welsh
pl: Walijski

en: Maldivian
pl: Dhivehi

en: Bhutani
pl: Dżongkha

en: Estonian
pl: Estoński

en: Basque
pl: Baskijski

en: Persian
pl: Perski

en: Fulah
pl: Fulani

en: Faeroese
pl: Farerski

en: Frisian
pl: Fryzyjski

en: Irish
pl: Irlandzki

en: Scots Gaelic
pl: Szkocki gaelicki

en: Galician
pl: Galicyjski

en: Armenian
pl: Ormiański

en: Igbo
pl: Ibo

en: Icelandic
pl: Islandzki

en: Inuktitut
pl: Inuicki

en: Javanese
pl: Jawajski

en: Georgian
pl: Gruziński

en: Kazakh
pl: Kazaski

en: Greenlandic
pl: Grenlandzki

en: Cambodian
pl: Khmerski

en: Kannada
pl: Kannara

en: Kashmiri
pl: Kaszmirski

en: Kurdish
pl: Kurdyjski

en: Cornish
pl: Kornwalijski

en: Kirghiz
pl: Kirgiski

en: Latin
pl: Łacina

en: Luxembourgish
pl: Luksemburski

en: Luganda
pl: Ganda

en: Laothian
pl: Laotański

en: Latvian
pl: Łotewski

en: Malagasy
pl: Malgaski

en: Marshallese
pl: Marshallski

en: Maori
pl: Maoryjski

en: Macedonian
pl: Macedoński

en: Malayalam
pl: Malajalam

en: Mongolian
pl: Mongolski

en: Moldavian
pl: Mołdawski

en: Marathi
pl: Marathijski

en: Malay
pl: Malajski

en: Maltese
pl: Maltański

en: Burmese
pl: Birmański

en: North Ndebele
pl: Ndebele Północny

en: Nepali
pl: Nepalski

en: Norwegian Bokmål
pl: Norweski bokmål

en: Norwegian Nynorsk
pl: Nowonorweski

en: South Ndebele
pl: Ndebele Południowy

en: Occitan
pl: Prowansalski

en: Oriya
pl: Orija

en: Ossetian
pl: Osetyjski

en: Punjabi
pl: Panjabi

en: Pashto
pl: Pasztuński

en: Portuguese, Portugal
pl: Portugalski, Portugalia

en: Portuguese, Brazil
pl: Portugalski, Brazylia

en: Quechua
pl: Keczua

en: Rhaeto-Romance
pl: Retoromański

en: Kirundi
pl: Urundi

en: Kinyarwanda
pl: Kinya-rwanda

en: Sanskrit
pl: Sanskryt

en: Sardinian
pl: Sardyński

en: Northern Sami
pl: Lapoński Północny

en: Serbo-Croatian
pl: Serbo-chorwacki

en: Slovenian
pl: Słoweński

en: Samoan
pl: Samoański

en: Shona
pl: Szona

en: Albanian
pl: Albański

en: Serbian
pl: Serbski

en: Siswati
pl: Suazi

en: Sesotho
pl: Sotho

en: Sudanese
pl: Sudański

en: Swahili
pl: Suahili

en: Tamil
pl: Tamilski

en: Tajik
pl: Tadżycki

en: Thai
pl: Tajski

en: Tigrinya
pl: Tigrinia

en: Turkmen
pl: Turkmeński

en: Tatar
pl: Tatarski

en: Tahitian
pl: Tahitański

en: Ukrainian
pl: Ukraiński

en: Uzbek
pl: Uzbecki

en: Vietnamese
pl: Wietnamski

en: Xhosa
pl: Khosa

en: Yiddish
pl: Jidisz

en: Yoruba
pl: Joruba

en: Zhuang
pl: Czuang

en: Chinese, Simplified
pl: Chiński, uproszczony

en: Chinese, Traditional
pl: Chiński, tradycyjny

en: Zulu
pl: Zuluski

en: Operating in off-line mode.
pl: Tryb off-line aktywny.

en: sort icon
pl: ikona sortowania

en: sort ascending
pl: sortuj rosnąco

en: sort descending
pl: sortuj malejąco

en: The following errors must be resolved before you can continue the installation process
pl: Następujące błędy muszą zostać naprawione, zanim będzie można kontynuować proces instalacji

en: The following error must be resolved before you can continue the installation process
pl: Następujący błąd musi zostać naprawiony, zanim będzie można kontynuować proces instalacji

en: The following installation warnings should be carefully reviewed, but in most cases may be safely ignored
pl: Warto zapoznać się z poniższymi ostrzeżeniami, choć w większości przypadków ich zignorowanie nie spowoduje żadnych nieprzyjemnych konsekwencji

en: The following installation warning should be carefully reviewed, but in most cases may be safely ignored
pl: Warto zapoznać się z poniższym ostrzeżeniem, choć w większości przypadków jego zignorowanie nie spowoduje żadnych nieprzyjemnych konsekwencji

en: The PCRE library in your PHP installation is outdated. This will cause problems when handling Unicode text. If you are running PHP 4.3.3 or higher, make sure you are using the PCRE library supplied by PHP. Please refer to the <a href="@url">PHP PCRE documentation</a> for more information.
pl: Biblioteka PCRE zainstalowanego na serwerze PHP jest nieaktualna, co będzie powodować problemy w obsłudze tekstu zapisanego w Unikodzie. Jeśli PHP jest w wersji 4.3.3 lub wyższej, należy sprawdzić, czy w systemie zainstalowana jest biblioteka PCRE dołączona do wykorzystywanej wersji PHP. Więcej informacji w <a href="@url">dokumentacji PHP na temat PCRE</a>.

en: Operations on Unicode strings are emulated on a best-effort basis. Install the <a href="@url">PHP mbstring extension</a> for improved Unicode support.
pl: Działania na napisach w Unikodzie są emulowane w sposób, który powinien - ale nie musi - zapewnić pożądane efekty. By polepszyć obsługę Unikodu, można zainstalować <a href="@url">rozszerzenie PHP o nazwie mbstring</a>.

en: Multibyte string function overloading in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.func_overload</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
pl: Opcja przepełniania funkcji operujących na wielobajtowych łańcuchach znaków w PHP jest aktywna i musi zostać wyłączona. Proszę zwrócić uwagę na ustawienie <em>mbstring.func_overload</em> w pliku php.ini. Więcej informacji w <a href="@url">dokumentacji rozszerzenia mbstring</a>.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
pl: Konwersja wielobajtowych wyrażeń wejściowych w PHP jest aktywna i musi zostać wyłączona. Proszę zwrócić uwagę na ustawienie <em>mbstring.encoding_translation</em> w pliku php.ini. Więcej informacji w <a href="@url">dokumentacji rozszerzenia mbstring</a>.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_input</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
pl: Konwersja wielobajtowych wyrażeń wejściowych w PHP jest aktywna i musi zostać wyłączona. Proszę zwrócić uwagę na ustawienie <em>mbstring.http_input</em> w pliku php.ini. Więcej informacji w <a href="@url">dokumentacji rozszerzenia mbstring</a>.

en: Multibyte string output conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_output</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
pl: Konwersja wielobajtowych wyrażeń wyjściowych w PHP jest aktywna i musi zostać wyłączona. Proszę zwrócić uwagę na ustawienie <em>mbstring.http_output</em> w pliku php.ini. Więcej informacji w <a href="@url">dokumentacji rozszerzenia mbstring</a>.

en: Standard PHP
pl: Standardowa funkcja PHP

en: PHP Mbstring Extension
pl: Mbstring, rozszerzenie PHP

en: Unicode library
pl: Biblioteka obslugi Unikodu

en: Could not convert XML encoding %s to UTF-8.
pl: Nie udało się przekonwertować kodowania XML %s do UTF-8.

en: Unsupported encoding %s. Please install iconv, GNU recode or mbstring for PHP.
pl: Kodowanie %s nie jest obsługiwane. Należy zainstalować narzędzie iconv, GNU recode lub rozszerzenie PHP o nazwie mbstring.

en: Categorize news items
pl: Przypisywanie wiadomości do kategorii

en: A feed named %feed already exists. Please enter a unique title.
pl: Kanał o nazwie %feed już istnieje. Proszę wprowadzić inną nazwę.

en: Are you sure you want to remove all items from the feed %feed?
pl: Czy na pewno usunąć kanał %feed?

en: Category selection type
pl: Kategorie wybierane za pomocą

en: checkboxes
pl: pole wyboru

en: multiple selector
pl: lista

en: Configure which content your site aggregates from other sites, how often it polls them, and how they're categorized.
pl: Subskrybowanie kanałów informacyjnych innych witryn, zmiana częstości ich sprawdzania oraz przypisywanie ich do kategorii.

en: Update items
pl: Aktualizuj elementy

en: Edit feed
pl: Edycja kanału

en: Post new blog entry.
pl: Dodaj nowy wpis w blogu.

en: You are not allowed to post a new blog entry.
pl: Brak uprawnień do dodawania nowych wpisów.

en: Blog entry
pl: Wpis w blogu

en: View recent blog entries
pl: Ostatnie wpisy w blogu

en: Read the latest blog entries.
pl: Ostatnie wpisy w blogach.

en: Enables keeping easily and regularly updated user web pages or blogs.
pl: Umożliwia prowadzenie łatwych w obsłudze stron domowych użytkowników bądź blogów.

en: Save book pages
pl: Zachowaj strony książki

en: Updated book %title.
pl: Zaktualizowano książkę %title.

en: Update book outline
pl: Aktualizuj spis treści książki

en: Remove from book outline
pl: Wyrwij z książki

en: The book outline has been updated.
pl: Spis treści książki został zaktualizowany.

en: The post has been removed from the book.
pl: Wpis został usunięty z książki.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
pl: Wyświetla wszystkie strony książki w wersji przygotowanej do wydruku.

en: Users can select the <em>printer-friendly version</em> link visible at the bottom of a book page to generate a printer-friendly display of the page and all of its subsections.
pl: Użytkownicy mogą wybrać odnośnik <em>wersja do wydruku</em>, znajdujący się u dołu strony książki, aby wygenerować przygotowaną do druku wersję strony i wszystkich jej podstron.

en: create new books
pl: stwórz nową książkę

en: Book page
pl: Strona książki

en: The color picker only works if the <a href="@url">download method</a> is set to public.
pl: Próbnik kolorów działa jedynie, jeśli <a href="@url">metoda udostępniania plików</a> jest ustawiona na publiczną.

en: Base color
pl: Kolor podstawowy

en: Header top
pl: Kolor górnej części nagłówka

en: Header bottom
pl: Kolor dolnej części nagłówka

en: There is not enough memory available to PHP to change this theme's color scheme. You need at least %size more. Check the <a href="@url">PHP documentation</a> for more information.
pl: PHP nie dysponuje wystarczającą ilością pamięci, by móc zmienić schemat kolorów tej skórki. Potrzeba minimum %size więcej. Więcej informacji w <a href="@url">dokumentacji PHP</a>.

en: The GD library for PHP is enabled, but was compiled without PNG support. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
pl: Biblioteka GD dla PHP jest włączona, jednak została skompilowana bez obsługi formatu PNG. Więcej informacji w <a href="@url">dokumentacji PHP</a>.

en: Allows the user to change the color scheme of certain themes.
pl: Pozwala użytkownikom zmieniać schemat kolorów niektórych skórek.

en: Delete the selected comments
pl: Usuń wybrane komentarze

en: Allows users to comment on and discuss published content.
pl: Daje użytkownikom możliwość wypowiedzenia się na temat zamieszczanych w witrynie treści.

en: Example: 'website feedback' or 'product information'.
pl: Na przykład: "uwagi do strony" lub "informacje o produktach".

en: When listing categories, those with lighter (smaller) weights get listed before categories with heavier (larger) weights. Categories with equal weights are sorted alphabetically.
pl: Na listach kategorii, lżejsze są wyświetlane przed cięższymi. Kategorie o takiej samej wadze porządkowane są natomiast alfabetycznie.

en: Contact form: category %category deleted.
pl: Formularz kontaktowy: kategoria %category została usunięta.

en: The contact module also adds a <a href="@menu-settings">menu item</a> (disabled by default) to the navigation block.
pl: Moduł umieszcza także w <a href="@menu-settings">menu nawigacyjnym</a> odnośnik do formularza kontaktowego (domyślnie jest on wyłączony).

en: Personal contact form
pl: Osobisty formularz kontaktowy

en: Allow other users to contact you by e-mail via <a href="@url">your personal contact form</a>. Note that while your e-mail address is not made public to other members of the community, privileged users such as site administrators are able to contact you even if you choose not to enable this feature.
pl: Umożliwia innym użytkownikom wysyłanie ci wiadomości e-mail za pomocą <a href="@url">osobistego formularza kontaktowego</a>. Warto pamiętać, że użytkownicy uprzywilejowani, na przykład administratorzy, mogą korzystać z formularza kontaktowego niezależnie od niniejszych ustawień.

en: access site-wide contact form
pl: dostęp do formularza kontaktowego serwisu

en: Create a system contact form and set up categories for the form to use.
pl: Pozwala stworzyć formularz kontaktowy witryny i ustalić kategorie wiadomości.

en: Edit contact category
pl: Edycja kategorii

en: Enables the use of both personal and site-wide contact forms.
pl: Daje dostęp do formularzy kontaktowych.

en: Recent log entries
pl: Ostatnie wpisy do dziennika

en: View events that have recently been logged.
pl: Zobacz ostatnio logowane wydarzenia.

en: Top 'page not found' errors
pl: Najczęstsze błędy nieznalezienia strony

en: View 'page not found' errors (404s).
pl: Wyświetla listę błędów nieznalezienia strony (404).

en: Top 'access denied' errors
pl: Najczęstsze błędy odmowy dostępu

en: View 'access denied' errors (403s).
pl: Zobacz błędy 'odmowa dostępu' (403).

en: All roles may use default format
pl: Wszystkie role mogą wykorzystywać domyślny format

en: No roles may use this format
pl: Brak rang, które mogłyby wykorzystywać ten format danych

en: Set default format
pl: Ustal domyślny format

en: Default format updated.
pl: Domyślny format danych został zaktualizowany.

en: Add input format
pl: Dodaj format

en: All roles for the default format must be enabled and cannot be changed.
pl: Do domyślnego formatu danych dostęp mają wszystkie role użytkowników i nie można tego zmienić.

en: Specify a unique name for this filter format.
pl: Nazwa formatu danych. Nie może się powtarzać.

en: Choose which roles may use this filter format. Note that roles with the "administer filters" permission can always use all the filter formats.
pl: Role mogące wykorzystywać ten format danych. Warto pamiętać, że użytkownicy o rolach z uprawnieniami do "zarządzania filtrami" zawsze mogą korzystać ze wszystkich dostępnych formatów filtrów.

en: Choose the filters that will be used in this filter format.
pl: Filtry stosowane do treści korzystających z tego formatu danych.

en: No guidelines available.
pl: Żadne wskazówki nie są dostępne.

en: These are the guidelines that users will see for posting in this input format. They are automatically generated from the filter settings.
pl: Oto wskazówki, które użytkownicy zobaczą podczas dodawania danych w tym formacie. Są one generowane automatycznie według ustawień filtra.

en: Filter format names need to be unique. A format named %name already exists.
pl: Nazwa formatu danych nie może się powtarzać, tymczasem format o nazwie %name już istnieje.

en: Added input format %format.
pl: Dodano format danych %format.

en: The input format settings have been updated.
pl: Ustawienia formatu zostały zaktualizowane.

en: Are you sure you want to delete the input format %format?
pl: Czy na pewno usunąć format danych %format?

en: If you have any content left in this input format, it will be switched to the default input format. This action cannot be undone.
pl: Jeśli w witrynie pozostała jakakolwiek zawartość wprowadzona w tym formacie, zostanie ona przekonwertowana do formatu domyślnego. Operacja ta jest nieodwracalna.

en: The default format cannot be deleted.
pl: Domyślny format nie może zostać usunięty.

en: Deleted input format %format.
pl: Usunięto format danych %format.

en: No settings are available.
pl: Żadne ustawienia nie są dostępne.

en: The filter ordering has been saved.
pl: Kolejność filtrów została zapisana.

en: If you cannot find the settings for a certain filter, make sure you have enabled it on the <a href="@url">view tab</a> first.
pl: Jeśli brak ustawień dla jakiegoś filtra, warto upewnić się, <a href="@url">czy został on włączony</a>.

en: Allowed HTML tags: @tags
pl: Dozwolone znaczniki HTML: @tags

en: 
    <p>This site allows HTML content. While learning all of HTML may feel intimidating, learning how to use a very small number of the most basic HTML "tags" is very easy. This table provides examples for each tag that is enabled on this site.</p>
    <p>For more information see W3C's <a href="http://www.w3.org/TR/html/">HTML Specifications</a> or use your favorite search engine to find other sites that explain HTML.</p>
pl: 
    <p>Ta witryna pozwala na publikowanie zawartości w formacie HTML. Choć perspektywa nauki wszystkich znaczników HTML może onieśmielać, nauczenie się tylko kilku podstawowych jest bardzo proste. Tabela przedstawia przykładowe zastosowania dostępnych na tej stronie znaczników.</p>
    <p>Więcej informacji uzyskać można na <a href="http://www.w3.org/TR/html/">stronie specyfikacji HTML</a> na serwerze W3C lub poprzez wyszukiwarkę internetową.</p>

en: Anchors are used to make links to other pages.
pl: Znaczniki zwane kotwicami służą do tworzenia odnośników do innych stron.

en: By default line break tags are automatically added, so use this tag to add additional ones. Use of this tag is different because it is not used with an open/close pair like all the others. Use the extra " /" inside the tag to maintain XHTML 1.0 compatibility
pl: Domyślnie znaczniki nowych linii wstawiane są automatycznie, więc z takich znaczników należy korzystać tylko do wprowadzenia dodatkowych odstępów. Znacznik nowej linii różni się od innych, ponieważ nie występuje w dwóch wariantach (otwierającym i zamykającym). By być w zgodzie ze standardem XHTML 1.0, należy postawić znak " /" wewnątrz znacznika.

en: Text with <br />line break
pl: Tekst ze <br />znakiem końca linii

en: By default paragraph tags are automatically added, so use this tag to add additional ones.
pl: Domyślnie znaczniki akapitu dodawane są automatycznie, więc z takich znaczników należy korzystać tylko do wprowadzenia dodatkowych akapitów.

en: Paragraph one.
pl: Akapit pierwszy.

en: Paragraph two.
pl: Akapit drugi.

en: Strong
pl: Silne

en: Emphasized
pl: Zaakcentowanie

en: Cited
pl: Cytat

en: Coded text used to show programming source code
pl: Tekst zawierający kod programu

en: Coded
pl: Kod

en: Bolded
pl: Pogrubienie

en: Italicized
pl: Pochylenie

en: Superscripted
pl: Indeks górny

en: <sup>Super</sup>scripted
pl: Indeks <sup>górny</sup>

en: Subscripted
pl: Indeks dolny

en: <sub>Sub</sub>scripted
pl: Indeks <sub>dolny</sub>

en: <abbr title="Abbreviation">Abbrev.</abbr>
pl: <abbr title="Skrót">Skr.</abbr>

en: <acronym title="Three-Letter Acronym">TLA</acronym>
pl: <acronym title="Trój-Literowy Skrótowiec">TLS</acronym>

en: Block quoted
pl: Cytat blokowy

en: Quoted inline
pl: Cytat zagnieżdżony

en: Table header
pl: Nagłówek tabeli

en: Table cell
pl: Komórka tabeli

en: Ordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
pl: Lista numerowana - znacznik &lt;li&gt; otwiera nowy element listy

en: First item
pl: Pierwszy element

en: Second item
pl: Drugi element

en: Unordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
pl: Lista punktorowana - znacznik &lt;li&gt; otwiera nowy element listy

en: Definition lists are similar to other HTML lists. &lt;dl&gt; begins the definition list, &lt;dt&gt; begins the definition term and &lt;dd&gt; begins the definition description.
pl: Listy definicji są podobne do innych list HTML. Znacznik &lt;dl&gt; otwiera listę, &lt;dt&gt; otwiera termin definicji, a &lt;dd&gt; otwiera samą definicję.

en: First term
pl: Pierwszy termin

en: First definition
pl: Pierwsza definicja

en: Second term
pl: Drugi termin

en: Second definition
pl: Druga definicja

en: Subtitle three
pl: Podtytuł trzeciego stopnia

en: Subtitle four
pl: Podtytuł czwartego stopnia

en: Subtitle five
pl: Podtytuł piątego stopnia

en: Subtitle six
pl: Podtytuł szóstego stopnia

en: Tag Description
pl: Opis znacznika

en: You Type
pl: Wpisuje się

en: You Get
pl: Otrzymuje się

en: No help provided for tag %tag.
pl: Brak objaśnienia dla znacznika %tag.

en: 
    <p>Most unusual characters can be directly entered without any problems.</p>
    <p>If you do encounter problems, try using HTML character entities. A common example looks like &amp;amp; for an ampersand &amp; character. For a full list of entities see HTML's <a href="http://www.w3.org/TR/html4/sgml/entities.html">entities</a> page. Some of the available characters include:</p>
pl: 
    <p>Większość z bardziej egzotycznych znaków można wprowadzać bezpośrednio bez żadnych dodatkowych zabiegów.</p>
    <p>W przypadku problemów należy wpisać odpowiednik znaku w postaci encji HTML. Na przykład zamiast cudzysłowu wpisać można &amp;quot;. Pełna lista niestandardowych znaków wraz z odpowiadającymi im encjami HTML znajduje się na <a href="http://www.w3.org/TR/html4/sgml/entities.html">stronie dotyczącej encji</a>. Oto niektóre z dostępnych znaków:</p>

en: Ampersand
pl: Znak ampersand

en: Quotation mark
pl: Cudzysłów

en: Character Description
pl: Opis znaku

en: No HTML tags allowed
pl: Żadne znaczniki HTML nie są dozwolone

en: Lines and paragraphs break automatically.
pl: Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

en: Lines and paragraphs are automatically recognized. The &lt;br /&gt; line break, &lt;p&gt; paragraph and &lt;/p&gt; close paragraph tags are inserted automatically. If paragraphs are not recognized simply add a couple blank lines.
pl: Końce linii i akapitów rozpoznawane są automatycznie. Znacznik końca linii &lt;br /&gt;, znacznik otwierający akapit &lt;p&gt; i znacznik zamykający akapit &lt;/p&gt; są dopisywane automatycznie. Jeśli Drupal nie uwzględnił podziału na linie, należy po prostu dodać kilka nowych, pustych linii.

en: Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
pl: Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.

en: HTML filter
pl: Filtr HTML

en: Converts line breaks into HTML (i.e. &lt;br&gt; and &lt;p&gt; tags).
pl: Zamienia znaki końca linii na znaczniki HTML (np. &lt;br&gt; i &lt;p&gt;).

en: Turns web and e-mail addresses into clickable links.
pl: Zamienia adresy internetowe w odnośniki, które można kliknąć.

en: How to deal with HTML tags in user-contributed content. If set to "Strip disallowed tags", dangerous tags are removed (see below). If set to "Escape tags", all HTML is escaped and presented as it was typed.
pl: Określa sposób postępowania ze znacznikami HTML wprowadzanymi przez użytkowników. Opcja "Wycinaj niedozwolone znaczniki" pozwala usuwać potencjalnie niebezpieczne znaczniki (patrz niżej). Opcja "Zamieniaj wszystkie znaczniki na zwykły tekst" pozwala natomiast prezentować kod HTML w formie tekstowej, w której nie ma już wpływu na zawartość.

en: If "Strip disallowed tags" is selected, optionally specify tags which should not be stripped. JavaScript event attributes are always stripped.
pl: Pole służy do wpisania znaczników, które nie mają być wycinane nawet wtedy, gdy włączona jest opcja wycinania znaczników. Nie dotyczy to jednak atrybutów zdarzeń Javascript, które będą wycinane niezależnie od ustawień administratora.

en: Display HTML help
pl: Wyświetlaj pomoc dotyczącą HTML

en: If enabled, Drupal will display some basic HTML help in the long filter tips.
pl: Wyświetla odnośnik do strony zawierającej podstawowe wskazówki dotyczące HTML.

en: Delete input format
pl: Usuń format danych

en: Compose tips
pl: Wskazówki dotyczące tworzenia zawartości

en: Handles the filtering of content in preparation for display.
pl: Zajmuje się filtrowaniem zawartości przed jej opublikowaniem.

en: Forum topic
pl: Temat na forum

en: Enables threaded discussions about general topics.
pl: Umożliwia prowadzenie dyskusji na różne tematy.

en: Manages the display of online help.
pl: Wyświetla podręczną pomoc dostarczoną przez twórców modułów.

en: The machine-readable name of this content type. This field cannot be modified for system-defined content types.
pl: Nazwa rodzaju zawartości wykorzystywana wewnętrznie. W przypadku rodzajów zawartości stworzonych przez system zawartość pola jest niemodyfikowalna.

en: A brief description of this content type. This text will be displayed as part of the list on the <em>create content</em> page.
pl: Krótki opis rodzaju zawartości. Będzie on wyświetlany na stronie <em>dodaj zawartość</em>.

en: This content type does not have a title field.
pl: Ten rodzaj zawartości nie posiada pola tytułu.

en: To omit the body field for this content type, remove any text and leave this field blank.
pl: Niewprowadzenie żadnej etykiety spowoduje, że pole treści nie będzie dostępne.

en: This text will be displayed at the top of the submission form for this content type. It is useful for helping or instructing your users.
pl: Tekst ten będzie wyświetlany u góry formularza dodawania zawartości tego rodzaju. Może zawierać objaśnienia lub instrukcje dla użytkowników.

en: Users with the <em>administer nodes</em> permission will be able to override these options.
pl: Użytkownicy z uprawnieniami do <em>zarządzania węzłami</em> będą mogli nadpisać poczynione tu ustawienia.

en: The machine-readable name %type is already taken.
pl: Nazwa %name jest już wykorzystywana.

en: Invalid machine-readable name. Please enter a name other than %invalid.
pl: Nieprawidłowa nazwa. Proszę wprowadzić nazwę inną niż %invalid.

en: The human-readable name %name is already taken.
pl: Nazwa %name jest już wykorzystywana.

en: The content type %name has been reset to its default values.
pl: Przywrócono domyślne ustawienia rodzaju zawartości o nazwie %name.

en: Are you sure you want to delete the content type %type?
pl: Czy na pewno usunąć typ zawartości o nazwie %type?

en: Added content type %name.
pl: Dodano rodzaj zawartości %name.

en: If the site is experiencing problems with permissions to content, you may have to rebuild the permissions cache. Possible causes for permission problems are disabling modules or configuration changes to permissions. Rebuilding will remove all privileges to posts, and replace them with permissions based on the current modules and settings.
pl: Jeżeli witryna cierpi na problemy związane z konfiguracją uprawnień dostępu do zawartości, konieczne być może ponowne utworzenie pamięci podręcznej uprawnień. Przyczyną problemów z uprawnieniami bywa wyłączenie modułów lub zmiana konfiguracji uprawnień. Ponowne wprowadzenie do pamięci podręcznej konfiguracji uprawnień polega na usunięciu wszystkich informacji o uprawnieniach do wpisów, a następnie wprowadzeniu nowych, bazujących na obecnych ustawieniach.

en: Rebuilding may take some time if there is a lot of content or complex permission settings. After rebuilding has completed posts will automatically use the new permissions.
pl: Jeśli witryna posiada wiele wpisów lub rozbudowany system uprawnień, ponowne tworzenie konfiguracji uprawnień może trochę potrwać. Po zakończeniu tego procesu nowe uprawnienia będą stosowane automatycznie.

en: Node access status
pl: Status uprawnień do wpisów

en: Number of posts on main page
pl: Liczba wpisów na stronie głównej

en: The default maximum number of posts to display per page on overview pages such as the main page.
pl: Domyślna maksymalna liczba wpisów wyświetlanych na stronach z listami wpisów, takich jak strona główna.

en: Demote from front page
pl: Usuń ze strony głównej

en: Make sticky
pl: Przyklej

en: Remove stickiness
pl: Odklej

en: Copy of the revision from %date.
pl: Kopia z %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
pl: @type: przywrócono wersję %revision węzła %title.

en: Below is a list of all the content types on your site. All posts that exist on your site are instances of one of these content types.
pl: Poniżej znajduje się lista wszystkich dostępnych rodzajów zawartości. Wszystkie węzły znajdujące się w witrynie należą do jednego z nich.

en: To create a new content type, enter the human-readable name, the machine-readable name, and all other relevant fields that are on this page. Once created, users of your site will be able to create posts that are instances of this content type.
pl: By utworzyć nowy rodzaj zawartości, należy wprowadzić czytelną dla użytkowników nazwę, nazwę wykorzystywaną wewnętrznie, a także podać wszystkie inne wymagane informacje. Po jego utworzeniu użytkownicy witryny będą mogli tworzyć węzły tego rodzaju.

en: The revisions let you track differences between multiple versions of a post.
pl: Mechanizm obsługi wersji pozwala śledzić zmiany pomiędzy wieloma wersjami tej samej zawartości.

en: <h1 class="title">Welcome to your new Drupal website!</h1><p>Please follow these steps to set up and start using your website:</p>
pl: <h1 class="title">I tak powstała nowa drupalowa witryna!</h1><p>By skonfigurować witrynę i rozpocząć korzystanie z niej, należy jeszcze wykonać tych kilka czynności:</p>

en: <strong>Configure your website</strong> Once logged in, visit the <a href="@admin">administration section</a>, where you can <a href="@config">customize and configure</a> all aspects of your website.
pl: <strong>Konfiguracja witryny</strong> - Po zalogowaniu <a href="@admin">odwiedź dział zarządzania</a>, skąd będzie można <a href="@config">dostosować i skonfigurować</a> wszelkie aspekty funkcjonowania witryny.

en: <strong>Enable additional functionality</strong> Next, visit the <a href="@modules">module list</a> and enable features which suit your specific needs. You can find additional modules in the <a href="@download_modules">Drupal modules download section</a>.
pl: <strong>Włączenie dodatkowych funkcji</strong> - Przejdź na <a href="@modules">stronę z listą modułów</a> i włącz potrzebne funkcje. Więcej modułów można znaleźć w <a href="@download_modules">dziale z modułami w witrynie Drupala</a>.

en: <strong>Customize your website design</strong> To change the "look and feel" of your website, visit the <a href="@themes">themes section</a>. You may choose from one of the included themes or download additional themes from the <a href="@download_themes">Drupal themes download section</a>.
pl: <strong>Dostosowywanie designu witryny</strong> - Sposób prezentacji witryny zmienić można <a href="@themes">w dziale konfiguracji skórek</a>. Do wyboru jest kilka dołączonych skórek lub <a href="@download_themes">skórki, które należy pobrać z witryny Drupala</a>.

en: <strong>Start posting content</strong> Finally, you can <a href="@content">create content</a> for your website. This message will disappear once you have promoted a post to the front page.
pl: <strong>Dodawanie zawartości</strong> - I wreszcie, <a href="@content">dodaj zawartość</a>. Komunikat ten zniknie, gdy na stronie głównej zostanie umieszczony choć jeden wpis.

en: administer content types
pl: zarządzanie rodzajami zawartości

en: View, edit, and delete your site's content.
pl: Przeglądaj, edytuj i usuwaj treść ze swojej strony.

en: Post settings
pl: Ustawienia dotyczące wpisów

en: Control posting behavior, such as teaser length, requiring previews before posting, and the number of posts on the front page.
pl: Ustawienia dotyczące zamieszczania wpisów, długości skrótów, liczby wpisów na stronie głównej czy narzucania konieczności podglądu wpisu przed jego dodaniem.

en: Manage posts by content type, including default status, front page promotion, etc.
pl: Ustawienia typów zawartości, włączając w to ustawienia domyślnego statusu, umieszczenia na stronie głównej, itd.

en: Add content type
pl: Dodaj rodzaj zawartości

en: Allows content to be submitted to the site and displayed on pages.
pl: Umożliwia dodawanie i wyświetlanie zawartości.

en: No URL aliases available.
pl: Brak aliasów.

en: Update alias
pl: Aktualizacja aliasu

en: Create new alias
pl: Stwórz nowy alias

en: The alias has been saved.
pl: Alias został zapisany.

en: Are you sure you want to delete path alias %title?
pl: Czy na pewno usunąć alias %title?

en: The path module allows you to specify aliases for Drupal URLs. Such aliases improve readability of URLs for your users and may help internet search engines to index your content more effectively. More than one alias may be created for a given page.
pl: Moduł umożliwia tworzenie aliasów adresów Drupala. Aliasy takie poprawiają czytelność adresów i mogą pomóc wyszukiwarkom w efektywnym zindeksowaniu zawartości witryny. Dla jednej strony można utworzyć więcej niż jeden alias.

en: <p>Some examples of URL aliases are:</p>
    <ul>
    <li>user/login =&gt; login</li>
    <li>image/tid/16 =&gt; store</li>
    <li>taxonomy/term/7+19+20+21 =&gt; store/products/whirlygigs</li>
    <li>node/3 =&gt; contact</li>
    </ul>
pl: <p>Oto przykładowe aliasy adresów:</p>
    <ul>
    <li>user/login =&gt; logowanie</li>
    <li>image/tid/16 =&gt; sklep</li>
    <li>taxonomy/term/7+19+20+21 =&gt; sklep/produkty/mocarnekrasnale</li>
    <li>node/3 =&gt; kontakt</li>
    </ul>

en: Enter the path you wish to create the alias for, followed by the name of the new alias.
pl: Należy podać ścieżkę, dla której ma zostać stworzony alias, a także nazwę nowego aliasu.

en: The alias has been deleted.
pl: Alias został usunięty.

en: The path is already in use.
pl: Podana ścieżka już istnieje.

en: URL aliases
pl: Aliasy adresów

en: Change your site's URL paths by aliasing them.
pl: Umożliwia zmianę adresów stron za pomocą aliasów.

en: Edit alias
pl: Edycja aliasu

en: Delete alias
pl: Usuń alias

en: Add alias
pl: Dodaj alias

en: Allows users to rename URLs.
pl: Umożliwia zmianę adresów URL.

en: You may post PHP code. You should include &lt;?php ?&gt; tags.
pl: Można wprowadzać kod PHP. Powinien być on otoczony znacznikami &lt;?php i ?&gt;.

en: PHP evaluator
pl: PHP

en: Failed to notify pingomatic.com (site).
pl: Nie udało się powiadomić pingomatic.com (witryna).

en: Alerts other sites when your site has been updated.
pl: Informuje inne witryny o nowościach.

en: Most recent poll
pl: Najświeższa ankieta

en: Poll status
pl: Status ankiety

en: When a poll is closed, visitors can no longer vote for it.
pl: Gdy ankieta jest zamknięta, odwiedzający nie mogą już w niej głosować.

en: After this period, the poll will be closed automatically.
pl: Czas, po jakim ankieta zostanie automatycznie zamknięta.

en: Votes for choice @n
pl: Głosów za odpowiedzią @n

en: Negative values are not allowed.
pl: Nie można wprowadzać ujemnych wartości.

en: Polls
pl: Ankiety

en: edit %title
pl: edytuj %title

en: add new %type
pl: dodaj nowe %type

en: The name of the field. The form name is not shown to the user but used internally in the HTML code and URLs.
    Unless you know what you are doing, it is highly recommended that you prefix the form name with <code>profile_</code> to avoid name clashes with other fields. Spaces or any other special characters except dash (-) and underscore (_) are not allowed. An example name is "profile_favorite_color" or perhaps just "profile_color".
pl: Nazwa pola. Nazwa formularza nie jest pokazywana użytkownikowi, ale wykorzystywana wewnątrz kodu HTML i w odnośnikach.
    Zdecydowanie zalecane jest rozpoczęcie nazwy formularza od <code>profile_</code>, by uniknąć konfliktów z nazwami innych pól. Spacje i inne znaki specjalne, z wyjątkiem łącznika (-) i znaku podkreślenia (_), są niedozwolone. Przykład: "profile_ulubiony_kolor" lub "profile_kolor".

en: A list of all options. Put each option on a separate line. Example options are "red", "blue", "green", etc.
pl: Lista wszystkich możliwości.  Każdą należy umieścić w osobnej linii.  Przykłady: "czerwony", "niebieski", "zielony", itp.

en: Hidden profile field, only accessible by administrators, modules and themes.
pl: Niewidoczne pole profilu. Dostępne tylko dla administratorów, modułów i skórek.

en: Private field, content only available to privileged users.
pl: Pole osobiste. Zawartość dostępna tylko dla upoważnionych.

en: Public field, content shown on profile page but not used on member list pages.
pl: Pole publiczne. Zawartość dostępna na stronie profilu, ale nie z poziomu listy użytkowników.

en: Public field, content shown on profile page and on member list pages.
pl: Pole publiczne. Zawartość dostępna na stronie profilu i liście użytkowników.

en: The weights define the order in which the form fields are shown. Lighter fields "float up" towards the top of the category.
pl: Waga określa porządek, w jakim wyświetlane są pola formularza. Lżejsze pola są wyświetlane wyżej.

en: Form will auto-complete while user is typing.
pl: Słowa wpisywane przez użytkownika będą automatycznie uzupełniane.

en: The specified form name contains one or more illegal characters. Spaces or any other special characters except dash (-) and underscore (_) are not allowed.
pl: Wprowadzona nazwa formularza zawiera jeden lub więcej niedozwolonych znaków. Spacje i inne znaki specjalne, z wyjątkiem łącznika (-) i znaku podkreślenia (_), są niedozwolone.

en: The specified form name is reserved for use by Drupal.
pl: Zaproponowana nazwa formularza jest zarezerwowana przez Drupala.

en: The specified category name is reserved for use by Drupal.
pl: Zaproponowana nazwa kategorii jest zarezerwowana przez Drupala.

en: The specified title is already in use.
pl: Jest już formularz o takim tytule.

en: The specified name is already in use.
pl: Podana nazwa już istnieje.

en: A hidden field cannot be required.
pl: Nie można wymagać wypełniania ukrytego pola.

en: A hidden field cannot be set to visible on the user registration form.
pl: Pole ukryte nie może być wyświetlane w formularzu dodawania konta użytkownika.

en: The field has been created.
pl: Pole zostało utworzone.

en: Are you sure you want to delete the field %field?
pl: Czy na pewno usunąć pole %field?

en: This action cannot be undone. If users have entered values into this field in their profile, these entries will also be deleted. If you want to keep the user-entered data, instead of deleting the field you may wish to <a href="@edit-field">edit this field</a> and change it to a hidden profile field so that it may only be accessed by administrators.
pl: Operacja jest nieodwracalna. Jeśli użytkownicy wprowadzili już jakieś wartości do tego pola, również i one zostaną usunięte. By je zachować, pole można <a href="@edit-field">wyedytować</a> i ukryć (tak by jedynie administratorzy mieli do niego dostęp), zamiast usuwać.

en: The field %field has been deleted.
pl: Pole %field zostało usunięte.

en: Profile field %field added under category %category.
pl: Do kategorii %category dodano pole %field.

en: Profile field %field deleted.
pl: Pole profilu %field zostało usunięte.

en: User list
pl: Lista użytkowników

en: single-line textfield
pl: jednowierszowe pole tekstowe

en: multi-line textfield
pl: wielowierszowe pole tekstowe

en: checkbox
pl: pole wyboru

en: list selection
pl: lista wyboru

en: freeform list
pl: tekstowe pole listy

en: Author information
pl: Informacje o autorze

en: Link to full user profile
pl: Odnośnik do pełnych informacji o użytkowniku

en: Profile fields to display
pl: Pola profilu, które mają być wyświetlane

en: Select which profile fields you wish to display in the block. Only fields designated as public in the <a href="@profile-admin">profile field configuration</a> are available.
pl: Umożliwia wybór pól profilu, które mają się pojawić w bloku. Widoczne są jedynie te pola, które w <a href="@profile-admin">konfiguracji pól profilów</a> określono jako publicznie dostępne.

en: View full user profile
pl: Pełne informacje o użytkowniku

en: About %name
pl: Informacje o użytkowniku %name

en: Put each item on a separate line or separate them by commas. No HTML allowed.
pl: Każdy element umieszcza się w osobnej linii lub oddziela przecinkami. Wykorzystywanie HTML jest niedozwolone.

en: The value provided for %field is not a valid URL.
pl: Adres wprowadzony w polu %field jest nieprawidłowy.

en: Create customizable fields for your users.
pl: Służy do tworzenia dodatkowych pól formularzy kont użytkowników.

en: Profile category autocomplete
pl: Autouzupełnianie pól kategorii profilu

en: Edit field
pl: Edycja pola

en: Delete field
pl: Usuń pole

en: Profile autocomplete
pl: Autouzupełnianie pól profilu

en: Supports configurable user profiles.
pl: Obsługuje konfigurowalne profile użytkowników.

en:  The search index is not cleared but systematically updated to reflect the new settings. Searching will continue to work but new content won't be indexed until all existing content has been re-indexed. This action cannot be undone.
pl:  Indeks wyszukiwania nie jest czyszczony, ale systematycznie aktualizowany, by odpowiadał nowym ustawieniom. Wyszukiwanie nadal będzie możliwe, jednak nowa zawartość nie zostanie zindeksowana, dopóki system nie zindeksuje dotychczasowej. Operacja jest nieodwracalna.

en: The index will be rebuilt.
pl: Indeks zostanie przebudowany.

en: Indexing status
pl: Status przeindeksowania

en: Indexing throttle
pl: Częstotliwość indeksowania

en: Indexing settings
pl: Ustawienia indeksowania

en: Minimum word length to index
pl: Minimalna długość słowa (indeksowanie)

en: The number of characters a word has to be to be indexed. A lower setting means better search result ranking, but also a larger database. Each search query must contain at least one keyword that is this size (or longer).
pl: Minimalna liczba znaków, z których musi się składać słowo, by mogło zostać zindeksowane. Mniejsza liczba oznacza dokładniejsze wyniki wyszukiwania, ale i większe wykorzystanie bazy danych. Każde zapytanie do wyszukiwarki musi zawierać przynajmniej jedno słowo kluczowe takiej długości (lub dłuższe).

en: Simple CJK handling
pl: Podstawowa obsługa języków wschodniazjatyckich

en: Whether to apply a simple Chinese/Japanese/Korean tokenizer based on overlapping sequences. Turn this off if you want to use an external preprocessor for this instead. Does not affect other languages.
pl: Podstawowa obsługa języka chińskiego, japońskiego i koreańskiego, bazująca na powtarzających się sekwencjach symboli. Jeśli do tego celu wykorzystywane będzie zewnętrzne narzędzie, obsługę należy wyłączyć. Ustawienie to nie ma wpływu na inne języki.

en: Search form
pl: Formularz wyszukiwania

en: search content
pl: Przeszukiwanie zawartości

en: use advanced search
pl: korzystanie z zaawansowanego wyszukiwania

en: administer search
pl: administracja wyszukiwaniem

en: Configure relevance settings for search and other indexing options
pl: Parametry wyszukiwania oraz ustawienia indeksowania zawartości.

en: Top search phrases
pl: Najpopularniejsze słowa kluczowe

en: View most popular search phrases.
pl: Prezentuje najczęściej wyszukiwane wyrażenia.

en: Enables site-wide keyword searching.
pl: Umożliwia przeszukiwanie całej witryny.

en: Total page generation time
pl: Całkowity czas generowania strony

en: Top pages in the past %interval
pl: Najpopularniejsze strony (okres: %interval)

en: unban
pl: zezwól na dostęp

en: ban
pl: blokada dostępu

en: Top visitors in the past %interval
pl: Najczęściej odwiedzający (okres: %interval)

en: Top referrers in the past %interval
pl: Najczęściej odsyłające strony (okres: %interval)

en: Log each page access. Required for referrer statistics.
pl: Zapisywanie do dziennika informacji o każdej odsłonie strony. Konieczne, by przedstawić statystyki stron odsyłających.

en: Content viewing counter settings
pl: Ustawienia licznika odsłon

en: Count content views
pl: Zliczaj odsłony stron

en: Increment a counter each time content is viewed.
pl: Aktualizuje licznik przy każdej odsłonie strony.

en: Settings for the statistical information that Drupal will keep about the site. See <a href="@statistics">site statistics</a> for the actual information.
pl: Ustawienia statystyk, które zbiera Drupal. Więcej informacji na <a href="@statistics">stronie statystyk</a>.

en: Popular content
pl: Popularne strony

en: How many content items to display in "all time" list.
pl: Określa, ile stron ma być wymienianych na liście najpopularniejszych stron wszechczasów.

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
pl: Określa, ile stron ma być wymienianych na liście ostatnio przeglądanych.

en: Today's:
pl: Dzisiejsze:

en: All time:
pl: Od zawsze:

en: Last viewed:
pl: Ostatnio:

en: View pages that have recently been visited.
pl: Prezentuje listę stron, które niedawno oglądali odwiedzający.

en: View pages that have been hit frequently.
pl: Prezentuje listę stron, które często oglądali odwiedzający.

en: Top visitors
pl: Najczęściej odwiedzający

en: View visitors that hit many pages.
pl: Prezentuje listę najaktywniejszych odwiedzających.

en: Top referrers
pl: Najczęściej odsyłające strony

en: View top referrers.
pl: Prezentuje listę najczęściej odsyłających stron.

en: View access log.
pl: Wyświetla dziennik odwiedzin.

en: Control details about what and how your site logs.
pl: Szczegółowe ustawienia zapisywania informacji o zdarzeniach do dzienników witryny.

en: Track page visits
pl: Śledź odsłony

en: Logs access statistics for your site.
pl: Zbiera informacje na temat odwiedzin i tworzy statystyki.

en: Choose which theme the administration pages should display in. If you choose "System default" the administration pages will use the same theme as the rest of the site.
pl: Możliwe jest wybranie skórki, z której korzystać będą strony działu zarządzania witryną. Wybranie opcji "Domyślna systemu" oznacza, że do wyświetlania stron działu zarządzania stosowana będzie ta sama skórka, którą przypisano zwykłym stronom.

en: Please note that the <a href="!admin_theme_page">administration theme</a> is still set to the %admin_theme theme; consequently, the theme on this page remains unchanged. All non-administrative sections of the site, however, will show the selected %selected_theme theme by default.
pl: <a href="!admin_theme_page">Skórką działu zarządzania</a> jest wciąż skórka %admin_theme. Wygląd tej strony pozostaje więc bez zmian, jednakże wszystkie strony poza działem zarządzania będą domyślnie wyświetlane z użyciem skórki %selected_theme.

en: User pictures in posts
pl: Portrety użytkowników w treści wpisów

en: User pictures in comments
pl: Portrety użytkowników w komentarzach

en: Shortcut icon
pl: Ikona skrótu

en: Display post information on
pl: Wyświetlaj informacje o dacie dodania i autorze dla

en: Enable or disable the <em>submitted by Username on date</em> text when displaying posts of the following type.
pl: Pozwala włączyć lub wyłączyć wyświetlanie informacji o autorze i dacie dodania dla wpisów określonego typu.

en: Logo image settings
pl: Ustawienia loga

en: If toggled on, the following logo will be displayed.
pl: Jeśli włączone, wyświetlane będzie poniższe logo.

en: Use the default logo
pl: Używaj domyślnego logo

en: Check here if you want the theme to use the logo supplied with it.
pl: Wybranie tej opcji spowoduje wyświetlanie loga dostarczanego wraz ze skórką.

en: The path to the file you would like to use as your logo file instead of the default logo.
pl: Ścieżka do pliku zawierającego własne logo.

en: Upload logo image
pl: Wyślij plik graficzny z logo

en: Shortcut icon settings
pl: Ustawienia ikony skrótu

en: Use the default shortcut icon.
pl: Używaj domyślnej ikony skrótu

en: Check here if you want the theme to use the default shortcut icon.
pl: Wybranie tej opcji spowoduje wyświetlanie domyślnej ikony skrótu.

en: The path to the image file you would like to use as your custom shortcut icon.
pl: Ścieżka do pliku zawierającego własną ikonę skrótu.

en: Upload icon image
pl: Wyślij plik graficzny z ikoną

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your shortcut icon.
pl: Jeśli dostęp do plików na serwerze jest ograniczony, można skorzystać z tego pola do wysłania ikony skrótu.

en: The following modules will be completely uninstalled from your site, and <em>all data from these modules will be lost</em>!
pl: Następujące moduły będą całkowicie odinstalowane z witryny, a <em>wszystkie dane przez nie utworzone zostaną usunięte</em>!

en: Confirm uninstall
pl: Potwierdź dezinstalację

en: Would you like to continue with uninstalling the above?
pl: Czy powyższe moduły na pewno mają zostać odinstalowane?

en: No modules selected.
pl: Nie wybrano żadnych modułów.

en: The selected modules have been uninstalled.
pl: Wybrane moduły zostały odinstalowane.

en: Default 403 (access denied) page
pl: Domyślna strona błędu 403 (odmowa dostępu)

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. If unsure, specify nothing.
pl: Strona ta wyświetlana jest, gdy użytkownik próbuje otworzyć stronę, do której nie ma dostępu. W przypadku wątpliwości lepiej nie wpisywać niczego.

en: Default 404 (not found) page
pl: Domyślna strona błędu 404 (nie znaleziono strony)

en: Write errors to the log
pl: Zapisuj błędy do dziennika zdarzeń

en: Write errors to the log and to the screen
pl: Zapisuj błędy do dziennika zdarzeń i wyświetlaj na stronie

en: <strong class="ok">Currently, all enabled modules are compatible with the aggressive caching policy.</strong> Please note, if you use aggressive caching and enable new modules, you will need to check this page again to ensure compatibility.
pl: <strong class="ok">Wszystkie aktywne obecnie moduły są przystosowane do agresywnego trybu działania pamięci podręcznej.</strong> Jeśli pamięć podręczna działa w trybie agresywnym, należy pamiętać, by po włączeniu nowego modułu odwiedzić aktualną stronę i zapoznać się ze znajdującymi się tu informacjami.

en: Page cache
pl: Pamięć podręczna stron

en: Caching mode
pl: Tryb działania pamięci podręcznej

en: Aggressive (experts only, possible side effects)
pl: Agresywny (możliwe efekty uboczne)

en: Bandwidth optimizations
pl: Optymalizacja wykorzystania pasma

en: Public - files are available using HTTP directly.
pl: Publicznie - pliki dostępne są bezpośrednio poprzez protokół HTTP.

en: Private - files are transferred by Drupal.
pl: Prywatnie - pliki przesyłane są za pośrednictwem Drupala

en: Select an image processing toolkit
pl: Narzędzie przetwarzania grafik

en: Titles plus teaser
pl: Tytuły oraz skróty

en: The first day of the week for calendar views.
pl: Pierwszy dzień tygodnia w widoku kalendarza.

en: Short date format
pl: Krótki format zapisu daty

en: The short format of date display.
pl: Data zapisana krótko.

en: Medium date format
pl: Średnio długi format zapisu daty

en: The medium sized date display.
pl: Data średniej długości.

en: Long date format
pl: Długi format zapisu daty

en: Longer date format used for detailed display.
pl: Dłuższy, szczegółowy format zapisu daty.

en: Command counters
pl: Liczniki poleceń

en: The number of <code>SELECT</code>-statements.
pl: Liczba wydanych poleceń <code>SELECT</code>.

en: The number of <code>INSERT</code>-statements.
pl: Liczba wydanych poleceń <code>INSERT</code>.

en: The number of <code>UPDATE</code>-statements.
pl: Liczba wydanych poleceń <code>UPDATE</code>.

en: The number of <code>DELETE</code>-statements.
pl: Liczba wydanych poleceń <code>DELETE</code>.

en: The number of table locks.
pl: Liczba blokad tabeli bazy danych

en: The number of table unlocks.
pl: Liczba usunięć blokad tabeli bazy danych

en: Query performance
pl: Wydajność zapytań

en: The number of joins without an index; should be zero.
pl: Liczba złączeń bez użycia indeksów. Powinna wynosić zero.

en: The number of sorts done without using an index; should be zero.
pl: Liczba sortowań bez użycia indeksów. Powinna wynosić zero.

en: The number of times a lock could be acquired immediately.
pl: Liczba przypadków, w których blokada tabeli została uzyskana natychmiastowo.

en: The number of times the server had to wait for a lock.
pl: Liczba przypadków, w których niezbędne było oczekiwanie na uzyskanie blokady tabeli.

en: Query cache information
pl: Informacje na temat pamięci podręcznej zapytań

en: The number of queries in the query cache.
pl: Liczba zapytań zapisanych w pamięci podręcznej.

en: No modules are available to uninstall.
pl: Brak modułów, które można by odinstalować.

en: Welcome to the administration section. Here you may control how your site functions.
pl: Oto dział zarządzania. Stąd można kontrolować sposób działania witryny.

en: This page shows you all available administration tasks for each module.
pl: Na stronie wyświetlone są wszystkie działania, które można wykonać korzystając z zainstalowanych modułów.

en: These options control the display settings for the <code>%template</code> theme. When your site is displayed using this theme, these settings will be used. By clicking "Reset to defaults," you can choose to use the <a href="@global">global settings</a> for this theme.
pl: Opcje dostępne na tej stronie wpływają na sposób wyświetlania skórki <code>%template</code>. Kiedy witryna jest wyświetlana z jej użyciem, stosowane będą poniższe ustawienia. Klikając "Przywróć domyślne" można sprawić, by skórka wykorzystywała <a href="@global">ustawienia ogólne</a>.

en: These options control the default display settings for your entire site, across all themes. Unless they have been overridden by a specific theme, these settings will be used.
pl: Opcje dostępne na tej stronie wpływają na sposób wyświetlania całej witryny. Poczynione tu ustawienia będą wykorzystywane, o ile nie zostaną nadpisane przez konkretną skórkę.

en: The uninstall process removes all data related to a module. To uninstall a module, you must first disable it. Not all modules support this feature.
pl: Dezinstalacja powoduje usunięcie wszystkich danych powiązanych z modułem. By odinstalować moduł, trzeba go najpierw wyłączyć. Warto wiedzieć, że nie wszystkie moduły umożliwiają automatyczną dezinstalację.

en: Selecting a different theme will change the look and feel of the site.
pl: Wybranie innej skórki spowoduje zmianę wyglądu witryny.

en: Select your current local time. Dates and times throughout this site will be displayed using this time zone.
pl: Po wskazaniu aktualnego czasu na powyższej liście, daty i czas w całej witrynie będą wyświetlane zgodnie z odpowiednią strefą czasową.

en: select different theme
pl: wybieranie skórki

en: Compact mode
pl: Wersja pomniejszona

en: By task
pl: Wedle zadań

en: Settings for how your administrative pages should look.
pl: Wygląd stron zarządzania witryną.

en: Change which theme your site uses or allows users to set.
pl: Służy do wskazania skórki witryny, a także skórek, z pomiędzy których mogą wybierać użytkownicy.

en: Select the default theme.
pl: Służy do wskazania domyślnej skórki.

en: Enable or disable add-on modules for your site.
pl: Włączanie i wyłączanie modułów dodatkowych.

en: Change basic site information, such as the site name, slogan, e-mail address, mission, front page and more.
pl: Podstawowe informacje na temat witryny, takie jak jej nazwa, hasło, adres e-mail czy deklaracja misji.

en: Control how Drupal deals with errors including 403/404 errors as well as PHP error reporting.
pl: Pozwala kontrolować obsługę błędów 403 i 404, a także błędów skryptów PHP.

en: Tell Drupal where to store uploaded files and how they are accessed.
pl: Służy do określenia, gdzie Drupal ma umieszczać wysyłane pliki, a także w jaki sposób mają być one udostępniane.

en: Image toolkit
pl: Zestaw narzędzi przetwarzania obrazków

en: Choose which image toolkit to use if you have installed optional toolkits.
pl: Pozwala wybrać zestaw narzędzi przetwarzania grafik, jeśli takowy jest dostępny.

en: RSS publishing
pl: Publikacja RSS

en: Configure the number of items per feed and whether feeds should be titles/teasers/full-text.
pl: Ustawienia dotyczące liczby wpisów publikowanych w kanałach informacyjnych i sposobu ich wyświetlania (tytuł, skrót czy pełen tekst).

en: Date and time
pl: Data i czas

en: Settings for how Drupal displays date and time, as well as the system's default timezone.
pl: Sposób wyświetlania daty i godziny i wybór domyślnej strefy czasowej.

en: Take the site off-line for maintenance or bring it back online.
pl: Umożliwia wyłączenie dostępu do witryny, w której przeprowadzane są modyfikacje, a także włączenie dostępu z powrotem.

en: Enable or disable clean URLs for your site.
pl: Włącz lub wyłącz przyjazne adresy.

en: Get a status report about your site's operation and any detected problems.
pl: Raport zawierający informacje na temat funkcjonowania witryny i o ewentualnych błędach.

en: Your PHP installation is too old. Drupal requires at least PHP %version.
pl: Wersja preprocesora PHP jest zbyt stara. Najstarszą obsługiwaną przez Drupala wersją PHP jest wersja %version.

en: PHP register globals
pl: Dyrektywa register_globals preprocesora PHP

en: <em>register_globals</em> is enabled. Drupal requires this configuration directive to be disabled. Your site may not be secure when <em>register_globals</em> is enabled. The PHP manual has instructions for <a href="http://php.net/configuration.changes">how to change configuration settings</a>.
pl: Dyrektywa <em>register_globals</em> jest włączona, co niekorzystnie wpływa na bezpieczeństwo witryny. Drupal wymaga, by została ona wyłączona. W dokumentacji PHP znajdują się informacje na temat <a href="http://php.net/configuration.changes">zmiany konfiguracji</a>.

en: Enabled ('@value')
pl: Włączona ("@value")

en: Not protected
pl: Niechroniony

en: The file %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the file's permissions to be non-writable.
pl: Plik %file nie jest chroniony przed modyfikacjami, co może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa systemu. Należy znieść uprawnienia do modyfikacji tego pliku.

en: Cron maintenance tasks
pl: Zadania cron

en: You can <a href="@cron">run cron manually</a>.
pl: Zadania cron można <a href="@cron">uruchomić ręcznie</a>.

en: The directory %directory is not writable.
pl: Brak uprawnień do zapisu do katalogu %directory.

en: You may need to set the correct directory at the <a href="@admin-file-system">file system settings page</a> or change the current directory's permissions so that it is writable.
pl: Konieczne mogą się okazać wskazanie poprawnego katalogu poprzez <a href="@admin-file-system">stronę ustawień systemu plików</a>, lub też zmiana uprawnień obecnego katalogu, tak by możliwy był zapis do niego.

en: Writable (<em>public</em> download method)
pl: Zapis możliwy (<em>publiczny</em> sposób udostępniania plików)

en: Writable (<em>private</em> download method)
pl: Zapis możliwy (<em>prywatny</em> sposób udostępniania plików)

en: Some modules have database schema updates to install. You should run the <a href="@update">database update script</a> immediately.
pl: Niektóre moduły zawierają aktualizacje schematu bazy danych. Należy natychmiast uruchomić <a href="@update">skrypt aktualizujący bazę danych</a>.

en: Handles general site configuration for administrators.
pl: Umożliwia administratorom podstawową konfigurację witryny.

en: Auto-throttle on anonymous users
pl: Stosuj automatyczne zapobieganie przeciążeniu dla użytkowników anonimowych

en: The congestion control throttle can be automatically enabled when the number of anonymous users currently visiting your site exceeds the specified threshold. For example, to start the throttle when your site has 250 anonymous users online at once, enter '250' in this field. Leave this value blank or set to "0" if you do not wish to auto-throttle on anonymous users. You can inspect the current number of anonymous users using the "Who's online" block.
pl: Automatyczne zapobieganie przeciążeniu może być włączane, kiedy z witryny zacznie korzystać określona liczba użytkowników anonimowych. Na przykład, jeśli ma się tak dziać, kiedy witrynę przegląda 250 użytkowników anonimowych, trzeba wprowadzić liczbę "250". Jeśli automatyczne zapobieganie przeciążeniu dla użytkowników uwierzytelnionych nie jest pożądane, nie należy wypełniać pola (lub można wprowadzić liczbę 0). Liczbę użytkowników anonimowych obecnie korzystających z witryny podaje blok "Kto przegląda".

en: Auto-throttle on authenticated users
pl: Stosuj automatyczne zapobieganie przeciążeniu dla użytkowników uwierzytelnionych

en: The congestion control throttle can be automatically enabled when the number of authenticated users currently visiting your site exceeds the specified threshold. For example, to start the throttle when your site has 50 registered users online at once, enter '50' in this field. Leave this value blank or set to "0" if you do not wish to auto-throttle on authenticated users. You can inspect the current number of authenticated users using the "Who's online" block.
pl: Automatyczne zapobieganie przeciążeniu może być wyłączane, kiedy z witryny zacznie korzystać określona liczba użytkowników uwierzytelnionych. Na przykład, jeśli ma się tak dziać, kiedy witrynę przegląda 250 użytkowników, trzeba wprowadzić liczbę "250". Jeśli automatyczne zapobieganie przeciążeniu dla użytkowników uwierzytelnionych nie jest pożądane, nie należy wypełniać pola (lub można wprowadzić liczbę 0). Liczbę użytkowników obecnie korzystających z witryny podaje blok "Kto przegląda".

en: Auto-throttle probability limiter
pl: Ograniczenie automatycznego zapobiegania przeciążeniu

en: The auto-throttle probability limiter is an efficiency mechanism to statistically reduce the overhead of the auto-throttle. The limiter is expressed as a percentage of page views, so for example if set to the default of 10% we only perform the extra database queries to update the throttle status 1 out of every 10 page views. The busier your site, the lower you should set the limiter value.
pl: Ograniczanie mechanizmu automatycznego zapobiegania przeciążeniu umożliwia zmniejszenie przeciążenia, które może powodować działanie samego mechanizmu. Ograniczenie to wyraża się procentowym ułamkiem wyświetleń strony. Dla przykładu: jeśli ograniczenie ustawione jest na 10%, wtedy dodatkowe zapytania nie będą kierowane do bazy danych częściej niż raz na 10 wyświetleń strony.  Im popularniejsza jest witryna, tym niższa powinna być wartość ograniczenia.

en: %value is not a valid auto-throttle setting. Please enter a positive numeric value.
pl: %value nie jest poprawnym ustawieniem automatycznego zapobiegania przeciążeniu.  Należy wprowadzić liczbę dodatnią.

en: throttle
pl: kontrola przeciążenia

en: 1 user accessing site; throttle enabled. | @count users accessing site; throttle enabled.
pl[0]: 1 użytkownik korzysta ze strony; kontrola przeciążenia włączona.
pl[1]: @count użytkowników korzysta ze strony; kontrola przeciążenia włączona.
pl[2]: @count użytkowników korzysta ze strony; kontrola przeciążenia włączona.

en: 1 guest accessing site; throttle enabled. | @count guests accessing site; throttle enabled.
pl[0]: 1 gość korzysta ze strony; kontrola przeciążenia włączona.
pl[1]: @count gości korzysta ze strony; kontrola przeciążenia włączona.
pl[2]: @count gości korzysta ze strony; kontrola przeciążenia włączona.

en: 1 guest accessing site; throttle disabled | @count guests accessing site; throttle disabled
pl[0]: 1 gość korzysta ze strony; kontrola przeciążenia wyłączona.
pl[1]: @count gości korzysta ze strony; kontrola przeciążenia wyłączona.
pl[2]: @count gości korzysta ze strony; kontrola przeciążenia wyłączona.

en: Control how your site cuts out content during heavy load.
pl: Służy do ograniczania wyświetlanej zawartości podczas dużego obciążenia witryny.

en: Handles the auto-throttling mechanism, to control site congestion.
pl: Udostępnia mechanizm zapobiegania przeciążeniu witryny.

en: Users with the <a href="@permissions">upload files permission</a> can upload attachments. Users with the <a href="@permissions">view uploaded files permission</a> can view uploaded attachments. You can choose which post types can take attachments on the <a href="@types">content types settings</a> page.
pl: Użytkownicy z <a href="@permissions">uprawnieniami do wysyłania plików</a> mogą załączać pliki. Użytkownicy z <a href="@permissions">uprawnieniami do wyświetlania wysłanych plików</a> uzyskują dostęp do załączników. Możliwość załączania plików do wybranych rodzajów zawartości włącza się na <a href="@types">stronie ustawień rodzajów zawartości</a>.

en: File uploads
pl: Wysyłanie plików

en: Control how files may be attached to content.
pl: Ustawienia związane z załączaniem plików.

en: Allows users to upload and attach files to content.
pl: Umożliwia użytkownikom wysyłanie plików i załączanie ich do zawartości.

en: User registration settings
pl: Ustawienia tworzenia kont użytkowników

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
pl: Odwiedzający mogą tworzyć konta użytkowników, które następnie muszą zostać zatwierdzone przez administratora.

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
pl: Wymagaj weryfikacji adresów e-mail podawanych przez użytkowników tworzących nowe konta

en: User registration guidelines
pl: Wskazówki dotyczące tworzenia konta użytkownika

en: Picture support
pl: Obsługa portetów

en: Subdirectory in the directory %dir where pictures will be stored.
pl: Podkatalog katalogu %dir, w którym przechowywane będą portety.

en: Picture maximum dimensions
pl: Maksymalne wymiary portretu

en: Maximum dimensions for pictures, in pixels.
pl: Maksymalne wymiary pliku graficznego, w pikselach.

en: Picture maximum file size
pl: Maksymalna wielkość portretu

en: Maximum file size for pictures, in kB.
pl: Maksymalna wielkość pliku graficznego, w kB.

en: Picture guidelines
pl: Wskazówki dotyczące portretów

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
pl: Tekst wyświetlany jest w formularzu wysyłania portretu, wraz ze standardowymi wskazówkami. Może zawierać objaśnienia lub instrukcje dla użytkowników.

en: The name for this role. Example: "moderator", "editorial board", "site architect".
pl: Nazwa tej roli. Na przykład: "moderator", "redaktor", "projektant".

en: The role name %name already exists. Please choose another role name.
pl: Istnieje już rola o nazwie %name. Należy podać inną.

en: The role has been renamed.
pl: Zmieniono nazwę roli.

en: The role has been deleted.
pl: Rola została usunięta.

en: Matches any number of characters, even zero characters
pl: Zastępuje dowolną liczbę znaków, nawet 0 znaków

en: Matches exactly one character.
pl: Zastępuje dokładnie jeden znak.

en: The access rule has been saved.
pl: Reguła przyznawania dostępu została zapisana.

en: The access rule has been added.
pl: Reguła przyznawania dostępu została dodana.

en: No value entered. Please enter a test string and try again.
pl: Nie wprowadzono żadnej wartości. Po jej wprowadzeniu można spróbować ponownie.

en: Enter a username to check if it will be denied or allowed.
pl: Wprowadzenie nazwy użytkownika umożliwia sprawdzenie, czy zostanie ona dopuszczona czy odrzucona.

en: Enter an e-mail address to check if it will be denied or allowed.
pl: Wprowadzenie adresu e-mail umożliwia sprawdzenie, czy zostanie on dopuszczony czy odrzucony.

en: Enter a hostname or IP address to check if it will be denied or allowed.
pl: Wprowadzenie nazwy hosta lub adresu IP umożliwia sprawdzenie, czy zostanie on dopuszczony czy odrzucony.

en: Check hostname
pl: Sprawdź nazwę hosta

en: The username %name is not allowed.
pl: Nazwa użytkownika %name jest niedozwolona.

en: The username %name is allowed.
pl: Nazwa użytkownika %name jest dozwolona.

en: The e-mail address %mail is not allowed.
pl: Podany adres e-mail %mail jest niedozwolony.

en: The e-mail address %mail is allowed.
pl: Podany adres e-mail %mail jest dozwolony.

en: The hostname %host is not allowed.
pl: Nazwa hosta %host jest niedozwolona.

en: The hostname %host is allowed.
pl: Nazwa hosta %host jest dozwolona.

en: There are currently no access rules.
pl: W tej chiwli nie ma żadnych reguł przyznawania dostępu.

en: E-mail new password
pl: Prześlij nowe hasło e-mailem

en: %name is not allowed to request a new password.
pl: %name nie posiada uprawnień do zmiany hasła.

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
pl: Dalsze instrukcje zostały wysłane na podany adres e-mail.

en: Are you sure you want to delete the account %name?
pl: Czy na pewno usunąć konto %name?

en: All submissions made by this user will be attributed to the anonymous account. This action cannot be undone.
pl: Usunięcie konta użytkownika spowoduje także nieodwracalne przypisanie wszystkich treści, które dodał do systemu, do konta użytkownika anonimowego.

en: %name has been deleted.
pl: Konto %name zostało usunięte.

en: You must enter a username.
pl: Nazwa użytkownika jest wymagana.

en: The username cannot begin with a space.
pl: Nazwa użytkownika nie może rozpoczynać się od spacji.

en: The username cannot end with a space.
pl: Nazwa użytkownika nie może kończyć się spacją.

en: The username cannot contain multiple spaces in a row.
pl: Nazwa użytkownika nie może zawierać więcej niż jedną spację.

en: The username contains an illegal character.
pl: Podana nazwa użytkownika zawiera niedozwolony znak.

en: The username is not a valid authentication ID.
pl: Podana nazwa użytkownika nie jest prawidłowym identyfikatorem.

en: The username %name is too long: it must be %max characters or less.
pl: Podana nazwa użytkownika %name jest za długa. Musi zawierać nie więcej niż %max znaków.

en: You must enter an e-mail address.
pl: Adres e-mail jest wymagany.

en: Who's online
pl: Kto przegląda

en: User list length
pl: Długość listy użytkowników

en: Online users
pl: Użytkownicy online

en: Enter the password that accompanies your username.
pl: Hasło powiązane z nazwą użytkownika.

en: The name %name is registered using a reserved e-mail address and therefore could not be logged in.
pl: Uniemożliwiono zalogowanie się użytkownikowi %name, ponieważ do jego konta przypisany jest zablokowany adres e-mail.

en: Delete picture
pl: Usuń portret

en: Check this box to delete your current picture.
pl: Usuwa obecny portret.

en: An administrator created an account for you at !site
pl: Administrator witryny !site stworzył konto użytkownika

en: !username,
    
    A site administrator at !site has created an account for you. You may now log in to !login_uri using the following username and password:
    
    username: !username
    password: !password
    
    You may also log in by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
    
    
    --  !site team
pl: Administrator witryny zaprasza do skorzystania z konta !username. Można się teraz do niego zalogować, wprowadzając na stronie !login_uri poniższe dane.
    
    Nazwa użytkownika: !username
    Hasło: !password
    
    Logowanie może także zostać przeprowadzone poprzez odwiedzenie poniższej strony.
    
    !login_url
    
    Logowanie z użyciem powyższych danych można przeprowadzić tylko raz.
    
    Strona !edit_uri która ukaże się po zalogowaniu, umożliwia zmianę hasła.
    
    
    --  !site

en: Account details for !username at !site (pending admin approval)
pl: Informacje dotyczące konta !username, oczekującego na zatwierdzenie przez administratora !site

en: Replacement login information for !username at !site
pl: Informacje dotyczące hasła dla konta !username w witrynie !site

en: !username,
    
    A request to reset the password for your account has been made at !site.
    
    You may now log in to !uri_brief by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once. It expires after one day and nothing will happen if it's not used.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
pl: Otrzymaliśmy prośbę o wyczyszczenie hasła do konta !username w witrynie !site.
    
    By zalogować się do !uri_brief należy odwiedzić poniższą stronę.
    
    !login_url
    
    Logowanie z użyciem powyższych danych można przeprowadzić tylko raz, a ich ważność upłynie po jednym dniu. Jeśli nie zostaną wykorzystane, nic się nie wydarzy.
    
    Strona !edit_uri która ukaże się po zalogowaniu, umożliwia zmianę hasła.

en: Unblock the selected users
pl: Zezwól wybranym użytkownikom na dostęp

en: Block the selected users
pl: Zabroń wybranym użytkownikom dostępu

en: Delete the selected users
pl: Usuń wybranych użytkowników

en: Drupal allows users to register, login, log out, maintain user profiles, etc. Users of the site may not use their own names to post content until they have signed up for a user account.
pl: Drupal pozwala użytkownikom tworzyć konta, logować się, wylogowywać, zarządzać swoim <q>profilem</q>, itd. Żaden odwiedzający stronę nie może podpisywać się swoim imieniem, póki nie założy konta.

en: Set up username and e-mail address access rules for new <em>and</em> existing accounts (currently logged in accounts will not be logged out). If a username or e-mail address for an account matches any deny rule, but not an allow rule, then the account will not be allowed to be created or to log in. A host rule is effective for every page view, not just registrations.
pl: Strona służy do ustalania reguł przyznawania dostępu wedle nazwy użytkownika i adresu e-mail. Jeśli nazwa użytkownika bądź adres e-mail spełniają jedną z reguł odrzucających dostęp, a przy tym nie spełniają żadnej reguły zezwalającej na dostęp, wtedy konto użytkownika nie będzie mogło zostać utworzone lub użytkownik nie będzie mógł się zalogować do już istniejącego konta. Zablokowanie hosta całkowicie uniemożliwia dostęp, niezależnie od tego, czy użytkownik jest zalogowany, czy nie.

en: Permissions let you control what users can do on your site. Each user role (defined on the <a href="@role">user roles page</a>) has its own set of permissions. For example, you could give users classified as "Administrators" permission to "administer nodes" but deny this power to ordinary, "authenticated" users. You can use permissions to reveal new features to privileged users (those with subscriptions, for example). Permissions also allow trusted users to share the administrative burden of running a busy site.
pl: Uprawnienia pozwalają kontrolować działania użytkowników witryny. Każda rola użytkownika (ustanowiona na <a href="@role">stronie ról</a>) posiada własny zestaw uprawnień. Dla przykładu, użytkownicy o roli administratora mogą posiadać uprawnienia do zarządzania węzłami, a inne role użytkowników mogą być tego uprawnienia pozbawione. System uprawnień można wykorzystywać do udostępniania wybranym użytkownikom określonych przywilejów. Pozwala on także zaufanym użytkownikom na dzielenie pomiędzy siebie obowiązków związanych z zarządzaniem dużą witryną.

en: <p>Roles allow you to fine tune the security and administration of Drupal. A role defines a group of users that have certain privileges as defined in <a href="@permissions">user permissions</a>. Examples of roles include: anonymous user, authenticated user, moderator, administrator and so on. In this area you will define the <em>role names</em> of the various roles. To delete a role choose "edit".</p><p>By default, Drupal comes with two user roles:</p>
          <ul>
          <li>Anonymous user: this role is used for users that don't have a user account or that are not authenticated.</li>
          <li>Authenticated user: this role is automatically granted to all logged in users.</li>
          </ul>
pl: <p>Role pozwalają wpływać na bezpieczeństwo i sposób zarządzania Drupalem. Rola definiuje grupę użytkowników, którzy posiadają określone przywileje, zgodne z ustawieniami na <a href="@permissions">stronie zarządzania uprawnieniami</a>. Przykładowe role: użytkownik anonimowy, użytkownik uwierzytelniony, moderator, administrator itd. W tym miejscu ustalić można <em>nazwy ról</em>. By usunąć rolę, należy skorzystać z odnośnika "edytuj".</p><p>Domyślnie w Drupalu zdefiniowane są dwie role użytkowników:</p>
          <ul>
          <li>użytkownik anonimowy - rola dla użytkowników, którzy nie mają jeszcze konta lub nie zostali uwierzytelnieni</li>
          <li>użytkownik uwierzytelniony - rola automatycznie nadawana wszystkim zalogowanym użytkownikom</li>
          </ul>

en: Deleted user: %name %email.
pl: Usunięto użytkownika %name (%email).

en: administer users
pl: zarządzanie użytkownikami

en: access user profiles
pl: dostęp do profili użytkowników

en: change own username
pl: zmiana własnej nazwy użytkownika

en: Configure default behavior of users, including registration requirements, e-mails, and user pictures.
pl: Ustawienia związane z obsługą użytkowników, włączając w to przebieg tworzenia konta, ustawienia dotyczące adresów e-mail i portretów.

en: Determine access to features by selecting permissions for roles.
pl: Określenie dostępu do funkcji witryny poprzez wybranie uprawnień dla ról.

en: Edit role
pl: Edycja roli

en: Access rules
pl: Reguły dostępu

en: List and create rules to disallow usernames, e-mail addresses, and IP addresses.
pl: Wyświetlanie lub tworzenie reguł określających dostęp użytkowników do witryny na podstawie wprowadzanych przez nich nazw użytkowników, adresów e-mail lub ich adresów IP.

en: Check rules
pl: Sprawdź reguły

en: Manages the user registration and login system.
pl: Zarządza systemem rejestracji i logowaniem użytkowników.

en: By !author at @date
pl: Przez !author, @date

en: Skip navigation
pl: Przeskocz nawigację

en: All necessary changes to %file have been made. It has been set to read-only for security.
pl: Wszystkie wymagane zmiany pliku %file zostały zapisane i zostało ustawione uprawnienie tylko do odczytu dla poprawy bezpieczeństwa.

en: The @drupal installer requires write permissions to %file during the installation process.
pl: Instalator systemu @drupal potrzebuje praw do zapisu do pliku %file.

en: Drupal database setup
pl: Konfiguracja bazy danych Drupala

en: Choose your preferred language
pl: Wybierz swój preferowany język.

en: Modules missing
pl: Brakujące moduły

en: One or more required modules are missing. Please check the error messages and <a href="!url">try again</a>.
pl: Brakuje jednego lub kilku wymaganych modułów. Sprawdź komunikaty błędów i <a href="!url">spróbuj jeszcze raz</a>.

en: Incompatible environment
pl: Niekompatybilne środowisko

en: page not found
pl: nie znaleziono strony

en: The file %file could not be saved, because it exceeds the maximum allowed size for uploads.
pl: Plik %file nie może być zapisany, ponieważ jego rozmiar przekracza maksymalny rozmiar dozwolony przy wysyłce plików.

en: Upload Error. Could not move uploaded file (%file) to destination (%destination).
pl: Błąd przy wysyłaniu pliku, nie można przenieść pliku (%file) do miejsca docelowego (%destination)

en: Built-in GD2 toolkit
pl: Wbudowana biblioteka GD2

en: The built-in GD2 toolkit is installed and working properly.
pl: Wbudowana biblioteka GD2 jest zainstalowana i działa poprawnie.

en: The language %locale has been created.
pl: Język %locale został dodany.

en: The %language language (%locale) has been created.
pl: Język %language (%locale) został dodany.

en: Language list
pl: Lista języków

en: Select your language here, or add it below, if you are unable to find it.
pl: Wybierz swój język lub dodaj język poniżej, jeżeli nie ma go na liście.

en: Name of the language. Will be available for translation in all languages.
pl: Nazwa języka. Do przetłumaczenia na wszystkie inne języki.

en: A gettext Portable Object (.po) file.
pl: Plik typu .po (gettext Portable Object).

en: Strings to search for
pl: Wyrażenia do wyszukania

en: All strings in that language
pl: Wszystkie wyrażenia w tym języku

en: Imported %file into %locale: %number new strings added and %update updated.
pl: Zaimportowano plik %file do języka %locale. Dodano %number nowych wyrażeń. %update zaktualizowano.

en: Locales
pl: Języki

en: Singhalese
pl: Sinhali

en: Edit primary links
pl: Edytuj podstawowe odnośniki

en: !title by !name
pl: !title, autor: !name

en: A blog is a regularly updated journal or diary made up of individual posts shown in reversed chronological order. Each member of the site may create and maintain a blog.
pl: Blog to regularnie aktualizowany pamiętnik lub dziennik stworzony z pojedynczych wpisów, pokazywanych w kolejności od najnowszego. Każdy użytkownik strony może tworzyć i prowadzić blog.

en: Read @username's latest blog entries.
pl: Wyświetla ostatnie wpisy w blogu użytkownika @username.

en: edit own blog
pl: edycja własnego bloga

en: @type: updated %title using blog API.
pl: @type: zaktualizowano %title przez API bloga.

en: Blog APIs
pl: API bloga

en: Manage site's books and orphaned book pages.
pl: Zarządzaj książkami i osieroconymi stronami.

en: The parent that this page belongs in.
pl: Strona nadrzędna wobec obecnej.

en: The parent page in the book.
pl: Strona nadrzędna książki.

en: The post has been added to the book.
pl: Wpis został dodany do książki.

en: book
pl: książka

en: Updated orphan book pages.
pl: Zaktualizowano osierocone strony.

en: outline posts in books
pl: dodawanie wpisów do książek

en: create book pages
pl: tworzenie stron książki

en: edit book pages
pl: edytowanie stron książki

en: edit own book pages
pl: edycja własnych stron książek

en: Allows users to collaboratively author a book.
pl: Umożliwia użytkownikom wspólne tworzenie książki.

en: The contact form has not been configured.
pl: Formularz kontaktowy nie został skonfigurowany.

en: Register with a Drupal server
pl: Zarejestruj na serwerze Drupala

en: Drupal XML-RPC server
pl: Drupalowy serwer XML-RPC

en: Send system information
pl: Wyślij informacje o systemie

en: Send statistics
pl: Wysyłaj statystyki

en: Allow other Drupal sites to register
pl: Zezwalaj innym stronom Drupalowym na rejestrację

en: Authentication service
pl: Usługa uwierzytelniania

en: Ping from %name (%link).
pl: Ping od %name (%link).

en: Handling ping request
pl: Obsługa zapytań ping

en: Failed to notify %server; error code: %errno; error message: %error_msg.
pl: Nie udało się powiadomić serwera %server. Kod błędu: %errno. Komunikat błędu: %error_msg.

en: Error %code: %message
pl: Błąd %code: %message

en: Sites registry
pl: Katalog stron

en: Register with another Drupal site (drupal.org by default) for statistics sharing, or set up your server to be a central server for registrations.
pl: Zarejestruj swoją witrynę w katalogu innej (domyślnie na drupal.org), aby przesyłać jej statystyki lub uczyń ją centralnym serwerem obsługi użytkowników.

en: Distributed authentication
pl: Uwierzytelnianie współdzielone

en: client ping
pl: ping kliencki

en: server ping
pl: ping serwerowy

en: !format input format
pl: format danych: !format

en: 
      <h2>Help topics</h2>
      <p>Help is available on the following items:</p>
      !help_pages
      <h2>Glossary of Drupal terminology</h2>
      <dl>
       <dt>Block</dt><dd>A small box containing information or content placed in a region of a web page (e.g. in a sidebar, below or above the content, or in any other region the current theme allows).</dd>
       <dt>Comment</dt><dd>Text attached to a post intended to clarify, explain, criticize, or express an opinion on the original post.</dd>
       <dt>Node</dt><dd>The basic unit of content in Drupal, often referred to as a "post". All content that can be created using the "create content" menu is a node. Keep in mind that comments, blocks, and users are <em>not</em> nodes.</dd>
       <dt>Published</dt><dd>A post that is viewable by every visitor of the site, regardless of whether he is logged in (see also "Unpublished").</dd>
       <dt>Role</dt><dd>A classification users are placed into for the purpose of setting users' permissions. A user receives the combined permissions of all roles to which he or she is subscribed.</dd>
       <dt>Taxonomy</dt><dd>A categorization system that allows the building of complex hierarchial or relational structures and tagging of content (see <a href="@taxonomy">taxonomy help</a>).</dd>
       <dt>Unpublished</dt><dd>A post that is only viewable by administrators and moderators.</dd>
       <dt>User</dt><dd>A person who has an account at your Drupal site, and is currently logged in with that account.</dd>
       <dt>Visitor</dt><dd>A person who does not have an account at your Drupal site or a person who has an account at your Drupal site but is <em>not</em> currently logged in with that account. A visitor is also called an "anonymous user".</dd>
      </dl>
pl: 
      <h2>Zagadnienia</h2>
      <p>Dostępna jest dokumentacja dotycząca następujących zagadnień:</p>
      !help_pages
      <h2>Słowniczek terminologii Drupala</h2>
      <dl>
       <dt>blok</dt><dd>mały prostokątny element strony, umieszczany w jednym z jej tak zwanych "obszarów" (na przykład w "pasku bocznym")</dd>
       <dt>komentarz</dt><dd>wypowiedź dołączona do węzła. Może zawierać wyjaśnienie poruszonych w tekście spraw, krytykę lub opinie</dd>
       <dt>moderacja</dt>
       <dd>czynność, która służyć ma upewnieniu się, że treść zamieszczana na łamach strony jest dla niej odpowiednia
        <dl>
         <dt>zatwierdzony wpis</dt><dd>treść dodana przez użytkownika, na której publikację (zobacz: opublikowany) moderator wyraził zgodę</dd>
         <dt>oczekiwanie na zatwierdzenie</dt><dd>treść dodana przez użytkownika, która wciąż oczekuje na zgodę na publikację (trwać może głosowanie w jej sprawie)</dd>
        </dl>
       </dd>
       <dt>nieopublikowany</dt><dd>węzeł widoczny tylko dla administratorów i moderatorów</dd>
       <dt>odwiedzający</dt><dd>osoba, która nie posiada konta na Twojej stronie, lub osoba, która takie konto posiada, ale <strong>nie jest do niego zalogowana</strong>. Także "użytkownik anonimowy" (ang. "anonymous user")</dd>
       <dt>opublikowany</dt><dd>węzeł widoczny dla wszystkich odwiedzających i użytkowników (zobacz: nieopublikowany)</dd>
       <dt>ranga</dt><dd>nadawana użytkownikom w celu ustalenia ich uprawnień</dd>
       <dt>segment</dt><dd>podstawowa jednostka danych w Drupalu, podstawowy element i rdzeń Drupala. Wszystko tutaj jest węzłem lub jego przedłużeniem (wyłączając odpowiedzi, bloki oraz użytkowników)</dd>
       <dt>taksonomia</dt><dd>porządkowanie wedle stworzonych wcześniej kategorii (przeczytaj <a href="@taxonomy">dokumentację taksonomii</a>)</dd>
       <dt>użytkownik</dt><dd>osoba zalogowana do konta zarejestrowanego na stronie</dd>
      </dl>

en: The machine-readable name of this content type. This text will be used for constructing the URL of the <em>create content</em> page for this content type. This name may consist of only of lowercase letters, numbers, and underscores. Dashes are not allowed. Underscores will be converted into dashes when constructing the URL of the <em>create content</em> page. This name must be unique to this content type.
pl: Nazwa rodzaju węzła wykorzystywana wewnętrznie. Tekst ten zostanie wykorzystany do budowy adresu URL strony <em>dodawania zawartości</em>. Zaleca się, by nazwa ta składała się tylko z małych liter, liczb i znaków podkreślenia. Myślniki nie są dozwolone, ale podkreślenia zostaną na nie zamienione w adresie URL strony dodawania węzła. Nazwa nie może się powtarzać.

en: All content in a website is stored and treated as <b>nodes</b>. Therefore nodes are any postings such as blogs, stories, polls and forums. The node module manages these content types and is one of the strengths of Drupal over other content management systems.
pl: Cała zawartość tej witryny jest przechowywana w węzłach i traktowana jak <strong>węzły</strong> (ang. <em>nodes</em>). W związku z tym węzły to takie treści jak np. wpisy w blogach, artykuły, ankiety czy wątki na forach. Moduł node zarządza tą zawartością. To on między innymi stanowi o przewadze Drupala nad innymi systemami zarządzania treścią.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@node">Node page</a>.
pl: By uzyskać więcej informacji, przeczytaj proszę <a href="@node">stronę dotyczącą węzłów</a> w podręczniku konfiguracji.

en: Are you sure you want to rebuild node permissions on the site?
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz od odtworzyć tabelę uprawnień?

en: You tried to revert to an invalid revision.
pl: Próbowałeś przywrócić niewłaściwą wersję.

en: %title has been reverted back to the revision from %revision-date
pl: Przywrócono wersję %title z dnia %revision-date

en: Deletion failed. You tried to delete the current revision.
pl: Nie udało się usunąć. Próbowałeś usunąć aktualną wersję węzła.

en: Deleted %title revision %revision.
pl: Usunięto wersję %revision węzła %title.

en: The %post has been updated.
pl: Wpis %post został zaktualizowany.

en: The alias %alias is already in use.
pl: Alias %alias już istnieje.

en: You did not specify a valid poll choice.
pl: Nie wybrałeś poprawnej odpowiedzi.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@statistics">Statistics page</a>.
pl: By uzyskać więcej informacji, przeczytaj proszę <a href="@statistics">stronę dotyczącą statystyk</a> w podręczniku konfiguracji.

en: This page shows you the most recent hits.
pl: Ta strona wyświetla informacje o ostatnich odsłonach.

en: Run the clean URL test
pl: Wykonaj test przyjaznych adresów URL

en: Normal (recommended, no side effects)
pl: Zwykły (zalecany, bez efektów ubocznych)

en: Aggregate and compress CSS files
pl: Kompresuj pliki CSS

en: The default number of items to include in a feed.
pl: Domyślna liczba elementów, które mają być wysyłane poprzez kanał informacyjny.

en: Configurable time zones
pl: Konfigurowalne strefy czasowe

en: Cron run failed
pl: Nie udało się uruchomić demona cron

en: Engine-specific settings
pl: Ustawienia specyficzne dla silnika

en: Search users by name.
pl: Wyszukaj użytkowników według nazwy konta.

en: Drupal user account details for !s
pl: Informacje o koncie użytkownika !s

en: !username,
    
    You may now login to !uri using the following username and password:
    
      username: !username
      password: !password
    
    !edit_uri
    
    --drupal
pl: !username,
    
    Możesz teraz się zalogować do !uri, używając poniższej nazwy użytkownika i hasła:
    
      nazwa użytkownika: !username
      hasło: !password
    
    !edit_uri
    
    --drupal

en: The account does not exist or has already been deleted.
pl: To konto nie istnieje lub zostało usunięte.

en: Subject of password recovery e-mail
pl: Tytuł e-maila wysyłanego podczas przywracania hasła

en: Body of password recovery e-mail
pl: Treść e-maila dla użytkowników, którzy zapomnieli hasła

en: Customize the body of the forgotten password e-mail.
pl: Możesz zmienić treść e-maila wysyłanego do użytkowników, którzy zapomnieli swojego hasła i poprosili o nowe.

en: Enable picture support.
pl: Włącz obsługę portretów.

en: one of our affiliates
pl: jednej z naszych zaprzyjaźnionych stron

en: administer access control
pl: zarządzanie kontrolą dostępu
